Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Koju brzinu imate na 200/80 kada merite? Ima li neko 80Mbps na UP, stabilizuje li se na tu brzinu ili je 75Mbps i manje?
 
75, ostalo kraduckaju iz ko zna još razloga. Na 400/160 fali skoro 10 Mbps upload-a.
 
Sto je sranje ja bas mislim da je speedtest.net njesra.
Ti meri drug gde hoces ja cu gde mislim da je bolje, tacnije, kvalitetnije i na koncu realnije.
Sranje je zato sto nije realan. To se vidi i po tvome prikazu. Ispada da samo tebi Telekom daje 20% donwload i 5% uploada vise, a svim ostalima 5-10% manje.
Evo ti slika sta meni pokaze sa optikom 400/160 Mb
 

Prilozi

  • nerealno sranje.jpg
    nerealno sranje.jpg
    170.6 KB · Pregleda: 99
Meri gde hoćeš ali posle provajder "ne priznaje" taj speedtest jer nije onaj za koji su "optimizovali" speed burst :D :D
 
Sranje je zato sto nije realan. To se vidi i po tvome prikazu. Ispada da samo tebi Telekom daje 20% donwload i 5% uploada vise, a svim ostalima 5-10% manje.
Evo ti slika sta meni pokaze sa optikom 400/160 Mb
Pa jel ti vidis tvoj rezultat prvo brzinu posle i latenciju, nerealna ti je dal si se igrao sa PS ili ti nesto sa kompom ne znam ali ja imam apsolutno tacne rezultate u odnosu na tvoj ST.
Jel vidis kako ti ide brzina kao da si na EKGu.
Kod mene uvek flat line
 
Evo ti slike realnog merenja.
 

Prilozi

  • realno stanje 1.jpg
    realno stanje 1.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 99
  • realno stanje 2.jpg
    realno stanje 2.jpg
    86.1 KB · Pregleda: 76
Evo kakvo je stanje kod mene - Supernova paket 250/20 Mbps

11055511286.pngRatel.jpg
 
Ne bi trebalo (i kod drugih provajdera uglavom nije tako) , a da li bi smelo: pa vidiš da sme? Kad je kod praktično svih MTS optika korisnika tako i identični "gubitak".
 
200/80 kabal, tu negde je i wifi.
 

Prilozi

  • optika.png
    optika.png
    92.5 KB · Pregleda: 40
Imam optiku 400/160. Brzina od prvog dana 389/151 ping uvek 3. Zar ping nije previsok za optiku 3 ??? Uvek merim preko kabla.
 
Sad kod mene 396/151, prosecno je tih 389/151 sto pokazuje i Steam koji udara u 48.9 MB/s, mada ponekad pik bude i 49.6 MB/s. Onaj speedof pokazuje 336/164.

Pri uvodjenju su mi rekli zasto zakidaju na uploadu ali vse ne mogu da se setim sta je razlog.
 
Bitan je ping van MTS mreže a i van Srbije. Da li je ka serverima u mreži tvoj provajdera 1, 2 i 4.5 je najmanje bitno u celoj priči. Ja na optici drugog provajdera ka BG serverima imam ping u proseku 6-8ms :D :D
 
Да ли овде има Панчеваца који имају неке нове информације око постављања/увођења оптике у Панчеву?
 
Kako se resava optika kod delova gradova gde je telefonska zica razvucena direktno izmedju krovova kuca?

Tako je kod mene. Bandere su ~70m daleko od mene u susednoj ulici, telefon preko zica na krovovima, struja ispod podzemnih kablova.
 
Pa od vanjske optičke kutije ide spoljni optički kabl do korisnika
Znam za slučajeve da su razvlačili do 500m kabla
 
Zamisli, da ne poverujes ALI mogli su ga i podzemno postaviti... ko bi rek'o...
 
Kako bih ja voleo da mi ovde u selu - nadomak grada zamene tih 300m bakra - kroz koji ide 50Mbps VDSL sa "parčetom" optike :) može vazdušno, nikakav problem :D
 
Znaci makar mogu da se nadam VDSL-u, a ako bude srece i izvodjac radova se bas potrudi, mozda i optika.
 
Jel se desilo nekom da su monteri sproveli sve u zgradi i izmerili, kao i rekli mi da sto se tice instalacija sve je gotovo i povezano sa centralom, da samo treba da se javim da neko dodje da sprovede do stana. To je bilo pre tacno 2 nedelje, i jos uvek se nista ne desava, kao nije pusten signal. Zvao sam 2 puta, poslednji put u ponedeljak i podnet je "urgentan" zahtev da mi jave sta se desava, i evo i dalje nista.
Zdravo, pokusacu da proverim, posalji mi samo adresu :)
 
Koliko odstupanje može da bude na optici? Baš me nervira ovo što kradu na upload. Prijavio sam problem, vrte priču kako je to u redu što fali 5Mbps na 80Mbps. Toliko odstupanje nisam imao na kablu/adsl.
 
Nazad
Vrh Dno