Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Pa to je samo jedan od nacina da se proveri da li postoji bufferbloat. dok se radi speedtest pingas nesto i vidis ako skace latency, Bufferbloat ne utice samo na ping, utice generalno na konekciju celu,tako je samo najlakse proveriti da li ga ima. Ovo je jako dobar video sto je danilo postavio :)

Sve pogaseno na kompu, istekani svi LANovi sem PC-a, wifi raskacen http://www.dslreports.com/speedtest/67706093

Na ADSL-u mi je bilo sve A A A bez dodatnog rutera. Do sada kog god sam pitao na optici svima je A ocena.
SQM i ostali servisi na dodatnim ruterima smanjuju bandwidth, sto opet nije idealno resenje.
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije, Kad pingujes, signal ne ide uvek istom putanjom. Zato i imas razlicite rezultate pinga.

A ako imas spor modem ili si opteretio mrezu ( STB vuce protok iako je TV ugasen!) - time si opteretio i cpu modema i eto usporenja... bez obzira sto je ping dobar

Probaj sa pocupanim svim kablovima , ugasen wifi , samo jedna zicana veza do PC-a sa kog testiras pa vidi razliku.
 
Uvek radim testove neta sa svim pogasenim, pogotovu kad vidim da nesto nije kako treba, Istekao sve ukljucujuci i LAN od STB-a. Znaci samo PC LAN ostao i na PC-u nista ne trosi bandwidth

1615895320154.png

1615895143564.png1615895155178.png

Jos ja ispadoh neki ludak ovde :)
 
Ne znam Kill.
Verovatno postoji neka zavera sproću tebe :) Traži drugi modem ako si već siguran...

Ja znam da imam isti takav modem, istu konekciju ( zapravo slabiju jer imam 100/20) preko istog optičkog provajdera i da mi pokazuje "dva sveta različita" kad merim sa Laptopa (WIFI) i desktopa (LAN)...čak i sa uključenim WIFI i 2 STB-a a svi oni opterećuju CPU modema neprestano.

Ping je na optici savršen, ili bar najbolji.
"Problem" ( koji ja realno i ne primećujem) dolazi u obradi paketa a to je do cpu i ram modema...a tu ništa ne možeš koliko znam.
Eventualno da dodaš neki brži ruter sa QOS podešavanjima pa eto ..gledaj ima li pomaka. Imaćeš dodatnu potrošnju, duplo prepakivanje paketa, ali moći ćeš da dodeljuješ priritete ako ti to znači išta
 
Da..ovo bi baš bio zanimljiv eksperimenAt.
Dupli NAT ili nekontrolisani bufferbloat - šta više utiče na kućnu konekciju ? Interesting indeed
 
Stručnjak, ONT se prebaci u brigde mode i onda nema dupli NAT.
 
Ekspert, de prebaci Huawei HG8245Q2 u bridge mode :) :)
I molim, preklinjem za taj tutorijal ( neće mi verovati Nobelov komitet šta si uspeo ) :)
 
1615900143901.png
Zapravo moze, onda na drugom ruteru uneses pppoe podatke i eto, to mi je bio plan B, ali radije bih da sve radi po difaltu kako treba. Za pristojan ruter treba izdvojiti oko 150e.

Mene zanima koliko ovaj parametar utice na kvalitet konekcije (ne bandwidth)
RX Optical Power:-17.03 dBm
Znam da treba da je blize nuli, da bi sve bilo idealno
 
Vađenje PPPoE podataka kroz telnet:

Nakon toga login na web ui koristeći admin/20HWont17. za login i internet WAN konekcija se prebacuje (WAN> WAN configuration > nađeš internet WAN > promeniš WAN mode) iz routing u bridge kao na svakom drugom Huawei ruteru koji je Telekom ikad imao u ponudi.

Sve to bi stručnjak sa tvojim iskustvom već trebalo da drži u malom prstu...
 
Čekamo hakLera koji će to isto da uspe..ali sa zaključanim modemom :)
Znaš li takvog..ili samo neke copy-paste eksperte ?
 
Genije, 2 godine (= od kako je postao poznat admin login za Q2 i N ONT-ove) već pola Benchmark-a je bridge-ovalo te uređaje. Probem je bio dok se nije znao admin login jer sam tim telekom/telekom loginom koji ti očigledno koristiš možeš samo da se slikaš.

I problem je bio ko je dobio Nokia ONT ali od skoro je poznat admin login i za njega. Tako da su ostali problematični samo malobrojni primerci Q2 ONT-a koji ne koriste admin/20HWont17. kombinaciju.
 
Aha, znaci ekspert kao ti nije uzeo u obzir da postoje zakljucani ONT uređaji?
To znaci da si zaboravan..ili da te neko preko veze ubacio ? :)

Ali nema veze, ostacemo pri Telekomu i dalje, uprkos tome sto znamo kako se tamo ulazi ;)
 
Svi su podjednako zaključani (za telekom/telekom stručnjake).
 
Schitts Creek No GIF by CBC
 
Ima li ko specifikacije za HG8245Q2 ?
Tu bi mogao da se krije odgovor za Kill-ijev bufferbloat jer je isti posledica slabijeg hardvera modema.

Ja pokusao pa sam samo na jednom i to nepouzdanom mestu nasao da HG8245Q2 ima 64MB memorije spram davno otpisanog TPLink 740n koji ima 32MB ali JAČI CPU od Havajca ??
To je je interesantan info a jos interesantnije je koliko se krije specifikacija za HG8245Q2. Kao drzavna tajna PRC-a ( Kine )
 
I problem je bio ko je dobio Nokia ONT ali od skoro je poznat admin login i za njega. Tako da su ostali problematični samo malobrojni primerci Q2 ONT-a koji ne koriste admin/20HWont17. kombinaciju.
Ako ti nije problem, okaci admin logovanje za NOKIA ONT. Mozes mi poslati i PM.
Nisam uspeo da nadjem na forumu podatke.
 
Shaman, ti jos uvek nisi provalio ko je Macola?
 
Jel to Bata Zivoinovic u "boljem zivotu"?
Secam se da su njega zvali tako macola.🤭
 
@DukeLander Mislim da jesam (uvek ga odaje prepoznatljiv stil) ali sam budaletina pa "moram" kao zbog drugih koji će čitati da ispravim njegova lupetanja.
Al evo, neću više. Svakom ko malo mućne glavom je demonstrirao koliko se u sve razume.
 
@shamanNS Nece vise, makar ne sa ovog naloga... Ocekujemo ga uskoro sa novim.
 
Pozdrav ekipa, ovih dana treba da dođu da mi postave optiku, box4 plavi je u pitanju, da li je tehnički izvodljivo da ONT koji je postavljen u dnevnoj sobi LAN kablom spojim sa ruterom Tenda F3 u bridge mode, ruter se nalazi u dečijoj sobi i iz tog rutera sam mislio da spojim računar i 2 televizora? Ako je izvodljivo da li je najbolje da odmah kažem kada mi budu postavljali opremu da oni to odrade
 
Nazad
Vrh Dno