Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Android jeste, ali osakaćeno skroz, ne možeš ti da instaliraš bilo šta
Ima par predefinisanih aplikacija i to je cela priča
Inače box radi dobro, stabilan je, brz, ne buguje.
Imaš negde na sedamdesetim stranama ove teme o tome, i video koji sam snimao kako box radi

Ok, hvala na odgovoru Renne, potražiću tvoj video
 
BTW - novosti s moje strane su sledece - u ponedeljak su me kontaktirali za uvodjenje optike, ja imao spremne potpise, potpisao juce predsednik skupstine stanara i sada cekanje na njihovu ekipu da sprovedu optiku kroz zgradu. Drago mi je da prate ocigledno kritike na ovom forumu, jer su se javili u roku od 3-4 radna dana, a jos draze da su spremni da rade na unapredjenju i sirenju svojih usluga, posebno nama kojima je muka od pucanja veze u SBB. Nadam se da ce do kraja mesece da uvedu optiku, i onda cu ekspresno zvati da ugovorim paket BOXa na optici :). NBA, jedva te cekam :D
 
Prvo ce se on nacekati da dodju majstori da uvedu osnovnu instalaciju po spratovima u celom ulazu...
Evo kod nas su se bili pojavili podizvodjaci da stave obavestenje da ce poceti sa radovima...
Cekali smo 2-3m posle davanja saglasnosti.
Cekamo na izvodjace i dalje da pocnu raditi, a trebali su 28.10. poceti...
Jesmo "zanovetali" i trazili metalne, bele, mts-ove kanalice umesto nekog plasticnog bužira (kao rebrasto crevo za odvod vode iz spoljne jedinice klime i sl.) koji su stavili na susednom ulazu, pa sve racunamo da je to razlog jer cekaju dok im mts isporuci ili dok oni ne nadju odgovarajuci...
Vodili upravnika (stanar) da mu pokazu kako oni to rade, ovaj ih odma "otpilio", rekao da nece taj skrnedlj nama u ulaz stavljati... a oni rekli da ce potraziti.
 
Malo pre zvali, znaci posle oko 15 dana, u subotu dolaze da "instaliraju" STB, ali samo jedan. Pitao sam odmah coveka a gde je drugi, kaze nema pojma. Zvao podrsku, kazu kada proknjize ugovor za taj prvi, odnosno box, onda trazim drugi, koji je opcioni , pa opet dolaze da instal. I naravno isto tada zovem i za aktivaciju 100 gb neta za mob...Nikad kraja igranci a taman mislim da vise ne moze nista da me iznenadi. Sada mogu na miru da odjavim SBB, koga onda gase za mesec dana, i naravno naplacuju.
 
Уведена ми је оптика прошле седмице (Бокс 4 плави), нисам уопште дуго чекао, вјероватно се промотер који је био код нас исцимао да буде што брже (због његове провизије, наравно), али од подношења захтјева до опреме у стану и активације услуге прошло је тачно 10 дана (Нови Београд, зграда у којој одавно постоји инсталација).

Подизвођач, тј. техничари на терену ми рекоше да сада сви добијају Q2 (ја сам инсистирао да добијем, што је унијето у писани захтјев промотеру), те да имају још H модела на стању али их дају само “бакама и декама који хоће минималну услугу и не занима их опрема” [emoji846]

Узгред - преко промотера је и даље 8 мјесеци за 1 динар, у типском уговору пише 6 али имају у систему напомену за још 2 (рекао ми координатор теренске службе који је звао да се договоримо за активацију уговора и инсталацију опреме).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja već imam optiku, a razmišljam o Box-u. Da li i u tom slučaju mogu da se nadam promociji od 8 meseci po 1 dinar? :)

I kako da "nađem" promotere koji to nude? :D
 
Moje iskustvo je sledece , 25og oktobra odem u poslovnicu kazem da zelim da podpisem ugovor za BOX 4 Beli , kazu mi u poslovnici da moram prvo da uvedem fiksni , ja kazem ajde ok. Prodje par dana dodju ljudi , nakace na staru infrastrukturu i kazu to je to. Zovem ja preko call centra , oni mi zakazu termin u subotu . Medjutim zove ekipa i kaze da ne mogu u subotu vec u petak 01.11 , ajde ok . Dosli oni u 14h , razvukli sve kablove montirali sve al zovu tehnicare oni navodno imaju neki problem sa sistemom i ne mogu da prikljuce , i tako su cekali do 18:30 kod mene kuci i pokusavali da rese to sa tehnickom sluzbom za pustanje signala. Ajd posto je vec bilo kasno , krenuse oni kuci i rekli mi da ce navodno za pola sata pustiti signal i da ih pozovem kad puste. Prodje 3h nista , zovem ja lika on se javi kao Au ne mogu da verujem da nisu pustili bla bla bla... Sutra... Dodje sutra (subota) isto tako zovem ja njega 3,4 puta svaki put kaze ajd sad cu da zovem ali nikako da sam pozove i kaze sta se desava. Isto tako ponedeljak,utorak e vec u sredu ne javlja mi se na telefon monter koji je bio... Sad zovem call centar , naravno oni isto tako nije jos tehnicka sluzba pustila , poslacemo urgenciju bla bla . I danas evo nedelju dana nakon montiranja , od 3 usluge koje idu preko optike , radi samo fiksni telefon ...

Nemam komentara ...

Neverovatno je da oni onaj najlaksi deo , neka *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* u tehnickoj sluzbi da pritisne 2,3 dugmeta i da pusti signal , da to ne mogu da izvedu vec 7 dana strasno...

Cekam maksimum do utorka,srede i onda im zovem RATEL pa da vidimo sta i kako dalje.
 
Poslednja izmena:
nema zakona nad njima,zato i rade tako. ratel moze da ih zamoli da nesto urade. ne postoji propis koji oni krse a da ratel moze da ih kazni.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Odes i pokrenes postupak raskida ugovora na njihovu stetu jer su diletnati i nesposbnjakovici... bice ukljuceno u roku od odma.
 
Hocu da predjem kod njih na optiku. Ali sad mi se nastala konfuzija. Kada sam bio u poslovnici i kada sam zvao call centar jedni kazu da ima optika drugi da nema, a treci da ne mogu da vide za moju ulicu. :d
A u sustini znam da su prosle godine ako se ne varam provukli kablove za optiku i da je to bilo potpisano sa predsednikom kucnog saveta.

Inace od cega im to zavisi da li ima, da li nema kada su kablovi provuceni? I koliko se ceka na montazu otprilike? Trenutno sam pod raskidnim rokom od 30 dana iz Supernove. A hocu svakako da predjem na mts samo zbog optike i da bi objedinio usluge. Pa ne znam kad da ih cimam za montazu, potpisivanje itd. Da ne bi dosao u situaciju da imam 30 dana i jednog i drugog kablovskog operatera. :D
 
Meni su posle više od mesec dana napokon aktivirali Box 3 i pustili signal-optika je u pitanju. Međutim brzina interneta (download)mi je oko 100 -120mb umesto dogovorenih 200.Mereno preko speedtest-a i preko ratel-a. Da li je to normalno?
 
Meni su posle više od mesec dana napokon aktivirali Box 3 i pustili signal-optika je u pitanju. Međutim brzina interneta (download)mi je oko 100 -120mb umesto dogovorenih 200.Mereno preko speedtest-a i preko ratel-a. Da li je to normalno?
wifi ili LAN? gigabitna mrezna kartica? odgovarajuci LAN kabel?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Kakav je ping na mts optici u BG-u?
Samo za gejming koristim njihov najsporiji adsl jer je ping @BF5 oko 30ms.
(na SBB kablu je bio oko 50ms).

Hvala !
 
Poslednja izmena:
Kakav je ping na mts optici u BG-u?
Samo za gejming koristim njihov najsporiji adsl jer je ping @BF5 oko 30ms.
(na SBB kablu je bio oko 50ms).

Hvala !

Meni je na optici ping prema guglu 2 ms. Paket 200/80, u poslepodnevnim satima ping ka guglu je 26ms i toliki je na Dota2! E sad da li je do njih ili ukucani drndaju svi po malo net, nisam imao vremena da sitestira i koliko i da li imaju uticaja i dva boxa za televizore!
 
Evo i meni instalirali taj stb, i radi, ali samo jedan a za drugi tek apliciram za par dana kad proknjize ugovor sto sam juce potpisao / box4/. Covek razvukao kablove za oba TV po mojoj zelji samo da ga nakacim /drugi stb/. Jos se borim sa rasporedom kanala...ali net mi je osetno stabilniji nego sto je bio na SBB-u /mislim na brzine/. A u ugovoru, naravno sitnim slovima sve lepo cene svih uredjaja sto su imam po paketu i to u evrima, ako se nesto zagubi da se zna...cak i kabla /ne po metru nego djuture/
 
Poslednja izmena:
Ne znam, kad su uzimali stari u vdsl ruter, kažu, samo ruter i ispravljač ih interesuju , kablove mogu da zadržim.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Tako cu i da vratim SBB-u, kod njih nista ne pise, ali se verovatno ogradjuju od ostecenja a i da bi ljudi cuvali.
 
Da li moze neko da odgovori na moje pitanje? :)

Hocu da potpisem za Box 4 da sve objedinim. Nego kad zovem telefonom, zvao sam inace par puta jedni kazu da moze optika drugi kazu da ne moze jer navodno nije pustena, a treci kazu da me cak i ne vide u sistemu za ulicu. U poslovnici kada sam bio rekli su mi navodno da moze. Samo sto sam ja trazio da ako moze neko iz tehnicke sluzbe da nazove i to mi potvrdi i podneo zahtev. E sad proslo je nedelju dana niko nista nije javio.

Koliko ste vi cekali za instalaciju i od cega zavisi da li moze ili ne moze optika? Kada su prosle godine u zgradi provukli kablove za optiku, Novi Beograd blok 37. Jer sam pod raskidnim rokom od 30 dana...
 
Od kad razvedu vertikale po ulazu, moze biti da se ceka i 2m, neki su cekali i 3m, mada tendencija je da se cekanje smanjuje...
Ako niko jos nije u ulazu dobio opticki net onda si "u problemu"... poranio si sa otkazom.
Oni su tebi uradili u ulazu instalaciju po ulazu (vertikale), kanalice, mts kutijice po spratovima i jedna nesto veca u podrumu...?
Treba im mnogo vremena da zavedu sta je gde postavljeno, jos vise da dozvole dobiju i urade projekte, birokratija...
 
U trenutku kad su usli u ulaz, sto znaci da su dobili dozvolu od pss, postoje svi potrebni projekti, dozvole ne trebaju jer se ili ide kroz postojecu podzemnu mrezu ili mikro rovovima za koje ne trebaju dozvole... "Problem" je sto razlicite ekipe rade razlicite stvari, nezavisne su i postoji nekoliko kontrola kroz koje prolaze sve vertikale pre nego sto se prikljuce na mrezu... naravno najveci problem je nestrpljivost korisnika da dobiju brzi net :)
 
OK, hvala na odgovorima. Koliko sam skapirao treba da jos neko uvede opticki net u stan da bi mogli i meni, mrzi ih generalno za jednog da se cimaju i ako je instalacija provucena kroz celu zgradu.

Svakako cu sa njima potpisati ugovor jer ne zelim da se vracam u Supernovu posle peripetije sa njima...
 
Nazad
Vrh Dno