Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

Uzeo sam novu Kontrolu troškova.
  • Dobio sam dve pretplate za 1din. (800din/mesečno)
  • Uspostava veze se ne naplaćuje.
  • Može da se zove inostranstvo, iako piše da može samo Zona 0.
  • MTS app kao i MojMTS portal NE prikazuju stanje kredita (stoji da je kredit 0). Ne prikazuju bonus iznos, ali prikazuju bonus GB.
 
Колико максимално месеци могу да се преносе непотрошени минути и интернет и имају ли временски лимит за потрошњу на новој КТ?
 
Do 5.000din i 4GB max.
Piatnje za OWIM-a:
Kakao funkcioniše ova nova KT?
Na broju koji ređe koristim imam staru KT500 još godinu dana u ugovoru
Koja je razlika sa novom KT osim cene pretplate?
Na sajtu piše: 2500 din. kredita za Nacionalne minute, SMS i Internet, Neograničeno minuti u mts mreži
Ja pitam: može li sa ove 2500 din da se plaća parking, dopunjava prepaid, sms za lečenje...? Kada su minuti u MTS neograničeni? Kada potrošim ovih 2500 ili paralelno - kao što znaš stara KT je imala 500din za sve + 1000din u mts, pa verujem da ima neke sličnosti ali ne mora da znači.
Hvala i izvini, pisano je ranije ali ne znam kako je u praksi. Npr. ja sam sam sebi uplatio prepaid dopunu od 300din i tako mi stoji već godinu dana kao "Trenutno stanje" što ne bi trebalo da važi toliko dugo, već samo 3 meseca...
 
Piatnje za OWIM-a:
Kakao funkcioniše ova nova KT?
Na broju koji ređe koristim imam staru KT500 još godinu dana u ugovoru
Koja je razlika sa novom KT osim cene pretplate?
Na sajtu piše: 2500 din. kredita za Nacionalne minute, SMS i Internet, Neograničeno minuti u mts mreži
Ja pitam: može li sa ove 2500 din da se plaća parking, dopunjava prepaid, sms za lečenje...? Kada su minuti u MTS neograničeni? Kada potrošim ovih 2500 ili paralelno - kao što znaš stara KT je imala 500din za sve + 1000din u mts, pa verujem da ima neke sličnosti ali ne mora da znači.
Hvala i izvini, pisano je ranije ali ne znam kako je u praksi. Npr. ja sam sam sebi uplatio prepaid dopunu od 300din i tako mi stoji već godinu dana kao "Trenutno stanje" što ne bi trebalo da važi toliko dugo, već samo 3 meseca...
Zdravo narode, nema mi Owim-a, ima li neko iskustva sa novom KT?
 
@pajser.china

Izvini, ne znam kako mi je promakla tvoja poruka da je ne pročitam iako mi je ova tema u favorites.
Eto detaljnog odgovora.

"Kakao funkcioniše ova nova KT?"
Sve kao što piše. Dobijaš bonus 2.500din i 2GB svakog meseca. Dinari se troše po pripejd cenovniku. Znači, nema uspostave veze, 1min = 12din, imaš preko 200min mesečno ako ne šalješ SMS.

"Na broju koji ređe koristim imam staru KT500 još godinu dana u ugovoru"
Važno što nisam znao dok nije bilo prekasno i nigde ne piše: dok ti je broj u ugovoru MOŽEŠ da menjaš KT stare tarife (500, 1000, 2000). Od dana kada ugovor istekne (imaš datum u app/portalu), od tada OSTAJEŠ FISKNO na poslednjoj tarifi na kojoj si se zadesio.

Razmisli dobro šta ti više odgovara:
a) stara KT bez UO na tarifi koju ćeš da postaviš (bez popusta)
b) nova KT sa UO24 koja je sasvim drugačija i gde je popust 2 pretplate za dinar (kada tražiš), tj. max 3 pretplate za dinar ako podneseš zahtev za prelaz u drugu mrežu (dobio sam i jedno i drugo).

Ako ostaneš na staroj KT:
  • važe ti stare, skoro duplo NIŽE cene za sve za trošenje REDOVNOG i bonus kredita, ali postoji uspostava veze. Ove cene mogu da iskopam, nema ih nigde na sajtu, ili pozovi CC da ti kažu.
  • radi Friendly dopuna sa mesečnog kredita
  • rade svi VAS servisi (parking, humanitarni...)
  • imaš PARALELNO minute u MTS (tu se zove bonus) i van mreže

Meni lično bi bilo bolje da sam ostao na staroj KT kad istene UO, ali sam odmah prešao na novu KT jer mi je istekao datum ugovora i nisam hteo da ostanem na KT2000 bez popusta.

Ako pređeš na novu KT:
  • imaš samo bonus kredit
  • iako 2.500din deluje puno, cene poziva i poruka su dvostruko veće!
  • nemaš paralelne minute unutar MTS i van MTS (neograničeni minuti u mreži tek kada potrošiš bonus, što je truba)
  • dobijaš više DATA mesečno (veliki plus ako ti treba)
  • ne radi VAS, tj. imaš samo bonus, njime se može samo zvati i SMS, moraš da uplatiš kredit da bi imao VAS (recimo, za parking).
  • rade pozivi ka inostranstvu po pripejd cenama
  • proveriti da li radi roming, imao sam info, ne sećam se, tada ni oni nisu znali, mislim da radi roming ali samo sa dopunjenim kreditom.

Ostalo je isto da možeš skupiti max 2x mesečnog sledovanja svega, znači na KT500 možeš imati max 1.000 din mesečnog kredita, a na novoj KT max 5.000din bonus kredita i max 4GB.

"Ja pitam: može li sa ove 2500 din da se plaća parking, dopunjava prepaid, sms za lečenje...?"
Ne.

"Kada su minuti u MTS neograničeni? Kada potrošim ovih 2500 ili paralelno".
Kada potrošiš 2.500din

"ja sam sam sebi uplatio prepaid dopunu od 300din i tako mi stoji već godinu dana kao "Trenutno stanje" što ne bi trebalo da važi toliko dugo, već samo 3 meseca..."
To što kažeš bilo bi tačno za pripejd, ne i za KT, tu nema ograničenja od 3 meseca. Tih 300din možeš da potrošiš kad poželiš, to je tzv. "dopunjeni kredit".

Mislim da sam ti sve rekao, ako imaš još neko pitanje slobodno pitaj, tu sam. :)
Rekao da bih da je ključno da izvagaš svoje potrebe sada kada znaš uslove i da procenis da li ti je bolje da ostaneš na staroj KT bez UO ili novoj KT sa UO.
 
Mnogo ti hvala na potpunom odgovoru a naročito na savetu i objašnjenju za održanje stare KT i kada prođe ugovor: ova nova KT mi ne odgovara - veoma mi znači oko parkinga ili za SMS za lečenje...
 
Razmisljam da sa stare KT predjem na prepaid, cisto da bi zadrzao broj, jer mi u principu vise nece trebati, pa me zanima sta se desava sa kreditom, jel ostaje na tom broju ili ga treba maknuti na neki drugi da ne propadne?
 
Koji kredit: mesečni ili dopunjeni ili bonus?
Mesečni i bonus gubiš dok se dopunjeni (onaj koji si nezavisno dopunio na tu karticu) prenosi kad pređeš na prepaid, zvanično.
Inače sam prelazak sa kontrole troškova Na pripejd traje 1klik u poslovnici, broj u telefonu istog trenutka postaje pripejd (i treba 24 časa da bi se uključili svi servisi uključujući i bonus dobrodošlice).

Međutim meni ni posle 24 časa nisu preneli dopunjeni kredit. Pisao sam reklamaciju da kredit nije prenet i to je učinjeno tek naknadno.

Savet: da bi iskoristio svoj mesečni kredit koji imaš na broju prebaci ga na drugi pripejd broj koristeći friendly dopunu (friendly dopuna mora da bude aktivna na oba broja, da bi friendly dopuna bila aktivna na pripejd broju moraš da imaš uplatu kredita regularnu u poslednja dva meseca, i da onda zoveš i tražiš da ti je uključe friendly dopunu što traje bar nekoliko dana).

Prebaci sav kredit sa KT na pripejd. prebacuj po 400 RSD, možeš ostaviti nešto kredita na KT do prelaska na pripejd ali obavezno pre odlaska u poslovnicu ili u samoj poslovnici iz aplikacije prebaci sav kredit sa KT broja na pripejd. Mesečno možeš da preneseš maksimalno 2.000din.

Nadam se da sam pomogao!
 
Molim, uvek sam tu, slobodno pitajte! MTS je sve zakomplikovao, puno toga se ne zna javno,piše jedno a dobije se drugo... o_O
 
^ Da, to je zvanično. Puno toga MTS ne daje napismeno. Čak i kada se potpiše UO na 24 meseca sa benefitom, nikad ne piše u ugovoru koji je benefit, toga godinama nema na papiru, to je #1.
Šta očekivati za ovakve manje stvari?
Posebno kod paketa stare Kontrole troškova, o kojoj pišeš.
Iz iskustva, ovo jeste kako piše.
Meni pri prelasku na pripejd nije prenet dopunjeni kredit. Uložio reklamaciju, kredit prenet.
Problem je stalno zvanje i ulaganje reklamacija (sa MTS-om), stalno nešto brljaju (posebno kod tih prelazaka), i rešavanje reklamacija traje, nekad i ne pročitaju šta ste napisali, odbiju reklamaciju, ponovo se pošalje email, odjednom usvojeno.
No, to je druga tema. 😉
 
@owim
fascinantno je tvoje minuciozno poznavanje/upoznatost glede opskurne teme kakva je mf KT

ili si profesionalno u materiji, ili je OCD

pozdravljam, bez daljeg;)
 
^ "ili si profesionalno u materiji, ili je OCD"
😁😁😁😄😆

Ni jedno, ni drugo. Ništa nije crno belo. 🙋🏻‍♂️
 
^ Da, to je zvanično. Puno toga MTS ne daje napismeno. Čak i kada se potpiše UO na 24 meseca sa benefitom, nikad ne piše u ugovoru koji je benefit, toga godinama nema na papiru, to je #1.
Šta očekivati za ovakve manje stvari?
Posebno kod paketa stare Kontrole troškova, o kojoj pišeš.
Iz iskustva, ovo jeste kako piše.
Meni pri prelasku na pripejd nije prenet dopunjeni kredit. Uložio reklamaciju, kredit prenet.
Problem je stalno zvanje i ulaganje reklamacija (sa MTS-om), stalno nešto brljaju (posebno kod tih prelazaka), i rešavanje reklamacija traje, nekad i ne pročitaju šta ste napisali, odbiju reklamaciju, ponovo se pošalje email, odjednom usvojeno.
No, to je druga tema. 😉
Bas tako, mrzelo me je da prebacujem 6-7 puta na drugi broj, jos se taj morao dopuniti da bi uspelo prebacivanje, reko ajd videcemo,pa cu se ganjati sa njima ako treba. Odem prebacim na prepaid,decko mi potvrdi da se prenosi dopunjeni, i naravno ne prenesu, napisem reklamaciju,cekam odgovor...u prolazu svratim u poslovnicu, ne bi guzve, drugi mi isto potvrdi da se prenosi i uradi kao neku urgenciju,pa cekam da vidim koliko ce im trebati.
 
^ Isto kao moje iskustvo.
U prošloj poruci možda se nisam dobro izrazio, i stara i nova KT imaju dopunjeni kredit. To je sve ono što si samostalno, van plaćene pretplate dopunjavao. Dopunjeni kredit se na opisani način (kroz drndanje sa reklamacijama) prenosi pri prenosu broja na pripejd.

Što se tiče opaske da imam dosta informacija jer mi je to posao ili OCD - na MTS-u sam dug deo života, razne njihove usluge, ako govorimo o mobilnoj - od samog početka, kroz nekoliko promena bilinga. Hteo-ne hteo, nakupi se dosta iskustva, kako im koja služba radi, gde zapinje, šta ide glatko - iskustvo.

Imam neki avans na MTS-u i to sam mojima dao da troše, a lično prešao na Globaltel, probe radi, nisam više mogao MTS nesposobnost i gubljenje vremena s njima da svarim.

A Globaltel - koliko para, toliko muzike. Kontakt centar kao da su zaposlili klince NEentuzijaste, koji ništa ne znaju. Otuda i ne tražim ništa. Ćutim i koristim. 😁
 
Да ли се може допунити кредит нове КТ са препајд броја?
 
Bas tako, mrzelo me je da prebacujem 6-7 puta na drugi broj, jos se taj morao dopuniti da bi uspelo prebacivanje, reko ajd videcemo,pa cu se ganjati sa njima ako treba. Odem prebacim na prepaid,decko mi potvrdi da se prenosi dopunjeni, i naravno ne prenesu, napisem reklamaciju,cekam odgovor...u prolazu svratim u poslovnicu, ne bi guzve, drugi mi isto potvrdi da se prenosi i uradi kao neku urgenciju,pa cekam da vidim koliko ce im trebati.
Resise konacno.Jos se i izvinjavaju zbog propusta, a svesni su da nije propust, jer to verovatno svima rade, odnosno nikome ne prebace,pa ko se zali dobije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220121-145030_Messages.jpg
    Screenshot_20220121-145030_Messages.jpg
    133.5 KB · Pregleda: 27
  • Does not contribute
Reagovanja: uji
Stvarno užas! Dotle je došlo da se ljudi bespotrebno bave dodatnim procedurama za svoje pare. Ispada da je najbolje i najbezbolnije sa KT preći na pripejd bez kredita.
 
Поштовани,
Може ли помоћ?
Да ли се мења сим картица када се прелази са Мораве 1 на нову контролу трошкова?
Да ли се преноси непотрошени (основни) кредит у следећи месец?
МТС тврди, мења се картица и нема преноса новца.

Шта је истина?
 
Menja se kartica kad se prelazi na kontrolu troškova. I kad prelazis sa kontrole troškova na postpejd tarifu isto se menja kartica. Osnovni kredit se prenosi u sledeći mesec, barem kod mene koji imam staru kontrolu troškova 500.
 
Menja se kartica kad se prelazi na kontrolu troškova. I kad prelazis sa kontrole troškova na postpejd tarifu isto se menja kartica. Osnovni kredit se prenosi u sledeći mesec, barem kod mene koji imam staru kontrolu troškova 500.
Хвала!
 
Uzeo sam novu Kontrolu troškova.
  • Dobio sam dve pretplate za 1din. (800din/mesečno)
  • Uspostava veze se ne naplaćuje.
  • Može da se zove inostranstvo, iako piše da može samo Zona 0.
  • MTS app kao i MojMTS portal NE prikazuju stanje kredita (stoji da je kredit 0). Ne prikazuju bonus iznos, ali prikazuju bonus GB.
Razmišljam da za decu uzmem Kontrolu troškova (800 din/mesečno; kada sam preuzeo BeoTablet dobio sam reklamu za Kontrolu troškova). Deca sada koriste Moravu 1 kojoj je istekao ugovor (rečeno mi je da ću posle isteka ugovora plaćati 800 din/mesečno + 100 dinara NetLimit = 900 din/mesečno).

Da li da pređem na Kontrolu troškova ili da ostanem na Moravi 1?

U pomenutoj reklami piše: 10 GB na mts Disk aplikaciji. Da li je neko ovo koristio i da li ima neku upotrebu vrednost?
 
Zavisi koliko su ti deca, u Morava 1 imaš bas malo nema. Ali ne mogu povećati račun nikako. Mozda zmaj tarifa, ima dosta vise interneta tamo a košta 999.
 
Контрола трошкова није подржавала 4г.Многи тврде да није могуће добити 4г без замене сим картице. Истекао ми је уговор за кт500, наставио сам коришћење без уговорне обавезе и уместо 400 динара месечно сада плаћам 500.Све је исто као и раније осим што сада имам 4Г!Ако има неко сличну ситуацију нек провери,.
 
Контрола трошкова није подржавала 4г.Многи тврде да није могуће добити 4г без замене сим картице. Истекао ми је уговор за кт500, наставио сам коришћење без уговорне обавезе и уместо 400 динара месечно сада плаћам 500.Све је исто као и раније осим што сада имам 4Г!Ако има неко сличну ситуацију нек провери,.
Ја сам покушао са заменом картице и нисам успео да добијем 4г, слао сам и маил мтс-у али нису ми дали… јел има нека фора како се активира ?
 
Ја сам покушао са заменом картице и нисам успео да добијем 4г, слао сам и маил мтс-у али нису ми дали… јел има нека фора како се активира ?
Нема никаква фора. Подешавање, мобилне мреже, лте или 4Г.
 
Nazad
Vrh Dno