Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Breaking_Bad_S04E01__Box_Cutter__-_Denny%27s_Scene_0-25_screenshot.png


Jesse....

MTS nema kablovsku......
I promena porta za internet umesto iptv nema ama bas nikakve veze sa spliterima. I o samoj promeni je pisano xyz puta, Zulu samo treba da pretrazi.
 
Taj sam! I tu su svi koji imaju njihov net preko kablovske. Jako su bezobrazni po tom pitanju.

A još sam pominjao kako je kod moje devojke sa svim istim net i još sporiji - oko 6mbit/s...

Možda bi oko toga pomogao spliter. Nisu skupi u našim radnjama. Preko jednog priključka na ruteru tako povežeš više kompova.
Ma znam, ali ne bih spliter kad realno ima još portova. Tj. imam rutere neke koji bi mogli raditi u tom modu, ali estetski je užasno. Apsurd mi je da ne može da se oslobodi port.
 
Može li se otključati lan port na hg8245q2? Potreban mi je još jedan lan port za net, a za iptv mi ne treba ni ovaj jedan koji bi preostao.

Može ako je i za tvoj Q2 primerak admin login ovaj:

username: "admin"
password: "20HWont17."

(dakle i tačna na kraju je deo password-a, i naravno bez navodnika).

I onda promeniš port binding za LAN 2 i 3.

IMG_20211009_142547.jpg

IMG_20211009_142715.jpg

Skineš ih sa IPTV WAN konekciji i staviš na internet.
Tj ako ti treba 1 port za IPTV STB ostaviš 1 port ako ne treba sva 4 bind-uješ za internet WAN.
 
Može ako je i za tvoj Q2 primerak admin login ovaj:

username: "admin"
password: "20HWont17."

(dakle i tačna na kraju je deo password-a, i naravno bez navodnika).

I onda promeniš port binding za LAN 2 i 3.

Pogledajte prilog 325021

Pogledajte prilog 325022

Skineš ih sa IPTV WAN konekciji i staviš na internet.
Tj ako ti treba 1 port za IPTV STB ostaviš 1 port ako ne treba sva 4 bind-uješ za internet WAN.
Hvala ti, pokušao sam sinoć upravo to ali nije uspelo. Danas ću biti malo koncentrisaniji pa ću ponovo pokušati.

Hvala još jednom :)
 
A ko to hoce da raskida mts opticku uslugu i iz kog razloga
Recimo isteklo ti 2 godine ugovra na optici kod Telekoma-a, sada ti za obnovu ugovora daju 1 mesec sa 50%... a nemas nista drugo osim Telekom optike... onda imas na drugoj strani Telenor sa 8 meseci po 1 dinar... Bar sada imaš neku alternativu sa kojom od Telekoma možeš da tražiš vise od tih 1 mesec sa 50% popusta.
 
Kako sam ja razumeo, posle isteka UO optike kod Mts-a, prelazak kod Telenora ne iziskuje i "njihovu" optiku, već ostaje mts-ova postojeća garnitura samo što se plaća Telenoru njihova nova usluga. A Telenor daje neki procenat Mts-u zbog ustupanja optike.
 
@Pajser Brigada To i nije bas raskidanje (radi lose usluge i sl.) vec prelazak kod drugog operatera nakon isteka ugovorne obaveze.
To sto ti predlazes je sasvim ok.

@banexbanex Milsim da je tako, definitivno je vertikalna instalacija zajednicka a ne vidim ni zasto bi meljali ili stavljali svoje opticko vlakno do stana.

Nisam pazljivo gledao, Telenorova tv je isto u poptunosti iptv, nemaju cam kao opciju poput SN sto ima?
 
Recimo isteklo ti 2 godine ugovra na optici kod Telekoma-a, sada ti za obnovu ugovora daju 1 mesec sa 50%... a nemas nista drugo osim Telekom optike... onda imas na drugoj strani Telenor sa 8 meseci po 1 dinar... Bar sada imaš neku alternativu sa kojom od Telekoma možeš da tražiš vise od tih 1 mesec sa 50% popusta.
Pa red je da još poneko dobije promociju osim tebe :)
Meni su dali 3 meseca po dinar na produženje u avgustu (njihova služba zvala) inače je sledovalo tada 1 mesec za dinar.

Mene mrzi sada da gledam sve to i stavljam na papir pošto sam pod ugovorom, ali proveri koliko ti je potrebno dodatnih STB uređaja npr. Dodatni net u mobilnoj... šta ti sve treba. Ume Telenor da naplati i ako tri puta okreneš brzo program, kamoli sve te potrebne i nepotrebne dodatne uređaje :) Bio sam od braće korisnik do pre nekoliko godina, pa recimo, nije da su i oni neka livada na kojoj miriše samo cveće.
 
Koliko traje instaliranje optike u stanu,ovi iz mtsa mi kazu 1,5h,deluje mi mnogo,jel ima dosta posla?
 
Zavisi, sat i po scenario 1 i 3 sata scenario 2. Zavisi gde je kutija na spratu pa dok izbusi za kanalice pa tamo ovamo, racunaj tako da je.
 
prosek je negde oko 2h
 
Poteraj ti majstore da to sto pre odrade, vole majstori da ih se kandzija, a tek sto vole da im se prica sta i kako treba da se radi....
(satira, sarkazam, zezanje...)
Pokazi im gde mislis da bi ti odgovaralo da udju u stan, pokazi kuda msilis da bi ti odgovaralo da prodje opticko vlakno, pokazi mesto gde zelis da ti se stavi ZOK (kao ono bi da je skracenica, jel od zavrsna opticka kutija :) ), pokazi im kud zelis da ti idu lan kablovi do tv uredjaja i kompjuter(a), odmakni se, bbacaj pogled kako rade, uljudno primeti ako ti se necsto cini da ne treba nesto da rade, kad zavrse sve proveri da li ti radi tv svuda, da li imas net i koju brzinu preko lan kabla i da li fiksni radi.
Ako sve sljaka kazi hvala i potpisi da su uveli... ako ne sljaka trazi da osposobe, nema nista sutra, u ponedeljak, sve treba da odma radi.
Da li ce raditi 1:05h ili 3:35h je nebitno, samo da odrade kvalitetno, da dobro radi i da lepo provuku i sakriju kablove, na kraju za sobom da ociste prljavstinu koju naprave.
 
Skineš ih sa IPTV WAN konekciji i staviš na internet.
Tj ako ti treba 1 port za IPTV STB ostaviš 1 port ako ne treba sva 4 bind-uješ za internet WAN.

Pretpostavljam da ovo važi samo ako ima i internet u pretplati a ako je samo IPTv ne vredi otključavati jer se neće dobiti internet veza ili se varam?
 
@dragutin
Lol, naravno da nećeš dobiti uslugu koju ne plaćaš. Ovim se samo menja koji LAN port je vezan za koju WAN konekciju, jer svima ruteri stižu isto konfigurisani (2 za net 2 za IPTV).
Znači, u tvom slučaju možeš ako imaš više od 2 STB-a da namestiš da sva 4 LAN porta mogu da se koriste za IPTV STB-ove i to je to.
 
Da pohvalim MTS, da ne bude da ih samo kudim, expresno resili problem sa fixnon linijom, za jedno prepodne.
Takodje i operateri sa korisnickog servisa ljubazni, precizni. A izgleda da su nesto cackali na IrisGO sad nema vise seckanja i slika dosta bolja.
 
Uveli mi box 3,za sada sve dobro sljaka,dobra slika,mozda je jedina mana sto su kanali razbacani po raznim pozicijama.
 
Da pohvalim MTS, da ne bude da ih samo kudim, expresno resili problem sa fixnon linijom, za jedno prepodne.
Takodje i operateri sa korisnickog servisa ljubazni, precizni. A izgleda da su nesto cackali na IrisGO sad nema vise seckanja i slika dosta bolja.
Meni su uvek rešavali probleme, evo baš pre neki dan sam tek primetio da su matorima pr uvođenju optike promenili broj fiksnog, a matori ko matori ne mogu da zamisle da nemaju više stari broj. Pozvao korisnički rešeno za jedan dan.
Što se Irisa tiče sinoć bio neki update, moguće da su ispeglali neke stvari mada nisam primetio neku promenu ni ranije ni sada.
 
Ne znam da li sam omasio temu, elem, hocu komsiji koji inace koristi moj wifi net da dam i mts box. Probao sam preko ripitera sa lan izlazom i ne radi. Jel ima neka fora a da nije lan kabal?

Hvala
 
Ne znam da li sam omasio temu, elem, hocu komsiji koji inace koristi moj wifi net da dam i mts box. Probao sam preko ripitera sa lan izlazom i ne radi. Jel ima neka fora a da nije lan kabal?

Hvala
Moze preko onog mts-ovog wifi extendera. To je neki huawei, a sad koji model, ne znam. Bilo je u temi.
 
na jednoj lokaciji se placa box paket, jedan iptv, net i fix.

na drugoj lokaciji se placa samo net i fix.

moze li iptv box da se sa prve lokacije prebaci na drugu, na taj drugi ruter..? da li ce iptv box raditi?
 
Teoretski ce raditi, pitanje je samo pri max downloadu da li ce seckati - mozda, mozda nece. Moras da probas.
 
Ne može. Na lokaciji bez plaćene IPTV usluge nemaš pristup VLAN-u za IPTV WAN konekciju.
 
Mada, koji je kredibilan... Jedni vuku u jednu krajnost, drugi u drugu. Međutim, ako je neka vest tačna, da li je treba ignorisati jer je napisana sa pogrešnim motivom (da se zarade pare pišući ili protiv vlasti, ili protiv opozicije)... Ja mislim da ne.

A svakako da nijedni ne proveravaju dovoljno informacije koje objavljuju, takvo nam je doba.

No, da ne idemo u off. Ni gornji link nema mnogo veze s temom.
 
Izvinjavam se modovima i svima za off al moram da ti odgovorim.

Generalno se slazem sa tobom sto se tice novinarstva da pisu cesto neproverene, nakicene tekstove i da vuku na stranu jednih ili drugih. Medjutim, ovde ima dva apsurda iz moje perspektive:

1. Da se razumemo, direktno.rs ili kako se vec zovu ne vuku malo na stranu jednih, vec su totalno na toj strani sto automatski ubija ceo koncept novinarstva... Da se razumemo, nisam ni za jedne ni za druge, totalno sam apolitican i svima im zelim da im se vrati sve ono kako su radili svom narodu pa jos puta 100, ali primera (da da znam da je nemoguce ali recimo ) radi da sutra benzin padne na 10RSD-a po litru sto bi bilo za svaku pohvalu i razlog za tesko napijanje i slavlje :d, ovaj portal bi nasao 1001 vest kako to nije dobro i kako to ne valja. Nadam se da razumes sta hocu da kazem

2. Telekom Srbija kakav god da je i sta god da radi i ko god da njime upravlja, cisto sumnjam da bi sebi dozvolili brukanje zbog par desetina hiljada evra, pritom to su takodje (fudbalske sudije) ljudi na budzetu drzave, a i da se ne lazemo vecina njih u vrhu je na ovaj ili onaj nacin povezana sa zna se vec kim a ti isti vec ki drze Telekom :)


Nadam se da sam bio jasniji zasto ona vest nema veze sa mozgom :)
 
vec su totalno na toj strani sto automatski ubija ceo koncept novinarstva...
Tako je, skroz se slažem, zato ih ja i ne čitam. Kao što rekoh, i kad objave nešto tačno, nažalost, objavili su s pogrešnim motivom: ne da narod bude upoznat s nekim problemom u društvu, već s političkim motivima. Tako da slično mislimo.😉 "Kad nešto čitaš, misli i s kojim je motivom on to napisao." Ali je nažalost mnogo toga što pišu (možda ne većina, ali mnogo) i tačno...😟

A Telekom, ko zna, možda bi sebi upravo to i dozvolili računajući, pa između ostalog računajući da se neće saznati. Pa mi kao narod većinu stvari ni ne saznamo...
 
Nazad
Vrh Dno