Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Da li to vazi i za Box 2 pakete?

Imam jos nekoliko pitanja.. Vidim da je MTS optika dostupna u kraju grada gde živim, a Orion traži izlaz na krov, sto otpada jer nemam izlaz na krov. Znaci ostaju mi SBB i MTS, a SBB je preskup jer mi televizija ne treba.

Kakav je MTS sto se tice stabilnosti i podrske? I da li EON aplikacija (smart TV i telefon) radi na MTS internetu? Tacnije, da li su Sport klubovi otkljucani?

Ako neko ima iskustva ili zna odgovore na ova pitanja bio bih mu zahvalan na pomoci..
 
Internet radi odlično, prekide nisam primetio, protok je uvek taj koji je naveden za paket koji koristiš (čak i bežično imam približne brzine kao na kablu), ping stabilan, mada ja imam Huawei ONT, ljudi koji imaju onaj Nokia ONT se žale u nekim slučajevima zbog lošeg WiFi signala.

Što se tiče podrške nisu baš najbolji, mada to više vidim iz iskustva drugih ljudi. Dosad nisam imao potrebu da kontaktiram podršku, pa nemam neki lični utisak o tome.

Sport klub, kao i svi ostali kanali u vlasništvu UM su zaključani na mts internetu ukoliko koristiš nečiji nalog, odnosno pozajmio si nalog od nekoga ko ima SBB infrastrukturu.

Ako kupiš EON van SBB mreže, onda sve radi normalno.
 
Zdravo svima, zanima me kako da saznam maksimalnu rezoluciju koju huawei q11 moze da pusti?
Ne razumem se bas oko televizora, ali imam 2k monitor i 4k televizor, ali nisam uspevao da nadjem da podesim da radi na 2k rezoluciji vec mi iskljucivo najvecu nudi 1080p?
Da li ta rezolucija moze da se poveca?
 
Verovatno da može, ovi novi HPH 07 imaju 4K rezoluciju, ne znam kakvo je stanje kod Q11, ali i da može, time ništa nećeš dobiti, može samo da bude gora slika. Svi HD kanali kod mts-a se emituju u 1080i, UHD nemaju nameru da ubace, tako da bolje da ostaneš na 1080i. Upscaling se, bar meni, nije pokazao kao dobro rešenje jer slika bude lošija nego kad je 1080i rezolucija podešena.
 
Ima gubitaka, ali nešto manje nego pljosnati.

U teoriji možeš ti direktno na taj plavo-beli par žica žica da staviš "žabicu" (RJ-11? beše li konektor) i da bodeš tako DSL spliter ispred rutera, ali pitanje je šta ćeš postići time. Tj pitanje je gde nastaje većina šuma i šta izaziva tu nenormalnu količinu grešaka.

Ja sam to u test svrhe kad sam na ADSL 20/1 paletu imao česte prekide i malo previše grešaka (mada ni blizu kao kod tebe sad :D) i krš downstream SNR od 6.1 dB nosio ruter skroz gore na tavan na mestu gde je spoj kabla koji sa bandere ulazi na tavan i tih kućnih žica koje idu na utičnicu. Da vidim šta je "best case" kvalitet signala kad eliminišem sve što je u mojoj nadležnosti i što KAO nije valjalo.
Naravno da se ispostavilo da je izvor šuma bio par bandera dalje od moje kuće.

Dakle povezao na tavanu samo ruter i ostavio 2-3 sata a preko WiFi signala pratio parametre rutera i pravio screenshot-ove za Telekom i za Ratel prijavu :D :D
Nisam sigurno bio baš tooooliko blesav da vučem i LAN kablove na tavan... neće bilo umreti bez neta za 2 sata...
Imam sličnu situaciju, interesuje me ako se sećaš, šta je bio generator šuma u tom slučaju?
 
U decembru ili januaru mi istice BOX 3, 400/160 optika, max tv paket.

Imao sam 10 meseci po dinar kao novi korisnik, a posle toga placam 3899 dinara mesečno, sto je bila redovna cena tog paketa tada

Sad vidim da je cena istog paketa 4399 dinara.

Da li je moguće produžiti ugovor sa starom cenom ili moram da prihvatim ovu novu? Da li MTS postojećim korisnicima daje nekoliko meseci za 1 din. pri produzenju ugovora ili bar moze da se ispregovara?
Npr. da kazem da cu preći u SBB, pa da vidim sta mi onda nude. Kakva su iskustva?

Ja se ponadao da su sada bolji uslovi, kad ono... Zlatno doba. Isti paket skuplji 500 dinara!!!
 
Bar da su digli upload
 
Jedno malo glupo pitanje jer se stvarno ne razumem mnogo oko tehnickih razlika povezivanja klasicnog i optickog interneta, treba da mi sprovedu opticki telekom u stanu sa istim modemom (mada mislim da ce morati da ga menjaju), da li povezivanje drugih uredjaja preko rutera(pc, tv) ostaje isto? Komp mi je u drugoj sobi i koristim lan kabl, da li cu i dalje moci tako da se povezujem i sa uvodjenjem optickog?
Ne znam da li je ovo prava tema da pitam, ako treba nek se premesti.
Pretpostavljam da je povezivanje drugih uredjaja isto osim sto sprovode taj opticki kabl i stavljaju kutiju blizu modema, ali eto da pitam.
 
Optički kabl se završava u stanu u maloj završnoj kutijici. Od te kutije do rutera ide kratak optički patch kabl. Dobićeš novi ruter koji ima optički ulaz, a sve ostalo ti ostaje isto kao pre. Ako sada prvi put uzimaš i IPTV, onda se od rutera do IPTV STB-a koji se postavlja pored TV-a postavlja dodatni UTP kabl, jer su internet i IPTV različite mreže.
 
Optički kabl se završava u stanu u maloj završnoj kutijici. Od te kutije do rutera ide kratak optički patch kabl. Dobićeš novi ruter koji ima optički ulaz, a sve ostalo ti ostaje isto kao pre. Ako sada prvi put uzimaš i IPTV, onda se od rutera do IPTV STB-a koji se postavlja pored TV-a postavlja dodatni UTP kabl, jer su internet i IPTV različite mreže.
Ok hvala na odgovoru. Imam vec iris i dva stb-a za dva tv-a, oba su povezana na isti ruter uz lan kabl za komp u mojoj sobi. Meni je najbitnije da povezivanje za i tv i komp ostane isto i bez problema, mada mislim da taj kabl koji ide iz kutije koju postave u ruter moze biti problem zbog duzine, jer mi je ruter u dnevnoj sobi a hodnik je dugacak, stoga ili da postave kutiju u hodnik s duzim kablom do dnevne sobe ili da ga postave u dnevnoj sobi.
Nadam se da nece da prave problem, jer ako insistiraju da modem bude u hodniku onda mora da se uzimaju lan kablovi od 30 metra da bi se sproveli do kompa i tv-a u sobi.
 
Nek ti dovedu opticki do tog rutera gde ti je sad. Tu postave novi, prevezes to sa vec postojecim lan kablovima i reseno. To je samo jedan predlog, drugo ne brini za lan oni prave, tako da ako ti treba i 250 metara lan kabla, napravice.
 
Imam trenutno BOX 3 sa internetom, fiksnim i m:sat, zanima me ako je neko imao iskustva sta od opreme uzimaju nazad i da li ja skidam antenu ili njihovi montazeri koji su i postavili ?
 
Ne skidaš ti antenu
 
Da li se uz BOX 3 paket dobija jedan ili dva STB uređaja? Malo me zbunjuje opis "dodatni STB uređaj". Moja logika je da dodatni STB uređaj znači da se dobija 1+1, ali rekoh da proverim za svaki slučaj.

Šta je trenutno best-buy opcija? Razmišljao sam o varijanti Box 2 400/160 + SBB van mreže ali vidim da je sada SBB ponuda van mreže baš bezveze.
Zapravo, imam jedan SBB kod za Smart TV koji bih koristio na Mi Box-u ali mi onda ostaje drugi TV bez sadržaja.

Sve mi se čini da ću uzeti BOX 3 200/80. S obzirom da sada kod SBB-a imam 50/5, biće i više nego ozbiljan napredak.
 
Da li se uz BOX 3 paket dobija jedan ili dva STB uređaja? Malo me zbunjuje opis "dodatni STB uređaj". Moja logika je da dodatni STB uređaj znači da se dobija 1+1, ali rekoh da proverim za svaki slučaj.

Šta je trenutno best-buy opcija? Razmišljao sam o varijanti Box 2 400/160 + SBB van mreže ali vidim da je sada SBB ponuda van mreže baš bezveze.
Zapravo, imam jedan SBB kod za Smart TV koji bih koristio na Mi Box-u ali mi onda ostaje drugi TV bez sadržaja.

Sve mi se čini da ću uzeti BOX 3 200/80. S obzirom da sada kod SBB-a imam 50/5, biće i više nego ozbiljan napredak.
Dobijas dva STB uredjaja.
 
@3bl: pretpostavljam da dodatni stb uređaj znači da, ako tražiš, dobićeš 1 stb uređaj na korišćenje i nećeš ga dodatno plaćati - njegovo korišćenje ulazi u cenu paketa.

Imam BOX4 paket, imao sam jedan stb i tražio sam dodatni uređaj.
 
Koja je najveca moguca brzina Interneta preko telefonske linije, pretpostavljam da je to ADSL, posto nema nikakvih dodatnih kablova u tom kraju?
 
Idealno 100/10, ali cenim da ces i do 50 teško dogurati, pogotovo ako si daleko od centrale.
 
Super, hvala na brzom odgovoru i 50 bi mi bilo dosta, ali da bude stvarno 50 :) Jedino je to kao opcija u selu, pa rekoh da pitam
 
Vrlo verovatno nećeš ni to moći. Ne znam da li hibride imaju i dalje. Malo adsl, malo 4g. Sela su uglavnom na 10 i 20 mbps.
 
Dobra novina na mts sajtu
Provera dostupnosti optike ,svaka čast za ovaj potez.
 
Vrlo verovatno nećeš ni to moći. Ne znam da li hibride imaju i dalje. Malo adsl, malo 4g. Sela su uglavnom na 10 i 20 mbps.
Kako sam cuo iz pouzdanih izvora Hibrid je ukinut.
Dok kod mene u zgradu nije pustena optika,ja sam imao brzinun od 10 Mb/s,jer nisam mogao da imam vecu u paketu i to strogi centar grada,a kamoli u selu.tamo isto tesko da moze da bude veca od 10 Mb/s.
 
Vrh Dno