Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Koja je najjeftinija solucija da bežično povežem 2 stb-a sa ruterom?Da li samo powerline adateri rade posao, da li ih neko koristi i koji konkretno model uzeti?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stb ide samo lanom, ne može wifi
 
Pa moze li sa powerline adapterom, pa u najbližu uticnicu pored tv-a, kablom do stba? Na to sam mislio, da ne moram mrežni kabl da provlacim na drugi sprat zbog stba.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mislim da ne može, jer STB ne dobija IP od DHCP-a nego se radi bridge putem odvojenog VLAN-a direktno na Telekomovu mrežu, a dodeljivanje IP-ja se vrši na osnovu MAC adrese, ukratko ne može ni bežično niti preko powerline adaptera.
 
U teoriji moze ali radi kilavo (bar kada sam ja probao).
Dva access point-a se povezu (bridge) bezicno jedan se ubode u 2 ili 3 port na ruteru a drugi u stb, u mom slucaju na preko 5m se gubio signal a i kad ga je bilo (na manjoj razdaljini) umelo je da zastajkuje (desavalo se da neko stane pored AP-a i da bude problema).

U pitanju je bio telekomov adsl 10/1 i probano sa jednim stb-om, AP-i su bili neki Planet (na G standardu)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa moze li sa powerline adapterom, pa u najbližu uticnicu pored tv-a, kablom do stba? Na to sam mislio, da ne moram mrežni kabl da provlacim na drugi sprat zbog stba.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Može powerline. Kod ćaleta takav setup radi već par godina bez problema (jedan stb preko powerline adaptera, drugi je regularno na kablu).

D-Link Powerline Ethernet adapter kit DHP-P309AV/E je puna oznaka adaptera.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
^sve dok Wifi/powerline adapteri mogu dovoljnu brzinu da daju za IPTV, radice.
WiFI-G nema dovoljne brzine. Cak i N bi zavitlavao na jeftinim uredjajima.
 
Ovako kod mene izgleda nalog:
Pogledajte prilog 272908
Kanali sa rednim brojem 700 do 726(HD kanali) ne postoje(kad se ukuca na daljinskom neki od tih brojeva izađe poruka nema podataka).
Kada preko daljinskog uđem u pakete i usluge, nemam opciju za kupovinu HD kanala.

Evo, opet ih zvao juče da probamo.
Pušteni HD kanali, podignut profil na Actual Rate(Up/Down) 8190/81917 kbps i lepo vuku sva tri tv-a hd a net je na stabinih 49Mbit/s.

Pošto su imali običaj da me voze sa opcije "4" na opciju "3" (na 0800 100 100) i obrnuto pri prijavljivanju prethodna dva meseca, problem je kod mene bio u sledećem bio pa možda ti pomogne.
Nema smisla da pričaš sa tehničkom podrškom (opcija "4") jer oni nemaju nalog da ti aktiviraju HD kanale iako kod tebe na moj mts stoji da su nalozi na izvršenju, a kako sam kasnije saznao nemaju ni pojma na šta se nalozi odnose.
Zato ideš na opciju broj "3" što je aktivacija usluga, pa tu je neka opcija u vezi sa IPTV i tu okreneš. Onda zahtevaš da ti urgentno proslede nalog za aktivaciju HD kanala, znači paket PLUS HD a ne PLUS SD, jer nema smisla da već mesecima ne mogu da daju nalog da se aktivra PLUS HD paket.
Ovo sada znam jer mi žena lepo objasnila da ne postoji nikakav nalog za aktivaciju na mom broju i da je ona sada pustila urgentan nalog. Na šta se odnose dva postojeća naloga koja se vuku par meseci, njoj uopšte nije jasno. Poznata priča, treba samo nabasati na nekog ko ume da radi svoj posao i rešeno za manje od 5 minuta.
Inače i dalje su ta dva naloga ostala na izvršenju i niko neće da te zove, samo puste u rad, onako kako su mogli odmah da urade.

MaxthonSnap20190807020850.jpg
 
Poslednja izmena:
Dogovorio pre 10 dana preko telefona uvođenje optike i potpisivanje govora, zbog potpisivanja moram fa budem lično prisutan, i naravno ispalili.
Ako dođu tokom dana, biću tu, posle nisam.
Dal može da se potpiše u poslovnici, pa da oni naknadno uvedu (bez mog prisustva), i od kada če važiti ugovor, od datuma potpisivanja ili uvođenja optike, trenutno imam isti paket ali sa vdsl—om?

Ili da zovem ovog što je ubacio letak u sanduče, možda će on više da se iscima?
 
Poslednja izmena:
mozes u poslovnici ja sam sve ugovore potipsivao u poslovnici, samo moras da im se valjda najavis preko telefona, tj mene je preko telefona pitala zena u kojoj poslovnici hocu da potpisem, posto mora da zna koliko sam je razumeo :)
 
Ne znam da li ovo pripada ovde ali nisam nasao neku drugu temu gde da postavim.
Ulgavnom od pre par dana sam primetio da mi net ne ide brze od 3.9 Mbps.
Inace imam telekomov paket od 10Mbps.
Jel to mozda do njih ili mi ruter otkazao?
 
daj parametre sa rutera pa cemo videti.. meris na wifi?

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
@mefisto: Pa "pustili" su ti 4.5 Mbps :d Tj to je brzina na koju se "sinhronizovao" ruter pri re-konekciji.
Da li si probao restart rutera? Ako nisi probaj, i posle restarta baci pogled na "Downstream line rate" (sad je 4607 kbps, što je 4.49 Mbps)
 
Super :).
Probao sam reboot iz samog rutera, pa izvlacenjem iz struje, vratiti na fabricka podesavanja....nista :(.
 
Onda kontaktiraj Telekom podršku (verovatno bolje da pišeš mail nego da zoveš Call centar) i objasni šta je tačno problem.

Ako pišeš mail lepo im pošalješ i taj screenshot gde se vide parametri.
I za svaki slučaj jasno napomeneš da se ne žališ na brzinu preko WiFi već da si "merio" brzinu preko kabla... da ti ne bi vratili šablonski odgovor kako ne garantuju brzinu prekosutra WiFi :d
 
I ja sam imao sličan problem, prijavio telefonom.
Sledećeg dana je proradilo, a posle 5 dana me zove tehničar kao da vidi šta je.
 
I meni slepci smanjili pre neki dan. Zalio se danas i operter kaze gledace kolege da poboljsaju brzinu!? Pre ovog s.r@nj@ je radilo na nekih 45mbs, a imam paket od 50! Mogu misliti samo koliko ima ljudi koji ne mogu da identifikuju problem. Placaju im full cenu, a ovi im sasekli bandwith, isporucuju mrvice i vrv niko nije odgovoran na kraju.:mad:

telekonj.JPG
 
Poslednja izmena:
Ako si stvarno do sad imao 50 (45) Mbps onda se nešto žestoko desilo sa tom "paricom" kad sad ruter procenjuje da je 13 maximum.
 
Mozda je drmnuo grom. Imam adsl od prvog dana kad se pojavio u mome selu. Znam kakav mi je net, pratim vec neko vreme.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pitanje u vezi fiksne telefonije Telekom Srbija.Imam fiksni telefon koji je razveden na dva mesta to jest jedno dvorište a dve kuće i to je tako već 20 godina negde.Pre negde 15 godina tražili smo da nam uvedu još jedan broj ali komšija nije dao majstorima da dovedu kabl sa njegovog krova pa smo odustali.Inače imam Box4 plavi paket.Sada vidim da nude broj na 24 meseca za dinar a verovatno daju i telefon uz taj broj zato što komšije imaju takav telefon gde linija ide direktno iz rutera u telefon.Mada vidim da su i fiksni uvezali preko interneta mislim u isturenom stepenu kada nema interneta ne radi ni fiksni mada se to retko dešava.Zanima me da li bi stari broj mogao da ostane kao i sada preko parice a da meni u drugoj kući donesu ruter sa priključkom za telefon to je pitanje.Nisam još kontaktirao Telekom,ukoliko neko ima iskustva sa tim ne bi bilo loše da pojasni malo.
 
@proleter
Sve može, otiđi u najbližu poslovnicu, dogovori se.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
A zar ne puste odmah kanale kad izabereš opciju u meniju?
Znam da mi je vraćanje unazad odmah proradilo.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
i meni posle 2 meseca od prelaska na novi box3 proradili hd kanali sve stabilno net 49.5
 
I ja sam imao sličan problem, prijavio telefonom.
Sledećeg dana je proradilo, a posle 5 dana me zove tehničar kao da vidi šta je.

I meni slepci smanjili pre neki dan. Zalio se danas i operter kaze gledace kolege da poboljsaju brzinu!? Pre ovog s.r@nj@ je radilo na nekih 45mbs, a imam paket od 50! Mogu misliti samo koliko ima ljudi koji ne mogu da identifikuju problem. Placaju im full cenu, a ovi im sasekli bandwith, isporucuju mrvice i vrv niko nije odgovoran na kraju.:mad:

Pogledajte prilog 273344

Samo da javim bio juce do MTS-a i zalio sam se sto mi je brzina samo 4Mbps a uredno placam 10Mbps, na to je lik kao napisao neki izvestaj za servisere i rekao da ce mi se javiti oni u roku od 2 dana, ja kao ok.
Otisao kuci proverio net ono sve radi kako treba opet ide 10Mbps :D.
Najveca scena je bila kad sam bio tamo i dok sam objasnjavao radniku mts-a da mi net ne radi punom brzinom na to neki lik pored mene kaze ni meni ne radi :D vec par dana LOL :D.
Stvarno ne znam sta oni rade tamo, da li je moguce da namerno smanje download pa ako prodje prodje?
 
Imam problem jedan delikatan, ako moze pomoc sta da radim zahvalan do neba cu biti. Elem, potpisao sam ugovor krajem Juna, pricao sa operaterom oko STB uredjaja i da skratim pricu, razumeo sam da u BOX-3 paketu dobijam 1+1 u ceni za paket(i na sajtu pise dodatni STB uredjaj, sto jasno ukazuje da se ima jedan osnovni i jos jedan dodatno se dobija bez doplate), a da moram treci posto mi tri treba da platim 150 din dodatno, sto je potvrdio tada operater, da ce mi racuni biti prvih 6 meseci 151 dinar, to jest promocija i jedan STB koji je meni treci a na ugovornu obavezu daje zbir 151 sa PDVom. Da bi danas dobio racun gde su dva STB uredjaja jasno u liniji naplacena, sa PDV 300 din...

Sta da radim, kapiram da sam prevaren ?


Screen Shot 2019-08-14 at 23.14.46.png
Screen Shot 2019-08-14 at 23.14.53.png
 
Poslednja izmena:
Imam problem jedan delikatan, ako moze pomoc sta da radim zahvalan do neba cu biti. Elem, potpisao sam ugovor krajem Juna, pricao sa operaterom oko STB uredjaja i da skratim pricu, razumeo sam da u BOX-3 paketu dobijam 1+1 u ceni za paket(i na sajtu pise dodatni STB uredjaj, sto jasno ukazuje da se ima jedan osnovni i jos jedan dodatno se dobija bez doplate), a da moram treci posto mi tri treba da platim 150 din dodatno, sto je potvrdio tada operater, da ce mi racuni biti prvih 6 meseci 151 dinar, to jest promocija i jedan STB koji je meni treci a na ugovornu obavezu daje zbir 151 sa PDVom. Da bi danas dobio racun gde su dva STB uredjaja jasno u liniji naplacena, sa PDV 300 din...

Sta da radim, kapiram da sam prevaren ?


Pogledajte prilog 273515
Pogledajte prilog 273516

Dva dodatna besplatna STB dobijaju se samo Uz PLAVI, BELI i ZLATNI BOX 4 paket što je operater verovatno pomešao i to je čest slučaj kada je mts call centar u pitanju...
https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-4/FIKSNA-NET-TV-MOB
 
Nazad
Vrh Dno