Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

nisam sada pratio mts tarife..pa mi treba pomoc.

trenutno imam box 3, internet 50/8, fix i tv. uzeo sam ga dok su davali 3 besplatna stb-a. dakle 1 osnovni i 2 dodatna bez doplate. i dodatnu bbtf liniju.uzeo sam tablet kada sam potpisivao ugovor. ugovorna obaveza ne istice u skorije vreme.

da li ja sada mogu da dodam i (novi)mobilni broj u taj box, i da li to moze biti bilo koja tarifa ili samo odredjene tarife idu u box?

da li uz taj mobilni broj sto bih dodao mogu uzeti i uredjaj? interesuje me nesto od najjeftinijih dual sim modela, nisam jos detaljno gledao sta imaju.

da li bi postojeci box ostao nepromenjen u smislu da mi ostaju sva 3 stb-a, obzirom da sada daju dva umesto tri..?



Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
nisam sada pratio mts tarife..pa mi treba pomoc.

trenutno imam box 3, internet 50/8, fix i tv. uzeo sam ga dok su davali 3 besplatna stb-a. dakle 1 osnovni i 2 dodatna bez doplate. i dodatnu bbtf liniju.uzeo sam tablet kada sam potpisivao ugovor. ugovorna obaveza ne istice u skorije vreme.

da li ja sada mogu da dodam i (novi)mobilni broj u taj box, i da li to moze biti bilo koja tarifa ili samo odredjene tarife idu u box?

da li uz taj mobilni broj sto bih dodao mogu uzeti i uredjaj? interesuje me nesto od najjeftinijih dual sim modela, nisam jos detaljno gledao sta imaju.

da li bi postojeci box ostao nepromenjen u smislu da mi ostaju sva 3 stb-a, obzirom da sada daju dva umesto tri..?



Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Od Box 4 plavog u kom je Omorika 2 idu tri STB.

Idu odredjene tarife:

O1 (3Gb)/O2 (5Gb)/O3(25Gb)/Soko(100Gb)

Ukoliko prirodaš još neki mobilni broj dobićete na deljenje 100Gb pored osnovnog iz paketa.

Mobilni uredjaj možeš da uzmeš.



Sent from Note9
 
PA nisam ocekivao da ce da rade nov ugovor na jos 2 godine (bez ikakve pogodnosti) jer je postojeci bio na polovini i sada bi istekao, vec da samo pridodaju mobilni broj.
 
Da bi se koristilo

Bonus od 20 GB 4G interneta koji se dodeljuje mesečno na zajedničko korišćenje mobilnim linijama koje su uključene u BOX 3 paket (pravo se ostvaruje pridruživanjem jedne dodatne postpejd mobilne linije – Soko, Omorika, Morava, Mobilni Net ili Kontrola troškova)
potreban je ugovor na jedan od aktuelnih Box paketa i da se samo pozove MTC call centar ili u poslovnici da broj telefona koji se pridružuje.
 
Da bi se koristilo


potreban je ugovor na jedan od aktuelnih Box paketa i da se samo pozove MTC call centar ili u poslovnici da broj telefona koji se pridružuje.

Meni su rekli da to važi samo uz ove 2 kombinacije
FIKSNA + NET + MOB
FIKSNA + TV + MOB
i to ako pridružim još jedn mobilni broj uz toj koji uzmem uz box3.
 
upravo me dave iz sbb-a telefonom za prelazak sa silver paketa na neon, uz neke privilegije....ali dzaba, sve je to minimalno..jedva cekam da istekne ugovor da predjem na mts optiku
 
Pre neki dan me zovu iz MTS i dogovorimo prelazak na novi Box paket sa optikom, od tada mi se ;cinilo da se net usporio i evo danas testiram





Imam VDSL 20/4.:crash:
 
Meni windows 10 ubija brzinu. Na linuxu radi ok. Ne znam sta je problem, antivirus/firewall/a najverovatnije gremlin


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrati se na W7 on ne ubija brzinu, kod mene uvek full brzina bez oscilacija.
I kako neko moze da koristi W10 pored savrsenog W7, al da ne idemo u off, nikad necu shvatiti.
 
Batali windows i ovako je smece :) , ja danas obnovio BOX3 kod MTSa isteko mi ugovor pa sam zaradio neke free mesece, koliko sam skontao kad budem prelazio na optiku dobicu jos koji free :)
 
Meni na win 10 radi ok, i brzine su prilikom testiranja priblizno ugovornim.
 
Radili su mi nesto iz telekoma na liniji pre sam imao losije specifikacije ,da li bi ovo moglo preko vdsl-a da izvuce 30 mb ?DSL synchronization status Up
DSL up time 113:54:53

Line Status
Help
Upstream max rate (kbit/s) 1301
Downstream max rate (kbit/s) 26324
Upstream line rate (kbit/s) 1021
Downstream line rate (kbit/s) 14998
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 10.7
Downstream SNR (dB) 14.6
Upstream line attenuation (dB) 7.7
Downstream line attenuation (dB) 19
Upstream output power (dBmV) 6.9
Downstream output power (dBmV) 12.7
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 128
Upstream CRC 0
Downstream CRC 230
Upstream FEC 0
Downstream FEC 46320
Upstream HEC 0
Downstream HEC 3944
Upstream Total Cell Count 103101724
Downstream Total Cell Count 1621392532
Upstream Interleave Delay 0
Downstream Interleave Delay 3
 
Moglo bi, ako se potrude i stave veliki interleave. Ali ne bi radilo stabilno najverovatnije, jer i trenutno kako je ima ogroman broj grešaka. Ja na 20 Mbps nemam grešaka uopšte, tj. na preko 100 sati imam 0 HEC/FEC i CRC grešaka.
 
Ne znam da li to vama smeta ali je meni malo iritantno ovo što kanali kreću od broja 100. Da li za njih postoji bilo kakva olakšica u smislu softvetske prirode ili su samo eto tako rešili da krenu od 100 a ne od 1?
Znam da recimo Polaris kreće od 101 ali su oni napravili tako da čim na daljinskom ukucaš 1 on automatski prebaci na 101.


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
@Ljubicica Možeš samo da dodeliš 9 omiljenih kanala na tastere 1-9 ali koliko vidim kod rođaka to podešavanje se malo malo pa resetuje/obriše (možda posle svakog firmware update-a?)... pošto sam istu stvar podešavao milion puta najviše zbog babe pa na kraju digao ruke.
 
Ne znam da li to vama smeta ali je meni malo iritantno ovo što kanali kreću od broja 100. Da li za njih postoji bilo kakva olakšica u smislu softvetske prirode ili su samo eto tako rešili da krenu od 100 a ne od 1?
Znam da recimo Polaris kreće od 101 ali su oni napravili tako da čim na daljinskom ukucaš 1 on automatski prebaci na 101.


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
Ne moze, tako je kako je i nece se menjati 100%
 
1. jula sam produžio ugovor za BOX 3(Fiksna+Net50+TV Plus) i još uvek nemam HD kanale. Prijavio sam u poslovnici problem pre nekoliko dana, danas vidim na nalogu da je smetnja rešena, međutim ništa se nije promenilo.
Nigde u ponudi ne postoji PLUS SD tv paket (dok ne potpišeš ugovor).
Da li je neko imao ovaj problem i šta je rešenje?
 
Nije ti se ništa promenilo u smislu da su ti, ti kanali i dalje zaključani.Nema mts neki izbor HD kanala pa si možda zbunjen,probaj sve arene i hbo kanale njih imaš u SD i HD varijanti tako ćeš biti siguran da li su ti otklučali sve HD kanale.
 
Ne znam da li to vama smeta ali je meni malo iritantno ovo što kanali kreću od broja 100. Da li za njih postoji bilo kakva olakšica u smislu softvetske prirode ili su samo eto tako rešili da krenu od 100 a ne od 1?
Хоћеш канал 125 и он прво пребаци на 1 па на 12 па на 125? Претпоставка је да ће да буде више од 100 а мање од 1000 иначе би ишли и од 1000. Као да неко пита зашто су бројеви телефона 6 или 7 цифрени, зашто нема бројева са једном, две или три цифре?
 
1. jula sam produžio ugovor za BOX 3(Fiksna+Net50+TV Plus) i još uvek nemam HD kanale. Prijavio sam u poslovnici problem pre nekoliko dana, danas vidim na nalogu da je smetnja rešena, međutim ništa se nije promenilo.
Nigde u ponudi ne postoji PLUS SD tv paket (dok ne potpišeš ugovor).
Da li je neko imao ovaj problem i šta je rešenje?

Ne brini, meni je prva prijava još od 3. jula oko iste stvari a imao sam HD kanale na prethodnom ugovoru. Sada ih nema nigde po menijima. Da li si primetio da ne radi ni mozaik u meniju, ono kada ne znaš na kojoj je areni prenos ili šta gde ima :)
Meni su rešili nekih par prigovora te prve nedelje a za ovo je ostalo da će neko da se javi i da rade ljudi na tome.
Najgore što im pišem uvek prigovor na račun i tražim da ga dosta umanje kada ih mrzi da reše tako neke probleme. Sada ne mogu ni to jer mi je 1 dinar račun :)
 
Da, isti slučaj, samo me interesuje da li neko ko nije na optici, a potpisao je skoro ugovor ima HD kanale.
 
Nisam na optici, isto Net 50.
Kažu da nema razloga da HD kanali nisu pušteni, nema veze sa optikom. Mislim, to i ja znam, bili su tu do produženja.
Uključen mi je i HBO+ paket gde takođe nema HD kanala.
Jednostavno je neko uključio taj dan taj SD profil i ćao, zabole nas da čačkamo opet...

Čim isteknu oni meseci po dinar opet se žalim na račun. Dešavalo im se to i ranije, da ne isporuče uslugu, dobijao sam uvek umanjenje računa za to što skrate.
 
Хоћеш канал 125 и он прво пребаци на 1 па на 12 па на 125? Претпоставка је да ће да буде више од 100 а мање од 1000 иначе би ишли и од 1000. Као да неко пита зашто су бројеви телефона 6 или 7 цифрени, зашто нема бројева са једном, две или три цифре?

Na boljim prijemnicima uređaj sačeka tipa pola sekunde i ako ne pritisneš ništa zatim odmah ti prikaže jednocifreni kanal, tako da - da, bolje je da kreću od nule pošto ne bi morao triput da pritiskaš taster za glavne kanale ili onih 10 koje si namestio na početku liste omiljenih.

No dobro, to je zaista viša matematika za MTS.
 
Nisam na optici, isto Net 50.
Kažu da nema razloga da HD kanali nisu pušteni, nema veze sa optikom. Mislim, to i ja znam, bili su tu do produženja.
Uključen mi je i HBO+ paket gde takođe nema HD kanala.
Jednostavno je neko uključio taj dan taj SD profil i ćao, zabole nas da čačkamo opet...

Čim isteknu oni meseci po dinar opet se žalim na račun. Dešavalo im se to i ranije, da ne isporuče uslugu, dobijao sam uvek umanjenje računa za to što skrate.

Ovako kod mene izgleda nalog:
Screenshot_1.png
Kanali sa rednim brojem 700 do 726(HD kanali) ne postoje(kad se ukuca na daljinskom neki od tih brojeva izađe poruka nema podataka).
Kada preko daljinskog uđem u pakete i usluge, nemam opciju za kupovinu HD kanala.
 
Poslednja izmena:
Bili mi juce da zakazu uvodjenje optike u kucu. Trazio sam u startu modem Q2 5GHz, kazu da ga mts u Smederevu nema na stanju, mogu da mi ponude samo onaj drugi.
 
Neka ti instaliraju taj što imaju, pa onda uputi zahtev, pa ako dobiješ, dobiješ.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
Vrh Dno