Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma odakle banci 1000eura?😂

Ozbiljno pitaš ili se zezas?
 
Jel nekome istekla Matercard od mts banke nakon prelaska u Poštansku? Koja je procedura za dobijanje nove?
 
Jel nekome istekla Matercard od mts banke nakon prelaska u Poštansku? Koja je procedura za dobijanje nove?
Ista, reizdaje se na kućnu adresu poštom. Tek u krajnjoj instanci ako bude neuspelih pokušaja dostave se šalju u ekspozituru.
 
Da li to automatski rade ili ja moram da podnesem zahtev negde?
 
U Pirotu nije moguce podizanje deviza sa mts kartice u postanskoj. Morao bih da odem u Nis, tako su mi rekli.
Pitanje je dal ima limit za podizanje i dal imaju tada na stanju...
Razmisljao sam se da uplatim na mts racunu dinare, pa da ih konvertujem u euro i u Nisu da ih podizem kad idem.
Trenutni kurs za fizicka lica u postanskoj stedionici je 118.45, tako da moze i po tom kursu da kupi evre.
A u mts banci je 118.1, ubedljivo najbolji kurs.
 
Samo polako ljudi, nemojte da opeljesite sve banke i evrici u slamaricu kao posle Dafiment debakla kada ljudi vide nisu prilazili bankama ni na puskomet.

Na radiju kazu "Mir i spokoj" sto nam garantuje vladajuca partija i predSednik, tako da nema brige sto je trenutno totalna havarija u svetu i videcemo kako cemo proci nakon izbora, do toga smo sigurni i stabilni 😉.

Za sada i ja samo da potvrdim, u Nisu makar moze da se podize biko koji iznos deviza, ali preko 7k mora da se najavi, bar zadnja neka informacija koju ja imam, a svakako moze neko da pozove operatere i cisto da im napravi malo neki posao danas pored ispijanja kafe.

Kazem, nije problem konvertovati to sve online, preko web ili mobilne app, nego je muka posle podici to, jer ako bar za nas mts-ovce ne radi taj cuveni, jedini racunar ili salterusa nije obucena, onda dzaba imas para na racunu kada do njih neces doci u skorije vreme...

Ali, gradski tracevi ovde su da se u Postanskoj ovih dana masovno kupuju evrici od strane onih koji drze menjacnice i nakon toga roka kurs 120+ za te iste evrice i eto ti klasicne srpske zarade na mufte i zloupotrebu citave situacije. A, kad je muvanje u pitanju, tu smo makar mi neprikosnoveni 😎
 
Ali, gradski tracevi ovde su da se u Postanskoj ovih dana masovno kupuju evrici od strane onih koji drze menjacnice i nakon toga roka kurs 120+ za te iste evrice i eto ti klasicne srpske zarade na mufte i zloupotrebu citave situacije. A, kad je muvanje u pitanju, tu smo makar mi neprikosnoveni 😎
Nijedna legalna mjenjacnica ne smije da "roka kurs 120+", jer im NBS limitira max/min gornji/donji kurs u zavisnosti od zvanicnog srednjeg. A onaj ko ode da kupuje eure za 120+ pored normalnih mjenjacnica, njega i treba sisati.
 
Kurs može biti viši 1.25% i isto tako menjačnica bi mogla primeniti još 1% kao maksimalno dozvoljenu proviziju, ali samo ako se obaveštenje jasno istakne ili dodatno napomene, jer u suprotnom, obmana je onda kažnjiva.
 
Kakvo je stanje sa ostalim bankama i kursevima, jel ste nasli negde ispod 118.45 din za vecu svotu novca, kao sto je u postanskoj , neka podeli svako iskustvo i informaciju koju ima/zna...
Znam da postoji dogovor sa bankama, ali se ne isplati obilaziti toliko banaka , pa ako ima neko info iz prve ruke :)
 
Postoje tzv. povlasceni kursevi u odredjenim bankama, na odredjenim paketima (ali ne znam koliko to nekom igra ulogu, s obzirom da je preduslov otvaranje takvog paketa). Ali mogu potvrditi da trenutno Nasa AIK (tj. SBER) banka na Elite paketu ima kurs koji je za ~0.05-0.10 dinara losiji od srednjeg (sto je odlicno), a limit je oduvijek bio 5k eura mjesecno. Povlasceni kurs takodje ima ERSTE na najjacem paketu. Ista prica je bila sa OTP, ali za tu varijantu ne znam da li je trenutno aktuelno, s obzirom na trenutne okolnosti (kod njih je kupovina eura isla po srednjem kursu bukvalno).
 
Koja je trenutno najbolja banka za prebacivanje plate u eure online, i da je ok cena odrzavanja racuna?
 
Addiko banka je isto imala dobar kurs - 15 para razlike za kupovni/prodajni od srednjeg. Zbog trenutne situacije su ga malo korigovali - 117.30-117.95. Imaju neki paket mRacun, moze da se otvori online a odrzavanje je 150 din.

@Condor
Znas li kakav je kurs kod ERSTE na najjacem?
 
Addiko banka je isto imala dobar kurs - 15 para razlike za kupovni/prodajni od srednjeg. Zbog trenutne situacije su ga malo korigovali - 117.30-117.95. Imaju neki paket mRacun, moze da se otvori online a odrzavanje je 150 din.

@Condor
Znas li kakav je kurs kod ERSTE na najjacem?
jel naplacuju odrzavanje dodatno ako ti stoje evri na deviznom.
 
@acarinho prema tarifi, u mesecu u kom nije bilo promena i ako nema pokrića, ne naplaćuju održavanje. Međutim, pravo pitanje je da li onda skidaju sa deviznog ako na dinarskom nema para, pošto je to paket račun dinarski+devizni u evrima. Sad čak i zaključujem, sigurnije je da imaš i posebno avista štednju da te ne boli glava. Jedino što imaju začkoljicu da mora jednom u godinu dana najkasnije da se napravi promena da ne bi bio privremeno blokiran, al to radi i Kombanka na primer.
 
Poslednja izmena:
jel naplacuju odrzavanje dodatno ako ti stoje evri na deviznom.
Ne znam jer nemam racun kod njih. Znam ovo sto je i uji rekao - da ne naplacuju odrzavanje ako nije bilo promena i nema sredstava, e sad da li tu racunaju ako nema dinara na racunu a evre ne diraju stvarno ne znam. Najbolje njih da pitas u banci.
 
Na berzama evro tone, dolar i zlato skaču, u Srbiji nestašica evra i u menjačnicama kurs 120 din 😁 videćemo hoće li ova kriza konačno staviti agenciju za osiguranje depozita na test, da li će i u kom roku depozitori dobiti nazad svoj novac. Hoće li biti to za nedelju dana, ili za 30 godina. Znamo koliko imamo žita, ali nisam čuo ni reč od predsednika ili guvernerke NBS o rezervama koje agencija za osiguranje depozita ima u slamarici. 😁
 
Bas cudno to sto euro tone, a dolar jaca 😉 ? Verovatno trenutno najbolja investicija je kupovati kuvajtske dinare ili jene jer ova havarija sigurno nece uticati na ekonomiju ovih zemalja, sankcije mogu da uvedu svima, ali Kinezima slabije jer tamo je verovatno 80% svega sto se u svetu proizvodi i dovoljno da oni prestanu sa radom nedelju dana, svet bi stao bukvalno.

Kupovina CHF bi takodje trebalo da bude ok investicija, jer su Svajcarci vazda' bili neutralni i nezavisni, a i zna se koliko tajkuna okvirno steka kintu po Zenevi recimo, kako lokalnih tako i belosvetskih.

Sve u svemu narod je nacisto pobrljaveo uz konstantni medijski pritisak i ne zna se ko gde udara trenutno, a i ne cudi jer drzavni vrh prvo kaze da sledi opsti haos, a onda na radiju vec danima obecava "mir i spokojstvo", bar do pocetka aprila 😜.

Sto se menjacnica tice, NBS moze da postavlja pravila do prekosutra, ali one koriste jednostavno novonastalu situaciju. A, ovce jesi za sisanje, samo ce sisati sve nas duuuze vreme jer sve ove "drzavne pomoci" idu na naplatu vec nakon izbora sa podebljom kamatom, ne racunajuci globalnu ekonomiju koja ce imati jak uticaj i na nas kao deo brdovitog Balkana...

U mts online menjacnici kurs kao i juce, a ja cu da krenem da udaram proviziju drugarima, jer evo vec danima kupujem do krajnjeg dnevnog limita, pa stoji na mom racunu svakako, a kada cemo podici sve to, da smo zdravo do toga, bice dogodine
 
Da li je moguce u Beogradu podizati evre u Postanskoj u Bul Vudro Vilosona?
 
@m_antic87 nije samo pitanje šta kupiti, već gde čuvati to što se kupi. Domaćim bankama i agenciji za osiguranje depozita ne verujem ni malo, računam da u domaćim bankama ne treba da se drži više novca nego što je osoba spremna da izgubi. Najbezbednije je čuvati zlato u nekom sefu u Švajcarskoj, samo što bez Švajcarske vize ili EU pasoša nema garancije da će te pustiti u državu kada budeš hteo da preuzmeš sadržaj sefa. 😁
 
Da podelim iskustvo...

Postanska je do juce imala dobar prodajni kurs naspram ostalih, ali od danas je 118.57 din.
Obisao sam danas skoro sve banke, evo ponuda za 3000+ eura:
118 din. - AIK (nemaju devize za isplatu odmah)
118.24 din. - Komercijalna (imaju)
118.5 din. - Halkbank (nemaju trenutno devize)
118.5 din. - Unikredit (nemaju trenutno devize)

Ostale banke su vise od toga, ne vredi da ih navodim.
Menjacnice takodje 118.5-121, i "nemaju" dovoljno deviza.

Moj savet je da prvo odete do Aik banke i raspitate se, zatim do komercijalne.

Ima paketa koji nude i bolji kurs, al mi nije u interesu da placam 600-1000din. za "odrzavanje".

Imam i preko mts racuna, po kursu od 118.1, ali bih morao da idem u Nis da ih podignem, i aktivirace mi se kartica, ujedno odrzavanje, pa ispadne isto, a cimam se, plus pitanje dal ce tada imati na stanju devize itd itd...
 
Ovo je kurs sa Addiko ebankinga, ako tamo ima deviza i planira da otvara mRačun. Kupovni: 117.3043; Prodajni: 117.9631. Kredijencijali su važeći, mRačun sam ugasio.
 
Da podelim iskustvo...

Postanska je do juce imala dobar prodajni kurs naspram ostalih, ali od danas je 118.57 din.
Obisao sam danas skoro sve banke, evo ponuda za 3000+ eura:
118 din. - AIK (nemaju devize za isplatu odmah)
118.24 din. - Komercijalna (imaju)
118.5 din. - Halkbank (nemaju trenutno devize)
118.5 din. - Unikredit (nemaju trenutno devize)

Ostale banke su vise od toga, ne vredi da ih navodim.
Menjacnice takodje 118.5-121, i "nemaju" dovoljno deviza.

Moj savet je da prvo odete do Aik banke i raspitate se, zatim do komercijalne.

Ima paketa koji nude i bolji kurs, al mi nije u interesu da placam 600-1000din. za "odrzavanje".

Imam i preko mts racuna, po kursu od 118.1, ali bih morao da idem u Nis da ih podignem, i aktivirace mi se kartica, ujedno odrzavanje, pa ispadne isto, a cimam se, plus pitanje dal ce tada imati na stanju devize itd itd...
Kako mislis od danas u baba Postanskoj 118.57 kad je ceo dan bio kurs 118.1042 ? I kod nas mts-ovaca je isto toliki. Jel to i ti gledas neki drugi sajt, tipa kamatica kao ja juce? Mene @uji juce podsetio da i moj matori ima racun u baba Postanskoj posto je klasican penzos i evo gledam preko njegovog profila upravo Homebanking znaci ovaj 118.1 je trenutni kurs u baba Postanskoj. Tako da ako u Pirotu imas Postansku, a imas cim si je naveo, onda ti je ovo ok kurs da zavrsis to sto si planirao. Ili je kurs drugaciji kada odes licno, ali svejedno neko moze da ti kupi evrice online ko ima racun u baba Postanskoj, daj mu RSD i tolko. Ja svaki dan kupujem drugima dok je jos uvek ovaj kurs, mogu i tebi, ali svejedno moras da dodjes u Nis ako ces da pravimo takve malverzacije ;)

P.S. A, evo i @uji ti iskopao najmanji moguci kurs u ovom trenutku, al dzaba kad ta banka nema devize sigurno zadnjih godinu dana, a ne zadnjih nekoliko od kada poce ova opsta pomama za evricima...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ako sam dobro razumio, covjek je fizicki obisao banke. Ti kursevi u poslovnicama su cesto drugaciji (i jos cesce losiji) od ovih online (u aplikacijama). Kakogod, ja ne vidim da su kursevi nesto znacajno losiji nego sto su ranije bili (SBER na Elite paketu je danas davao 117.69). E sad, ne ulazim u to koliko deviza je na rapolaganju da se zaista uzme.

A sto se tice nestasice eura, sami je stvaramo. Cast izuzecima kojim stvarno novac treba u datom trenutku (ili zele da se bar minimalno osiguraju, jer uvijek treba imati nesto i u kesu), ali velika vecina dize nerezonski jer eto, slamarica je slamarica. Naravno da cemo, ako svi krenemo tom logikom, urusiti i ovako krhk bankarski sistem. Ali sta reci, sindrom toalet papira s pocetka korone i tocenja dodatnih par litara goriva od prije par veceri!
 
Za mesec dana će prodavati evre kada vide da nije bilo smaka sveta i benzin se i dalje prodaje na benzinskim stanicama za dinare. 😁 onda će Jorgovanka intervenisati u suprotnom pravcu, da spreči dinar da previše ojača. 😁
 
@Condor Jeste, obisao je i zato je dobio preporuku ovde da nadje nekog ko ima racun u baba Postanskoj, online obavi kupovinu i sa njim (po mogucstvu sa njom 😉) zavrsi stvar ako zeli hitno da kupi evre, a ocigledno zeli jer se sve vreme raspituje o stanju kursa i gde je moguce kupiti i potom podici vise od 3k...

Ova situacija nije od juce i ljudi jednostavno razmisljaju na osnovu nekog svog iskustva od ranije i na osnovu onog sto cuju na tv-u ili od drugih ljudi. Na tv-u svako od nas moze da cuje da tipa ladno moze Amer recimo da ukine Master i Visa program nekoj zemlji ili potpuno stopira poslovanje banke u bilo kojoj zemlji samo zato sto je ruska, sto je totalni sabanizam, a pritom je Amer teeeezak zastitnik demokratije, vazda' bio i ostao.

Nasi ljudi vec imaju debelo nepoverenje u banke, ne zato sto im je to eto onako palo sa neba, vec zato sto su ih te iste banke na celu sa NBS toliko puta opljackale na razne nacine da je sasvim normalno da neki jos od 90-ih ne mare da vide banku i stekaju devize u slamarici. Jednostavno je realno to da covek ovde nema nikakvu garanciju ako dodje do neke zesce havarije, a poslednja veca takva je bila kada je CHF toliko skocio da su ljudi koji imaju stambene kredite u ovoj valuti otisli mahom na drugi svet zbog te cinjenice, jer su racunali da NBS to ne moze da dopusti, a znamo sta se dogodilo. Druga valuta se kupuje jer se sve zivo izrazava u drugoj valuti sto je pa tek totalna besmislica, ali onom ko dobije kes u evricima recimo je veoma smisleno jer racuna na to da RSD moze biti samo slabiji prema EUR ma sta da se dogadja u svetu.

Ne opravdavam ni ovo sto se radi sada danima, samo kazem da je jasno zasto se to radi, vidis kako neko drugi diriguje svetskom ekonomijom, a poznato ti je koliko si sitan u svemu tome i koliko jaaako to moze da te osamari, zato covek koji je ceo zivot stekao u banci sada trci da to pokupi i sakrije negde, a ovaj sto je ustekao RSD gleda kako to sto pre da konvertuje u EUR jer je cuo od nekog drugog da ce EUR uskoro otici na recimo 140 kao sto ovde kruze price, pa da iskoristi bar ovaj nizi trenutni kurs i opet u slamaricu odmah nakon konverzije.

Ljudi ne kapiraju da ovom opstom histerijom bukvalno uticu na slabljenje domace ekonomije jer nasa valuta mora sto vise da cirkulise kako bi ostala koliko-toliko jaka, a dzaba je banka ima na raspolaganju ako ne cirkulise za svakodnevne stvari i kupovine. Dodatno ovo utice na to da ce evrica po bankama biti sve manje na raspolaganju, iako banke nece propasti, svako od nas ce morati u vise navrata da ide i pokupi to jer ce limiti biti sve ostriji ako se ovako nastavi.

Naravno najveci maheri su oni koji kupe za 117 i prodaju za 121 bez pardona, jer da zaista postoji neka inspekcija, NBS autoritet itd. bilo bi 5 menjacnica u svakom gradu max kao po drugim zemljama, a ne kao ovde da je svaka druga trafika ujedno i menjacnica koja samo okrece i bestidno odrapljuje coveka koji to ne kapira jer ga je tv zaludeo kao sto to radi i svih ovih godina, a za njega je istina ono sto kazu u Dnevniku i sta mu porucuje voljeni preCednik...

Nego mani praznu pricu, ko jos cita ovo - posto je online kurs baba Postanske i mts-a isti kao i juce 118.1), navali narode i danas dok ne istresemo sve banke iz gaca sto se deviza tice, ako vec menjacnice ne mozemo 😏
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno