Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Сада када је Телеком узео акције ПШ, предлажем оснивање Нове МТС банке. Дајем вам идеју ПЛУС за џаба.

БОКС 5
  • Кабловска
  • Интернет
  • Фиксни
  • Мобилни
  • Онлај рачун у НОВОЈ МТС Банци
 
Агробанка-Нова агробанка,све је то унапријед осуђено на пропаст.Толикоје банака пропало без икакве одговорности.Со на рану.
 
U prethodna 3 dana sam intezivno koristio karticu u Grčkoj i Severnoj Makedoniji. Nisam dobio ni jedan SMS o odlivu. Danas, u Srbiji, stižu mi poruke, ali sa 2-3 sata kašnjenja.
U prethodnih 10 dana sam koristio MC u Grčkoj gde god sam mogao, već sam pisao o tome. 50-50 je odnos pristizanja poruka o odlivu instant i onih koje kasne nekoliko sati, ali sve poruke o odlivu stižu i u mom slučaju su ažurnije ovde nego kod nas kada kasne i po 2-3 dana.

P.S. Nema veze sa MTS bankom, ali interesantne informacije:
1. Pojedini restorani i kafići u Grčkoj imaju specijalne POS terminale gde najpre moraš da izabereš jedan od ponuđenih tipova koji ti se naplaćuje uz ukupan račun ukoliko plaćaš karticom. Preporuka da uvek imate neki keš sa sobom i onda vi određujete da li su zaslužili tip ili ne
2. Pojedini restorani i kafići dodatno naplaćuju uslugu sedenja bukvalno, simbolično sa 50 centi, što je novina makar za mene
3. U nekim restoranima je najstrožije zabranjeno stajanje u objektu jer je to preporuka njihovog kriznog štaba - izgleda da si rizičniji ako stojiš i imaš koronu nego kad sediš...
4. Generalno su sve cene otišle na gore, naša pravoslavna braća moraju da nadoknade debakl prošle sezone, što naravno po džepu ne oseća Nemac, ali mi osećamo, pa zato i ne čudi što sve više Srbendi pali za Albaniju jer kako kažu tamo ne treba ni vakcina ni pasoš...
 
Još jedna aktuelnost iz bankarskog sveta - kako velike ribe jedu nešto sitnije:

Prebogata i najsnobovskija (ako uopšte postoji taj superlativ) banka kod nas Rajfajzen, u kojoj većina ljudi ovde ima džabaka iRačun za svaki slučaj, je pojela Credit Agricole banku...
 
Ponovo im ne radi ni web ni mobilno bankarstvo. Izgleda da su ovi teski amateri...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Još jedna aktuelnost iz bankarskog sveta - kako velike ribe jedu nešto sitnije:

Prebogata i najsnobovskija (ako uopšte postoji taj superlativ) banka kod nas Rajfajzen, u kojoj većina ljudi ovde ima džabaka iRačun za svaki slučaj, je pojela Credit Agricole banku...

Realno gledano ovako malo tržite kao što je Srbija treba da ima dve-tri banke i to je to, a verovali ili ne imamo ih 24. Zato se i dešava da ovako banke jedu jedne druge. A mi korisnici smo osuđeni da trpimo njihova "usaglašavanja", promenu uslova i ostale fine stvarni koje slede nakon toga.
 
Banke ne propadaju nego se transformisu po nalozima sa "visokih nivoa".
One koje su "propale" su napravljene i iskoriscene za neciji interes.

Veoma slicno je i sa kripto valutama.
 
Jel ima još neko probleme poslednjih dana da sa mastercard m:ts banke ne može da odradi plaćanja na post terminalima kao ni podizanje novca na bankomatima Pošta i PŠ jer navodno nema dovoljno raspoloživih sredstava .

:unsure:
 

Prilozi

  • 666666666666666666.jpg
    666666666666666666.jpg
    107.6 KB · Pregleda: 30
Da li je neko uspeo da ugasi MTS račun u PŠ? Meni su u poslovnici PŠ u Bačkoj Palanci rekli da nemaju pojma kako se to radi 🙂
Ja sam ga ugasio preko sajta.
Jos uvek radi Mts banka sajt i tu odes na moje racune, tekuci racun i ides dole na gasenje naloga. Ako imas manje od 10 dinara ili 0 moze da se ugasi, u suprotnom treba prvo podici/prebaciti ostatak novca negde.

Da se nadovezem na prethodne diskusije o uplati drzavne pomoci. Pitao sam u Postanskoj, rekli su mi da je to svakako namenski racun i da ce mi biti otvoren kada bude uplata drugog dela.
Posto smo mi imali racun (neki korisnici odavde) kada je bio uplacen prvi deo, nama je automatski tu uplacen. Sledeci put sistem sigurno ne zna ko je vec imao ili nije racun, nego se ponovo proverava da li osoba ima racun u toj banci koju je izabrao i ako nema otvara se ponovo. Isti je princip kao da nismo imali racun u mts banci, zato sto prvi put otvaraju namenski koji se gasi prilikom podizanja, drugi put isto. Tako da nema nikakve logike da ne otvore ponovo, kao i svim ostalima sto ce samo za tu drugu isplatu.
 
A jel može da se promeni rč za uplatu te pomoći?, rč u Mts mi je na mirovanju, i tom uplatom bih imao da im platim mesečno održavanje.
Kad je uopšte ta uplata?
 
Da li je neko uspeo da ugasi MTS račun u PŠ? Meni su u poslovnici PŠ u Bačkoj Palanci rekli da nemaju pojma kako se to radi 🙂
Predas zahtev pa neka saznaju ili neka pisu centrali pa ako ne ugase u roku zamolis NBS da im pomogne ;)
 
Da li je neko uspeo da ugasi MTS račun u PŠ? Meni su u poslovnici PŠ u Bačkoj Palanci rekli da nemaju pojma kako se to radi 🙂
Samo ekspoziture plus iliti one koje imaju šalter sa softverom mts banke su ovlašćene to da rade pored uplate i isplate deviza. Obrati se mejlom na [email protected] da ti pošalju obrazac za gašenje računa. Ima nekoliko stranica unazad, doduše sa logom mts-a. Imajte na umu da preostali upošljenici mts banke i dalje uslužuju klijente do integracije.
Je l' može da se promeni račun za uplatu pomoći?
Ne može banka da se promeni. Jasno je izdato saopštenje na proleće da ona koja se tada odabere ostaje za novembar (i decembar), tako da je zbog toga moj izbor bila Mobi banka. S obzirom da je euprava automatski pribavila brojeve računa, ne bih preporučio gašenje, da ne bi uplate otišle ka istom. Preciznije se može znati kasnije da li će ponovo vršiti proveru podataka i otvarati namenske račune ili ostaje tako kako jeste.
 
Poslednja izmena:
Ne može banka da se promeni. Jasno je izdato saopštenje na proleće da ona koja se tada odabere ostaje za novembar (i decembar), tako da je zbog toga moj izbor bila Mobi banka. S obzirom da je euprava automatski pribavila brojeve računa, ne bih preporučio gašenje, da ne bi uplate otišle ka istom. Preciznije se može znati kasnije da li će ponovo vršiti proveru podataka i otvarati namenske račune ili ostaje tako kako jeste.
Tako i ja mislim, ali realno, niko ne zna kako ce stvarno biti.

A zasto i za decembar? To je onih najavljenih 20e? Razumem zasto bi eventualno bio problem sad promeniti racun, jer je ova prva uplata 30+30e dvokratna, ali jesu li rekli da za tih 20e nece biti i formalno novog online prijavljivanja, pa da ljudi mogu da izaberu neki novi racun? Ispada da dokle god oni isplacuju neku pomoc, mi smo osudjeni na isti racun.
 
Jesu li rekli da za tih 20e nece biti i formalno novog online prijavljivanja?
Rekli su da će biti dodatnih prijavljivanja za one koji nisu mogli ili hteli da se prijave, a da oni koji su se u prethodnim ciklusima već prijavili biće isplaćeni.
 
Ovo sto pisete bi imalo smisla u potpunosti, kada bi recimo prvi put bilo provereno da li ljudi imaju ili nemaju racun u zeljenoj banci i na osnovu toga se sve dalje desavalo.
Onda na primer onaj koji nema racun u toj banci, otvara mu se namenski racun za "isplate" i kada podigne prvi deo, racun ide u stanje mirovanja i reaktivira se prilikom druge isplate. Takodje za one koji imaju racun vec prilikom prve isplate, njemu se na isti racun uplacuje druga i sistem ne zna postoji li taj racun i dalje ili ne.
Ako ne postoji, vraca se novac u budzet.
Ali nije ta situacija, vec se osobi koja je podigla prvi deo ponovo otvara namenski prilikom drugog dela isplate.

Uzmimo drugi primer isto na konto te logike:
Neko je izabrao bas Postansku prilikom prvog dela isplate, gde nije imao racun i otvoren mu je namenski zbog isplate pomoci.
Taj isti gradjanin odluci da otvori racun u Postanskoj izmedju te prve i druge uplate. Onda drzavni sistem posto je "glup" njemu ponovo otvara namenski racun prilikom druge isplate zato sto je prvi put provereno da on nema racun u Postanskoj. To nema nikakvog smisla, posto je covek u medjuvremenu otvorio racun u toj banci, sto govori da ce sistem ponovo proveriti da li neko ima ili nema racun u toj izabranoj banci.

Donekle sam i ja slicno razmisljao kao vi, ali kada sam se konsultovao sa nekoliko ljudi, osobom iz Postanske i detaljnije razmislio o ovome, dosao sam do ovog zakljucka.
U svakom slucaju saznacemo u Novembru.
Meni je najdraze da sam smanjio racune u bankama na minimum i olaksao sebi. Pritom nisam zadovoljan kadrom koji radi u Postanskoj jer za neke osnovne stvari koje sam hteo da odradim na salteru nisu imali pojma gde se nalaze.
 
Ne stiže OTP SMS za validaciju naloga...

Da li je realno da glupe SMS poruke ne mogu da reše već mesecima.
 
A jel može da se promeni rč za uplatu te pomoći?, rč u Mts mi je na mirovanju, i tom uplatom bih imao da im platim mesečno održavanje.
Kad je uopšte ta uplata?
Kako se stavlja racun u stanje mirovanja? Ja sam imao 0 dinara tokom jula, nisam imao transakcije, i onda su mi na kraju meseca skinuli 250 dinara za odrzavanje, usao sam tako u nedozvoljeni minus, pa sam morao to da platim.
 
Тако се ставља:)без прилива,одлива итд.
Мада,сад сам гледао тарифе и нисам нашао да се не наплаћује кад нема промета.Је ли нешто гријешим или су и то промијенили?
 
Poslednja izmena:
Juče sam prvi put u Crnoj Gori kucao Mastercard pin jer je račun bio preko 100 evra.
Inače, SMS-ovi stižu jako brzo, toliko da u radnji u kojoj sam redovan ni ne čekam račun jer je poruka na izlasku iz radnje u telefonu.
Infostan, Mts, telenor, vip, Sbb... sve plaćam karticom bez problema. Ostale račune takođe plaćam online.
Online prebacujem i konvertujem evre u dinare. Meni je to ok za 250 dinara mesečno.
U međuvremenu je Intesa počela da skida po evro mesečno sa depozit računa za to što mi čuvaju pare u banci.
 
Kako se stavlja racun u stanje mirovanja? Ja sam imao 0 dinara tokom jula, nisam imao transakcije, i onda su mi na kraju meseca skinuli 250 dinara za odrzavanje, usao sam tako u nedozvoljeni minus, pa sam morao to da platim.
Prebacio platu na iračun RF i ne koristim karticu.
Zašto se nisi žalio? Meni ako naplate ovaj mese žaliću se, ako kažu da je tako, prebacujem sve pare na iračun i gasim.
 
Kako se stavlja racun u stanje mirovanja? Ja sam imao 0 dinara tokom jula, nisam imao transakcije, i onda su mi na kraju meseca skinuli 250 dinara za odrzavanje, usao sam tako u nedozvoljeni minus, pa sam morao to da platim.
Screenshot_2021-08-07-17-15-10-892_rs.mts.banka.jpg
Šta ti piše u odeljku Računi, koji je datum poslednje promene? Ako transakcija nije realizovana u julu, piši na [email protected] da ti povuku zaduženje.
 
Takodje za one koji imaju racun vec prilikom prve isplate, njemu se na isti racun uplacuje druga i sistem ne zna postoji li taj racun i dalje ili ne.
Ako ne postoji, vraca se novac u budzet.
U tome i jeste kvaka. Mislim da je to i uji mislio, da sistem nece proveravati da li su svi redovni, nenamenski racuni na koje je legao prvi deo jos uvek aktivni, vec ce po defaultu uplatiti i drugi deo na iste racune, a onda, kad se ispostavi da je racun ugasen, sledi povracaj i peripetije za uplatu na namenski racun. Ja ne sumnjam da ce svi ovako ili onako doci do tog novca, ali moguca su prolongiranja ove vrste.
Тако се ставља:)без прилива,одлива итд.
Мада,сад сам гледао тарифе и нисам нашао да се не наплаћује кад нема промета.Је ли нешто гријешим или су и то промијенили?
Pa je l' se definitivno periodi bez promena naplacuju ili ne? Ako niko ne zna sigurno, sutra zovem korisnicki servis.
 
Sto se tice promena, meni je stajao datum poslednje promene negde u Junu cini mi se. U medjuvremenu nisam imao nikakve promene i nedavno sam ugasio racun bez da sam ista platio.
 
@Тоширо,знам да је раније писало да нема наплате,сада тога нема у тарифама за Рачун плус(исти је датум 1.7).Ставио сам упитник баш због тога да и други провјере(можда нисам добро видио,можда је негдје друго написано...)Да се АМГ није распитивао,не бих ни провјеравао тарифе.
 
Prema tarifi naknada za fizička lica, Račun Plus je 250 dinara u slučaju aktivnosti računa (1.3.15.), tako da je reklamacija osnovana.
 
Mnogo je komična situacija sa dezinformacijama ili kašnjenjem informacija na ovom forumu, što je generalno i prikaz naše zemlje u globalu koju možemo svrstati u žanr tragi-komedije i to svi dobro znamo. Dezinformacija je kako među samim bankarima koji ni ne znaju šta nude, niti pod kojim uslovima, a tek među ljudima što tek pojma nemaju šta im je ko uvalio, kada i od kada je sad nastupilo novo pravilo.

Javlja se pre par dana lik koji je zabezeknut time što su ga odrapili sa nekog levog bankomata i skinuli mu 250 din. održavanja, a ovde se o tome piše mesecima i to su i 2 osnovna razloga zbog kojih su ljudi masovno otišli iz MTS, pogasili račune i recimo otvorili iRačin Rajfajzena kao alternativu - još uvek džaba, jedino moraš da juriš devizni ako ti je neophodan recimo u Erste gde se još uvek ne naplaćuje održavanje deviznog i onda si "zeznuo sistem".

@Punkass je konstatovao da je Intesa počela da skida za održavanje deviznog o čemu smo isto pisali mesecima unazad i ja sam između ostalog pisao o razlozima zbog kojih sam zatvorio nekoliko dinarskih i deviznih tamo. Dakle još jednom, u Intesi sigurno, a i u većini drugih banaka su uveli OBAVEZNO mesečno održavanje dinarskog računa, znači Intesa bez obzira da li je aktivan ili ne, da li ima priliva ili ne, da li je stanje 0 ili ne, oni ti svakako skidaju mesečno održavanje i ako imaš 0 na dinarskom odrapiće te u totalu kada ga budeš gasio, a dotle si na crnoj listi kod njih, pa kome to ne odgovara neka gasi. Tako je još od juna meseca ove godine. Što se deviznog u Intesi tiče tu ni oni ne znaju šta da ti kažu, jer kako kažu prvi put su sada uveli održavanje deviznog što je istina. Ono što mogu da potvrdim je da definitivno skidaju tih 120 kinte ako imaš sredstava, jer ja i dalje imam tamo jedan devizni, ali kada sam zvao njihovu Centralu i pitao da li skidaju i kada imaš 0 EUR rekli su da ne skidaju ništa - dakle @Punkass ako nećeš da te odrapljuju za mesečno održavanje deviznog u Intesi ili oroči to što imaš kod njih, a ako ti to ne odgovara moraćeš da se iscimaš i prebaciš u recimo Erste koja još uvek ne naplaćuje održavanje deviznog, tako sam ja uradio. Ili da prebaciš i devize na Račun Plus i tu imaš i dinare i evre ili šta već i plaćaš jedan paket... Ali, možda ti i ostali imate neku svoju logiku i drugačiju matematiku. Jeftinije od Računa Plus koji koristimo je dvovalutni račun u Sberbank, on je 200 kinte ako se ne varam, znači i dinari i evri u paketu, banka deluje profesionalno i uglavnom nema gužve nikada, makar u Nišu, ali su minusi po meni sledeći:
  • iako su i oni u MoneyGet sistemu, Sberbank filijala ima u celoj zemlji daleko manje nego filijala Poštanske i nezgodna su im radna vremena
  • SMS o prilivu odlivu stižu samo za transakcije preko 1000 din., ali stižu instant
  • elektronske uplate preko web ili mobilne app ti naplaćuju 15 kinte ta regularnu, a 30 za instant(hitno, kako je obeleženo kod nas)
  • ograničeni su po pitanju limitiranja potrošnje po kartici/računu tipa da imaš lupam sad dnevni limit 20000 pa sledeći 100000, pa 200000 i to ti je to i tu te još ograničavaju po pitanju broja dnevnih transkcija. Možeš jedino preko app da blokiraš karticu na period koji tebi odgovara i opet je aktiviraš i to je to.

Dakle, ovi gore razlozi su u mom slučaju presudili da i dalje koristim Račun Plus iako je totalno neozbiljna bila sama MTS banka i dok je bila samostalna, a kamoli sada od kada je pripojena, pa dok Poštanska ispegla sve te administrativne i softverske bagove ove simbioze, proći će još dosta vremena.

Kome to ne odgovara, neka traži bolje za sebe, ja još uvek planiram da plaćam tih 250 din. i pored toga što svako malo padaju servisi i što su SMS obabeštenja postala neupotrebljiva, ali nikada do sada nisam imao problem da mi ne stigne recimo kod u okviru SMS-a kod elektronskog plaćanja i dok sam plaćao u zemlji i u inostranstvu.
Sa druge strane, vezano za POS terminale, u Grčkoj nema pravila bukvalno ili zavisi do njihovog POS terminala, platio sam račun tačno 100 EUR i to obavio na POS terminalu brekontaktno, znači bez PIN-a lagano mi roknuše 100 jurke, a tipa platim negde drugde račun 22 EUR i traže mi PIN dodatno jer kako Grci sami kažu kod njih je u većini slučajeva limit 20 EUR za beskontaktno kao što je kod nas 4000 din. recimo, ponavljam tako su mi u prodavnicama rekli. Ja savetujem - ko još uvek ovde koristi Račun Plus neka iskoristi opciju limitiranja potrošnje (dnevne, nedeljne, mesečne) kako u zemlji tako i u inostranstvu, to je glup i dosadan posao, ali je to vid zaštite, jer vidite i sami da glupavi POS terminali mogu da vam roknu i 100 evra, dakle Grk se recimo zeznuo i dodao ti još jednu nulu više, ti nisi ni pogledao terminal niti slip, poruka o odlivu naravno kasni 5 sati i posle kad stigne, piješ bensendinče pre nego odeš da se raspravljaš sa Grkom sa kojim se komunicira isključivo na tarzanskom engleskom, samo u ovom slučaju nema "tenk ju veri mac" sa njegove strane, nego se samo pravi da te ništa ne razume i da se žališ sudu u Strazburu recimo 😉.

Ljudi, ne možete da zeznete sistem, ako ste vi dobro prošli i "uhvatili krivinu" milioni drugih nisu i plaćaju razne gluposti koje im mahom ni ne trebaju i zato postoji 20 i kusur banaka između ostalog jer nijedna neće propasti samo će postati "podstanar" kako ja kažem, druge u tom trenutku jače banke i iz još nekih nama stranih interesa. Mi mislimo da smo zeznuli sve dok smo bili ponosni klijenti MTS-a i plaćali 100 kinte all inclusive uslugu, busali se u grudi i zezali drugare u Intesi što rokaju 300 kinte za Hit račun ili koliko već i sigurno 300 za Progresiv+ u Mobi, a mi sve to možemo za 100-ku. Pa, nekad bato moraš da platiš, ako ne sada i trenutno što imaš iRačun i recimo devizni u Erste kao ja, veruj mi, "platićeš na ćupriji", ako ne novcem onda bar vremenom oko peripetija vezanih za gašenje, raspravljanje, isterivanje svojih principa i generalno "borbe sa vetrenjačama". A, čak i ako ti se i tu posreći pa sve plaćaš minimalno ili prelaziš iz banke u banku kao preletačevići u strankama kada im više odgovara, ti si jedan jedini - a, milioni nemaju vremena za to ili su kreditom obavezani, tako da će sistem i dalje funkcionisati bez greške globalno gledano...

 
Posto zivim na selu a imamo otp bankomat ja pare prebacim na ocev racun i podignem a kad mi treba placati racune onda uplatim preko poste na mts racun i platim bez provizije.
Jedno pitanje kad hocu eure da kupim online preko mts banke da li ih mogu podici u poslovnici?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno