Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bankomati najcesce progutaju kartice kada pokusavamo da ih aktiviramo.

Valjda će PŠ preuzeti softver MTS banke.
Taj scenario je nemoguc.
lakse je obuciti 50 ljudi iz mts banke nego 1000 ljudi iz PS
Cifre sam lupio ali je odnos zaposlenih verovatno i veci.
 
Bankomati najcesce progutaju kartice kada pokusavamo da ih aktiviramo.


Taj scenario je nemoguc.
lakse je obuciti 50 ljudi iz mts banke nego 1000 ljudi iz PS
Cifre sam lupio ali je odnos zaposlenih verovatno i veci.
Jedino ako ne pripremaju PŠ za prodaju.
 
Inside info: još pre više od dve godine znalo se da će MTS banka biti pripojena poštanskoj štedionici. Tada je sve bilo dogovoreno.
Zašto se posle toga išlo u kupovinu bankomata kao i otvaranja MTS banka pultova u poslovnicama... Možda da bi se povećala vrednost MTS banke prilikom akvizicije, jer Telekom sada ima 10% akcija poštanske štedionice.

U svakom slučaju, naziv MTS banka prestaće da postoji u junu ili julu.
Svi drugi budući uslovi su potpuno nepoznati. Znaćemo onda kada budu želeli da znamo.
 
jel ima neke suštinske razlike između mobi i mts banke? osim što je mts jefitinija za održavanje
iste se kartice dobijaju, online se plaća sve bez provizije, svaki bankomat može da se koristi
 
Dosta jeftinije odrzavanje (kao sto si vec i naveo), nesto bolji kurs u mjenjacnici i to je to. MTS je losiji sto se tice maticnih bankomata sa uplatom/isplatom, van BG-a je skroz tanak, mislim da je Mobi daleko zastupljeniji.
 
pa šta ima veze kada mogu svi bankomati da se koriste

a i kad pređu u poštansku imaće najrašireniju mrežu
 
Ima veze ako zelis da vrsis uplate (posto ne rade na tudjim bankomatima), pogotovo deviza, i pogotovo u gradu koji nema klasicne ekspoziture (a to je svaki grad osim Beograda, tj. samo tamo imaju klasicne ekspoziture). Doduse, ova uplata se vjerovatno moze izvrsiti i u MTS poslovnicama, ali sve zavisi koliko si spreman za cekanje u redovima (koji su u MTS uvijek ekstremni)... Meni je ovo jako bitno (da izbjegnem redove) a vjerujem i vecini, ali naravno, nemaju svi iste potrebe.

Nemoj pogresno da me shvatis, meni je MTS odlicna banka, ali svako treba da procijeni ponudu po svojoj mjeri.
 
pa dobro, ja pričam za sebe, ja sam iz bg-a a i retko ću vršiti uplate. čisto ako kupujem nešto preko ebay-a ili slično
inače bio sam u poslovnici da se raspitam za neke stvari, jedina razlika u odnosu na mobi banku je što ovde uzimaju proviziju kada se master card koristi u inostranstvu

inače pitao sam ih i za poštansku štedinicu i kažu da se ništa ne zna, možda ostane mts banka a možda i ne
 
inače bio sam u poslovnici da se raspitam za neke stvari, jedina razlika u odnosu na mobi banku je što ovde uzimaju proviziju kada se master card koristi u inostranstvu
Ovo nije tacno. Jesenas sam koristio karticu u turskoj (Lira), nije bilo nikakve provizije. Sredstva su realizovana sa devizne partije (EUR), konverzija Lira/Evro je isla po standardnom MC kursu koji je skoro pa srednji. Provizije nije bilo.
Takodje, prije par dana sam koristio karticu za online placanja vani, isli su evri 1:1.

Svakako sacekaj da cujes jos par iskustava iz prve ruke, ali meni djeluje kao dezinformacija to sto su ti rekli. Ili ako su mozda azurirali tarife u medjuvremenu, to nisam pratio?!
 
Ja sam već pisao, koristio sam je u inostranstvu dosta tokom odmora prošlih godina, kao i na internetu. Bez ikakvih provizija. Kartičarski kurs sličan srednjem se koristi za konverzije valuta, povoljan kurs banke za RSD.
 
Kakva je mobi banka za online plaćanje i e-banking?
Post automatically merged:

Kakva je mobi banka za online plaćanje i e-banking?
 
Kakva je mobi banka za online plaćanje i e-banking?
 
Kakva je mobi banka za online plaćanje i e-banking?
Ja plaćam račune preko mobi banke, imam račune na klik, do nedavno sam plaćao većinu računa sa sajta,a sada koristim IPS skeniraj i sve radi. Platu primam preko nje. E sad ne znam šta tebe tačno interesuje
 
@ bakara


mb.jpg
 
Koliko moze maksimalno da se podigne para na bankomatu?
 
198k iz jednog puta.

Edit: mislio sam da je tema mobi banke zbog posta iznad, tako da se 198k odnosilo na mobi. Kod mtsa ne znam max, ali može preko 150k.
 
Ovo nije tacno. Jesenas sam koristio karticu u turskoj (Lira), nije bilo nikakve provizije. Sredstva su realizovana sa devizne partije (EUR), konverzija Lira/Evro je isla po standardnom MC kursu koji je skoro pa srednji. Provizije nije bilo.
Takodje, prije par dana sam koristio karticu za online placanja vani, isli su evri 1:1.

Svakako sacekaj da cujes jos par iskustava iz prve ruke, ali meni djeluje kao dezinformacija to sto su ti rekli. Ili ako su mozda azurirali tarife u medjuvremenu, to nisam pratio?!
da, videh sad na tarifniku
ona je možda za bankomat mislila

pa super je ponuda, preći ću kod njih. Pa ćemo videti šta posle kad ih uzme pošta. Ja bih realno zadržao mts banku, ona je brend za mlađe a pošta za penzose
 
Meni nije jasno, ako su jos odavno planirali tu prodaju postanskoj, zasto su onda i u poslednje vreme razvijali brend online banke, postavljali brendirane bankomate u (poslovnice mts-a), furali tu pricu, da bi sad to sve promenili i stopili se sa uslugama klasicne banke - postanske stedionice. I meni je nekako logicnije da iako prelaze u vlasnistvo PS ostanu kao samostalni brend sa zasebnim, prepoznatljivim uslugama. Za sada sam zadovoljan svime sto nude, a videcemo kako ce biti posle.
 
zaboravih da pitam da li ima neke provizije za onlajn plaćanje u inostranstvu (ebay, aliexpress.....)
pretpostavljam da za to služi master kartica
 
Nema provizije...
 
zaboravih da pitam da li ima neke provizije za onlajn plaćanje u inostranstvu (ebay, aliexpress.....)
pretpostavljam da za to služi master kartica
Sa master karticom placas u inostranstvu i online, nema nikakve dodatne provizije, samo ti skine iznos koliko platis, sa deviznog ako imas deviza ili sa dinarskog.
 
prelazim u mts, ako se bude nešto promenilo zbog poštanske lako se promeni banka tj onda idem u telenor jer je sve na istu foru, doduše skuplje ali opet se isplati za sve te pogodnosti
 
Da li ima neko problem sa kupovinom sa aliexpressa. Pokusavam 4 puta da kupim istu stvar i nece. Podaci su svi tacni ali novac i dalje stoji na racunu.
 
El ti ukljucena opcija za kupovinu na internetu? (u podesavanjima za karticu pa kanali potrosnje)
 
Pokusavam vec treci dan i nista.
Nisam gledao toliko detaljno,samo sam aktivirao karticu.
 
Ima ono da kada se aktivira kartica da mora prvo da se obavi jedna transakcija na bankomatu da bi mogla da se vrse placanja. Nisam samo siguran da li to treba i za internet placanja.
 
Samo da potvrdim da je moja greška što mi je bankomat progutao karticu. Nisam je prethodno aktivirao upitom stanja na bilo kom drugom bankomatu. Otkad sam to uradio nemam nikakvih problema.
 
Ja sam svoju karticu aktivirao na mts bankomatu i to bez provere stanja vec podigao 1000 din. i nisam ostao bez iste 😁
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno