Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko ja znam PP je pre nekog vremena omogucio withdraw i na MC kartice (pored VISA). E sad, dal' moze i na ove nase, ne znam, mada zasto ne bi moglo. Aj' javi kad' isprobas.

btw. upravo sam na stranici mts banke i citam neke stvari. Pise:

Upravljanje stranim valutama
1 račun 4 valute

Tekući i devizni račun na jednom mestu. Više valuta na jednom računu: RSD, EUR, USD i CHF. Promeni svoj novac u drugu valutu putem internet menjačnice u svakom trenutku. Elektronskim putem šalji, ili primaj novac kada god ti je potrebno.

Sad' pretpostavljam koji je odgovor a mislim i da sam pre godinu-dve vec procitao info ovde negde u vezi toga, ali hajde da pitam:

Recimo, ja na mts deviznom racunu imam neki iznos u dolarima. I zelim nesto da kupim na ebay-u ili npr. AliExpress-u gde su cene naravno izrazene u dolarima. Da li to znaci da ce mi mts (ili ko vec) konvertovati one dolare sa racuna u evre, pa onda cu 'kao' placati evrima, a onda ce sajt na kome kupujem nesto u dolarskom iznosu opet da te evre konvertuje u dolare da bih time zavrsio transakciju? Znaci da li ako kod mts banke imam dolare, hocu li pretrpeti duplu konverziju (iz usd u evro i onda iz evra u usd)? I ako je tako, da li je onda najbolje za kupovinu na internetu imati evre na racunu? Mislim... sta ce mi onda vise inostranih valuta na jednom racunu, ako sa svim ostalim valutama koje nisu evri (chf, usd) imam samo veci trosak? Moze li neko da mi ovo razjasni kako funkcionise u praksi? Hvala!
 
Poslednja izmena:
Mislim... sta ce mi onda vise inostranih valuta na jednom racunu, ako sa svim ostalim valutama koje nisu evri (chf, usd) imam samo veci trosak?

Zato sto nije jedina svrha posedovanja racuna u drugoj valuti online kupovina :)
 
Koliko ja znam PP je pre nekog vremena omogucio withdraw i na MC kartice (pored VISA). E sad, dal' moze i na ove nase, ne znam, mada zasto ne bi moglo. Aj' javi kad' isprobas.

btw. upravo sam na stranici mts banke i citam neke stvari. Pise:



Sad' pretpostavljam koji je odgovor a mislim i da sam pre godinu-dve vec procitao info ovde negde u vezi toga, ali hajde da pitam:

Recimo, ja na mts deviznom racunu imam neki iznos u dolarima. I zelim nesto da kupim na ebay-u ili npr. AliExpress-u gde su cene naravno izrazene u dolarima. Da li to znaci da ce mi mts (ili ko vec) konvertovati one dolare sa racuna u evre, pa onda cu 'kao' placati evrima, a onda ce sajt na kome kupujem nesto u dolarskom iznosu opet da te evre konvertuje u dolare da bih time zavrsio transakciju? Znaci da li ako kod mts banke imam dolare, hocu li pretrpeti duplu konverziju (iz usd u evro i onda iz evra u usd)? I ako je tako, da li je onda najbolje za kupovinu na internetu imati evre na racunu? Mislim... sta ce mi onda vise inostranih valuta na jednom racunu, ako sa svim ostalim valutama koje nisu evri (chf, usd) imam samo veci trosak? Moze li neko da mi ovo razjasni kako funkcionise u praksi? Hvala!

sva devizna placanja idu napolje u eurima, receno vec 1000 puta. :)
 
To nije pravilo banke, već države.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Da li neko ima info da li ce mts banka uvesto mobilno placanje putem nfc tehnologije. To sam imao u Komercijalnoj (digitalnu karticu) i odlicna je ocija.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav

Koliko vremena se ceka nakon online prijavljivanja za aktiviranje racuna/Mastercard kartice? Pretpostavljam da se na izradu materijalne kartice ceka neki dan, ali da li je moguce koristiti usluge relativno ubrzo nakon otvaranja racuna? Treba mi za online kupovinu sto pre to bolje.

Vec neko vreme vagam koju novu banku da izaberem, ali evo stize Nova godina pa bih to da zavrsim pre praznika
 
Sam račun je aktivan odmah po potpisivanju ugovora, ali se na kartice čeka 2 nedelje do mesec dana.
 
Hvala na brzom odgovoru 'brzi' !

Znaci odmah mogu da uplatim novac preko poste na svoj racun i stanje ce mi biti azurirano?

P. S. Za 'potpisivanje ugovora' moram da odem do banke ili se to vrsi pre sms-a? Neko mi rece da ide sve online
 
Imaš varijantu da uradiš sve online i da ti PE dođe na kućnu adresu sa ugovorom ili da sve odradiš u nekoj mts poslovnici. Ima i da sve uradiš online,pa je u nekom poslednjem koraku bila opcija da se izabere potpisivanje u poslovnici. Znači bilo koja mts poslovnica, ne samo banka.

E sad, ti spominješ online kupovinu? Misliš na plaćanje e-bankingom ili na kupovinu na sajtovima? Za ovo drugo moraš da sačekaš karticu.
 
Poslednja izmena:
Ma planirao sam da otvorim bratu nalog na steam-u/gog-u i da mu kupim neke igrice za praznike. Tamo se unosi broj racuna visa/mastercard kartice pa oni procesuiraju dalje, ali mislim da je moguce i preko racuna pa zato pitam.
 
Ja sam malo matoriji za igrice, pa ne znam ni šta je steam :). Ali e-banking možeš da koristiš samo za plaćanje u našoj zemlji. Za plaćanje na stranim sajtovima moraš da dobiješ fizički platnu karticu.
 
Ja sam pre nekih mesec i po' podneo zahtev za dodatnu mastercard karticu i jos uvek mi nije stigla. Zvao sam korisnicki centar pre dve nedelje (kad je poceo onaj strajk poste) i rekli su mi da su karticu poslali 19. novembra. Po njihovim recima verovatno kasni zbog strajka (sto mi nema smisla jer je proslo previse vremena od 19. novembra do pocetka strajka). Problem je sto oni karticu salju obicnom postom pa ne moze da se prati gde je posiljka + moze lako da se zagubi. Zovem ih za koji dan da zahtevam da posalju novu karticu (jer su mi 500 rsd vec skinuli), ali da ovaj put ne salju postom nego cu sam doci po nju u filijalu. Nadam se da imaju tu mogucnost :d
 
Ja sam malo matoriji za igrice, pa ne znam ni šta je steam :). Ali e-banking možeš da koristiš samo za plaćanje u našoj zemlji. Za plaćanje na stranim sajtovima moraš da dobiješ fizički platnu karticu.

Ma Steam je internet prodavnica video igara - kao sto ljudi imaju 'biblioteku' elektronskih knjiga, ili onlajn 'video klub' za filmove, serije itd. Nema veze, izgleda da ce ipak trebati kartica za to, sacekacu jos neko vreme da ugasim stari onda.

P. S. Kad smo vec kod Mastercard kartice - cuo sam da je bilo nekih problema ranije kod povezivanja iste sa paypal-om, znam da sa visa karticom nije bio problem. Zna li neko da li je to reseno?
 
Ja nisam imao nikakav problem sa povezivanjem na paypal, placao nesto pre mozda 6 meseci.
 
Stigla debitna juče, tačno dve nedelje čekanja. Kreditne nema još...
 
Kupim evre za Sportsdirect, platim PP-om, iskljucim koriscenje kartice za online placanje i prebacim pare sa kartice na a vista racun (i rsd i eur), uglavnom mi je stanje na TR 0.
Stigne mi poruka od MTS da je stornirano placanje za SD, ja reko otkazana porudzbina, jer nekih artikala vise nije bilo.
Kad jutros poruka od MTS da sam u minusu.
Proverim i vidim da iako je bila blokada na kartici da je od PP-a povucen iznos za SD i to u dinarima, na koju foru i dokle vise .
 
mts i VIP aplikacije, jednom rečju sve domaće aplikacije, su užasno spore.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Sta vam je tacno sporo kod mts aplikacije? Komunikacija sa njihovim serverom ili je sam UI spor u aplikaciji? Ja imam prastari iPhone 5S i aplikacija mi radi prihvatljivo.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Što se tiče mts-a, komunikacija. A najviše me iritira kad želim da vidim listu transakcija. To traje i po 10 sekundi dok učita. Isto je i na webu.

VIP je kompletno spor u svakom pogledu, a odmah prilikom autentifikacije ubije u pojam.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Prebacivanje deviza iz iste banke na različite račune je moguće i ide bez provizije?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno