Šta je novo?

MSI Wind - diskusija

Novi BIOS 1.09

Da li je vec neko flashovao novi zvanicni BIOS 1.09 za Wind sa overclock opcijom.

Ima li utisaka? Kakvi su?
 
Занимљиво је да у Немачкој MSI даје 2 године гаранцију (pick up and return) на U100, а а на U90 само 1 годину и то још обична :trust:...
Previse je to...

Nezvanicna cena kod nas --> 6999 din sa PDV (zavisi od kursa).
Мање више цена је свуда иста ;).
 
@__zevs__
Onda dobro..nisam znao da u isti broj celija moze da se napakuje vise mAh.E onda se vise ovo isplati pod uslovom da nekome ne smeta da mu pola kg visi okaceno o wind..
Tako da ako wind 6-cell baterija ima 4400 mAh a ova zanimacija 10000mAh to bi znacilo negde oko 8 sati + 2 sata od 3 cell wind baterije i to je jako lepih 10 sati.Ako nisam pogresio negde u matematici..
Poz
 
Poslednja izmena:
Tacno je! 6-cell baterija za wind - 4400 mAh
 
Da li je vec neko flashovao novi zvanicni BIOS 1.09 za Wind sa overclock opcijom.

Ima li utisaka? Kakvi su?

Jesam ja, juce. Sa 1.08 beta sam imao 24% overclock (doduse, nisam bas testirao koliko je stabilan tako), ali mi je WoW ocajno radio (sve na low, max 10.5fps). Sa 1.09 WoW uspeva da izvuce i do 20fps ali mi je zakucao posle nekoliko minuta kada je bio 24% o/c. Sa 15% o/c izgleda da radi lepo, a razlika u performansama u odnosu na 24% je skoro neprimetna. I da, Fn funkcije opet rade normalno. Sve u svemu, preporuka.
 
Neprimetna je razlika, jer te gusi graficka, mozda uz neke bolje drajvere za nju...
 
Neprimetna je razlika, jer te gusi graficka, mozda uz neke bolje drajvere za nju...

Ma, za GMA950 nema leka. ;) Uostalom, Wind i nije predvidjen za igranje, to sto poneka igra nekako radi je cist bonus.
 
Riziko 2 radi ko blesav..:p A mogu i worms-i
Poz;)
 
U slobodno vreme pi*im Return to Castle Wolfenstein :) Radi ko satic, a rade i Jedi Knights 1 i 2 i omiljeni mi Crimson Skies.
 
Хм, у Немачкој само један модел U90...

Модел с 6 ћелија батеријом је 439 €.
http://www.notebook.de/msi-wind-u100-mit-intel-atom-n270-16-ghz-black-luxury-p-15736/
- 10,2" WSVGA TFT LED Matt Display, Auflösung 1024x600
- 1024 MB DDR2-RAM Arbeitsspeicher on-board
- 160 GB Festplatte 5400rpm
- Intel Atom N270 1.6GHz Prozessor
- 10/100 Ethernet
- WLAN Draft-n & Bluetooth integriert
- 3x USB
- 4-in-1 Cardreader (MMC, SD, MS, MS Pro)
- 1.3 MP Webcam
- Trackpad
- VGA Ausgang
- inkl. Tasche farblich passend zum Notebook
- 1x Line-out, 1x Mikrofon-in
- Li-Ion Akku (6 Zellen) ca. 5 Stunden Akkulaufzeit
- Windows XP Home
- 2 Jahre Pick-Up und Return Garantie

mogu li da primetim da je Asus Eee 901 imao sve ovo (sem 160GB -> 20GB SSD i Win XP Home umesto Linuxa) za 380e kod nas, plus bateriju koja duže traje (ako sam dobro shvatio, a nemački nemam pojma - ovde piše 5 sati trajanja :d)

:wave:
 
mogu li da primetim da je Asus Eee 901 imao sve ovo (sem 160GB -> 20GB SSD i Win XP Home umesto Linuxa) za 380e kod nas, plus bateriju koja duže traje (ako sam dobro shvatio, a nemački nemam pojma - ovde piše 5 sati trajanja :d)

:wave:

Mozes da primetis.slobodno..
Samo ne znam sta hoces da kazes.Mislis da je ovaj asus 901 bolja ponuda?
Sto se tice baterije u pravu si,pise pet sati.To je 6-cell baterija tako da ispadne otprilike 4-5 sati.
Poz
 
mogu li da primetim da je Asus Eee 901 imao sve ovo (sem 160GB -> 20GB SSD i Win XP Home umesto Linuxa) za 380e kod nas, plus bateriju koja duže traje (ako sam dobro shvatio, a nemački nemam pojma - ovde piše 5 sati trajanja :d)

:wave:
Ne mozes da primetis.Wind je zakon :d:)
 
Treba mi jedan info od vlasnika Wind netbooka...

Drugar iz NS je primetio da mu na Windu WiFi i ne radi bas najsjajnije - odnosno da netbook ima dosta losiji prijem signala od njegovog drugog 12" LG laptopa.

Ja sam planirao da zamenim svoj Acer 5315 za manji Wind - sa kojim nemam problema da se setam iz jedne u drugu kucu i penjem po spratu a da pritom imam OK signal...

Ne bih voleo da kupim Wind, pa da moram da razvlacim kablove onuda gde nisam pre toga morao :(
 
Ne bih se mnogo brinuo za te opservacije, previše zavisi od konkretnih uslova. Recimo, bilo je pritužbi za Acer Aspire One kako mu je WiFi slabiji, a ja sam kod brata probao novi 15.4" Dell njegov i moj Acer paralelno, i bolji je bio signal na Aceru. Uzmi i ne brigaj za WiFi.
 
Da li je vec neko flashovao novi zvanicni BIOS 1.09 za Wind sa overclock opcijom.

Ima li utisaka? Kakvi su?

Ja sam update-ovo,nisam koristio nikakve bete pre.
kazu da je ubrzan rad,dodata overclock opcija,povecana kolicina memorije za grafiku,valjda je 10% od rama,tj 128MB,pre je bilo 64MB,i isprevljeni neki problemi koje nikada nisam ni imao sa hibernacijom :p
 
Poslednja izmena:
Treba mi jedan info od vlasnika Wind netbooka...

Drugar iz NS je primetio da mu na Windu WiFi i ne radi bas najsjajnije - odnosno da netbook ima dosta losiji prijem signala od njegovog drugog 12" LG laptopa.

Ja sam planirao da zamenim svoj Acer 5315 za manji Wind - sa kojim nemam problema da se setam iz jedne u drugu kucu i penjem po spratu a da pritom imam OK signal...

Ne bih voleo da kupim Wind, pa da moram da razvlacim kablove onuda gde nisam pre toga morao :(

Ja nisam vlasnik :( , ali sam na dva komada pregazio postojeci XP Home i stavio XP pro i, WiFi radi ko lud kroz nekoliko zidova i tavanicu :) BG, Stari grad, ali bas stari ... zidovi po meter :D . Da dodam da oba vlasnika imaju skupe rutere ...
Tako da, slobodno setaj bez da vuces kablove :)
 
@__zevs__

Uzima koliko mu je potrebno.tako da nikada nece uzeti od sistemski neophodne memorije vise nego sto je to moguce.
Poz
 
Najbolje da ta integrusa moze da uposli 128MB ram-a ?????? Do moga....
 
Najbolje da ta integrusa moze da uposli 128MB ram-a ?????? Do moga....

Pazi, ljudi kazu da ima razlike, da su nesto bolje performanse u igrama, kao i da neke igre koje nisu radile kada je cip imao samo 64MB na raspolaganju, sada rade. Naravno, GMA950 je takav kakav je, koliko god memorije da mu dodelis bice beskoristan u svakoj iole zahtevnijoj igri.
 
Pa moze samo da pomogne u situaciji ako igra nece da se pokrene jer vram ne zadovoljava specifikaciju, odnosno nema dovoljno memorije za pokretanje nekog naslova.
 
To i ja htedoh da napisem... Nema dovoljno vrama za teksture ili sl. Ali takve igre ce svakako da rade slabo...
 
Garancija na Wind 2 godine!!! Besplatan upgrade!!!
 
Garancija na Wind 2 godine!!! Besplatan upgrade!!!

Kupio sam Wind u Pakom-u pre dva meseca i na njihovoj garanciji vec pise da vazi 2 godine.

Interesuje me vise upgrade - da li je to za RAM, za HDD, za Wifi ...?

Gde se to moze uraditi, kada će to bitii u zemlji Srbiji, ima li neki link sa informacijama?

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Kupio sam Wind u Pakom-u pre dva meseca i na njihovoj garanciji vec pise da vazi 2 godine.

Interesuje me vise upgrade - da li je to za RAM, za HDD, za Wifi ...?

Gde se to moze uraditi, kada će to bitii u zemlji Srbiji, ima li neki link sa informacijama?

Hvala unapred

Nisi me dobro razumeo ili se ja nisam dobro izrazio :)

Besplatan upgrade garancije, ne komponenata.
 
@omnik

Kazi mi da li se treba negde prijaviti/registrovati za upgrade(da ne bude nesporazuma:garancije) ili svi koji su kupili wind automatski se kvalifikuju za to.Posto koliko sam skapirao reklamacija se ne ostvaruje tamo gde ste kupili vec u zvanicnom servisu..jel tako?

A moze neki upgrade na veci hard disk za one koji su kupili sa verzijom od 80Gb...:p
Shala

Poz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno