Šta je novo?

MSI Wind - diskusija

Problem i jeste sto je 3-cell. Ja trazim 6-cell ili sl, posto bih zeleo da moze bar 5 sati...
Imam desktop ako sam vezan za uticnicu, kod netbuka mi je bitna mobilnost...
Проблем је што батерија на оригиналном Ветру траје дуже од овог новог, а требало би обрнуто.
Може бити да је проблем у шугавом SUSE Enterprise Linux-у који је неоптимизован за нови Ветар U90 :wall: :S:.
 
6-cell baterije uskoro na nasem trzistu. Ne pitajte me jos uvek za cenu :)
 
Kad to uskoro?
 
Хм, у Немачкој само један модел U90...

Модел с 6 ћелија батеријом је 439 €.
http://www.notebook.de/msi-wind-u100-mit-intel-atom-n270-16-ghz-black-luxury-p-15736/
- 10,2" WSVGA TFT LED Matt Display, Auflösung 1024x600
- 1024 MB DDR2-RAM Arbeitsspeicher on-board
- 160 GB Festplatte 5400rpm
- Intel Atom N270 1.6GHz Prozessor
- 10/100 Ethernet
- WLAN Draft-n & Bluetooth integriert
- 3x USB
- 4-in-1 Cardreader (MMC, SD, MS, MS Pro)
- 1.3 MP Webcam
- Trackpad
- VGA Ausgang
- inkl. Tasche farblich passend zum Notebook
- 1x Line-out, 1x Mikrofon-in
- Li-Ion Akku (6 Zellen) ca. 5 Stunden Akkulaufzeit
- Windows XP Home
- 2 Jahre Pick-Up und Return Garantie
 
- 10,2" WSVGA TFT LED Matt Display, Auflösung 1024x600
- 1024 MB DDR2-RAM Arbeitsspeicher on-board
- 160 GB Festplatte 5400rpm
- Intel Atom N270 1.6GHz Prozessor
- 10/100 Ethernet
- WLAN Draft-n & Bluetooth integriert
- 3x USB
- 4-in-1 Cardreader (MMC, SD, MS, MS Pro)
- 1.3 MP Webcam
- Trackpad
- VGA Ausgang
- inkl. Tasche farblich passend zum Notebook
- 1x Line-out, 1x Mikrofon-in
- Li-Ion Akku (6 Zellen) ca. 5 Stunden Akkulaufzeit
- Windows XP Home
- 2 Jahre Pick-Up und Return Garantie

E kad bi ovo bilo kod nas po ceni od 30k dinara, onda bi definitvno bilo BestBay
 
Poslednja izmena:
Znaci potpuno ista prica kao i kod Acer AA1. Neverovatna koincidencija. Mislim da je ovo upravo ono o cemu je govoreno poslednjih nekoliko meseci o razilkama izmedju ovih modela, da ih ustvari nema.
 
Pa samo 8.9" i 10" :). Mada Wind ima malo bolji pristup hardveru. Dok su mi tastature skroz...(samo sto, mrzim kad je taster ENTER mali, ali mrzim)
 
E kad bi ovo bilo kod nas po ceni od 30k dinara, onda bi definitvno bilo BestBay
Ovo je najbolja konfiguracija netbooka od svih koji su se pojavili do sad. Samo da bude neka razumna cena.
Potpuno se slazem!
439€ је нешто преко 36.000, тако да :).

Znaci potpuno ista prica kao i kod Acer AA1. Neverovatna koincidencija. Mislim da je ovo upravo ono o cemu je govoreno poslednjih nekoliko meseci o razilkama izmedju ovih modela, da ih ustvari nema.
Има разлика - за почетак екран ;).

П.С.
На страну што се Aspire one ненормално продаје ;).
 
Znaci potpuno ista prica kao i kod Acer AA1. Neverovatna koincidencija. Mislim da je ovo upravo ono o cemu je govoreno poslednjih nekoliko meseci o razilkama izmedju ovih modela, da ih ustvari nema.

Pa i nije bas koincidencija :)

Vlada shortage baterija (6-cell). Acer i MSI su dobili isporuke u isto vreme...
 
Pa dobro ako bude i ista cena tih baterija onda stvarno ne znam. Da li se zna koja ce biti preporucena cena?
 
Stvarno ne znam jos uvek kolika ce biti end-user cena... cim saznam - javljam!
 
Јавићу ја зато ;).

Тренутно је 6 ћелија батерија (4400mAh) недоступна и у Немачкој, али ће бити за неких недељу дана. Зато је omnik у праву да ће ускоро стићи и код нас ;).

Цена је 83,19 EUR, а у малопродаји са ПДВ-ом 99,00 EUR (тј. биће).

Нимало не сумњам да ће цена бити слична :).
 
Poslednja izmena:
Previse je to...

Nezvanicna cena kod nas --> 6999 din sa PDV (zavisi od kursa).
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ovog mališu pre malo manje od mesec dana: 120gb HDD verziju i prezadovoljan sam!!!

Baterija traje malo više od 2 sata normalnog rada i jedinu zamerku koju imam je OČAJAN punjač.
Loše, nepraktično i totalno *****ski. Mouse pad nije uopšte loš koliko se kudi na netu.
Bela kožna torba koja ide uz njega nije toliko ružna koliko izgleda na rewievima preko neta, čak može da prodje kao fascikla za akta.

Ako neko zna gde može da se kupi punjač mali i kompaktan za ovaj tip laptopa neka javi ovde ili na PM!!!
 
Ne razumem ovo za punjac... sta je ocajno?
 
I meni se cini da misli na velicinu punjaca a i ja sam to spomenuo ranije.Bilo bi lepo da moze da se stavi u torbicu koja dolazi uz njega.Ako ima neka mini zamena i ja sam zainteresovan.
Sto se tice 6 cell baterije za wind mislim da,iako je to mozda realna cena,je malo mnogo jer skoro da moze da se kupi onaj mini baterija/ups punjac koji izgleda kao externi hard(ne znam kako se zove a da ne kopam znate na sta mislim.bese oko 10k valjda)a mislim da nudi vecu autonomiju.cini mi se.mozda gresim.jeste da visi pored ali meni ne bi smetalo iskreno.
Poz
 
Poslednja izmena:
Izvinite za nerazumljivost :D

Jeste preveliki je punjač i predebeo onaj deo od utikača do ispravljača!!!
 
Mada je to isti broj celija kao i na bateriji i recimo isti broj sati rada mada moze da bude korisno u svakom slucaju.
Mislio sam da je 10000mAh vise od 6-cell i da nudi vise od 4 sata ali dobro...
 
Poslednja izmena:
Pa trebalo bi da nudi veci broj sati, kakve ima sad veze broj cell, ima gotovo duplo vise mAh, sto znaci isto toliko duze traje...
 
Nazad
Vrh Dno