Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Po defaultu taj prostor gore ne postoji. U Customize postoji opcija Restore Defaults pa njome pokušaj to poraviti.
 
Ajd da pohvalimo Firefox...
kod njega website ne moze da upise ista u Clipboard.

izvor vesti:

Kako se testira?
Iz browsera posetite sajt
HTML:
https://webplatform.news/
Nakon posete, otvorite Notepad ili neki text editor i uradite "Paste" opciju.
Ako dobijete tekst:
Hello, this message is in your clipboard because you visited the website Web Platform News in a browser that allows websites to write to the clipboard without the user’s permission. Sorry for the inconvenience. For more information about this issue, see https://github.com/w3c/clipboard-apis/issues/182.
znaci da je sajt uspeo da vam upise "nesto" u clipboard.
 
Ako gledas samo security deo chromium-based browseri nikad i nisu bili sigurniji u odnosu na FF.
 
Htedoh da otvorim kupujem prodajem ali mi izbacuje :
Inace koristim verziju 74.0(64 - bit) kojoj sam disejblovao apdejt (to sam uradio zato sto mi se posle te vezije novij nisu svidjale i nikada nesto nisam mogao da podesim kako sam hteo pa sam ostao na ovoj verziji).
Da li je moguce nekako da otvorim sajt kupujem prodajem a da ostanem na ovoj verziji firefoxa?
 

Prilozi

  • firefox.jpg
    firefox.jpg
    115.6 KB · Pregleda: 46
Htedoh da otvorim kupujem prodajem ali mi izbacuje :
Inace koristim verziju 74.0(64 - bit) kojoj sam disejblovao apdejt (to sam uradio zato sto mi se posle te vezije novij nisu svidjale i nikada nesto nisam mogao da podesim kako sam hteo pa sam ostao na ovoj verziji).
Da li je moguce nekako da otvorim sajt kupujem prodajem a da ostanem na ovoj verziji firefoxa?
Azuiraj na

104.0.2 sta je problem?​

 
čovek vam kaže da iz nekog razloga (nebitno kojeg) NEĆE da ažurira brauzer i pita da li može nekako da otvori sajt u staroj verziji i vi mu govorite koje su mane toga i da pređe na noviju verziju :/

@alex1974
eventualno probaj sa nekom od ovih ekstenzija, ali nema garancija da će uspeti:
 
Htedoh da otvorim kupujem prodajem ali mi izbacuje :
Inace koristim verziju 74.0(64 - bit) kojoj sam disejblovao apdejt (to sam uradio zato sto mi se posle te vezije novij nisu svidjale i nikada nesto nisam mogao da podesim kako sam hteo pa sam ostao na ovoj verziji).
Da li je moguce nekako da otvorim sajt kupujem prodajem a da ostanem na ovoj verziji firefoxa?
Tesko. Sigurno je KP ugradio neki od modernijih protokola u svojoj veb aplikaciji, koje u starijoj verziji FF nema.
Ako ti je problem novi FF stil , lako mozes da ga promenis tekim od stilova.
Ja na primer koristim WaveFox - Edge stil tabova.



Screenshot 2022-09-16 112052.png
 
Htedoh da otvorim kupujem prodajem ali mi izbacuje :
Inace koristim verziju 74.0(64 - bit) kojoj sam disejblovao apdejt (to sam uradio zato sto mi se posle te vezije novij nisu svidjale i nikada nesto nisam mogao da podesim kako sam hteo pa sam ostao na ovoj verziji).
Da li je moguce nekako da otvorim sajt kupujem prodajem a da ostanem na ovoj verziji firefoxa?
Instaliraj novu verziju, ili prestani da koristiš FF. Sam sebi praviš probleme.
 
Htedoh da otvorim kupujem prodajem ali mi izbacuje :
Inace koristim verziju 74.0(64 - bit) kojoj sam disejblovao apdejt (to sam uradio zato sto mi se posle te vezije novij nisu svidjale i nikada nesto nisam mogao da podesim kako sam hteo pa sam ostao na ovoj verziji).
Da li je moguce nekako da otvorim sajt kupujem prodajem a da ostanem na ovoj verziji firefoxa?
Ne pa sve i da posaljes laznu verziju browsera i sajt detektuje ver > 100 nece raditi, JS nije pisan za tako stare verzije.

Azuriraj firefox, nema tu razloga a ni opravdanja zasto neko ostaje na starim verzijama sem u slucajevima loseg hardwera, sve ostalo tipa ne svidja ti se UI? ok predji na drugi browser.
 
Iskreno vise se ne secam zbog cega sam ostao na 74.0(64 - bit) verziji firefoxa ali znam da mi nesto nije radilo sa novijim verzijama da li je to bio FVD Speed Dial ili nesto drugo?
Da li ima neko da potvrdi da mu FVD Speed Dial radi sa novijim verzijama firefox - a?
Da li ce prilikom instalacije nove verzije da mi ostanu bookmarksi i ostala podesavanja ili ce sve da krene od nule?
 
Poslednja izmena:
Secam sa da mi zbog necega nije odgovaralo da ga apdejtujem mora da je bilo bas zbog FVD Speed Dial - a.
 
Realno nema, ali ga tolerišem. Meni je to bila najbolja funkcija u Operi, i zato sam je koristio. Imam i Vivaldi, ali nekako mi se ne sviđa UI, i retko ga palim.
 

Mozilla Firefox ESR 102.3.0​


Mozilla Firefox 105.0 Final​

 

Firefox disables & blocks FVD Speed Dial add-on for intercepting user search queries​

The help page informs the extension “violates Mozilla’s policies as search functionality provided or loaded by add-on must not collect search terms or intercept searches that are going to a third-party search provider. The add-on has repeatedly violated these terms despite Mozilla explicitly pointing them out”.

Bravo za Mozilla tim. (y)
 
Može li da se downgrejduje verzija FF a da se ne izgubi ništa od podešavanja, bukmarkovi, login šifre isl?

Preključe mi bio otvoren FF i Thunderbird za mailove i ovaj drugi mi izbaci poruku za updati i ja pristanem, reko za mailove ni mije ništa bitno, nek apdejtuje, međutim pede*i su odjednom apdejtovali i FF i sad mi koči neverovatno, zakuca se prilikom pokretanja najstrašnije, po 10 minuta nemože ništa da se radi pa ga ubijem, pokrenem opet, isto zakuca i tako par puta da bi proradio. Katastroga je a ne znam šta ga guši.
Ja kući imam 69.0.3 radi savršeno (osim što smrdljivi KP neće da radi kao što je gore pomenuto).
Da li bi radio ako samo prekopiram moj exe?
 
... i radi mi odlično, imam 30+ otvorenih tabova i ne štuca uopšte.

a na poslu mi se apdejtoala na 105 ako se ne varam i sad je katastrofa na kub.

1666287825818.png
 
+Linux ovde, radi kao sat.

@Sirius9 zar nisi do sada pomislio da nesto kod tebe ne fercera kako valja?
Bekapuj sve sa FF pa uradi cistu instalaciju.

Thunderbird mi nikada nije inicirao azuriranje Firefoxa, ni na Windowsu ni na Linuxu.
Zapravo sad to prvi put cujem da se ikome desilo.
 
Nazad
Vrh Dno