Šta je novo?

Motorola Srbija na Forumu

Zdravo
Moto One Fusion +, kupljen u prodavnici (2god garancije) pre godinu i par meseci, uvoznik Pin. Ćeri je ispao i prsao je ekran iako i dalje funkcioniše.
Koji su ovlašćeni servisi gde može da se kvalitetno obavi zamena ekrana?
Iz Niša sam, ali naravno to nije presudno.
Ovlašćeni servis Pro Mobi.
 
Dobro jutro,
Da li imate informaciju kada će se u Srbiji, u maloprodaji pojaviti moto G73 i G53?

Hvala
 
Za mene nije.

Ne znam što svi tripuju da je AMOLED nešto premium, da je telefon bez AMOLED ekrana krš?
Prvo, maltene svi AMOLEDi na telefonima imaju PWM na nekoj frekvenciji. Do sad smo bežali od PWM displeja a sada ulazimo u lutriju sa glavoboljom, koja je PWM frekvencija ekrana na kom modelu i ko je osetljiv ili nije na nju...to je kao napredak?
Drugo, AMOLEDi vuku više struje, pogotovo pri browsingu što je glavno što radim na telefonu...nakon toga je gledanje videa gde je AMOLED i dalje inferiorniji po pitanju baterije. Stoga je IPS za mene upgrade a ne downgrade. Ako G72 ima dobru autonomiju sa AMOLED ekranu, koliku će tek da ima sa IPS-om?
Tu su i šuntavi subpixel layouti osim ako nešto nisu promenili zadnjih godina, kao i prezasićene boje. Ok, sa bojama se malo napredovalo, telefoni sada imaju "natural" režime pa boje ne vrište kao nekad, ali IPS mi i dalje deluje prirodnije.

AMOLED ima svoje prednosti, naravno, ali daleko od toga da je IPS shit. Dobar IPS displej je itekako upotrebljiv, napredovali su po pitanju kontrasta što im je bila glavna mana i još nisam video IPS na telefonu koji je nečitak na suncu.

Samsung gurao AMOLED dok nije progurao, Apple za njim, za njima i sva Kinezija i odjednom se ne može bez AMOLED displeja? 'Ajdeee...

Da dodam, G73 ima i dosta bolji SoC kao i Android 13 i još neka manja unapređenja...
 
Za mene nije.

Ne znam što svi tripuju da je AMOLED nešto premium, da je telefon bez AMOLED ekrana krš?
Prvo, maltene svi AMOLEDi na telefonima imaju PWM na nekoj frekvenciji. Do sad smo bežali od PWM displeja a sada ulazimo u lutriju sa glavoboljom, koja je PWM frekvencija ekrana na kom modelu i ko je osetljiv ili nije na nju...to je kao napredak?
Drugo, AMOLEDi vuku više struje, pogotovo pri browsingu što je glavno što radim na telefonu...nakon toga je gledanje videa gde je AMOLED i dalje inferiorniji po pitanju baterije. Stoga je IPS za mene upgrade a ne downgrade. Ako G72 ima dobru autonomiju sa AMOLED ekranu, koliku će tek da ima sa IPS-om?
Tu su i šuntavi subpixel layouti osim ako nešto nisu promenili zadnjih godina, kao i prezasićene boje. Ok, sa bojama se malo napredovalo, telefoni sada imaju "natural" režime pa boje ne vrište kao nekad, ali IPS mi i dalje deluje prirodnije.

AMOLED ima svoje prednosti, naravno, ali daleko od toga da je IPS shit. Dobar IPS displej je itekako upotrebljiv, napredovali su po pitanju kontrasta što im je bila glavna mana i još nisam video IPS na telefonu koji je nečitak na suncu.

Samsung gurao AMOLED dok nije progurao, Apple za njim, za njima i sva Kinezija i odjednom se ne može bez AMOLED displeja? 'Ajdeee...

Da dodam, G73 ima i dosta bolji SoC kao i Android 13 i još neka manja unapređenja...
Ni za mene. Shvatio sam da imam problem sa osetljivošću na AMOLED ekrane i iako sam sam sebi rekao da sledeći tel mora da ima neki AOD (a sa IPS ekranima to gubim) ipak mi je bitnije da nemam smetnje sa očima.
 
Kada se planira android 13 za moto g32 u Srbiji?
 
Za mene nije.

Ne znam što svi tripuju da je AMOLED nešto premium, da je telefon bez AMOLED ekrana krš?
Prvo, maltene svi AMOLEDi na telefonima imaju PWM na nekoj frekvenciji. Do sad smo bežali od PWM displeja a sada ulazimo u lutriju sa glavoboljom, koja je PWM frekvencija ekrana na kom modelu i ko je osetljiv ili nije na nju...to je kao napredak?
Drugo, AMOLEDi vuku više struje, pogotovo pri browsingu što je glavno što radim na telefonu...nakon toga je gledanje videa gde je AMOLED i dalje inferiorniji po pitanju baterije. Stoga je IPS za mene upgrade a ne downgrade. Ako G72 ima dobru autonomiju sa AMOLED ekranu, koliku će tek da ima sa IPS-om?
Tu su i šuntavi subpixel layouti osim ako nešto nisu promenili zadnjih godina, kao i prezasićene boje. Ok, sa bojama se malo napredovalo, telefoni sada imaju "natural" režime pa boje ne vrište kao nekad, ali IPS mi i dalje deluje prirodnije.

AMOLED ima svoje prednosti, naravno, ali daleko od toga da je IPS shit. Dobar IPS displej je itekako upotrebljiv, napredovali su po pitanju kontrasta što im je bila glavna mana i još nisam video IPS na telefonu koji je nečitak na suncu.

Samsung gurao AMOLED dok nije progurao, Apple za njim, za njima i sva Kinezija i odjednom se ne može bez AMOLED displeja? 'Ajdeee...

Da dodam, G73 ima i dosta bolji SoC kao i Android 13 i još neka manja unapređenja...
Неки амолед не вуче толико струје, није баш правило да сваки амолед сам по себи вуче више струје. Слажем се што се боја тиче. има не-амолед екрана одличних боја.
Неки телефони нису оптимизовани за сурфовање, тј. на пример батерија ради боље дуже се гледају филмови него када се сурфује. То има везе са самим телефоном, батеријом, и другим подешавањима, не стриктно са амоледом.
 
@Motorola Dejan
Da li postoji način da se uređaj poput Motorola MA1 pojavi na domaćem tržištu, regularno?
Napravite možda neki preorder?

Evo u ovoj temi pisanje o uređaju i zainteresovani
Pozdrav
 
@Motorola Dejan
Da li postoji način da se uređaj poput Motorola MA1 pojavi na domaćem tržištu, regularno?
Napravite možda neki preorder?

Evo u ovoj temi pisanje o uređaju i zainteresovani
Pozdrav
Za sada nije planirano da stiže na naše tržište.
 
Dodajte nas, planirajte.
Da li to zavisi iskljucivo od Motorola Global planova ili domaci uvoznici/zastupnici mogu nekako da ucestvuju?
 
koja je poslednja verzija softvera za Edge 30 Ultra? Meni pise 1 Decembar , jel moguce da Fusion ima februarski update a Ultra ne?
 
Zanima me original i punjac za Moto Edge 20 pro gde ima i koja cena?
 
@Motorola Dejan
Постоји ли могућност да се софтверски унапреди рад проксимити сензора на Edge 30? Постаје фрустрирајуће када у току разговора почне уветом да се притиска свашта нешто по екрану. Од нумеричких тастера бројчаника, преко пребацивања позива на звучник, па до искључивања звука.
 
@Motorola Dejan
Постоји ли могућност да се софтверски унапреди рад проксимити сензора на Edge 30? Постаје фрустрирајуће када у току разговора почне уветом да се притиска свашта нешто по екрану. Од нумеричких тастера бројчаника, преко пребацивања позива на звучник, па до искључивања звука.
Ćao, nismo primetili da se ljudi žale na problem sa proksimiti senzorom.Predlažem da odnesete telefon na servis i da oni to reše.
 
Питао сам у теми за Edge 30 - има корисника са истим проблемом. Телефон је купљен пре месец дана. Живим у Ужицу, тако да ми ношење у сервис представља проблем јер немам заменски уређај (телефон није купљен преко оператера већ у SBB-у/Shopster-у). Који је овлашћени сервис, како да пошаљем ако будем слао?
 
Pozdrav,

Zanima me kad ce stici uprodaju edge 40 pro, vrlo mi je interesantan za kupovinu, najavljen je za prodaju krajem aprila, svaki dan iscekujem, ali evo gazimo polako maj a njega jos nema.

Lep pozdrav.
 
Pozdrav,

Zanima me kad ce stici uprodaju edge 40 pro, vrlo mi je interesantan za kupovinu, najavljen je za prodaju krajem aprila, svaki dan iscekujem, ali evo gazimo polako maj a njega jos nema.

Lep pozdrav.
Do kraja nedelje se očekuju Motorola Edge 40 pro i Motorola Edge 40 kod Yettela i A1.
@Motorola Dejan kada se moze ocekivati sat 100 u Srbiji?
Za sada nije planirano da dolazi u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Posedujem Motorolu g100 sa kojim se dobija brzi punjac, i poceo je da prekida usb kabel za punjac koji sam dobio u originalnom pakovanju, od tada sam kupio 2 kabela usb-a to usb-c i ni sa jednim ne mogu da dobijem turbo power punjenje, stalno je sporo punjenje. Nisam znao da je takva nauka pronaci adekvatan zamenski kabel, da li neko ima predlog koji kupiti?
 
Nazad
Vrh Dno