Šta je novo?

Motorola Edge 40 Neo

Posle mnogo godina na noćnom dežurstvu sam nešto rešio da instaliram od igara, usled nekih okolnosti gde nemamo ni TV, a za čitanje nisam poneo ništa. No, manje bitna stvar, ali opet najveći potrošač je bila igra.

Sve vreme dve kartice 4G i spao je na 57%.

Mislim da može bez problema da izvuče 6h, ali opet bila je bolja optimizacija.

Kamera je za nijansu bolja, daleko od nečega vau, ali to nije ni bila. Nisam obraćao pažnju kod snimanja.

Utisak je da su sa A14 baš lepo upeglali uređaj. Čekamo zvaničnu verziju, ali mislim da je to - to.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240501-023805.png
    Screenshot_20240501-023805.png
    105.3 KB · Pregleda: 23
U medjuvremenu dok ne stigne A14 kako se borite sa notifikacijama za viber,messinger?
 
Ja nisam nikad imao problema sa grejanjem.
Meni je npr. bateriju vukao sam Chrome.
Čisto iz eksperimenta, zamenih ga za Edge-om i, od tada, telefon mi se preporodio!
Pala potrošnja baterije drastično.
Reč je o Redmi Note 12 pro+ 5g.
 
Evo da se malo ispravim, grejanje se pojavilo pre neki dan kada je konstantno radila aplikacija Google maps dok sam jezdio kroz bespuća BiH. Čim sam isključio aplikaciju grejanje je prestalo. I to nije bilo nešto neizdrživo kako sam čitao da su ljudi opisivali. Možda neka aplikacija radi u pozadini i to pravi problem?
 
Kako ste zadovoljni sa ivim telefonom ??
Da li mu je jedina mana problem sa notifikacijama ??
I da je bolja kupovina sada Neo 40 ili Edge 30 ?
 
Lično sam prezadovoljan. Koristio sam do skoro samo premium uređaje.

Bila je problematika sa notifikacijama, ali se sa A14 sve to sredilo.

Jedini nedostatak u odnosu na premium uređaje je nešto lošija kamera, posebno telefoto.
 
Lično sam prezadovoljan. Koristio sam do skoro samo premium uređaje.

Bila je problematika sa notifikacijama, ali se sa A14 sve to sredilo.

Jedini nedostatak u odnosu na premium uređaje je nešto lošija kamera, posebno telefoto.
Telefoto senzor uopšte ne postoji na ovom telefonu.
Postoji ultraširoki..
Prevedeno na srpski jezik, to znači da ovaj senzor radi sasvim suprotno od zumiranja udaljenih objekata!
Ultraširoki zapravo služi za situacije kada želimo da mnogo toga stane u kadar (npr. zajedničke fotke itd..)
Međutim, pošto ovaj senzor poseduje auto fokus on je zapravo odličan kao makro rešenje.. (kao što je to svojevremeno bio senzor na legendarnom rn10 pro)
Dakle, sasvim mu je druga namena ( ne 'dvogled' već 'mikroskop'...)
 
Kako ste zadovoljni sa ivim telefonom ??
Da li mu je jedina mana problem sa notifikacijama ??
I da je bolja kupovina sada Neo 40 ili Edge 30 ?
Meni je skroz okej za moje potrebe. Pristojna kamera, baterija izdrži ceo dan jahanja, a ako zapne poprilično se brzo napuni, dosta prostora, previše RAM memorije, sve radi glatko. Od notofikacija jedino zeza Viber i to tipa dobijem notifikaciju i moram da uđem u Viber da bih video ko je, kada otvorim app ponovo se čuje zvuk poruke i to je to. WhatsApp radi bez problema, Telegram takođe. E. da, i na instagramu dobijem DM i pojavi se notifikacija u status baru, ali kada uđem u aplikaciju nema ništa nekih par minuta, tek se posle pojavi. Kapiram da će to da se sredi u apdejtu na A14 ako ga ikada bude. :LOL:
 
Trenutno mi je u užem krugu Neo 40 i Fusion 50..
 
Vrh Dno