Šta je novo?

Motorola EDGE 20/PRO/LITE

Predjem sa mi9t jer kako dodje neki update zezne mi bateriju..natpocetku budem odusevljen sa edge 20 pro i baterijom od 2 dana i evo nakon update-a na a12 baterija od 10-22h na 18%...sta im rade i da li je namerno ne znam ali zaista frustrira
Iskreno i ja mislim da sam pogresio, Mi 9T odlicno sluzio...
 
Nikakvih problema sa baterijom nemam. Naprotiv, kod recimo baš pomenutog Mi 9T(Pro doduše), mi je posle ovoliko koliko imam Motorolu već bila vidljiva degradacija baterije. Zapravo taj Šaomi je jedini telefon kome sam unutar 2 godine morao da menjam bateriju. I nisam jedini. Evo i prijatelj ima 10T Pro, godinu ipo dana i vidna degradacija isto.
 
Ovo piše na Motorola forumu.

Also, try to calibrate the battery first and let it charge overnight, using only the charger that came in the box with the phone. This process will reset the battery table and allow the phone to calibrate overnight.

  • To calibrate the battery: Hold the power button until the phone reboots > Plug into the supplied charger > Charge to 100% > Leave on the charger for at least an additional hour.
Please let us know.

Best regards,
Mike
Motorola Support
 
Dosta puta sam punio tel preko noci tj ostavim ga na punjacu do jutra,ali isto je..jedino sto nisam iskljucio pa ukljucio telefon,ali sumnjam da ce to da pomogne.
 
Nije da se zalim, nijedan telefon mi se nije ugasio nikada, uvek koristim batery saver na 30%, nekad i ranije, gasim nepotrebne gluposti i sve. Ocigledno je da nesto trosi bateriju nakon apdejta na a12, isto tako i aplikacija RingCentral pocela da trosi ko luda a nije bio nijedan update, znaci do androida je nesto. Sto se punjaca tice, uvek samo originalni, ne dozvoljavam da padne ispod 10% i kad punim ne preko 90%... mozda i gresim. Aj probacu i ja preko noci na 100% sada.
 
Nije da se zalim, nijedan telefon mi se nije ugasio nikada, uvek koristim batery saver na 30%, nekad i ranije, gasim nepotrebne gluposti i sve. Ocigledno je da nesto trosi bateriju nakon apdejta na a12, isto tako i aplikacija RingCentral pocela da trosi ko luda a nije bio nijedan update, znaci do androida je nesto. Sto se punjaca tice, uvek samo originalni, ne dozvoljavam da padne ispod 10% i kad punim ne preko 90%... mozda i gresim. Aj probacu i ja preko noci na 100% sada.
Mahom je do sistema, neki proces se zaglupi i zaključa i izvolte. Razvoj softvera za telefone je pod pritiskom rokova novih modela pa je i testiranje poslednja rupa na svirali. Ubi RingCentral, ocisti mu kompletnu memoriju možda to pomogne.
 
Da li je probao neko miracast i kako radi na edge 20 pro?Meni preko ready for-a radi eon,youtube,hbomax,iris neće jer ne podržava na drugom displeju da se pušta sadržaj :).Največi problem mi je sa kodijem koga ne mogu nikako da nateram na full screen,tražio po netu ali nisam uspeo nigde da nadjem rešenje
 
Da li je probao neko miracast i kako radi na edge 20 pro?Meni preko ready for-a radi eon,youtube,hbomax,iris neće jer ne podržava na drugom displeju da se pušta sadržaj :).Največi problem mi je sa kodijem koga ne mogu nikako da nateram na full screen,tražio po netu ali nisam uspeo nigde da nadjem rešenje
Kodi radi isključivo kad je osvežavanje ekrana na 60hz. Kad koristiš kodi smanji frekvenciju ekrana na fiksnih 60hz i trebalo bi da radi.
 
Znam za to,možda si mi ti i rekao ali neće da udje u full screen na ready for-u,tj nigde ne mogu da nadjem kako da to uradim
 
Neka preporuka za readyfor kabl ili da ganjam motorolin ? Uz Edge 20 nisam dobio...
 
Znam za to,možda si mi ti i rekao ali neće da udje u full screen na ready for-u,tj nigde ne mogu da nadjem kako da to uradim
Hmmm kako sam čitao ni dex od samsunga nema opciju full screen za brdo aplikacija. Jedino što sam video je da odes u podešavanja
Settings > Display > Advanced > Full screen
Pa da upališ za svaku aplikaciju ako nije upaljeno.
 
Probao sam i to ali na žalost ne pomaže,hbomax kao i iris ne dozvoljava da se reprodukuje sadržaj na drugom ekranu:(,eon,jutjub i tvič rade bez problema.Videću da li imaš nešto slično kodiju da hoće na pun ekran da povežem sa real debrid-om
 
Probaj stremio.
 
rešio sam problem,kupio sam još jedan žaomi box :ROFLMAO: ali isprobaću stremio zbog putovanja
 
Je l' uporedjivao neko kamere sa edge 30, one od 50mpx sa ovim na edge 20?
 
Jedno pitanje za sve koji iole prate Motorolu. Imaju li neki model (i koji) a da ima manji ekran od 6,4" i da hardverski vredi?
Hvala unapred!
P.S. Da ne bih citao skroz od pocetka (poceh od kraja da citam), kako se, generalno, pokazao Edge 20 fon? Imao sam Xiaomi sa 778 SoCom i to je bio blagi ocaj od telefona...
 
Jedno pitanje za sve koji iole prate Motorolu. Imaju li neki model (i koji) a da ima manji ekran od 6,4" i da hardverski vredi?
Hvala unapred!
P.S. Da ne bih citao skroz od pocetka (poceh od kraja da citam), kako se, generalno, pokazao Edge 20 fon? Imao sam Xiaomi sa 778 SoCom i to je bio blagi ocaj od telefona...
Poslednji su bili action i macro modeli ako se dobro sećam. Sad nema ništa sem razr modela da je ispod 6.5"
 
Ja posedujem Edge 20 od februara ove god. i zadovoljan sam telefonom. 778g se odlicno snalazi za stock A12. Jedino sto malo kvari utisak na ovom telefonu su kamere ( ova osakacena hm2 108mpx bez ois-a), prosek su ( aka redmi tel. novije gen.), i to je to.
 
Koliko vam traje SoT na Edge 20 ?
I koliko mu treba vremenski da se napuni od nekih 20% do 100% ?
 
Sot 4.5-5.5h, zavisi sta koristis od servisa i vrete app.
Ako koristis ovaj 33w bundle punjac, manje od 1h.
 
Stigao julski patch na edge 20.
 
Ja imam problem sa slabim zvukom u slušalici na Edge 20 Pro čini mi se posle update na A12. Ako se javim negde gde postoje spoljašnji zvuci kao na primer na ulici jako slabo čujem sagovornika. Jel ima neko ovaj problem?
 
Da li vam se desavalo nekad kad slikate da dobijete sesti prst,trece uvo,izduzenu ruku...
ne desava mi se cesto ali ponekad slika ispadne sa tim deformitetima ;)
 
Promenio mi se sadržaj AOD. Sada pokazuje pored vremena i vremensku prognozu i stanje baterije.
 
To možeš da menjaš, imaš tri vrste prikaza, onaj kružić koji je po difoltu, ovo što ti je sad i analogni sat. Verovatno ti se samo od sebe promenilo ako nosiš telefon u džepu pa se ispretiskao ekran
 
Ostala je ista tema tj. prikaz, ali sada sa proširenim sadržajem.
 
Nazad
Vrh Dno