Šta je novo?

Moto Z

Mislim da nece, sad su ljudi uzeli telefone dobili projektor i uzivaju.Za par meseci ce pozeleti novi mod i verujem da ce potraznja rasti i cene nece padati.Nije ovo stvar koje treba ocekivati puno po oglasima.

Lenovo Moto Z
 
Nadajmo se da grešiš :D
Mislim da baš zato što je Moto prvi ukapirao kako modularnost treba da se implementira, će doprineti na popularnosti Moto telefona i modova, time i nižim cenama kasnije...

Mi MAX
 
Na sajtu nema,ali imaju u poslovnicama bar je bilo u Knez Mihailovoj u Bg-u.
12.000 rsd je JBL zvučnik ,može da se veže uz paket.

Послато са XT1650 уз помоћ Тапатока
 
Pffft, niko mi se nije javio za Mods. Ili su oni generalno preskupi, ili moje sniženje nije dovoljno, više mislim da je ovo prvo :d

Ko je realno kupio modove u temi? Svi dobili. Možda je neko dodao neki mod na rate ako je uzimao i to je to.
Prvi ti nisi zadržao Z telefon, nije te privukao.

Projektor, ispade upotrebna vrednost deci pustiti Mašu i medveda, dok deca ne skapiraju kako se menja epizoda pa telefon završi ispod stola. Cena modova je bezobrazna po meni. Mod za kameru košta kao nekoliko nokia 808, ako moram da vučem još jedan dodatak koji opet montiram, lakše mi je izvaditi 808 i okinuti, kraj. Ili pare od dodatka investirati u skuplji model i kupiti u startu skuplji telefon iP7+ sa kojim dobijaš opet odličan zum i kameru, veću bateriju... svašta nešto više dobiješ sa iP7+, kad već daješ pare, izaberi odmah sve kompaktnije i kako treba, a ne da jurim dodatak za bateriju (što opet meni nema neku upotrebnu vrednost u današnje vreme pored eksternih baterija, uglavnom ih svi imamo, daleko je jeftinija od moda za bateriju). Po ovim cenama modovi nemaju smisla za mene, em mala baterija, em ne vidoh da su slike wow sa dodatkom plus se čeka nadogradnja da ispravi njegove mane, niti videh neke ovde wow slike da on vredi kupovine tih para. Moj utisak je za sada takav.
 
Potpuno se slažem sa gore napisanim.

Послато са Lenovo P1a42
 
krastavac, nekome se svidja ovo, nekome ono.

Ali, u jednom se definitivno slazemo - i telefon i dodaci su skupi. Telefon i nekako, ali dodaci vrlo. Imaju super upotrebnu vrednost, ali dok im cena malo ne padne...

Moto Z + TapaTalk
 
Mogu samo da kazem da uporedjujes babe i zabe. Kakve veze imaju ip7+ 2x opticki zum kroz milimetrsko socivo i 10x hb mod zoom kroz ozbiljnije socivo? Nijedan telefon pa ni dodatak nikada nije izasao savrsen iz proizvodnje zato se vremenom i vrse softverske nadogradnje. U tom ip7+ ce uvek ostati tih 12mpix sa 2x optikom dok sa druge strane postoji velika mogucnost da ce hb izbaciti vremenom cak i bolji camera mod sa boljim ssnzorom i sa vise pixela pa sto i ne jos kojim vecim zumom (mada licno mislim da nema potreba veci od 10x). Xenon flash ne moze da ti zameni bilo koji LED pa cak ni taj na ip7+. Kome je stalo do ekstra kvalitetnog slikanja naravno da nece kupiti mod pa ni ip7+ a cak ni 808 vec ce kupiti neki iole bolji fotoaparat. Ovde je rec o modularnosti a ne o tome "ciji je veci". Sto se tice projektora ko ima i ko hoce kupice ali ce bar imato mogucnost za to. Ne mora da pravi kartonske kutije sa socivom i stavlja svoj ip7+ unutra da bi glumio projektor. I naravno kapiram... ip7+ "lepse" izgleda na stolu kafica nego "tamo neki" moto za koji pola sveta nije culo ;)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ko je realno kupio modove u temi? Svi dobili. Možda je neko dodao neki mod na rate ako je uzimao i to je to.
Prvi ti nisi zadržao Z telefon, nije te privukao.

Projektor, ispade upotrebna vrednost deci pustiti Mašu i medveda, dok deca ne skapiraju kako se menja epizoda pa telefon završi ispod stola. Cena modova je bezobrazna po meni. Mod za kameru košta kao nekoliko nokia 808, ako moram da vučem još jedan dodatak koji opet montiram, lakše mi je izvaditi 808 i okinuti, kraj. Ili pare od dodatka investirati u skuplji model i kupiti u startu skuplji telefon iP7+ sa kojim dobijaš opet odličan zum i kameru, veću bateriju... svašta nešto više dobiješ sa iP7+, kad već daješ pare, izaberi odmah sve kompaktnije i kako treba, a ne da jurim dodatak za bateriju (što opet meni nema neku upotrebnu vrednost u današnje vreme pored eksternih baterija, uglavnom ih svi imamo, daleko je jeftinija od moda za bateriju). Po ovim cenama modovi nemaju smisla za mene, em mala baterija, em ne vidoh da su slike wow sa dodatkom plus se čeka nadogradnja da ispravi njegove mane, niti videh neke ovde wow slike da on vredi kupovine tih para. Moj utisak je za sada takav.

Sta bre 808, pa taj kamera mod kosta kao canon/sony mirrorless ili kompakt sa 1'' senzorom, KP cene :) To su ozbiljne kamere, ovo je zanimljiv mod ali je sprdnja u odnosu na njih.

Mene uopste ne cudi sto je Gugl stopirao Aru.. Moto modovi jesu bolje reseni od LG G5 ali nemaju previse smisla po ovim cenama..
 
Kome imaju smisla kupice, kome nemaju nece.Ako bude malo kupaca sigurno ce korigovati cene, negde sam citao da ove godine izlazi jos dosta modova.Mozda se ovde nece prodavati, za nas su realno skupi ali tamo negde ce se prodavati.Meni se nacin na koji funkcionisu jako svidja i siguran sam da ce u buducnosti i ostali brendovi da urade isto.
Nokia 808:) njoj se sto se tice kamere niko nije ni priblizijo i to je najbolji mod radi sa svim telefonima:)
Lenovo Moto Z
 
Poslednja izmena:
Pa i ne verujem da im je ciljna grupa kupac iz Srbije gde je prosečna plata kao projektor.
Da imamo normalna primanja svi bi uz telefon uzeli i modove na otplatu, bar bih ja tako uradio.

Sent from my Redmi Note 3
 
Ili bi odmah uzeli iP7+ mozda?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa i ne verujem da im je ciljna grupa kupac iz Srbije gde je prosečna plata kao projektor.

Naravno da nije ali zasto onda svi odustaju od modularnih telefona, zasto je Gugl stopirao Ara projekat? Nije zbog srBskih plata :)

Moduli imaju smisla samo ako je u pitanju hardver koji nije moguce ''strpati'' u fensi-cyber smartfone a pod uslovom da mogu da se koriste na svim sledecim uredjajima, ne samo na jednom uredjaju odredjenog proizvodjaca.

Postoje dodaci za smartfone za koje mnogi ne znaju - kvalitetni eksterni mikrofoni, DAC/AMP ''moduli'' sa odlicnim audio hardverom koji nijedan smartfon za sada nema, lens kamere (sony i DxO) sa 1'' senzorima ili cak mirrorless lens kamera.. sve to su ''moduli'' koji su hardverski mnogo bolji od bilo kog smartfona a takav hw nije ni moguce ugraditi u telefon. Neki od njih, kao lens kamere, ne moraju ni fizicki da se povezuju sa telefonom.

E zato takvi dodaci itekako imaju smisla i pored visokih cena a najveca prednost im je mogucnost upotrebe na prakticno svim novijim smartfonima, dakle kupis takav proizvod i radice na svakom novijem uredjaju i na svim sledecim :)
 
Poslednja izmena:
Hahahahaha iP7+ lepsi na stolu u kaficu, da budemo realni jeste i to zbog home dugmeta. Meni iOS radi bolje ali Android ima vise mogucnosti to je svima jasno. Slazem se da ima dosta pacenika koji uzimaju iPhone da budu neki Frajeri. Moto Z je dobar Telefon i mislim da bi bio moj izbor ako bih uzeo Android uredjaj ali sta uradise sa Home Dugmetom...
 
Hahahahaha iP7+ lepsi na stolu u kaficu, da budemo realni jeste i to zbog home dugmeta...
Nadam se da je ironija shvacena... taj iPhone (ni jedan model) ni poklonjenog ne bih nosio jer, sto bi rekli, "ne 'vata mi ga oko nesto". Ali ok ukusi i "potrebe" su razliciti i o tome je nepotrebno polemisati.
 
Ma jeste, i u pravu si sto se tice popularnosti. Srbija puna Samsunga i iPhonea. Meni se mnogo svidja Moto Z i bio sam pre Android korisnik, ali ZASTO to dugme???
 
Ne znam... Meni je prakticnije sto je fingerprint napred. Uglavnom kad je telefon na stolu ili slicnom nema podizanja da bih ga otkljucao od pozadi. Drugo, bocni prostor oko ekrana do ivica je toliko mali da bi drzanje u jednoj ruci ponekad bilo nemoguce da nema tog veceg prostora dole gde se lako osloni ivica telefona u korenu palca pa je na neki naci telefon tako "uhvacen" i lak za koriscenje jednom rukom. Pogotovo za (mene) nekrakate sto se tice prstiju :) A trece i krajnje logicno... Ukoliko bi fingerprint senzor bio iza, bio bi neupotrebljiv stavljanjem bilo kog moda. Ne? :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko za varijantu za nabavku ovog telefona a da nije retail cena od 80+ hiljada dinara?
 
Mogu samo da kazem da uporedjujes babe i zabe. Kakve veze imaju ip7+ 2x opticki zum kroz milimetrsko socivo i 10x hb mod zoom kroz ozbiljnije socivo? Nijedan telefon pa ni dodatak nikada nije izasao savrsen iz proizvodnje zato se vremenom i vrse softverske nadogradnje. U tom ip7+ ce uvek ostati tih 12mpix sa 2x optikom dok sa druge strane postoji velika mogucnost da ce hb izbaciti vremenom cak i bolji camera mod sa boljim ssnzorom i sa vise pixela pa sto i ne jos kojim vecim zumom (mada licno mislim da nema potreba veci od 10x). Xenon flash ne moze da ti zameni bilo koji LED pa cak ni taj na ip7+. Kome je stalo do ekstra kvalitetnog slikanja naravno da nece kupiti mod pa ni ip7+ a cak ni 808 vec ce kupiti neki iole bolji fotoaparat. Ovde je rec o modularnosti a ne o tome "ciji je veci". Sto se tice projektora ko ima i ko hoce kupice ali ce bar imato mogucnost za to. Ne mora da pravi kartonske kutije sa socivom i stavlja svoj ip7+ unutra da bi glumio projektor. I naravno kapiram... ip7+ "lepse" izgleda na stolu kafica nego "tamo neki" moto za koji pola sveta nije culo ;)

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Odlutao si ka staračkom domu sa babama i žabama. Pričam o novcu, lova, šuška, zelembaći, o onome šta se dobija za identičan novac. iP7+ sam namerno uzeo jer je najskuplji telefon na tržištu. Moto Z + dodaci prevazilazi njegovu cenu, a opet nisu uvek sa tobom, treba ranac za njih, plus vreme dok ih namontiraš. Šta ti znači iP7+ će ostati sa 12MP? I moto će ostati sa 13MP. Zamisli trenutak, nemaš vremena da izvadiš i montiraš mod, slikaćeš sa zadnjom kamerom, to je to, opet sa iP7+ ti odmah imaš optički zum. Šta, baterija prazna na Moto Z, ček da izvadim dodatak za bateriju, a drugi telefon ima jaču bateriju i može odmah da slika ili obavi poziv. Slobodno možeš da me demntuješ super fotografijama kojim si napravio sa kamera dodatkom, ja ću postaviti svoje sa nokia 808, koja je nekoliko puta jeftinija od kamera dodatka. Oba imaju Xenon blic. Zatim je tu zdrav razum koji je naveo @hsv.stoned, za te pare kupuje se kompakt sa 1'' senzorom, tu taj kamera dodatak nema šta da traži, on je sprdnja za takav uređaj. Ovde je reč o modularnosti? Ovde je reč šta dobijaš za svoj novac, upotrebna vrednost, šta će ti modularnost koja ti ništa ne znači! Niko neće da plati dodatak za kameru po ceni kompakta sa 1'' senzorom, razumeš li to čoveče, opet taj dodatak mora da vuče sa sobom i da se montira, plus je baterija na telefonu slaba, ajde još jedan dodatak.
 
Ne znam... Meni je prakticnije sto je fingerprint napred. Uglavnom kad je telefon na stolu ili slicnom nema podizanja da bih ga otkljucao od pozadi. Drugo, bocni prostor oko ekrana do ivica je toliko mali da bi drzanje u jednoj ruci ponekad bilo nemoguce da nema tog veceg prostora dole gde se lako osloni ivica telefona u korenu palca pa je na neki naci telefon tako "uhvacen" i lak za koriscenje jednom rukom. Pogotovo za (mene) nekrakate sto se tice prstiju :) A trece i krajnje logicno... Ukoliko bi fingerprint senzor bio iza, bio bi neupotrebljiv stavljanjem bilo kog moda. Ne? :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Mislim da me nisi shvatio, nemam nista protiv sto se dugme nalazi tu nego mi je dugme ruzno. Drugi proizvodjaci su to mnogo bolje uspeli, a mislim da bi trebali i oni za tu cenu.
 
U pravu si ne kapiram. Ruzno je zato sto je cetvrtasto sa blagim ivicama a ne okruglo? Daj mi neki primer "lepog" dugmeta.
Btw. To i nije home taster. Vec samo fp senzor. Home je softverski

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni se sviđa cela ideja oko ove modularnosti, urađeno je to daleko bolje nego na G5, ali da je cena modova do 100e, pa i da razume čovek.
A oni ga preteraše sa cenama do 300e, ej bre, uzmeš još jedan telefon (i to dobar) za te pare..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@Ivan I.
Nije bas sve tako kako si rekao. Evo, bio sam na odmoru 5 dana u Svedskoj, i kad god smo isli negde gde sam znao da cu slikati, stavio bih unapred kamera-dodatak na telefon, i tako bih ga nosio - u dzepu jeste ozbiljno primetan (20ak mm), ali moze i u pratecoj futrolici/tasnici da se nosi, ako to nekome vise odgovara.

Na taj nacin, imao sam samo jedan uredjaj kod sebe (kad sednem na kafu negde, koristim telefon sa dodatkom na ledjima, jeste nezgodnije nego inace, ali prezivi se - nije to svaki dan tako), kad sam dosao kuci, skinuo sam kamera mod, i vratio Style Shell i sve ok.

U sustini, razumem sta ti hoces da kazes, i daleko od toga da su to gluposti... Ali, citam tvoj tekst, i ne mogu da se otmem misli: sve sto ti se ne svidja, bilo objektivno lose ili malo vise subjektivno, ocrnjujes onako suptilno, da provuces taj svoj osecaj i svoje misljenje sto sire, pa cak i ako nije zasnovano na iskustvima, nego osecaju... Radi ti tako i dalje, sta me briga, ali mislim da tu velike koristi za forumsku komunikaciju - nema.

Moto Z + TapaTalk
 
Koja je korist od tvoje komunikacije? Sve je super, sve radi, čekamo nadogradnju kamera dodatka... Super si se proveo na odmoru?
Moje mišljenje je zasnovano na osnovu vaših komentara, slika koje ste postavili i cena uređaja i modova!
Možda i meni da neko pokloni sve dodatke i počenm da ih hvalim, ali ovako, rezmišljanje iz ugla kupca je ovo.

Bio na odmoru sa 5x, nikakvi dodaci, ceo telefon jeftiniji od foto dodatka, nikakva obrada fotografije:


Nokia 808 koja je nekoliko puta jeftinija od foto dodatka:


Moje slike, ni jedna obrađivana. Sad, dajte te fotografije sa Z i sa foto moda.
 
Poslednja izmena:
Koja je korist od tvoje komunikacije? Sve je super, sve radi, čekamo nadogradnju kamera dodatka... Super si se proveo na odmoru?
Moje mišljenje je zasnovano na osnovu vaših komentara, slika koje ste postavili i cena uređaja i modova!
Možda i meni da neko pokloni sve dodatke i počenm da ih hvalim, ali ovako, rezmišljanje iz ugla kupca je ovo.

Bio na odmoru sa 5x, nikakvi dodaci, ceo telefon jeftiniji od foto dodatka, nikakva obrada fotografije:


Nokia 808 koja je nekoliko puta jeftinija od foto dodatka:


Moje slike, ni jedna obrađivana. Sad, dajte te fotografije sa Z i sa foto moda.
Vise puta sam naveo da mislim da su SVI dodaci skupi. Istakao sam i prednosti i mane telefona i modova KOJE SAM KORISTIO. Ti nisi koristio nijedan, a prepun si komentara.

Pritom, ton u komunikaciji ti je predivan... Ali dobro, tebe za to, uostalom, zastole bojko.

Slike sa kamera modom (osim onih u testu, gde sam mod, inace, prilicno i ishejtovao) kacim za koji dan, kad ih prebacim na komp i uploadujem, mrzi me to sve sa telefona da radim.

Moto Z + TapaTalk
 
Evo jedna nocna od mene

ruka

Ja tvrdim da je N808 najbolje nesto sto se pojavilo ali sam zadovoljan sa ovim i siguran da to moze jos bolje (bilo je mnogo hladno kad sam ovo slikao), naravno i ocekujem dosta od update.
Mislim da je rasprava malo skrenula i da svako gleda drugacije na ovaj koncept telefona.Ja ocekujem da Canon izbaci neki foto dodatak koji ce da pokida nadam se:)
 
Poslednja izmena:
A jel se dobija garancija za modove ? Kolika je?

Sent from mTalk
 
Pa klasicna "saobrazna" od 2 godine ako se ne varam

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Vrh Dno