Šta je novo?

Monitori sa QD-OLED panelima

 

Glossy sta mu to znaci ?​

 
nije mat ekran, vec kao staklo imas odraz u ekranu
 
 
Ma nema tu vise problema...toliko sa tim burn in...sve se to resava lagano
 
Meni od QD-OLED 32" panela najbolje za sada deluje onaj ROG model. Preferiram definitivno flat panel, alienware me odbio malo zakrivljenim dizajnom.
 
aw2725df £780, aw3225qf £990...ocekivo sam ovaj 4k 32 da bude preko 1000..
 
 
Pojavio se konacno u ponudi kod Iraca, ok cena, samo nisam siguran da mi odgovara zakrivljen ekran na 32".

1707731461580.png
 

Ja iskreno nemam pojma sto ljudi uopste snimaju video na temu burn-ina za moderan OLED posle 1.000 i kusur sati, a takvih klipova po netu kolko hoces.

Pa, to je za korisnike koji TV gledaju po ceo dan i gase kad spavaju svega dva meseca upotrebe! Nije mnogo vise ni za ostale. Bio bi nevidjeni skandal da tv od 1.000+ evra razvije burn-in tako brzo. To se ni najgorim, najjeftinijim i najstarijim modelima nije desavalo. Niko normalan ne kupuje TV razmisljajuci dal ce izdrzati nekoliko meseci. Ljude zanima da li ce izdrzati 20, 30, 50x vise od ovoga, odnosno dal ce im trajati barem nekoliko godina, 5, 10+.

Hocu da kazem, ovo sto prikazuju u ovim klipovima je beskorisno. Obican flex ili pre navlacenje pregleda za ljude koji kad vide broj 1.000 automatski pomisle kako je to nesto znacajno.

Srecom, onaj RTINGS je uzeo stvari u svoje ruke, bas maltretira OLED-e na testovima i u sustini problem je skoro pa nepostojec, svake godine sve manje vredan pomena. Ne bih preporucio jedino onima koji bi da ga koriste kao PC monitor za rad narednih ili igraju jednu istu igru po ceo dan, godinama, mada su dobre sanse da bi i njima radio kako treba godinama. A i kad se burn-in pojavi, ako korisnik bude te srece da TV iz drugih razloga ne kiksne posle tih finih X godina, to ce u realnom radu biti manja smetnja nego one koje se dobijaju na LCD-u out of the box (probijanje svetla, clouding, los screen uniformity, blooming, los kontrast...).
 
Ja iskreno nemam pojma sto ljudi uopste snimaju video na temu burn-ina za moderan OLED posle 1.000 i kusur sati, a takvih klipova po netu kolko hoces.

Pa, to je za korisnike koji TV gledaju po ceo dan i gase kad spavaju svega dva meseca upotrebe! Nije mnogo vise ni za ostale. Bio bi nevidjeni skandal da tv od 1.000+ evra razvije burn-in tako brzo. To se ni najgorim, najjeftinijim i najstarijim modelima nije desavalo. Niko normalan ne kupuje TV razmisljajuci dal ce izdrzati nekoliko meseci. Ljude zanima da li ce izdrzati 20, 30, 50x vise od ovoga, odnosno dal ce im trajati barem nekoliko godina, 5, 10+.

Hocu da kazem, ovo sto prikazuju u ovim klipovima je beskorisno. Obican flex ili pre navlacenje pregleda za ljude koji kad vide broj 1.000 automatski pomisle kako je to nesto znacajno.
Slažem se...
Recimo da koristiš monitor 8h dnevno. Tih 1223h izađe na nekih 150 dana, 5 meseci...to je ništa. Čak i da ga koristiš duplo kraće, to je opet manje od godinu dana. Ako dajem 1000+ evra za monitor, očekujem da mi traje poprilično više.
Ne znam šta dokazuju ovakvim videom...
 
MSI ili Asus, top kupovina, samo sto rece covek, ROG ce da naplati fanovima i ime.
 
Gori izasao asus 34 1199 preporucena cena :D
 
Ima sanse da cena i ne bude toliko strasna.

"The PG32UCDM has an MSRP of US $1,299 and includes a three-year warranty that covers panel burn-in."

 
Nazad
Vrh Dno