Šta je novo?

Monitori sa QD-OLED panelima

1000 nits peak brightness je dobra vest, loša je DisplayPort 1.4.
 
Ne znam kome će koristiti ovaj info ali evo:
Ukratko, ja ne vidim neki deal-breaker problem sa tekstom na ovom monitoru.
Jedino sam ga testirao sa različitim tipovima prikaza teksta i za posao, nijedan nije problematičan, poređeno sa AW2723DF, iako još nisam ni uzeo da čačkam po podešavanjima, ako uopšte i ima nešto što bi moglo dodatno da ga poboljša u tom apektu.
Večeras tek ide testiranje na igrama, ali po svemu sudeći Alienware ipak ide na doboš. 😎
 

Prilozi

  • viber_image_2023-08-28_13-51-49-529.jpg
    viber_image_2023-08-28_13-51-49-529.jpg
    132.2 KB · Pregleda: 105
Sta kaze ekipa, valja li uzimati ovaj Alienware AW3423DWF?
 
Meni je 34" sad proslost, vreme da se prodaju, Samo 4k.
 
Ima nas smrtnika jos ovde :). Nego mi ovaj monitor deluje zanimljivo, citam ovde poruke, ali nzm dal je neko pazario pa da kaze iz prve ruke?
 
Da li iste nedostatke ima i Samsung G8?
 
Niko nema misljenje? 😀
 
uzeo sam monitor pre dve godine i ne razmisljam o upgrade jos 5. tako da se ne udubljujem mnogo.
meni je ovo jos mlada tehnologija da ulazem toliko novca u monitor koji treba da koristim 7-8god minimum
 
Sta kaze ekipa, valja li uzimati ovaj Alienware AW3423DWF?
nalozio si pre mjesec dana tj u vrijeme crnog petka..pratim iskustva na overclockers..jedni ga kude drugi fale, primjetih dosta njih da su vracali pa dobili novi...uglavnom sam odusto..jer brzo ce 2024 a AW izbacuje nova dva 27 i 32 inca..

32″ AW3225QF model with 4K resolution and 240Hz refresh rate

27″ AW2725DF model with 1440p and 360Hz refresh rate

oba modela su QD-OLED..
 
Hvala ljudi..

Koliko sam ja pogledao analiza, tekstova itd, vidim da definitivno ovaj panel nije neka investicija za duze staze. Rtings je to objasnio odlicno.

1. Imaju problem sa burn in, stim sto je kod iskljucivog gaminga gotovo neprimetan za sada (jos je mlada tehnologija)
2. Problem sa prikazom teksta na beloj pozadini (geometrija dioda)
3. Problem kada crna postane siva u jako osvetljenim prostorijama (refleksija panela)

Nekako mi deluje da ce IPS da me sluzi jos podugo.. previse je ovo kesa da bih mozgao sta ce se desiti za godinu dve.
 
Ne bi trebalo, LG pandan je WOLED.
 
4k 240hz po meni je top sa 32 incha :D
 
Meni licno je previse to sitno.. ali se radujem 16:9 QD-OLED monitorima
 
Preview, nije review
 
Cekamo alienware ili odyssey :D
 
4k 240hz 32 oled moj sledeci, pitanje je samo marka :D
 
Odavno vala nisam cekao neki komad hardvera kao ovo 😀
 
Ovo cu optimisticno za nekih 5 godina da kupim, kad padne na 500e.
 
Ostavio otvorenu stranicu do YT linka za ovaj MSI, klinac seo za komp, odgledao i danas otkazao C3. 😂😂
 
Ne znam jesam li potrefio temu... je l' imao neko priliku da koristi/poseduje LG 45GR95QE-B? Vidim da je "prone to burn-in", logicno, ali me interesuje u kojoj meri... Svidja mi se ta dijagonala na UW. Posto smo zagazili u 2024tu, mozda bude i boljih modela uskoro, ali ovaj mi je zapao za oko. :)
 
Ne znam jesam li potrefio temu... je l' imao neko priliku da koristi/poseduje LG 45GR95QE-B? Vidim da je "prone to burn-in", logicno, ali me interesuje u kojoj meri... Svidja mi se ta dijagonala na UW. Posto smo zagazili u 2024tu, mozda bude i boljih modela uskoro, ali ovaj mi je zapao za oko. :)
Svi UW OLED modeli su dobro za gaming donekle, ali ja npr dosta provodim na yt, pa bi se 16:9 sadrzaj prikazivao na sredini, dok bi pikseli van tog formata bili ugaseni. Pa to vuce burn in..
 
Vec par godina sam na 34UW 180Hz IPS, nemam nekih zamerki osim sto mi fali vertikalnog prostora pri radu, a monitor koristim 8h za rad i onda jos koji dodatni za side hustle + gaming. Iz te perspektive, tesko je uglaviti da pokrijem sve potrebe idealno. Malo mi je glupo da kupujem opet IPS u vecoj dijagnali, pride je izbor los, a imam OLED TV, tako da sam cari OLED tehnologije dobrano spoznao, medjutim sa PC monitorima mi je, kao i vecini, to sve novina.

Posto ce biti novih modela, nije problem ni pricekati, svakako. Neko specificno iskustvo bi znacilo, naravno.
 
steta nije ceo beo :)
 
Samo sam tebe cekao da to napises. :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno