Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

E fala """" da je neko stvarno voljan da prouci, a ne samo da prica po forumu;) Respect, Kiza;)
 
A ybg, ja sam pretpostavio da Skrill na istom mestu prikazuje sve svoje troskove, kako za povlacenje na devizni racun (koji je skocio sa 2.43 na 4$) tako i za bankomate. A pretpostavka je keva svakog zayeba. Jos uz to su bili isti iznosi. I eto, desi se, pogresi covek (kao iz klipa) :D

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Nelogicno je da Skrill prikaze fee koje ATM uzima na taj nacin, pa te razumem iskreno.

Ali naucili smo (barem neki :)) u ovoj zemlji da je praksa mnogo bitnija od teorije, pa cekamo da se drugu zezne pre nego mi probamo :D
 
Pa da, i meni je isto bilo nelogicno i normalnije je izgledalo ono sto sam pisao... ne znam, svaki dan me nesto novo zacudi :D

E to, praksa je jedno i najcesce se razlikuje od teorije. I zato je najbolje potraziti licna iskustva/savete ljudi sa foruma i okoline, nego citati "opste uslove" sa sajta. Pa eno, jel je Laza iz Zrenjanina u ovom topic-u cak i u poslovnici VIP-a dobio pogresan odgovor, pa nagrabusio... Zato sam ja ovde pitao ono za smartove ;)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Pozdrav. Interesuje me da li bi ovo funkcionisalo tj. da li mogu ovako da koristim Skrill.

Da Skrill nalog povezem sa internet karticom i na nju uplatim odredjenu svotu kako bi narucio Skrill karticu i onda bi novac koji bi mi bio poslat na Skrill samo podizao preko Skrill kartice. Da li bi to funkcionisalo ili da bi podizao novac Skrill karticom moram da mi je nalog povezan sa racunom?

EDIT: i da li mora da bude devizni racun ako ovo ne funkcionise
 
Poslednja izmena:
znači poenta je da je najisplativije uzeti Skrill Mastercard karticu, jer se izbegava trošak od 4$ ako se povlači na Visu Electron Banke Intesa, koja je u suprotnom najpovoljnija varijanta, povoljnija od direktnog povlačenja na devizni račun, gde su moguće komplikacije i lopovski troškovi korespodentnih banaka, kao i davanje izjave o prilivu novca

Moj Skrill je u $, znači ako poručim Skrill karticu i ona bude u $, neću imati konverziju u evre, pa u dirnare u slučaju podizanja na bankomatu... a u slučaju direktnog plaćanja putem kartice, provizije nema uopšte?
 
Može li neko da mi objasni kako funkcioniše naplata provizije prilikom slanja novca, nisam siguran da razumem rečenicu ispod;

Sending money costs 1% of the amount sent but is capped at a maximum of €10

Da li to znači da se oduzima 1% od sume samo na transakcije ispod 10 eur?
 
Poslednja izmena:
Ne, ne. 1% od transakcije, ali taj 1% može biti maksimalno 10 eura, tj. nikada ti neće skinuti više od 10.
 
Da pitam još samo ima li veze dodavanje bankovnog računa sa mojom Intesa VISA karticom koju sam dodao, pošto piše Verify a bank account kao drugi korak?
 
Dodao sam i bankovni račun, Swift kod sam pronašao lako za banku Intesa, a IBAN je broj deviznog računa bez crta. Ostalo je još da verifikujem i njega, a to ne znam kako da uradim u ovom slučaju, nigde opcije.
 
Poslednja izmena:
... za poker ... :D :D


Ne, šalim se .... na BankoMatima.
 
Poslednja izmena:
Bilo koje. Na nekima će te pitati da uradi konverziju, ideš na NE.
 
Jel moze neko da mi kaze nachin da podignem limite na skrill-u? Trenutni limit mi je 694k dinara/90 dana, odradio sam potvrdu debitne kartice njihove i svoje. Sa verify bank akaunt imam problema, ne mogu nikako upload svog novca i da potvrdim svoj bankovni rachun. Upisao sam IBAN/Swift svoj, prihvatio je ali ne znam kako da potvrdim to da dobijem veci limit.

Takodje im shaljem dokumenta vec 2-3 puta ali ne dobijam nikakav odgovor vec mesec dana. Kako bih mogao drugachije da stupim u kontakt sa njima da im dostavim ta dokumenta, jel ima neki nachin?
 
Sa racuna moras da POSALJES Skrillu bilo koju sumu. A to kosta barem 15eur. Nece sam Skrill da ti verifikuje racun.
Uzmi skrill mc najboljr i placaj njom i podizi novac ako ti treba preko 2500eur/mesecno.

Ja sam probao isto dokumentima, i jos uvek nema odgovora, vec godinu dana:)
 
Jel moze neko da mi kaze nachin da podignem limite na skrill-u? Trenutni limit mi je 694k dinara/90 dana, odradio sam potvrdu debitne kartice njihove i svoje. Sa verify bank akaunt imam problema, ne mogu nikako upload svog novca i da potvrdim svoj bankovni rachun. Upisao sam IBAN/Swift svoj, prihvatio je ali ne znam kako da potvrdim to da dobijem veci limit.

Takodje im shaljem dokumenta vec 2-3 puta ali ne dobijam nikakav odgovor vec mesec dana. Kako bih mogao drugachije da stupim u kontakt sa njima da im dostavim ta dokumenta, jel ima neki nachin?

Aaaauuuu... Cime se ti bavis ako ti treba toliki limit? :eek:
 
Ja sam limit koji je tada bio 7000 eura na povlačenje, u okviru 90 dana, podigao tako što sam poslao mail i tražio da mi podignu limit, simple :)
Ali to je bilo pre više godina dok su još izgleda odgovarali na mailove, koliko vidim sada su spori :/

Imaj u vidu i da postoji mesečni limit na prijem novca na tvoj skrill nalog nakon čega će te prebaciti u merchant kategoriju, gde su ti provizije nešto više. Mislim da je limit na novim nalozima 2500 eura, znači dobiješ 2500 eura u okviru 30 dana i odmah te proglase za trgovca.
 
Jel moze neko da mi kaze nachin da podignem limite na skrill-u? Trenutni limit mi je 694k dinara/90 dana, odradio sam potvrdu debitne kartice njihove i svoje. Sa verify bank akaunt imam problema, ne mogu nikako upload svog novca i da potvrdim svoj bankovni rachun. Upisao sam IBAN/Swift svoj, prihvatio je ali ne znam kako da potvrdim to da dobijem veci limit.

Takodje im shaljem dokumenta vec 2-3 puta ali ne dobijam nikakav odgovor vec mesec dana. Kako bih mogao drugachije da stupim u kontakt sa njima da im dostavim ta dokumenta, jel ima neki nachin?
Odgovor tebi pocecu komentarom alfajunitsovog posta...

Ovo je suvise pesimisticno:
Sa racuna moras da POSALJES Skrillu bilo koju sumu. A to kosta barem 15eur. Nece sam Skrill da ti verifikuje racun.
Uzmi skrill mc najboljr i placaj njom i podizi novac ako ti treba preko 2500eur/mesecno.
Nije bas tako. Ne mogu nista da garantujem, jer se stvari stalno menjaju, ali... U proslosti je Moneybookers itekako bio voljan da sam nekome verifikuje racun.

Ovo nije :( suvise pesimisticno:
Ja sam probao isto dokumentima, i jos uvek nema odgovora, vec godinu dana:)
Na ovo, na zalost, nemam nista optimisticno da kazem. Jedino zrnce utehe je cinjenica da onaj kome je stalo moze da ih zove telefonom...

U proslosti je postojao institut verifikacije adrese. Nakon toga, sve sto prilozis (nova kartica, novi racun) automatski je verifikovano. Da li taj institut jos uvek postoji, i koliko je cimanje, ne bih znao da kazem. Ja opciju verifikacije adrese naravno nemam (jer mi je adresa vec verifikovana), a da li je imaju drugi... ?
U svakom slucaju, ko je voljan da se na pocetku iscima, moze da im posalje sve zivo (scan pasosa, neki kucni racun, neki bank statement), pa da ih zove telefonom. Tako bi trebalo da se rese svi eventualni problemi. Oni su ipak vrlo ozbiljna kuca (osim po pitanju odgovaranja na mejlove :wall:)

Verifikacija racuna
A jesi li siguran da ti je verifikacija racuna neophodna? Jesi li probao da downloadujes pare na neverifikovan racun? Ako nisi, mozes da probas, i po mom misljenju je verovatnoca uspeha blizu 100%. A sasvim je realno da ti posle jedne (ili dve-tri) isplate oni sami verifikuju racun.

Limiti
Limiti se povecavaju, kako prometom, tako i samim prolaskom vremena. Brzinom munje ces doci do nekog sasvim pristojnog limita. Tek kad dodjes do 25 hiljada evra za kvartal, poceces da stagniras...
 
Pozdrav svima. Treba uskoro da mi legne neki novac na Skrill račun, ali već u startu od otvaranja računa u banci naišao sam na probleme. Najpre sam u AIK banci otvorio devizni račun (pošto mi je tamo i tekući, pa mi je bilo logično), uneo ga u Skrill, a u međuvremenu saznam da AIK banka ne dozvoljava transakcije preko Skrill-a i da novac uplaćen tim putem ne knjiže kod njih u banci (tj. ne daju pare!). Tako sam morao da zatvorim Skrill račun i otvorim novi (koji je u USD, inače), jer nism mogao da obrišem AIK banku iz Skrill-a. Zatim odem u Raiffeisen banku da otvorim račun, a oni mi kažu da ako uzmem njihovu Visa Electron karticu, neću moći na nju da podižem uplate jer nema neki 16-ocifreni kod, koji je inače potreban za internet transakcije, pa mi je jedina opcija Visa Virtuon kod njih, za koju moram konstantno da imam 20€ na računu i ne može da se koristi na bankomatima. Pa me interesuje sledeće, da mi kaže neko ko je imao iskustva ili sa AIK ili sa Raiffeisen bankom:
-da li je nekako moguće primanje novca sa Skrill-a u AIK banci preko Visa kartice(bilo bi mi jednostavnije, da ne gomilam kartice)
-da li je tačno da ne može Visa Electron iz RF banke da se koristi za Skrill (ona bi bila zgodnija zbog upotrebe na bankomatu)
-kolike su provizije korespodentnih banaka prilikom uplate sa Skrill-a na račun u RF
-ili je najbolje da ne mozgam mnogo, nego da jednostavno naručim Skrill MasterCard?
Sve ovo pitam kako bih našao na koji način su najmanje provizije i dažbine prilikom podizanja novca, obzirom da nisu velike sume u pitanju, pa mi se ne isplati da svaki put plaćam neke fee-eve
Još jednom da napomenem da mi je Skrill u USD( zbog uplata , da ne bi Skrill vršio konverziju u EUR), a podizao bih novac u EUR ili DIN.
 
Poslednja izmena:
A zar Skrill ne naplaćuje visoku proviziju kod konverzije novca, konkretno kada USD konvertuje u DIN prilikom podizanja novca u Srbiji? Osim toga, pretpostavljam da ako koristim samo Skrill karticu, neću biti u mogućnosti da podižem drugu valutu osim dinara, obzirom da svi bankomati u Srbiji isplaćuju dinare?
 
Ne, kraća verzija... Duža: uzeo skrill karticu i pokajao se što nisam ranije, usd mi je valuta, skida fixno $2.45 kod povlačenja sa bankomata, kurs bolji od menjačnica ista priča za plaćanje, samo tu nema provizije... Ako hoćeš da se bakćeš sa našim bankama, najbolja opcija je visa electron u intesi, kraj priče
 
Poslednja izmena:
A da li i karticu da uzmem u USD valuti, pošto vidim da ima opcija za izbor valute prilikom naručivanja kartice? Pretpostavljam da je tvoja u USD?
 
Nazad
Vrh Dno