Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ja u**ah motku.
Ladno sam otisao na sajt i skinuo bios za MSI G41M-P26, jos mi izbaci prilikom flesovanja rom ID not match, pa mi daje da izadjem ili force flash, naravno force i to bi bilo to, posle toga samo crn ekran nema ulaska u bios.
E sada sta se zbilo i zasto je bio ID drugaciji pojma nemam, znam samo da sam mislio da treba force flash i eto osta ja bez ploce :lupko:
 
Ako se vadi bios čip, šalji na programator. Može i da se odlemi, ali je pitanje isplativosti operacije

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kakav crni programator ovo je ploca od 1500 din ne bi se isplatilo ni kondenzatore zameniti bukvalno :D
Nego me vise zanima koji djavo se desio kada sam skinuo bio sa linka za tu plocu..
 
ima li negde stikera ?
 
Kakav crni programator ovo je ploca od 1500 din ne bi se isplatilo ni kondenzatore zameniti bukvalno :D
Nego me vise zanima koji djavo se desio kada sam skinuo bio sa linka za tu plocu..
Pa neki kinez/tajvanac uploadovao pogrešan bios

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ako moze na PM gde ima da se nadju stikeri, ili ako neko ima visak. :)
 
Nikako da nađem taj stiker (adapter)... Može li neko da mi pošalje jedan da odradim jedan mod po prvi put? :)
 
Prodaće ga nikad za te pare, imao sam pre 7-8 godina S939 FX60, neotpakovan. Nije ga bilo neotpakovanog nigde, ama baš nigde, i na kraju sam ga prodao na ebayu za 200$ ili 250$ ne sećam se baš.
 
suluda cena
cak i za hardcore entuzijaste
 
Narode, ako može pomoć.

Pokušavam da instaliram Win10(probao sam i WiN7) jednom klincu kome smo sklopili komp sledećih specifikacija:

MSI G41M-P28
X5450
4gb ddr3
5750 1gb ddr5
Patriot Burst 120gb SSD

BIOS je flešovan i u njemu se vidi Xeon. Međutim, u BIOSu nema podešavanja(ili ja ne vidim) za AHCI.
Problem se ogleda u tome što prilikom instaliranja WIN10(WIN7) komp zabode na win logou i ni makac. Da napomenem da nemam ni onaj klasičan tekst gde izlista razne stvari da bi pisalo "press any key to boot...", nego se po paljenju prikaže slika MSI logoa i oznake matične, zatim krene ona trepćuća crtica i 10 sekundi kasnije pojavljuje se WIN logo koji zakuca.
Sumnjam da je problem ploča ili moja stručnost.
 
Jasno. Hvala.

Ali opet, ne verujem da to ima neke veze sa instaliranjem win10 ili grešim?
 
Nema nikakve veze.

Pod uslovom da je bios dobar i adekvatno uflešovan, ostaju ploča ili SSD. Možda i sam CPU, banalna stvar - mrdnuo stiker?
Ako ćemo redom, može i RAM da baguje...bukvalno svaka stavka može da pravi problem. Da li ste sigurni da je sve bilo ispravno?
 
Sve sem ploče. Prvo je na ploči bio E5700 i komp se palio, međutim izbacivao je obaveštenje da se uradi popravka win-a.
To je bilo dok je bio prikačen neki ATA hdd. Njega sam otkačio kako bi instalirao sistem na SSD-u.
SSD je nov, Xeon je kupljen od lika koji ga je testirao. Grafička i memorija su iz drugog kompa koji je nadograđen.
 
Pff.
Preflešuj još jednom za svaki slučaj. Proveri da bios nije osakaćen. Nisu sve modifikacije uvek mogle da se lepo smeste u fajl pa su neke komponente izbacivane. Ja sam npr izbacio podršku za kineske jezike :p Nakon fleša fizički clear cmos, pa nameštanje konzervativnih vrednosti. Možete eventualno da disejblujete integrisanu mrežnu i zvučnu.
I osnovno, naravno - kakvi su kondenzatori na njoj? Jedan da nije dobar može da uzrokuje totalnu neispravnost.
Nov SSD nije uvek nužno i ispravan. Deslio mi se par puta da sam morao odmah da ih menjam.
Iako je Xeon testiran, ako je sa stikerom može i nakon jednog skidanja da se zezne stvar. Zato sam više naklonjen lemljenim.
I to je to. Šta je od ova tri, utvrdićeš empirijski. Sa obzirom na problem koji ste najpre imali, miriše mi na ploču.
 
Procesor ima nalepnicu, tj. stiker na sebi.

Izvadio sam bateriju na ploči, malo sačekao i dobio sledeće. Ne znam šta je pogrešno u BIOS podešavanjima kako izbacuje tekst.

Edit: datum i vreme su podešeni 😬
 

Prilozi

  • IMG_20210302_171857.jpg
    IMG_20210302_171857.jpg
    230.7 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena:
Procesor ima nalepnicu, tj. stiker na sebi.

Izvadio sam bateriju na ploči, malo sačekao i dobio sledeće. Ne znam šta je pogrešno u BIOS podešavanjima kako izbacuje tekst.

Edit: datum i vreme su podešeni 😬
Prvi put nakon reseta BIOS će da se buni. Da te podseti da proveriš podešavanja pošto zna da su obrisana.
 
Da li je moguće da nikada nisi resetovao BIOS :D
Aje...

Elem, jedan savet - otkači taj hard. Ako hoćeš da instaliraš sistem kako valja i bez eventualnih brljotina, ostavi samo SSD. Kada završiš instalaciju i podešavanja (ako sve prođe OK), lako ćeš ga naknadno prilkjučiti.
 
Moguće je. Nisam nikada imao potrebu za tim do sada.

HDD je prikačen tek na kraju da bi video kako će se ponašati pokušaj instalacije s njim. Međutim, klasika. I dalje zakucava baš kada se pojavi win logo.
Čak sam pokušao da instaliram sistem na HDD, ali mi tu daje samo opciju da pokrenem, odnosno popravim stari win i to je to.
Menjah slot za RAM, pokušah razne kombinacije SSD-HDD(samo SSD, samo HDD, SSD-HDD, razni SATA slotovi za SSD), samo nisam CPU menjao, mada ne verujem da bi i to pomoglo. Kao da je BIOS zapamtio repove stare instalacije.
RAM je na 1333MHz(sistem ga vidi na 1066). Međutim, ako BIOS vidi normalno memoriju ne verujem da je to problem.
Ostaje jedino da nekako probam staviti novi BIOS.
 
Погледај у БИОС-у да ли можеш да поставиш SATA mode = Enhanced па пробај да инсталираш систем. Још једна ствар која може да кочи инсталацију је USB са кога покушаваш да инстлираш систем. Пробај са другим USB-ом.
 
Čini se da je problem bio do fleške. Ili nešto do mog kompa(ne gine mu reinstalacija), jer sam prosledio komp drugaru i on je stavio sedmicu.

Komp radi, klinac je zadovoljan.

Hvala na pomoći.
 
Ljudi, moram da vas zamolim za jedan stiker (po koji put :censored:), baš sam dobio želju da uradim jedan mod, imam 3 775 ploča pa bih jednu "žrtvovao". Mislim da ne tražim puno. :D
 
E hvala, najverovatnije je to jedini način. Ako ništa - džabe je.
 
Ljudovi, ima li neka adekvatnija tema da pitam malo oko slične ali malo mlađe starudije, tj slična tema kako za što manju, neku sitnu kintu par hiljada din sklepati nešto, tj dobiti najviše đusa za najmanje para, neki best buy cpu a da je ipak osetno jače od ovog E5450 da ima smisla prelaziti.
Ovde je off ali pričalo se i o tome, vi ste ovde baš upućeni i u cene i performanse svih živih tih starijih. Pošto imam i H61 1155 i H81 1150 neke skromne kancelarijske ploče ciljam na neki i5 za to. Ne znam ni kolika je razlika između treće i četvrte generacije, a haswell su ipak skuplji, a na passmarku nije neka razlika u skoru?! Deluje mi da ivy bridge daje najviše za sitne pare, 3450, 3550, 3570... ?
Koliko je u praksi to bolje od ovog xeona na 3.5 ghz? Oko nove godine bilo 3570 za 3000 din, sad vidim da su veće cene. Jedan 3450 mi sad izmače za 2500 din.
 
i5 2500k I adekvatna ploca
 
Zar je jači od 3570? Pritom mora da opravda ulaganje u ploču za overklok.. a 1155 i 1150 ploče već imam ali socijala, znači nema overkloka.
Koliko je to jače od ovih naši xeončića, jel osetno u radu? Vredi li cimanja sklapanja instaliranja.
 
3570 je najbolja opcija. Sije Xeon samo tako:
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-03-29 Intel Xeon X5450 3 00GHz vs Intel Core i5-2500K 3 30GHz vs Intel Core i5...png
    Screenshot_2021-03-29 Intel Xeon X5450 3 00GHz vs Intel Core i5-2500K 3 30GHz vs Intel Core i5...png
    26.2 KB · Pregleda: 45
Nazad
Vrh Dno