Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ha ha, jako smesno ako ne znas da pomognes bolje nemoj nista da pises.
Kad sam rekao sve radi mislio sam na instrukcije.
 
1.Nisam ali sve radi.
2.Nemam adapter vec je Kinez vario ako se tako kaze dakle bez adaptera.
Hladim ga stock kulerom kao i na starom cpu.
Hvala na pomoci, pozz.

Ljudi iz Kine su verovatno dobro to odradili i testirali CPU još kod njih, tako da to ne bi trebalo da bude problem.

Kažem, vrati se na početak teme, svakako flešuj Xeon bios dok je još tvoj E7300 u ležištu, pa onda stavi X5460 da probaš dalje.

Takođe, pribavi malo ozbiljniji hladnjak, jer je originalni Intelov za E7300 nedovoljan za tako snažnog Xeon-a, koji troši dosta struje, i do 3x više od tvog starog procesora (ako ga malo OC-neš).

Srećno i nemoj unapred da se razočaravaš :)
 
Trosi tri puta vise struje? To mi svakako ne treba, pa jel svaki xeon trosi toliko struje. Inace nemam nameru da ga OC-ujem niti znam niti mi treba. Samo sam hteo da mi komp brze radi nista vise a da ne moram da kupujem novu masinu zbog toga.
Al izgleda ne moze od babe devojka.
Ako stvarno toliko trosi struje onda ide na prodaju. Steta nisam bas znao da to sve tako ide kad sam kupovao cpu. Ja mislio dovoljno da kupis jak cpu i voila.
Ahhh.


Edit:
Nista za sada odlazem sve i vracam se nazalost na C2D ovaj u stanju mirovanja pici u proseku na 88°C a 1 jezgro ide na 94°C.
Dok ne kupim neki hladnjak drugi necu da diram.
A jel moze neka preporuka da ne bude azdaja(preskup) a da vrsi posao. A meni posao vrsi ako je brzi od mog trenutno C2D 7300 dakle neki ok hladnjak za ok pare.
Hvala.
Edit2:
Sto me najvise ubija je sad gledam stari C2D temp 35°C u "leru" a tamo 88°C...
Povrh svega unistih one zabice od hladnjaka sto ulaze u maticnu.
 
Poslednja izmena:
a zivis u danskoj pa je problem struja?to je tipa 15 dinara vise mesecno,ako i toliko...stock palacinka koja je isla uz c2d je dizajniran za upravo dualkor cpu ne kvad.da bi ti pravilno ploca ocitavala temperature i da bi sve bilo po JUS-u batali paranoju i flesni vise taj modovan BIOS,nece nista da bude nicemu,moze samo da radi kako treba.a ako je kunta kinte problem,pitaj na "za dzabe" temi da nema neko stock bakarni 775 kuler a verujem da ces ga naci na kp.com za tipa 300 kinte.ako nije kinta problem LC CC 120 je fenomenalan kuler za ne previse para i neces imati nikakvih problema.cak i cc 95 bi zavrsio pos'o ako neces da klokujes,a nema nikakvog razloga da ne kloknes tog kseona sem sto si ocigledno paranoican.
 
A pa druze to je svima nama dobro poznas Chombas,ako nemos' te zahebe onda se ni ne javlja.
Ne znam nov sam pa sta je radio doticni drug Chombas svojevremeno, ali ako je takav i ume samo da zeki bolje da mi nista i nikad ne pise.
Tebi "thank you" na upozorenju i objasnjenju za doticnog.

a zivis u danskoj pa je problem struja?to je tipa 15 dinara vise mesecno,ako i toliko...stock palacinka koja je isla uz c2d je dizajniran za upravo dualkor cpu ne kvad.da bi ti pravilno ploca ocitavala temperature i da bi sve bilo po JUS-u batali paranoju i flesni vise taj modovan BIOS,nece nista da bude nicemu,moze samo da radi kako treba.a ako je kunta kinte problem,pitaj na "za dzabe" temi da nema neko stock bakarni 775 kuler a verujem da ces ga naci na kp.com za tipa 300 kinte.ako nije kinta problem LC CC 120 je fenomenalan kuler za ne previse para i neces imati nikakvih problema.cak i cc 95 bi zavrsio pos'o ako neces da klokujes,a nema nikakvog razloga da ne kloknes tog kseona sem sto si ocigledno paranoican.

E ovakve konkretne ljude koji pritom zele i da pomognu pored pogresno shvacenog mog posta cenim i postujem. Prvo hvala za konkretne stvari ali moram i da ti kazem da nema paranoje kod mene.
Naime kad sam rekao to za struju mislio sam da ce biti 3x veca od onoga sto sad placam cca 8000 mesecno sto bi mi bilo malo puno za struju, a ako je i 15 kinti to je smesno, zapravo nebi bio problem da mi racun zbog xeona bude uvecan i 4-5000 dinara to bih lako podneo ali 3x vise od 8000 malo teze osim da radim za samo za struju, ovako klinci, zena, ja, kola, svalerka( :) )
Skup sport, dakle malo se salim ali sam ocigledno pogresno razumeo to 3x vise trosi struje.
Moracu da flesnem onda taj bios samo da nadjem za moju maticnu ali sve insrukcije rade da li je ipak to neophodno? I da li ako flesnem taj bios modovan mogu da se vratim na C2D ukoliko kao ni sad ne bude islo kako treba? I da kako to flesnuti uopste :) to nikad nisam radio?
Nije kinta problem kad sam rekao da ne bude skupa mislio sam 5000+ za hladnjak do te cifre je ok i valjda nesto solidno ima. Mada ako kazes da ima nesto za 300 kinte to mi je smesno, da se zezam za tu mizeriju. Stvarno nisam u fazonu svega ovoga a sad mi nesto uslo u glavu da malo osvezim masinu ne treba mi adzdaja ne igram nijednu igru niti tome slicno samo net(ne Face jer to ni nemam a i mrzim ga) i tako te stvari.
I za kraj zasto bi trebao da kloknem xeona po tebi s obzirom da ne radim nista "zahtevno" na kompu? A i to be znam kako se radi.
Jos jednom hvala za sve a pogresno si shvatio da sam paranoican, ja bih pre rekao neobavesten za ove stvari pa mi sve to izgleda kao "spansko selo".
Hvala drugari na pomoci.
 
zato sto je grehota imati kseona koji trpi OC uz to i sasvim solidnu OC plocu (bar koliko se secam,pegaz nek' me ispravi ako gresim) pa grehota da stoji nenategnuto.meni je samo cudno da neko ko je toliki laik u oblasti bas kupi kseona,ovaj 771 na 775 mod i kseon je fazon za one malo bar naprednije po pitanju hardvera.

elem,pogledaj malo onlajn cene i dostupnost LC cc 120 (ili 95),pazari,pogledaj koji tutorial kako se pravilno montira kuler pre same operacije (znaci pasta se nanosi na centar cpu-a,kolicine omanjeg zrnca graska,nema potrebe peterivati i nikako ne razmazivati kao pastetu) i obavezno flesni odmah iz ovih stopa modovan bios.
 
Hvala na savetima e idem da flesnem sad bios pa ako bude riknuo pazaricu nesto bolje od MoBo-da.
 
koliki car moras da budes da skontas da ce ti procesor povecati UKUPAN racun CELE KUCE (ili stana) 3 puta... :D :D :D :D :D :D
izvini,ali izvristao sam :D

skini ovde bios
http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

i onda ga apdejtujes u zavisnosti od ploce, ne znam koju imas... ali obicno ide ovako: formatiras fles u fat32, ekstraktujes na fles fajl koji si skinuo, bocnes u komp, udjes u bios i imas ili EZ FLASH ili Q FLASH, pojma nemam koju plocu imas, snadji se za dalje... uglavnom na vecini je tako...

i to je to
 
Blago tebi kad si izvristao....

Vec sam skinuo bios file i upravo sam pogledao na YT kako ide flash biosa.
Samo me interesuje da li mogu da nastavim da koristim C2D sa tim novim biosom ili ne?
 
Ne vredi, ubacim na flesku i formatiram, restartovao pc, usao u Q-flash i na update bios pokaze mi flopy A i flopy B a ja iskljucio flopy.
A ne pokazuje mi USB.
I jos nesto u biosu imam za first boot device izmedju ostalog USB fdd, usb zip i usb hdd, sta trebam da oznacim?
 
Hdd, zato sto flesku posmatra kao hard. Tamo gde biras koji je hard primarni, takodje stavi da je usb fleska primarna. (ako uopste imas ovako neku opciju u BIOS-u)

Pa ponovo probaj...
 
Poslednja izmena:
Je l' si mozda uboo flash u neki od prednjih USB portova?

Meni je na P35-DS3 Q-Flash prepoznavao flash samo ako je u nekom od zadnjih portova.
 
I USB fleš drajv mora biti formatiran na FAT32.
 
Pošto sam se ja žešće zahebavao sa jednom GB pločom gde isto qflash nije hteo da prepozna više različitih diskova.

Skini RUFUS

i kad formatiraš fleš drajv štikliraj ovo sa slike.

UVW4rTC.png
 
Da se ne bi zaebavali sa gigasit plojkama skines lepo @BIOS program instaliras i onda skines bios koji ti treba,raspakujes posto je ZIP fajl,kliknes na program de je fajl a ne update fail i zavrsena prica za 10 sekundi :)

Naravno ovo vazi za gigine plojke da ne bude zabune...

Evo programcica i sta treba da se uradi nadam se da nije tesko

http://prntscr.com/a4dyjc
 
Poslednja izmena:
Jok vala,al sam je spalio na drugi nacin :D,gorela ko bozicna jelka :D
 
a i da se tako nedajboze brikuje,naci ce se vec dobra dusa sa programatorom da ispravi stanje. :) zar vec u 775 eri glibabajt plojke nisu imale dualbios?ja licno nikad nisam tako brikovao plojku,a mislim da nema broja koliko sam plojki maltretirao i sa biosima,modovima,mikrokodovima...tacno mi se place sta sam nekoj OEM hp 775 plojci radio da je nateram da radi sa nekim c2d-om i kad tad nisam brikovao plocu cisto softverskim petljanjem necu nikad.
 
Bas treba da si maler da je brikujes, da nestane struje...ili da ti zena usisava kucu u tom trenutku
i opali restart dugme usisivacem :d (imao slucaj ovde na forumu)
 
Како ажурирати backup bios на GB DualBIOS плочама :type:
Make sure that you have a stable BIOS in your Main BIOS before running the synchronisation. No it won't copy the settings just the BIOS file.

From a cold start with the power to the machine switched off press the power button and then enter the BIOS by pressing Del. Then when you get to the main screen press F9. This will bring up an extra screen which will display more information about the two BIOS versions. Assuming they are different exit the BIOS and shutdown. Again press the power button and this time press Alt + F12 where you would normally use the Del key to enter the BIOS. You will find that then your monitor will turn black and you will see:

Press [Enter] to start copying main BIOS to backup BIOS...

When you press Enter more text will appear saying:

Writing BIOS image.... xxxKb OK

Once completed more text will show:

BIOS successfully recovered! Power off or reset system!

Do as it says. Both Main and Backup BIOS chips now store the same BIOS version. You can now reboot as normal.
 
За сваки случај да се нађе ако нешто крене наопако са ОС па плоча крене да диже backup bios а у њему нема микрокодова за ксенонце :p
 
e ako je dualbios plojka nikakvog tek razloga nema da se strahuje od brikovanja,flesuj mirne duse.
 
Hajde da postavim i ovde kada sam vec postavio na pc sjekiru :D

Doslo je vreme da izgleda unapredim jednu od masina koju posedujem kod kuce, ili desktop ili laptop. Vise sam u fazonu da unapredim desktop jer bih ga napravio da mi vise bude kao workstation racunar. Novca nemam bas nesto, ali kada bude bilo, deo po deo cu uzimati.

Ovo je trenutna konfiguracija koju posedujem:

IAhNun6.png


Plan mi je da pazarim Xeon X5450 + neki kuler za klokovanje, da ubacim jos 2x2GB DDR2 memorije, grafiku kada stignem ali realno voleo bih da ubacim GTX 950 (jednog lepog dana), ali ovo je zasada primarno. Isto tako plan mi je da ubacim neki SSD u komp za sistem+aplikacije+fajlove na kojima budem radio, racunam 240GB ce biti dovoljno posto imam 2 harda za skladistenje. Monitor ne planiram da unapredjujem, trenutno mi je bez veze da unapredjujem njega sa ovom grafikom koju trenutno imam.

Cesto radim sa fotografijom i video montazom, pa koristim aplikacije kao sto su Premiere Pro CC, Lightroom, Photoshop, itd.

Od igara koristio bih ga mozda za NBA 2K, GTA V, i sta znam... Nekada sam igrao igrice, ne bas toliko ali sam bio vezan za serijale, ali sada me je to malo proslo.

Generalno, za nov racunar novca nemam ali ovo ce ja mislim zadovoljiti moje potrebe.

Vasa misljenja? :)
a da, PSU 500W Antecovo doslo sa Sonatom III. Crkli su mi i prednji USB ulazi, to moram da promenim, kupicu usb portove u mikro princu. Inace na Aliexpress-u sam nasao procesore koji su modovani tako da se mogu odmah ubaciti u 775 leziste bez secenja i lepljenja stikera: http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160219131219&SearchText=x5450 .
Na limundu bih mozda nasao ove kingston memorije sto imam ili bih uzeo par sa aliexpress-a: http://www.aliexpress.com/item/Bran...for-Desktop-RAM-good-quality/32306380510.html.

DeRadicci predlaze da uzmem e5450 :).
 
Poslednja izmena:
Bolje je E5450 posto manje trosi struje i obavezno ssd... Ako vec imas dva harda za skladistenje i 120gb ce ti zavrsiti posao...
 
bas kontra,zbog softvera koji vrtis prvo bi trebalo da menjas i ulazes u monitor,pa u sve ostalo.sledeci najveci apgrejd koji mozes da napravis je ssd.gurace taj radeon bar 1080p "rezu" sasvim fino,mada je tebi bitna i povrsina...
 
Nazad
Vrh Dno