Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Jesam do max. koji mi ploca dozvoljava u biosu, ništa!

Ma i nema veze dosta i 3.9ghz sa 6870 dobio sam 15tak fps u wot!Ko lutka!;)
 
Poslednja izmena:
Ma za tu graficku ti i ne treba vise :)
A svaki procesor tako do odredjenog takta se malo dize voltaza, a posle sve vise i vise trazi.
 
Ako je dosao do fsb walla, nema tu dalje... tu se komp ne pali.
A on kako kaze moze da udje u win i samo mu treba vise voltaze za proc, a to nema veze sa plocom.
 
Kad udari u fsb wall npe 420, nema dalje.
Nece raditi ni 421, a ni 455.
To je fsb wall.
Znaci nece moci ni u bios da udje, a kamoli da udje u windows.
 
Evo malo detaljnijeg objašnjenja fsb je došao do 459 i cpu na 3.9Mhz uz 1.3v radi bez ikakvih problema i prolazi sve testove.Dalje podizanje fsb od 459 do 468 uz bilo koji napon (išao sam i do 1.45) rezultuje ulaskom u win i pucanjem ili pucanjem prilikom ulaska u win.A preko 468 sve na dalje takodje uz bilo koji napon i za cpu i nb restartuje racunar i vraca def.vrednosti biosa.
 
Postoji CPU wall i FSB wall, i ni jedan nema veze sa time o cemu ti pricas.
CPU wall kad dostignes, tu nista vise ne pomaze, a FSB mozda mozes da pomeris za koju granicu ako podignes North bridge napon i PLL (VTT) napon, mada i on ima svoje granice gde vise ni ti naponi ne pomazu, jer je doslo do fsb walla i tu je kraj.
Nema potrebe da se kladimo.
Imas bas na ovom forumu user Spacemaster je pisao tutoriale za s775.
CPU i FSB wall proveravas tako sto spustas mnozilac i dizes procesor sto vise kako bi znao gde je taj wall.
Tako ces shvatiti da CPU ili FSB wall nema veze sa tim sto njemu treba vise voltaze za veci takt procesora.
 
Nije bas direktno za CPU, al aj da podelim. Cuveni G41 cipset i moduli od 4 GB rama.

Imam vec par godina stap od 4GB DDR3 CMV4GX3M1A1333C9, a kako su cene pristupacne, resih da uzmem jos jedan stap od preko, posto ga je nemoguce naci na nasem trzistu vec dosta dugo. Uglavnom ista oznaka i Corsair-ova reklama Guaranteed to work on all dual and triple channel Intel and AMD platforms. Medjutim stize stap sa jednostranim cipovima. Razmisljam mozda je neka nova tehnologija, pa moze da sljaka na starim platformama :D. Nakon par minuta zablude, moja logika je pala u vodu.

Sto je najgore, procitao sam u nekoj drugoj temi, slican problem sa identicnim oznakama i memorija, ali ova moja je vec bila na putu, tako da nije bilo vajde. Kako mozda jos neko ne bi dosao u istu situaciju, podelih ovo sa vama. Takodje, verovatno sam savetovao na jos par mesta da ova memorija sljaka na starim platformama. Odgovor je: ne sljaka bas uvek. :D

Odoh da pustim jedan mail, da se sa zakasnjenjem nacestitam mile nove godine Corsair-u, *@*** im...

PS> Leva ne radi, desna sljaka.
 

Prilozi

  • CMV4GX3M1A1333C9.jpg
    CMV4GX3M1A1333C9.jpg
    985.1 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
Ne radi, verovatno zbog gustine cipova. Ne verujem da je DOA. Kasnije cu je probati na nekoj drugoj platformi.
 
nije neophodno dual side, ali je low density neophodan.
 
Jel postoji stap velicine 4GB i single side ali low density? Ja se ne secam da sam video takav.
Mozda bi vredelo pojuriti ove TakeMS od 4GB sto donose sa djubreta iz Njemacke.
 
Poslednja izmena:
to ti ne bih savetovao .
 
Prvo kada kupujes takve modele memorija veoma bitno
je da znas koji su cipovi na memorijama, znaci mora se gvirnuti ispod tih hladnjaka.
Na tim nalepnicama moze da pise sta god, bitno je sta je ispod.
Trazi sa istim cipovima kao ta tvoja sto radi...ja sam proveo dugo vremena
dok se nije pojavila treca memorija indenticna sa ostale tri.
 
Kad kupujes ram za probirljive ploce uzmes i kucas na gugl ime ploce i modula i uvek izadje neki oglas polukonfiguracije i na taj nacin znas da li radi zajedno. :D
 
za e5420 je najbolji e0 stepping za oc?
takodje me zanima koja je najbolja ploca za oc, do 3000 rsd.
p5q mozda?
 
Poslednja izmena:
sad tek vidim na kp.
moze koji predlog onda do 3000 rsd?
GA-G31M-ES2L ?
 
Ljudi jedno pitanje...

Asus P5AD2-E Premium maticna, sta od Xeona moze da se zbudzi na nju, da li Intel Xeon X5472 dolazi u obzir? I zbog cega ne.. :D

Hvala na odgovorima..
 
Ma nema sta da se hvatam za glavu, mislio sam da iskoristim tu neku krsinu koja bleji u ostavi za nesto sitno, ali ipak cu kupiti nesto krstenije.. :D
 
Ima neko neku krs plocu amd/intel am2/775, na prodaju, sto jeftiniju jer komsi sklapam nesto za poklon a da mu radi surf
 
Ima neko neku krs plocu amd/intel am2/775, na prodaju, sto jeftiniju jer komsi sklapam nesto za poklon a da mu radi surf

Imam ja ovu gore sto sam ti postavio zajedno sa procesorom nekim, dual core pentium, mogu ti poslati pa da vidis dal je ispravno uopste, za plocu sam gotovo siguran da jeste, a sa cpu-om ne znam sta se desilo i da li je radio ili ne..

Asus P5AD2-E Premium
 
Nazad
Vrh Dno