Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Upravo uspesno instalirao E5430 na MSI G31TM-P21.Nisam cak morao ni modovani bios da ubacujem.Inace, tresle mi se ruke ko liniju da razvlacim. :D
Radi na 25 stepeni u maloj i veoma toploj sobi uz neki šlj kuler. Posto su OK temp, kako najlakse da ga kloknem malo, nista ekstremno? Sta da "podignem"?
 
Poslednja izmena:
Mislim da je ipak bolje da ubaciš modovani BIOS, zbog svih instrukcija, pa tek onda da ideš na OC.
 
Kolege,mozda ovih dana probudim Abit IP35 Pro,pa bi joj uzeo neki Xeon-cic.
Da li neko moze da mi linkuje sredjen najnoviji bios za tu plojkicu ?
 
Mozda ces morati sam da ga modujes... Zale se ljudi sa tim pro Abitom da ne mogu nista u biosu da promene, jer ploca ima double post bug.
Ja cekam da mi stigne x5460 (poslat iz Kine 2-3 dana posle nove godine) pa se nadam da necu morati da cackam bios, jer moja ploca (Abit IP35-e) ima problem sa fleshovanjem biosa (hoce da zabode i mora na programator sto mi se vec i desilo kod nje i nesto ne bih da dajem pare za to)
Imam u drugom kompu Gigabyte g31 sa dual biosem, ali me strasno mrzi posle da radim flash na zivo :D
Evo nadjoh ovo na brzaka:
http://www.xtremesystems.org/forums...ide-Thread**&p=5223059&viewfull=1#post5223059
 
Poslednja izmena:
Ja necu nikakav overclock,mozda bi xeon radio i bez modovanja bios-a.Na oficijelnom sajtu ne mogu ni zadnji bios da skinem,zezaju serveri.
Uzgred,ploca je stara i izvukao sam je iz naftalina,jos pre par godina kad sam je probao,secam se da je izbacivala neki error C1,nesto vezano za bios.
Bio bih zahvalan da neko ima zadnji bios gde bi mogao da ga skinem.
 
Skinuh upravo sada bios sa drugog sajta,hvala u svakom slucaju.
Inace,iz mog visegodisnjeg iskustva da tako napisem,najgoru podrsku imaju Abit i Evga,kucam i mislim na socket 775.
Uzas.Imao sam iskustva sa vise ploca pomenutih firmi.
 
Ma Abit je pre bio ekstra proizvodjac (NF7 najbolja ploca bila za Bartona :) ).
Ja sa njega presao na E2180 i na Abit IP35-e i klokovanju nikad kraja :D
Sa E2180 na 3Ghz bez diranja voltaze, sa E3300 na 4.5 sa 1.42v i evo sad sa E8400 (C0) na 4Ghz na 1.425v za svaki dan, a i gurao sam ga do 4.4Ghz cinimi se :)
Najvise zbog klokovanja sam Abita i uzeo, a i tad nije bila skupa za razliku od ostalih, a da moze ovako da se siluje :)
Samo suport sto kazes im je ocajan.
 
Ploca konacno usla u bios malopre.Znaci radi.Mislim na ip35 Pro.E sada,da li bi na njoj radio e5420 bez modovanog biosa ? Jedino trenutno imam uslova njega da uzmem,vidim da je 20ak evrova na KP.
 
Uz nesebičnu pomoć člana Bombaš dodjoh do xeon-a 5440 e0, za sada nisam imao baš mnogo vremena za igru pa u par navrata pokušao samo da udjem u win bez pucanja.
3.9GHZ uz 1.34v sve preko 3.9 nije hteo ni sa 1.42v, temperature su mi 10c više od proseka za ovaj cpu jer imam neku krs pastu kao voda je pa i to moram nabaviti za ozbiljniju igru.
xeon 2.jpg
 
Bas su za njega i napisali da radi :)
Tako da slobodno naruci E5420 i da se nadamo da nece biti dodatng zezanja sa njim ;)
 
Poslednja izmena:
Uz nesebičnu pomoć člana Bombaš dodjoh do xeon-a 5440 e0, za sada nisam imao baš mnogo vremena za igru pa u par navrata pokušao samo da udjem u win bez pucanja.
3.9GHZ uz 1.34v sve preko 3.9 nije hteo ni sa 1.42v, temperature su mi 10c više od proseka za ovaj cpu jer imam neku krs pastu kao voda je pa i to moram nabaviti za ozbiljniju igru.
Pogledajte prilog 189686

Sin'ša,nem' na cemu.
Nego ima nesto i do paste,ali pre svega podesi t-max u HW monitoru na 85c ili gledaj u aidi64,ali ona ne pamti min-max temp(meri bar tacno).
Evo ja upravo "topim"! :D
 
Stavi mikrokodovani BIOS, fale mu instrukcije SSE4.1.
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima modovan bios za p35-ds4 bio bih mu zahvalan, zadnji update biosa je f14 ali kao sto reče kolega fali mu sse4.1 i vt-x a nisam baš siguran kako se moduje bios?
 
Evo i mene..morao sam fon-om, posto ovaj logitech mk220 nece nesto da opali ss.
IMG_20160111_231758.jpg

1.Napajanje,krs. Mislim da zbog njega imam ovoliki v drop!

2.CPU nessto mnogo 'ladan,realnije temp mi izgledaju iz OCCT-a..

3.Mislim da ce se na vise,deo naponske koji nije pod hladnjakom,"topiti... :d

Sve u svemu,za P965 extra mi ovo uzgleda.Ovih dana pakujem u kuciste,probam koliko moze na 1.2v i stavljam 280X-a,pa da merimo!
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da mi potvrdi da li ce raditi E5420 na Abit IP35 PRO bez ubacivanja modovanog bios-a ?
 
Ako je SLANV (C0) stepping mozda i hoce, ja imam Abit IP35-E i nisam uspeo da je nateram da radi sa E5440 E0 cak ni sa modovanim BIOS-om.
 
Poslednja izmena:
ABIT IP35-e ne voli E0 procesore :)
Do duse meni je E3300 E0 radio, samo je temperaturu pokazivao 98c
Onda sam morao da iskljucujem par stvari u biosu i moglo je da radi tako najnormalnije.
U aidi64 je za CPU pokazivao 98c, a za CPU1 i CPU2 normalne temperature procesora.
Neki kazu da im taj E5440 E0 radi... Sad sta ga znam.
Bolje C0 da se uzme za svaki slucaj.
Zato sam ja narucio x5460.
Pa kad stigne javicu ovde da li radi ili ne.
U svakom slucaju imam nameru da narucim i E5440, pa koji bude radio.
 
Poslednja izmena:
Ok,znacilo bi mi da znam,ako ne,turicu joj neki c2q 8 ili 9 serije i kraj.
 
Revizija moje ploce je 2.1 i na GA sajtu daje zadnju verziju biosa za 2.1 da je f14. a prva je f9 dok na ovom sajtu modovan bios za rev 2.1 je f6?

Rece ja tebi odmah,da je taj bios sumnjiv..ostaje ti jedino da sam ubacis mikrokodove u poslednju verziju.
 
Poslednja izmena:
Postovanje, imam sledeci problem sa mojom konfiguracijom, naime problem sa ramom pa mislim da treba da updetujem bios, ali posto imam xeon cpu treba mi neko upustvo kako to sve da odradim... e sad malo detaljnije sta me muci.... imam ram 2x Transcend JM800QLU-2G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) i 1x Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) i bios ne prihvata ta tri rama zajedno, ako stavim po jedan u bilo koji slot rade, ako stavim jedan transcend i jedan kingstone u bilo kojem redosledu radi, znaci memorije su kompatibilne jedne sa drugom, ploca podrzava 8 gb rama (Motherboard Name Gigabyte GA-EG41MF-US2H) ali sva tri ne prihvata napajanje mislim da nije problem imam lc power od 600w novo, ako neko ima ideju sta da uradim da ram proradi, i ako imate upustvo kako da skinem moj bios i kako se instalira isti pisite, unapred zahvalan... :)
 
Nazad
Vrh Dno