Šta je novo?

Mobi Banka (2024)

@antagonist ako si na nekom specifičnom području, na Nis pumpama, Idea/Roda/Mercator (jedino Visa kod njih ne može, da znaju ostali) i Maxi prodavnicama, uz pojedinačnu kupovinu imaš pravo na isplatu od 500 do 5000 dinara. Možeš da podeliš artikle i platiš na više računa. Tako se snalazim kad se isprazne bankomati (s tim što ovo ne može sa biznis karticama, već isključivo za fizička lica).
 
Da li ovo više nije moguće uzimati novac na bankomatima poštanske štedionice sa mobi karticom?
Na više različitih sam probao prethodnih dana i ni na jednom njihovom nije htelo
Ja sam prosli vikend podigao sa dinom sa 2 razlicita bankomata PS i proslo sve bez problema.
 
Jedino sto za one sa progresiv paketom moze da bude nezgodno, jer je njima besplatno podizanje sa masterom, pa samim tim ako zaborave i ceo mesec podizu dinom na tudjim bankomatima bez obracanja paznje na zaduzenja mogu bas fini troskovi da im se naguraju
 
  • Like
Reagovanja: uji
Za 5+ Progresiv, svako podizanje, sa bilo kojom karticom Mobi banke, na bankomatima druge banke je besplatno. Za običan progresiv postoje različita ograničenja i tarifiranje posebno za Dinu a posebno za Mastercard. Tako je bar po tarifniku.
 
Za običan Progresiv je uključeno 5x Masterom mesečno, odnosno 200 dinara fiksno svako sledeće.
 
Meni je Mobi banka,interesantna samo zbog 5+,ne vidim ništa drugo što bi me privuklo kod njih.Tu je i stednja 4% po vidjenju uz Lite paket,za onoga ko nešto čeka,pa da mu dinari ne izvetre.
 
Koristio sam je kao neku rezervnu varijantu, uplatim po par hiljada i dam detetu da ima uz sebe zlu ne trebalo.
I sad provalim posle skoro godinu dana da dete je mozda koristilo par puta ostalo svukli na neke provizije i odbijene transakcije kojih ima mnogo.
Po odbijenoj transakciji 35 dinara. A kazem... ne koristi se. Jedino mi moze pasti na pamet da neko preko neta pokusava nesto da naplati jer su inostrane transakcije...

Bilo kako bilo, posle bacenih 8000-9000 dinara naucio sam se pameti. Nece me vise videti.
 
Nemoj pogresno da me shvatis ali ne desavaju se slucajno te odbijene transakcije i provizije.

Deca su jako povodljiva i sklona registrovanju na sve i svasta jer je "free trial pa mozes da otkazes".
 
Za 5+ Progresiv, svako podizanje, sa bilo kojom karticom Mobi banke, na bankomatima druge banke je besplatno. Za običan progresiv postoje različita ograničenja i tarifiranje posebno za Dinu a posebno za Mastercard. Tako je bar po tarifniku.

Ako je tako, to bi bila prva banka kod koje je podizanje gotovine na bankomatu kreditnom karticom besplatno. Bez obzira na paket.
 
Verujem da se misli na MC debit. Za MC kreditnu verovatno nije besplatno ni na Mobi bankomatima.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ne znam na šta se misli. Čitam šta piše, a to je:"sa bilo kojom karticom Mobi banke".

Takve stvari zavale ljude, pa im posle kriva banka, kriva država, mesečeve mene ili loša sreća.
 
Zbog ovih ukazivanja na navode, pažljivije sam pročitao uslove 5+ i tačno je da podizanje Dinom na tuđim bankomatima se ne naplaćuje, što dalje implicira da to ne važi za Progresiv+, ako uopšte i ima takvih korisnika:
 
Kako tačno preko aplikacije doći do ovoga?
U aplikaciji imas opciju da aktiviras stednju po vidjenu.Štednja nije vidljiva,sve dok je neaktiviraš,odnosno pristaneš na ulove odabirom opcija da si saglasan,i onda se posle jednog minuta aktivira.Pogledaj katalog proizvoda,štednja po vidjenju,mislim da se tu ulazi u proceduru za davanje saglasnosti za aktivaciju štedne partije.
Koristio sam je kao neku rezervnu varijantu, uplatim po par hiljada i dam detetu da ima uz sebe zlu ne trebalo.
I sad provalim posle skoro godinu dana da dete je mozda koristilo par puta ostalo svukli na neke provizije i odbijene transakcije kojih ima mnogo.
Po odbijenoj transakciji 35 dinara. A kazem... ne koristi se. Jedino mi moze pasti na pamet da neko preko neta pokusava nesto da naplati jer su inostrane transakcije...

Bilo kako bilo, posle bacenih 8000-9000 dinara naucio sam se pameti. Nece me vise videti.
Nije svaka banka, interesantna za odredjene usluge koje želiš.
Mobi je interesantna samo za 5+ paket,primanje plate preko banke, i Lite paket za štednju,kao rezervna banka.
Nisu on krivi,što si odabrao pogrešnu banku, za uslugu koja ti treba.
Ljudi plaćaju održavanje u Intezi 800,00 dinara,a koriste samo jednu uslugu,koja je u Mobi banci besplatna,i misle da to tako treba,da do groba plaćaju 800 dinara, i da oni eto postoje na ovom svetu,samo zbog banke.
Svako je sam kriv,za pogrešnu odluku koju je doneo.
 
Poslednja izmena:
^^^ Može se dosta lakovernih tu nahvatati....😂 1 000 iPhone, helicopter money 😁
 

Prilozi

  • SmartSelect_20240327_181506_Yahoo Mail.jpg
    SmartSelect_20240327_181506_Yahoo Mail.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 57
  • SmartSelect_20240327_181449_Yahoo Mail.jpg
    SmartSelect_20240327_181449_Yahoo Mail.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Da su napisali, poklon TV u boji,pa tu bi se tek namlatili para:ROFLMAO:Kuka & Motika Money🛠️
 
Poslednjih par dan mejlovi obaveštenja o prilovima na račun mi praktično ne stižu iako je uredno aktivirano (i nije dugo menjano) u podešavanjima...
Nije strašno obzirom šta im se sve dešavalo, ali nije mi jasno pogotovo zato što za odlive uredno stižu.
 
Sređivali prošlog vikenda, pa pokvarili ono što je dobro radilo.:oops:
 
A bas se cudim juce zasto ne stize poruka, transakcija promasila sve kliringe na kraju i valutu placanja.

Dakle jos jedan izazov :)
 
Jedno pitanje, verujem da je neko od ljudi ovde upućen pa da ne lutam...
Po kom kursu se izvršavaju plaćanja u stranoj valuti (EUR npr) Mastercard karticom koja su rezervisana i izvršena u dinarima?

Imao sam poslednji put pre par dana slučaj, nisam imao dovoljno EUR na računu i deo transakcije je rezervisan u RSD po jako povoljnom kursu (ako ne i srednjem kursu NBS, negde oko 117,2 rsd/eur). Ali kada se ta transakcija izvršila, kurs po njoj je bio gotovo 120 rsd/eur.
Sad, nisam ja nešto iznenađen, samo me zanima kako da znam koji je to kurs, ko ga održava i gde se može videti. U opisanom slučaju npr, više bi mi se isplatilo da sam kupio EUR u aplikaciji po njihovom kursu (iako nije nešto sjajan), nego što sam ovako ostavio.
 
Opšti kurs banke se gleda kao kursna lista
 
Hmm, znači verovatno je prodajni kurs sa ovog linka.
Svakako, bolje da sam kupio u aplikaciju, u njoj je bolji kurs (118,7 vs. 119,8).

Nervira onda zašto rezervišu po srednjem kursu.
 
Koristim Lite račun i štednju, do sada sam samo prenosio pare na račun. Sada mi treba veća količina keša da podignem na bankomatu.
Koji su limiti na bankomatima (na kartici sam stavio maksimum)? Ne vidim da se postavlja limit po transakciji. Da li mogu da uzmem 300k u jednoj transakciji ili moram npr 3 transakcije od 100k? Nisam našao info na sajtu, a chat im trenutno ne radi.
Hvala.
 
Ne znam da li se menjalo šta u međuvremenu, ali je limit bio 99 novčanica po 2 hiljade u jednoj transakciji.
 
Na Intesa bankomatima, na samo uređaju, bude nalepnica na kojoj je nacrtano nekoliko novčanica i piše broj. Taj broj označava koliko novčanica može da izbaci po transakciji. Nikada nisam zagledao, možda te nalepnice postoje i na bankomatima drugih banaka.
 
Odgovori na sva pitanja :)
U Rajfajzenu je 90 novčanica, takav im je otvor za prihvat novca u bankomatu.
 
Nazad
Vrh Dno