Šta je novo?

Mobi Banka (2024)

Da li će ikad proraditi obaveštenja o prilivu na račun? Ne stižu emailovi niti notifikacije u aplikaciji još od 22. marta. Obećali su još prvog aprila da će proraditi i sad i dalje nemaju pojma samo kopiraju generički odgovor svima da "imaju poteškoća" i da rade na tome. Zar je moguće da tako nešto ne mogu da reše?
Udji u aplikaciju i tamo u podesavanja ukljuci sms ili drugi nacin obavestenja. Meni je to sve bilo ukljuceno i kad je bilo ono azuriranje izgleda da se sve ponistilo i sada sve iskljuceno. Proveri
 
Udji u aplikaciju i tamo u podesavanja ukljuci sms ili drugi nacin obavestenja. Meni je to sve bilo ukljuceno i kad je bilo ono azuriranje izgleda da se sve ponistilo i sada sve iskljuceno. Proveri
Meni je ukljuceno ali za priliv nista ne stize. Za odlazne transakcije je sve ok.
 
Nikom ne stiže, pokvarili nešto u poslednjem unapređenju.
 
Sta se desava ako ne prima vise plata na 5+?
Pokidali su mi zivce i platu sam prebacio u drugu banku
 
Nemam prethodni paket :) ovo mi je prvi.
Ima li neka free varijanta, a da mi ostane kreditna kad je vec imam?
 
Nemam prethodni paket :) ovo mi je prvi.
Ima li neka free varijanta, a da mi ostane kreditna kad je vec imam?
Smanji paket u aplikaciji na lite. Ostace ti aktivna od debitnih kartica samo dina,kreditna ti ostaje aktivna ali sa vecom kamatom i placaces clanarinu na kreditnu 200 din.
 
Da li ima limit sa računa na račun ? Neće da mi pošalje novac.
 
@Nista za instant nalog ka drugoj banci 300000 dinara. Isto važi i za kliring, ali bi trebalo da veći iznosi idu kroz RTGS. Najbolje bi bilo da iz više puta ideš instant, ako je moguće, pošto kod svih su visoke provizije za RTGS naloge.
 
Da li ima limit sa računa na račun ? Neće da mi pošalje novac.
Kartice/limiti?

EDIT:
kada su radili poslednje promene,konacno je posle toga proradilo placanje ka 840-xxxx drzavnim racunima.... ne pratim temu, mozda jepisano vec, ali je veliko olaksanje, jer do sad sam morao da idem na raznorazne saltere za placanje ikojeg racuna koji pocinje sa 840-....
 
Kartice/limiti?

EDIT:
kada su radili poslednje promene,konacno je posle toga proradilo placanje ka 840-xxxx drzavnim racunima.... ne pratim temu, mozda jepisano vec, ali je veliko olaksanje, jer do sad sam morao da idem na raznorazne saltere za placanje ikojeg racuna koji pocinje sa 840-....
Sa kartice na karticu samo sam pitao da li moze npr preko aplikacije samo do 5 ili 10 000 i više ne moze.
 
Udji u aplikaciju i tamo u podesavanja ukljuci sms ili drugi nacin obavestenja. Meni je to sve bilo ukljuceno i kad je bilo ono azuriranje izgleda da se sve ponistilo i sada sve iskljuceno. Proveri
Uključen je email i push. SMS nije jer to naplaćuju to sam davno isključio
 
Sad sam prebacio iz nekoliko pokušaja. Prvo nije htelo na manje i na vise. Jutros isto par puta još me pita da prvo proverim da li je transakcija na čekanju da joj proverim status. Ne znam šta je ovo bilo. Uvek je islo ok.
 
‚Radi se o oko 300 evra. Ma snaći će se verovatno već nekako, samo mi je to toliki apsurd, jer sad preko npr Paypala mogu nekom da pošaljem i 2000 evra i ništa se neće dogoditi. A tako isto kad sam pre desetak godina primio 45 evra preko Intese, krv su mi pili na slamčicu. Odakle vam, zašto, kako. Verovatno za 45 evra mogu da napravim atomsku bombu, šta li. A kad primim na karticu preko PP i 300, niko ništa ne pita. Bitno da milionere niko ne propituje...
Neka proba sa AIK bankom (mora lično). Pored Mobi, to je banka koju najviše koriste za prebacivanje sredstava na IBKR.

Evo zelene liste banaka koje se koriste za prebacivanje sredstava:
  • Addico (provizija 0.8% min. 10e + OUR 10e.)
  • AIK Banka (0,35% + 10 evra)
  • NLB Komercijalna (0.7% minimum 1000din plus 1000din za OUR)
  • Raiffeisen (sa premium racunom - 0.6% ili 0.8% + fiksno 12.5e (OUR placanje), samo preko mobilne aplikacije)
  • Unicredit (uz ugovor)
AIK je svakako i najjeftiniji.
 
A ništa, prošlo sad, poslali joj otuda predračun, završen posao.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pazite ako predjete sa startera na neki veci paket i zelite da se vratite nazad na starter kojim slucajem mastercard kartica ce vam biti trajno ugasena i morate dobiti novu karticu. Drugaru se to desilo pre 15 dana da je iskusio taj problem mislio je zbog nekih stvari da predje dva meseca na progresiv plus pa da se vrati na starter i kasnije saznaje da mu je mastercard ukinut i da mora da izvadi novi da je to procedura.
 
Neka proba sa AIK bankom (mora lično). Pored Mobi, to je banka koju najviše koriste za prebacivanje sredstava na IBKR.

Evo zelene liste banaka koje se koriste za prebacivanje sredstava:
  • Addico (provizija 0.8% min. 10e + OUR 10e.)
  • AIK Banka (0,35% + 10 evra)
  • NLB Komercijalna (0.7% minimum 1000din plus 1000din za OUR)
  • Raiffeisen (sa premium racunom - 0.6% ili 0.8% + fiksno 12.5e (OUR placanje), samo preko mobilne aplikacije)
  • Unicredit (uz ugovor)
AIK je svakako i najjeftiniji.
Dodaj i Intesu, naplaćuju 0.7%, ali Magnifica korisnici mogu da prepolove na 0.35%. Može se podneti sve online, i brzo funkcioniše.
Dodaj i ALTA banku, 0.3%‚+ 1100RSD.
Osim: Intesa i dalje kategorično odbija prebacivanje para na brokerske račune i inostranstvu: politika banke. U ALTA je moglo, obustavili i oni.

@agasoft kao što vidiš, nije bilo do banke.
 
Ma u međuvremenu opet su odbili sa sve tim predračunom. Nije tamo njima dobro. Moraće to da nosi nogama nekud, pa da se objašnjava. Cenim da bi lakše bilo uplatiti novce za neke čudne supstance. Ima predračun na kome sve piše, njima opet nešto nije jasno.
 
Kanda sam malo glup da shvatim nešto oko revolving modela naplate na kreditnoj. Imam je i koristio sam je samo za odložena plaćanja i za plaćanja na rate, jer mi je tu sve čisto. E sad, neka mi neko nacrta, jer na osnovu reprezentativnih primera nisam shvatio kako to ide. Ako izvršim plaćanje od 100 hiljada, ne podelim na rate i ne otplatim ništa do 15. narednog meseca, kontam da počinje revolving otplata. Tamo piše 5% od duga što bi u ovom slučaju bilo 5000 i to mi je jasno. Nije mi jasno samo kolika je kamata u tom slučaju ako se radi o 5+ računu. Valjda sam na dobrom tragu. 😊
 
Nisam siguran da sam razumeo sta pitaš, i ajde da probamo ovako, potrošio si 100.000, došao je datum preseka, ti ne platiš ništa, banka automatski naplati 5% sa tvog računa, ostaje ti 95.000 dinara duga na koje plaćaš kamatu. Obrati pažnju da su kamate na kreditne kartice u rangu zelenašenja.

Da li sam ja na dobrom tragu šta si hteo da pitaš?
 
Sve si pogodio i dobro objasnio, osim što pita kolika je kamata na revolving. Mrzi ga da čita ugovor.
 
Kamatna stopa na godišnjem nivou - NKS 28%
EKS na iznos odobrenog kreditnog limita 34,03%
 
Sve jasno i čitao sam ugovor, ali mi nije bilo jasno na šta se plaća tačno kamata. Sad sve na mestu.
 
To sa tom minimalnom otplatom na kreditnoj kartici, je klasičan marketinški trik koji koriste banke, da bi prodavali maglu i izvukli ti pare iz džepa...ne znam sta se desi ako ne uplatis ni tih 5%, zovu te iz banke i kažu molim vas uplatite, a kamatu od 34% ćete svakako dobiti, a ako uplatis onda te niko ne zove i ide kamata od 34% na 95% duga...nema nikakvog smisla, da se uplaćuje tih 5% i bolje je za tebe da kažu da je minimalna uplata 50% recimo, onda vratiš pola duga odmah i kamata ti bude manja...al svugde to potenciraju minimalna uplata 5% i ljudi se za to vežu i misle uplate tih 5% i mirni su, a ne shvataju da je to rupa bez dna...ta kreditna kartica je odlična stvar, al samo pod uslovom da vraćaš ceo dug do sledećeg meseca i ne ide ti kamata, onda jos i mozes da zaradis...sve pare trošis kreditnom karticom, 100k recimo, a 100k na tekućem računu orocis i dobijes neku kamatu koja moze i da ti pokrije odrzavanje te kreditne kartice
 
Hoćeš da kaže da svet nije fer? Posebno za one koji koriste usluge koje ne razumeju? E, pa ako je tako...

Nekada davno, kad sam uzimao prvu kreditnu karticu, minimalni iznos otplate je direktno uticao na kreditnu sposobnost. Uzmeš limit 1000eur, minimalni iznos 5%, kreditna sposobnost ti se umanjuje za 50eur. Uzmeš 1000eur kao charge karticu tj 100% automatska otplata, kreditna sposobnost ti se umanjuje za 1000eur.

I ne tako davno, drugar je zbog stambenog kredita bio prinuđen da ugasi kreditnu karticu, jer mu je falilo to malo, da ne produžava period otplate.
 
To sa tom minimalnom otplatom na kreditnoj kartici, je klasičan marketinški trik koji koriste banke, da bi prodavali maglu i izvukli ti pare iz džepa...ne znam sta se desi ako ne uplatis ni tih 5%, zovu te iz banke i kažu molim vas uplatite, a kamatu od 34% ćete svakako dobiti, a ako uplatis onda te niko ne zove i ide kamata od 34% na 95% duga...nema nikakvog smisla, da se uplaćuje tih 5% i bolje je za tebe da kažu da je minimalna uplata 50% recimo, onda vratiš pola duga odmah i kamata ti bude manja...al svugde to potenciraju minimalna uplata 5% i ljudi se za to vežu i misle uplate tih 5% i mirni su, a ne shvataju da je to rupa bez dna...ta kreditna kartica je odlična stvar, al samo pod uslovom da vraćaš ceo dug do sledećeg meseca i ne ide ti kamata, onda jos i mozes da zaradis...sve pare trošis kreditnom karticom, 100k recimo, a 100k na tekućem računu orocis i dobijes neku kamatu koja moze i da ti pokrije odrzavanje te kreditne kartice
Ako ne platiš ništa, za tih 5% ćeš biti odmah 16. zadužen (skinuće ti odakle god mogu). Ako ne mogu, kamata će biti veća od 34% na taj iznos.
Kreditna kartica je super proizvod: bar jedno 15 godina, trošim pare banke na po mesec dana, nije me koštalo ni dinara do sad...
Sa druge strane, znam ljude kojima su kreditne kartice na max, banke ih vole kao najrođenije.
 
Svet nije fer? A kad je bio? PA da je fer, nijedna korporacija ne bi postojala. A naročito nijedna banka. Zato mene ne vole ni banke ni telekomunikacioni operateri. Mobi mi je već peta banka i menjam ih čim mi više ne odgovara. Naravno, većina tako ne razmišlja. Verujte, prosečan čovek ne zna ni koliko plaća održavanje računa, o drugim provizijama i tarifama da ne pričamo. Ja čitam stvarno svaki ugovor za sve, ali sam oko ove kreditne zabagovao u tom revolving delu pa sam zato i pitao.
 
Revolving je da bi ti mogao da izabereš koliko ćeš da otplatiš u skladu sa svojim mogućnostima u datom trenutku, ali je minimum 5%. Ko se uhvatio za tih 5% taj je nayebao kaxo žuti, jer je to ono gdje se lova uzima. Imao sam RF revolving karticu i od samog starta, još prije nego sam apliciraio i dobio istu, sjeo sam sam sa sobom, stavio prst na čelo i dogovorio se opet sam sa sobom da mi je iznos za uplatu 5000. Nikad nijedan problem, osim sa samim RF idiotima, jer oni knjiženje rade u Varšavi, pa kad uplatiš na zadnji dan koji ti je u kalendaru koji ti oni dostave za raspored uplata - ne valja, jer se knjiženje vrši poslije ponoći, a tu se onda računa zatezna kamata, bez obzira što si uplatio kad treba. Zato sam otišao odande i rekao nikad više RF.
Ko nije u stanju da bude disciplinovan po pitanju otplate na revolving, bolje da ne ulazi u to kolo. Ima mnogo da se opeče i mnogo će da ga boli…
 
Koji revolving, to ne treba da se koristi nikada. Kreditna treba da se uzme zbog putnog osiguranja i eventualnog placanja na rate gde je kamata 6% (u Mobi banci) ako se rate izmiruju na vreme.

Ostalo je dranje zestoko posebno za one koji uzmu karticu a neznaju kako revolving funkcionise.

Banke obozavaju one koji ispucaju ceo limit i odbija im se 5% mesecno ili one koji uzmu dozvoljeni minus i potrose ceo limit odmah. Takve ovce treba sisati i ne zalim ih uopste.
 
Nazad
Vrh Dno