Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Koliko ja shvatam zahtev za prebacivanje kod novog operatera je automatski i zahtev za raskid ugovora kod starog sto i pise na zahtevu.
 

Prilozi

  • mt_s _ Standard _ Zahtev za prenos broja3_1.jpg
    mt_s _ Standard _ Zahtev za prenos broja3_1.jpg
    221.7 KB · Pregleda: 147
Poslednja izmena:
Eto, izgleda da je u praksi ono sto i treba da bude. Nego bato87 - jesu ti naplatili tih 7 dana ili punih 30?
 
Jos mi nije stigao racun :) koliko sam se raspitao naplatice puni iznos, ali sam se potrudio i iskoristio sve iz preplate :-D
E da ljudi stvarno imaju problema sa ovim otkaznim periodom ili kako vec - znam za nekoliko slucajeva sa kojima sam upoznat, ali mislim da se to desava kada pokusate skroz da otkazete broj...
 
Poslednja izmena:
Pa onda mu izađe na isto. Nije mi jasno baš po kom osnovu su ovo ubacili u ugovor, a svugde im stoji da im je ugovorna obaveza 24 meseca?!
 
Da li je normalno da dobijam reklamne poruke iz Vip mreze a presao sam na MTS pre jedno pola meseca?
 
Uzeo da prebacim ćaleta sa MTS prepaid ma Telenor postpaid.

Broj nije bio registrovan, otišao do MTS-a, primetio oko 40tak osoba u redu, čekaju... pomislio da MTS daje sada 90% pupusta na račun ili dobili iPhone, ali izgleda da svi vade Bus Plus kartice. :D
Posle čekanja od 45 min na dve osobe ispred mene registrovao broj za "rekordnih" 25 min, dobio potvrdu.
Otišao u Telenor, čekao 1 min, popunio papirologiju za prenos i novi postpaid paket u roku od 10 min, otišao. :)

U jednom trenutku ludila sam pomislio da prebacim sebe na MTS i uštedim 50%, ali posle ovog iskustva nikako to ne želim makar dali i 51%. :D

Javljam kako se završilo ovih dana.
 
Posto vidim da ima dosta iskustava sa prebacivanjem sa VIP-a nakon dvogodisnjeg ugovora, zamolio bih nekoga da prenese iskustva.

Situacija je sledeca:

Dvogodisnji ugovor istice 25. januara, a obracunski period je 10. u mesecu, pa me zanima kada je "najbezbolnije" da podensem zahtev za prenos na MTS prepaid,
a da VIP to ne protumaci kao krsenje ugovora i sl?
 
Posto vidim da ima dosta iskustava sa prebacivanjem sa VIP-a nakon dvogodisnjeg ugovora, zamolio bih nekoga da prenese iskustva.

Situacija je sledeca:

Dvogodisnji ugovor istice 25. januara, a obracunski period je 10. u mesecu, pa me zanima kada je "najbezbolnije" da podensem zahtev za prenos na MTS prepaid,
a da VIP to ne protumaci kao krsenje ugovora i sl?

Najbolje ti je da prebacis kada potrosis sve besplatne minute i poruke koje imas :) ako ne mozes, onda po mom nahodjenju kreni sa prenosom slobodno 26-og januara ;)
 
..tako sam i ja mislio kad sam se odlucio na to, ali me je pokolebala stavka da se mora platiti i pun obracunski period,
a koji sledi nakon datuma podnosenja zahteva za prelazak (koji je ujedno i zahtev za raskid ugovora)..

s obzirom da ugovor istice 25. januara, a 10. januara pocinje poslednji obracunski period koji je vezan za isti,
ostaje mi nedoumica hocu li biti obavezan da platim i obracunski period od 10. februara do 10. marta, ako podnesem zahtev 26. januara?

..ili je mozda bolje, ako uopste postoji mogucnost, do podnesem zahtev do npr. 9. januara, jer bi nakon toga usledio pun obracunski period od 10. januara do 10. februara,
koji bi ujedno bio i poslednji?


..nadam se da je razumljivo :)
 
Isti problem imam kao Lale87, molim da nas neko posavetuje kako najpovoljnije izbeci nepotrebno placanje josh 1-1.5mesec...
 
To da su gnjide sam znao i kada sam potpisivao ugovor, ali svesno sam pristao jer je bila veoma primamljiva ponuda - 50% popusta na dvogodisnji ugovor sa prilicno dobrim telefonom za 1 din.

Popust od 50% mi istice 9. februara i do tada mi ne predstavlja problem da platim, ali posle toga se vec situacija komplikuje, jer je pretplata bez popusta 3000 din, a to vec nisam spreman da im poklonim..eventualno bi mi bilo prihvatljivo da smanjim tarifu na najmanju za taj mesec..

..mada sam siguran da nije pisalo za taj otazni period od jednog obracunskog perioda kada sam potpisivao ugovor, jer sam detaljno sve iscitao (valjda)..
jedino ukoliko su promenili uslove, a svakako podrazumevaju da se ti bespogovorno slazes..

Imam jos dan-dva fore da razmislim sta cu i kako cu da iskombinujem :)
 
Mogu oni da menjaju šta hoće,ako tebi piše jedno u ugovoru,ne mogu da te sile na nešto drugo a da se nisi sa tim saglasio.
 
Pretrazih sve danas, ali nema sanse da nadjem taj ugovor..ako nadjem, okacicu ga, ali za sad su slabi izgledi..
 
Onda zamoli nekoga ko ima ugovor iz tog period da okaci scan ovde ili u temi ugovora, znacice jos nekima ja mislim, jer dosta ljudi sad prelazi tamo-vamo.

A realno, svi su gnjide, samo odaberes najbolje u tom trenutku i trpis.

Mogu oni da menjaju šta hoće,ako tebi piše jedno u ugovoru,ne mogu da te sile na nešto drugo a da se nisi sa tim saglasio.
Ovo je uslovno tacno (ne znam kakvi su bili stari ugovori). Pogledaj sticky temu za ugovore operatera i iscitaj bar jedan od njih, shvatices da to sto si potpisao mozes slobodno da koristis u wcu kad ti ponestane papira :)
Postoji neki clan ugovora u kome pise da oni mogu da menjaju sva pravila ugovora i da ce ista biti okacena na sajt operatera, i da ce izmene objaviti (ako me secanje dobro sluzi) mesec dana pre promene.
A ti naravno potpisivanjem ugovora si saglasan sa svime time.

Jedino ako su ranije bili drugaciji ugovori.

Ne znam da li se secas one MTS afere kad su svima prebacili sa postojecih obracunavanja minuta (na 1s) na novo obracunavanje (na 60s). Naravno u sred trajanja ugovora i to skoro svima simultano. Bas zato sto je negde u ugovoru stajala ta tacka da mogu da ga menjaju kako im se prohte :)
 
Ako je tako,onda ne razumem smisao potpisivanja ugovora.
Zašto onda potpisujemo nešto što jedna strana može da menja kako njoj odgovara,a druga mora da prihvati bez pogovora.
 
Zato sto ako hoces nov postpaid paket sa popustom ili telefon uz paket - nemas drugi izbor.
Ako uzmes bez ta dva onda svakako nisi vezan ugovorom pa kad ti ne odgovaraju uslovi raskines i nadjes bolje.

Moja sestra npr ima neki stariji Telenor ugovor koji ne mogu da joj menjaju, i mnogo joj vise odgovara nego ovi noviji. Najvise trosi na pozive ali krace, tako da bi je sa novim to sve kostalo mnogo vise nego sada kad joj se obracunava na sekundu.
 
Ja sam bio u Vip-u tri meseca i potpisao sam na neodredjeno,nisam dobio ni telefon ni bilo kakav popust.
Platio sam račun od 10-og novembra do 10 decembra,a broj je prenet 9 dana kasnije,i ne vidim razlog da platim ceo mesec,već srazmerno broju dana koje sam koristio.
Znači,čekam da mi pošalju račun za tih 9 dana i ništa više od toga.
 
Telenor prepaid u VIP postpaid:

Sve odradjeno bez problema. U ponedeljak podnet zahtev, noc cetvrtak na petak obavljen prenos broja.
 
Kakva je situacija sa roamingom posle prebacivanja jel su potrebna opet tri placena racuna da bi ga aktivirali?
 
Meni su u mts rekli da smo povlaščeni i da imam odmah roaming, ali posle tri meseca mi poslali poruku da mogu da imam roaming. Doduše nisam ni bio u prilici da ga koristim.
 
Jos jedanput, provereno :) VIP naplacuje puni iznos preplate - bez obzira na to kada ste se prebacili na drugog operatera. Meni je na VIP-u bio obracunski period 17. na 18. u mesecu, 30-og decembra sam presao u mts. Juce stigao racun VIP-a - puni iznos preplate ;)
 
Nažalost i meni isto.Lopovska posla...Još kada sam dolazio kod njih naplatiše mi onaj privremeni broj za tih nekoliko dana,pa onda opet pun iznos kada je moj broj prebačen.
 
Moze, L I N K, i to u svim kombinacijama operatera.
(Jedino ima problema kada se prebacuje na Telenor prepaid a onda pozeli da predje u Telenor postpaid - za sada ne moze a to traje jos od pocetka MNPa)
 
Poslednja izmena:
Nemeravam da napravim sa jednim Telenor post paid brojem "izlet" do prepaid MTS-a a onda za 3 meseca da trazim Telenor prepaid, sve ovo zato sto nece odmah u Telenoru da mi daju prelaz na prepaid. Da li moze ili ne moze?
 
Poslednja izmena:
Moze, i to ce ti vrlo verovatno ponuditi Telenor kada dobiju zahtev iz MTSa za prenos. Zazvonice 063/9000 dan-dva nakon podnosenja zahteva. :)
Budi spreman, plati do tada sve racune.
 
Poslednja izmena:
MTS prepaid na Vip postpaid. Juce podneo zahtev. Posle pola sata od podnosenja zahteva stigla mi je poruka da je zahtev odbijen. Ispostavilo se da je bila greska u jednom broju koda sim kartice, tako da smo to brzo resili. I nadao sam se da ce do petka sve biti gotovo, ali vidim po proslim postovima da to ne ide bas toliko brzo.
 
Nazad
Vrh Dno