Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Instaliraj neki custom rom pa ih neces imati.
Ja Xiaomi furam jedino iz razloga sto mogu da otkljucam bl i instaliram sta hocu.
 
@kalehrl
Kako ja shvatam to uopste nije do Xiaomi brenda. Telefoni sa MediaTek chipsetom su "closed source" i na njima nema zamene roma a postoje Xiaomi sa njihovim chipsetima.

Da su problem reklame na jeftinim telefonima ni po jada...problem je silna telemetrija koja se prikuplja i salje u maticnu zemlju.
 
Ok, to nisam znao. Svakako nisam u fazonu da se igram sa tim, nekad je skoro pa moralo, danas i ne baš.
 
Znam da 90% ljudi zeli da kad kupi telefon sve bude out of th box i ne zeli da se bakce sa otkljucavanjem bl, instaliranjem custom romova, ali kad to odradite tek tada viditte kakva je to zver od telefona i da vredi svaku paru... Posao koji se jednom odradi i posle ste mirni, nema da vas boli glava, a sto je i najvaznije ne gubi se garancija.l, kome je to bitno...
 
Znam da 90% ljudi zeli da kad kupi telefon sve bude out of th box i ne zeli da se bakce sa otkljucavanjem bl, instaliranjem custom romova, ali kad to odradite tek tada viditte kakva je to zver od telefona i da vredi svaku paru... Posao koji se jednom odradi i posle ste mirni, nema da vas boli glava, a sto je i najvaznije ne gubi se garancija.l, kome je to bitno...
Jesi siguran u ovo? Jel ima potvrda od radnje da ako flesujem telefon i nesto mu se dogodi gde ne mogu da vratim fabricki os na telefon sta onda, odnesem tako i molim boga da ne mogu da upale telefon da vide da sam ga flesovo na drugi os?
 
Ne mozes da fleaujes samo ako rikne ploca, a tada ni oni ne mogu da vide koji je rom... I da kad ti prsne ekran, ali to u svakom slucaju ne pokriva garanciju...
 
Custom je uglavnom za 'nevolju' da ne gledas ona s#anja od kineskih ROMova.

Mene najvise nervira na tim ROMovima sto se moram zezati sa nekim Magiskom i nekim patchevima da bih imao sertifikovan uredjaj, zezati sa nekim GCamovima i sl. koji nekad izvuku dobru fotku, drugi put polovicnu, treci put nikakvu...

A da ne govorim o potencijalnim battery drainovima, bugovima, nestabilnostima. Tri dana radi dobro, cetvrti dan zeza otisak prsta, peti dan bluetooth zeza, sedmi dan los prijem wirelessa, osmi dan mora restart, deseti dan me neko zvao a ja nedostupan, dvanaesti dan nestalo zvuka, jedino sto je svaki dan problem sa proximity-em. 😁

I onda cekas da se Indijac ustane na desnu nogu ,smiluje se, malo se poigra/uci, fol neko ispravljanje bugova, poprave jedno, zeznu drugo, i tako u krug.

Mislim koristio bih i ja custom umjesto MIUI sigurno, da se ne lazemo, ali daleko je od dobrog, i tesko da bih ga kupovao da se na to oslanjam, a da je vise od 200e. To sto na prvu vizuelno leti sve posle MIUIa na kretanje kroz meni bez bloata, ne znaci da je sve savrseno.

Pa ni ti developeri ne koriste te uredjaje svakodnevno, uglavnom im sluze za ucenje/hobi.
 
Poslednja izmena:
Hmmm, zanimljivo, ja tih problema za ovih 8 godina nisam imao, ako pricamo o official romu i ako se ispostuje procedura prilikom flesha...
 
Xeu romovi rade odlično. 4. godina kako ih koristim, nikakvih problema nisam imao. Sve što mi smeta/fali na Global Miui romovima ovde je ispeglano i postoji. Rom za poželeti.
 
XEU je druga stvar, prakticno stock ROM, nisam na to mislio, nego AOSP.

Ne radi sve na customu kao na stocku definitvno, makar sitnica. Druga je stvar sto vecina to ili ne primjeti ili zazmiri.

Sve i da radi extra, bug free (a nije), opet moras budziti (Magisk) da bi imao cerifikovan uredjaj (za bankovne aplikacije i sl) i koristiti GCam, a nije bas da na svim telefonima radi sve dobro kao na stock kameri.

To su dvije stvari koje me bas odvracaju od te price.

Pixel je druga prica, tu sve radi, imas Google Cameru (zvanicna app na GPlay), ako slucajno pozelis custom.
 
Stock ne bih koristio ni puškom da me teraju. 😁 Kad vidim phone i messages aplikacije već mi se sloši.
 
Imam problem s kamerom na note 9, kad se udje u app stoji blurovana neka zamrznuta slika? Obrisan keš i data i opet ne radi? Ima li resenja ili instalacija neke druge app za kameru (i koje?) ?
 
Pustio sam update jutros na poco m3... Mrtav telefon! Ne mogu ni da ga upalim na force reboot sa power tasterom i nece u fast boot da udje.... Brate !!!
 
Pustio sam update jutros na poco m3... Mrtav telefon! Ne mogu ni da ga upalim na force reboot sa power tasterom i nece u fast boot da udje.... Brate !!!
Imao sam isti problem i na kraju bacio telefon. Kvar je hardverske prirode. Limic za izolaciju smetnji na ploci ostvari kontakt da kondenzatorom koji se malo rasiri usled toplote. Jedno od rjesenja skidati limic. Ja ga nisam uspio skinuti samog, nazalost odlemio sam i jos nesto ispod njega. Uspio sam upaliti telefon posle, ali nije imao mobilnu mrezu.

To je taj vrhunski kvalitet Poco telefona.🤮
 
Devojka 4 god koristi Poco F1, niti se opustio lepak, niti ima fleka i probijanja na ekranu, niti se odlepio frame. Stanje 9.5/10. Bukvalno ništa mu ne fali sem što su se zvučnik slušalice i mikrofon malo zapušili a njoj se ne cima da nosi na čišćenje. Kaže nikad bolje potrošenih 315e koliko je koštao 128gb model. 😂
Stvarno meni zapadaju neki ispravni Xiaomi telefoni izgleda (jedino je Redmi note 5 imao problem sa flekama od lepka jer je osvetljenje bilo konstantno na 90%, ali telefon je kupljen namenski jer sam znao za taj problem da bih ga reklamirao mesec dana pred istek garancije i dobio Mi box S). 🤣🤣
 
Porediti Poco F1 i Poco M3 su ko d-pe i glava kada tako moram da kazem. Poco F1 kada je izasao je bio flagship u seriji Poco a ovo sada sto prave nije ni low budzet telefon a kosta poprilicno.
 
Moguće da je bilo pitanje. Jel Mi Calendar nije preveden na srpski jezik? Majka koristi Poco F3 i kalendar joj je na engleskom, a telefon podešen ma srpski.
 
U pocetku je bio na srpskom i bio je ok, ali posle jednog od apdejta se poremetio. Takodje kad se odaberu praznici pokazuje istovremeno pravoslavne, katolicke, jevrejske, muslimandke praznike. Pisao dam google-u vise puta ali se ne obaziru.
 
Je l neko koristio telefon sa MIUI za Indoneziju?
Koliko sam shvatio, on ima originalni MIUI dialer (phone app), umesto guglovog koji su ubacili na sve telefone sa EU i Global romom.

Zanima me koje su još razlike, ako ih ima?

A sve ovo je da bih imao opciju snimanja razgovora, koju MIUI dialer podržava za razliku od Google Phone.
 
To ima i kineski miui.
Uglavnom zbog toga neki prelaze a nema potrebe ima nekih resenja kao ovo sto ja trenutno koristim a ima i jos nekih.
Inace da budemo precizni i google dialer ima mogucnost snimanja tako da nije bas da nema snimanje razgovora.
Inace to je zbog regulative EU jer ne smes nekog da snimas bez da ga obavestis o snimanju tako i kad zoves ove CC-re lepo ti kazu da ce poziv biti sniman i ti ako ne zelis mozes prekinuti a svakako moras biti obavesten ili cinis krivicno neovlasceno snimanje.
 
Ja sam odmah po kupovini otključao BL i instalirao indonežanski rom isključivo zbog dialera i recordera. Nema drugih razlika u odnosu na global, bar ne primetnih.
 
Jedan je odgovor na to pitanje 🙂 Mediatek.
Inače da, prvo što uradim je da instaliram xeu al ovde na žalost nije bilo izbora.
 
Ja sam odmah po kupovini otključao BL i instalirao indonežanski rom isključivo zbog dialera i recordera. Nema drugih razlika u odnosu na global, bar ne primetnih.
I nakon otključavanja BL i instaliranja indonežanskog roma normalno rade sve aplikacije? Tj. mene zanima za bankovne.

I koja je najjednostavnija opcija?
Je l može bez otključavanja BL?
Ostalo mi je u glavi da sam negde pročitao za opciju instalacije indonežanskog roma tako što se povuče normalno update, a potom se na nekom koraku izabere prethodno skinuti drugačije imenovani ID rom kao lokalni fajl, umesto da fon skine update. Zaboravio sam detalje, pa ako neko zna i za to…
 
Što se aplikacija tiče sve regularno radi, ovo je zvanični rom kao i global. Imaj u vidu da google pay ne radi uz otključan BL, ako koristiš.
Za varijante bez otključavanja BL ne znam, trebalo mi je brzo rešenje onda kad sam uzeo telefon i ovo je bila jedina opcija koliko se sećam
 
Amatersko pitanje - a je l moguće zaključati ponovo sa indonežanskim romom?
 
Nazad
Vrh Dno