Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

 
Pa baš am zato i postavio pitanje... Jer ne sumnjam da će se proizvođači prilagoditi, da će napraviti "mini" kućišta u koje će biti moguće ubaciti GPU najnovije generacije, ali da li će se moći smatrati da su ta kućišta i dalje mini obzirom da ih očekuje nemalo povećanje gabarita...
I dalje su to Itx kućišta, odnosno namena im je za sklapanje Itx konfiguracija.E sad gabarit je mislim ono što je specifično za ukus pa se tome treba i prilagoditi.Koliko god bilo veliko, dosta veće bi bilo da nije itx.Ja lično smatram da ako je već Itx, treba da bude što manje ali mi se i dalje svidja Manta koja je povelika pogotovo na stolu.
 
Gledam neki mini NAS/vm/stream mašinu i dalje razmišljam da li asrock x300(ako ga nađem uopšte na lageru) ili diy mini/micro build. Bez grafe jer bih uzeo cpu sa integrisanim gpu.
Šta je najveće od najmanjih u koje mogu da turim bar jedan 3.5"? Ono što sam gledao je nr200/nr200p kod Optimum-a na kanalu. Ali bih voleo nešto manje tipa Lian li a4-h2o, velka ili slično.
 
Zašto mora da bude 3.5" sem ako ne planiraš baš neki veći kapacitet? Imaš 2.5" do 5TB, Seagate ih radi, ja sam u ovaj Gigabyte barebone ugurao pomenuti seagate od 3TB :D
M.2 disk kao sistemski, dodao 8GB rama i to fercera 24/7h već pola godine kao NAS torrent mašina bez problema.
 
Ili Lenovo/HP/Dell tiny SFF desktopove koji su svi otprilike 17x17x4cm i primaju 1-2 M.2 i 1x2.5" diska, naravno, zavisi od modela do modela... ako je dovoljno tu do oko 4-6-8GB bez naprednijih RAID funkcija.
 
Zašto mora da bude 3.5" sem ako ne planiraš baš neki veći kapacitet? Imaš 2.5" do 5TB, Seagate ih radi, ja sam u ovaj Gigabyte barebone ugurao pomenuti seagate od 3TB :D
M.2 disk kao sistemski, dodao 8GB rama i to fercera 24/7h već pola godine kao NAS torrent mašina bez problema.
Uzeo skoro veći kapacitet pa rekoh da uguram ako može😁. Razmisljao sam i o mini pc tipa beelink ili minisforum, ali jači cpu za transkoding dođe na neku sličnu cifru.
 
 
Na kraju se odlučih za lian li a4-h2o, a phanteks staro ću da ostavim za NAS, cloud, vm, itd.
 
Moram javno da pohvalim SSUPD kompaniju koja mi je izašla u susret na fenomenalan način.

Naime, PCIE 4.0 Riser (LINKUP) koji dolazi uz Meshlicious kućište mi se oštetio jer je kratak kada se stavi ATX napajanje. Na jednom mestu je pukla izolacija i plastičan (beli) deo koji drži grafičku se polomio. Inače, kabl radi ali me nervira ovo oštećenje. Kontaktirao sam SSUPD u vezi ovog problema i objasnio im da ukoliko se koristi ATX napajanje Riser se iskrivi jer je kratak. Koji mm više bi bio ok. Rešenje je da riser (sa strane GPU) ne bude zašrafljen za odstojnike i tada nema nikakvog pritiska i nije kratak.

311299907_657192342442986_664481430537922432_n.jpg311418876_794375361617356_7969331692799950977_n.jpg

Ljudi rekli nema problema, poslaćemo Vam novi za dž! Poslali su u utorak sa TAJVANA i to FedEx Priority Shipping! Stiglo danas (neverovatnih 4 dana)! :oops: Stvarno sam prijatno iznenađen. (y):)

312474661_619317186547800_3218623401355989291_n.jpg


Inače, ovaj kabl nov košta oko 70e (KP, Mađari) dok je kod CaseKing.de 100e!:oops:


 
Moram javno da pohvalim SSUPD kompaniju koja mi je izašla u susret na fenomenalan način.

Naime, PCIE 4.0 Riser (LINKUP) koji dolazi uz Meshlicious kućište mi se oštetio jer je kratak kada se stavi ATX napajanje. Na jednom mestu je pukla izolacija i plastičan (beli) deo koji drži grafičku se polomio. Inače, kabl radi ali me nervira ovo oštećenje. Kontaktirao sam SSUPD u vezi ovog problema i objasnio im da ukoliko se koristi ATX napajanje Riser se iskrivi jer je kratak. Koji mm više bi bio ok. Rešenje je da riser (sa strane GPU) ne bude zašrafljen za odstojnike i tada nema nikakvog pritiska i nije kratak.

Pogledajte prilog 360373Pogledajte prilog 360374

Ljudi rekli nema problema, poslaćemo Vam novi za dž! Poslali su u utorak sa TAJVANA i to FedEx Priority Shipping! Stiglo danas (neverovatnih 4 dana)! :oops:Stvarno sam prijatno iznenađen.(y):)

Pogledajte prilog 360378


Inače, ovaj kabl nov košta oko 70e (KP, Mađari) dok je kod CaseKing.de 100e!:oops:


Da iskoristim guzvu vezano za istu temu, kupio sam polovno kuciste od Fractal Design Meshify S2, kome je nedostajalo dosta delova, prednji mesh, hard disk fioke/ nosaci, i napisao im krajnje prijatan mail kako sam dugogodisnji korisnik i obozavalac njihovih kucista i da li postoji neki online store koji dostavlja do Srbije. Prilikom prijave na sajtu sam ostavio i adresu, i oni su iz Svedske istog dana dok je trajala prepiska DHLom poslali bez ijednog naplacenog dinara. Sreda popodne, cetvrtak i u petak ujutru me zove cale da je stiglo nesto. Otvara kutiju a unutra sve od delova lepo upakovano i preko slozeni neki njihovi slatkisi.

Tako da eto jos jedna topla ljudska prica, lepa rec i gvozdena vrata otvara. Svaka cast SSUPD za izlazak u susret, stvarno lepo sa njihove strane :)
 
Da iskoristim guzvu vezano za istu temu, kupio sam polovno kuciste od Fractal Design Meshify S2, kome je nedostajalo dosta delova, prednji mesh, hard disk fioke/ nosaci, i napisao im krajnje prijatan mail kako sam dugogodisnji korisnik i obozavalac njihovih kucista i da li postoji neki online store koji dostavlja do Srbije. Prilikom prijave na sajtu sam ostavio i adresu, i oni su iz Svedske istog dana dok je trajala prepiska DHLom poslali bez ijednog naplacenog dinara. Sreda popodne, cetvrtak i u petak ujutru me zove cale da je stiglo nesto. Otvara kutiju a unutra sve od delova lepo upakovano i preko slozeni neki njihovi slatkisi.

Tako da eto jos jedna topla ljudska prica, lepa rec i gvozdena vrata otvara. :)
Misliš, zavrnuo si ih za delove :ROFLMAO:
 
Koliko oni zavrnu para na one njihove “metalne kutije” onda je ovo što je @stefanelos uspeo da izvuče za njih sića! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Ne znam da li je bilo ranije, plus formalno nije ITX, ali je prilicno impresivno... 4.5 Slot GPU, mATX ploca, dual 360mm radiator with 120x120x25mm fans, CPU Heatsink up to 158mm itd itd... i sve tu u 20L.

Lian Li/DAN A3-mATX

Naravno, sigurno neces moci u isto vreme da strpas 4090, neko zversko napajanje i 2x360mm vodeno, ali opet, 4090 ne staje ni u mnoga "normalna" kucista.
 
Ne znam da li je bilo ranije, plus formalno nije ITX, ali je prilicno impresivno... 4.5 Slot GPU, mATX ploca, dual 360mm radiator with 120x120x25mm fans, CPU Heatsink up to 158mm itd itd... i sve tu u 20L.

Lian Li/DAN A3-mATX

Naravno, sigurno neces moci u isto vreme da strpas 4090, neko zversko napajanje i 2x360mm vodeno, ali opet, 4090 ne staje ni u mnoga "normalna" kucista.
Ovo izgleda impresivno. Sta sve staje a ne gubi se ni na jednom aspektu. Stvarno izgleda odlicno.
 
Sklopljen Lian Li a4-h2o. Ne znam što ranije nisam išao na mini kućište, jer ovo može da se ugura bilo gde. Veoma zadovoljan🫶
 

Prilozi

  • 20221021_122624.jpg
    20221021_122624.jpg
    215.5 KB · Pregleda: 46
  • 20221021_122307.jpg
    20221021_122307.jpg
    576.5 KB · Pregleda: 46
  • 20221021_122040.jpg
    20221021_122040.jpg
    520.6 KB · Pregleda: 62
Imaš u MyGear uglavnom ovo što sam prebacio iz starog kućišta 3800x, x570 aorus itx, gigabyte 2070s. Sasvim dovoljna Noctua l9a + fan ducts, a mislio sam da će biti toplije. 45 idle / 75 load u OCCT, u igrama 62-68.
 
Da se upišem i ja. Jest da nije punokrvni itx ali liči :)
Kućište FSP CT350 Plus sa mATX pločom. Radi se o prelaznoj konfiguraciji (detalji u My gear) dok se ne smiri situacija sa DDR5 memorijom i izadju V-Cash procesori.
Donji ventovi su slim i tu je bilo na nož. Ventovi prekrivaju sata portove tako da od nijh 0 bodova.
viber_image_2022-11-04_22-22-28-279.jpg
 
Pokrivaju SATA portove? Au...to nije dobro.

EDIT: pa da, sad vidim zašto...na toj ploči su svi na donjoj ivici. Baš glupo, imali su mesta desno ali su odabrali da stave glupavi svetleći element...
 
Pokrivaju SATA portove? Au...to nije dobro.

EDIT: pa da, sad vidim zašto...na toj ploči su svi na donjoj ivici. Baš glupo, imali su mesta desno ali su odabrali da stave glupavi svetleći element...
Jeste malo glup dizajn. Mada ne verujem da su oni ovu ploču predvideli za ovako mala kućišta. Kad sklonim desni ventilator nemam problem. Planiram još jedan M.2 i to je to što se storage-a tiče. Za skladištenje tu je NAS.
 
Zar ti ne bacaju ta 2 venta toplinu od grafe na cpu?
 
Teorijski bacaju ali ono što sam primetio da je skoro nema mesta da vazuh od donjih ventilatora prodje ka gore. Video sam po netu da ljudi rotiraju venitaltora na procesoru da im intake bude pozadi ali ne bih to radi zbog prašine. CPU je 65W i maks temperaturu što sam video za sada je 75C . Kad nabavim nešto jače razmišljaću o tome.
 
Ako je prašina problem, nabavi jedan od onih externih 120mm filtera. Mislim da bi ti intake otpozadi popravio temperature...
 
Teorijski bacaju ali ono što sam primetio da je skoro nema mesta da vazuh od donjih ventilatora prodje ka gore. Video sam po netu da ljudi rotiraju venitaltora na procesoru da im intake bude pozadi ali ne bih to radi zbog prašine. CPU je 65W i maks temperaturu što sam video za sada je 75C . Kad nabavim nešto jače razmišljaću o tome.
To je ok temp. Kažem jer sam viđao u toj konfiguraciji višu temp na cpu tako da nema potrebe.
 
Konačno spakovah ovaj A4 H20, auh kolika igranka da se naguraju svi kablovi... o_O a deluje kao da ih nema puno na SFX napajanju i da su kratki... definitivno mora neki custom set da se nabavi. Slike i detalji u narednim danima, kad dotegnem sve malo, trenutno je sve stock.
 
Nazad
Vrh Dno