Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Poslednja izmena:
Evo mali tizer. FSP CST 350 Plus je stigao, tool-less su svi paneli, jako lako se rasklapa. Svi paneli se skidaju, može miniITX i mATX ploča, ATX i SFX napajanje. SFX napajanje ću okačiti na prednji panel jer sam uzeo mATX ploču. Kačim za vikend dodatne slike sa napajanjem i gotovom mašinom.
20220922_223812.jpg20220922_224531.jpg
 
Mala digresija, kako vi vlasnici miniITX kućišta gledate na ove povećane dimenzije poslednjih generacija Nvidia i AMD grafičkih karti, nešto i u dužinu a pogotovo u debljinu...
Te karte neće da mogu da stanu u bilo koje sadašnje mini kućište...
 
Mala digresija, kako vi vlasnici miniITX kućišta gledate na ove povećane dimenzije poslednjih generacija Nvidia i AMD grafičkih karti, nešto i u dužinu a pogotovo u debljinu...
Te karte neće da mogu da stanu u bilo koje sadašnje mini kućište...
Dimenzije su im katastrofa. Sva sreća drug ima RX560 za sada da mi pozajmi, i za neki mesec RX580 kad bude uzeo nešto novo, inače nikad ne bih pravio build. Nemam pare za GPU iskreno, i ovo sam jedva iskamčio jer mi šef platio pola, za 10 godina rada.
 
Ja u moje H1 sam morao i RTX treće generacije da probiram, do dva ipo slota max da zauzimaju. Ova četvrta koliko vidim neće biti ispod 4 slota, haos
 
Ja u moje H1 sam morao i RTX treće generacije da probiram, do dva ipo slota max da zauzimaju. Ova četvrta koliko vidim neće biti ispod 4 slota, haos
Pa baš am zato i postavio pitanje... Jer ne sumnjam da će se proizvođači prilagoditi, da će napraviti "mini" kućišta u koje će biti moguće ubaciti GPU najnovije generacije, ali da li će se moći smatrati da su ta kućišta i dalje mini obzirom da ih očekuje nemalo povećanje gabarita...
 
U Meshlicious ne staje samo MSI Supreme kako mi se čini zbog dužine hladnjaka a ne debljine.

Uredno sam bio uglavio 3090 Gaming X Trio i bilo je mesta iza za 25mm fan (koji doduše, nije mogao da diše uopšte, ali to je neka druga priča). U njemu, dakle ima mesta za 4slot+ kartice tako da će verovatno i 4090 moći da stane, ali kako rekoh ranije, preveliko je to kućište je za moje viđenje ITXa.

Kad krenem konačno da pakujem A4 H2O, videću koliko tu ima mesta, ali generalno se slažem da su ove najjače grafike otišle u dimenzije koje više fizički neće moći da stanu u sub-10~11L koliko bi trebalo da bude za SFF.

Sa druge strane, slabiji modeli nove generacije će doneti performanse krmača iz prethodne generacije u manjem pakovanju pa bi to trebalo da bude neko optimalno rešenje za SFF buildove.
 
Evo mog iskustva sa FSP CST350 Plus i CM V650 SFX.
Napajanje se ne čuje za sada, nisam radio neki stress test iskreno, a sami ventilatori koji dolaze uz kućište su tihi jer sam ih stavio na silent mod u BIOS. Temperatura CPU i GPU je oko 60C kad igram Fallout 4 (1080p HIGH), što je iskreno skoro jedina igra koju igram u zadnje vreme (stock kuler na Ryzen 5 5600 i XFX RX 560). GPU utilization na 100%, CPU jedva na 3% i to kad strimujem preko OBS, tako da sam zadovoljan.

Sa full size MATX pločom je tesno, moraju da se izvade gornji ventilator, ATX PSU mount da bi lakše manervisao. PSU je na prednjoj strani, ima dosta mesta gde se mogu vezice staviti za krabliranje. Sami kablovi napajanja su prilično kruti, oni su me mučili pri montiranju. Sve strane kućišta se mogu ukloniti, samo kućište je tool-less, dosta toga se može poskidati. Sve u svemu, jako sam zadovoljan.

Evo i par slika pre cable management kojim ću se kasnije pozabaviti i kako deluje na stolu pored ASUS VA24DQSB.

20220923_220437.jpg20220923_222321.jpg20220923_232500.jpg20220925_112003.jpg
 
@Dogzilla Možda bi moglo, morao bih da probam, nisam skroz siguran.
 
Trebalo bi da napajanje može da se stavi paralelno sa pločom tj. kao na ovoj slici.

Napajanje.jpg
 
Sa full size ne može, ako pogledate sliku gde je prazno kućište, i onu gde je matična ubačena i uporedite gde su standoffs, videćete da se preklapaju matična i napajanje.
 
Da da. Izgleda da je kod FSP na sajtu mATX verzija od 205mm.
 
Da li je neko imao iskustva sa onim kucistima sa Aliexpressa K39 i D19? Nisam mogao preko searcha da nadjem da li je bilo razgovora na tu temu. Naravno svi delovi bi morali da se narucuju iz inostranstva, jer je potrebno i FLEX napajanje a i dosta manja grafika.
 
Ovo je 650, ne 850. Kod mene stoji 15% fanless.
 
Koliko sam uspeo da nadjem, isto je za 650 i 850, znaci pre-revision model.
 
Verovatno im stoji odavno na lageru...SFF nije toliko popularan pa se nije prodalo i uvezla novija serija.
 
Realno ne čudi me, otud verovatno niska cena (oko 10 hiljade).
 
Ja sam pre 2 dana u vip house ( valjda smem da napisem ) uzeo za 10.300din to revidirano sa slikom kondenzatora od 650w , koje radi na osnovu temperature a ne potrosnje. Nema taj bag sa ventilatorom da grune na 100% kad je oko 100-120w potrosnje. Poslao sam im upit da li ga imaju sto su mi potvrdili. I ja sam se zacudio da ga ima kod nas, jer su bile glasine kako je revidirana serija kao fora i da ih realno nema u prodaji.
U svakom slucaju, uzeto je kao backup u slucaju da ne uspem da uguram CORSAIR CX-F Series CX550F RGB 550W White u NR200P, ali s obzirom da je Linus upravo ubudzio 2 PC-ja u to kuciste, ima da udje belo napajanje kako zna i ume.
PS. Takodje sam naisao na klipove "inverted mod" za ovo kuciste, i mislim da je ekstra fora, prozirna stranica dolazi sa desne strane sto mi vise odgovara, dobija se vise prostora na vrhu za radijator vodenog hladjenja sto je valjda ispravljeno u MAX verziji, u svakom slucaju jedva cekam da pristignu ostale komponente.

 
Ja sam pre 2 dana u vip house ( valjda smem da napisem ) uzeo za 10.300din to revidirano sa slikom kondenzatora od 650w , koje radi na osnovu temperature a ne potrosnje. Nema taj bag sa ventilatorom da grune na 100% kad je oko 100-120w potrosnje. Poslao sam im upit da li ga imaju sto su mi potvrdili. I ja sam se zacudio da ga ima kod nas, jer su bile glasine kako je revidirana serija kao fora i da ih realno nema u prodaji.
U svakom slucaju, uzeto je kao backup u slucaju da ne uspem da uguram CORSAIR CX-F Series CX550F RGB 550W White u NR200P, ali s obzirom da je Linus upravo ubudzio 2 PC-ja u to kuciste, ima da udje belo napajanje kako zna i ume.
PS. Takodje sam naisao na klipove "inverted mod" za ovo kuciste, i mislim da je ekstra fora, prozirna stranica dolazi sa desne strane sto mi vise odgovara, dobija se vise prostora na vrhu za radijator vodenog hladjenja sto je valjda ispravljeno u MAX verziji, u svakom slucaju jedva cekam da pristignu ostale komponente.


Ovo je odlicno, samo sto ja ne bih nikada uradio ovo svom kucistu. Ali i meni bi svakako vise odgovaralo da prozirna dodje sa desne strane.
 
Idemo miki!, izgleda zvanicna saradnja ? Asus x Noctua x SSUPD x Seasonic ?

D844569C-C887-4806-BDA6-563432C35371.jpg

BE372A01-00ED-4987-AE84-90F054A712A0.png
 
Mislio sam možda ako padne cijena RTX 3080 kartama da odradim upgrade sa postojeće RTX 3070, da li ima još neka karta van ove liste koja bi bila kompatabilna sa NZXT H1 kućištem ? Moja trenutna grafička je 51mm duboka i mislim da je to i krajnja granica da karta može da diše bez ikakvih modifikacija (35c idle, 67c mislim da je neki max posle odrađenog undervolta što mi je skroz ok)

Takođe bih vjerovatno išao i na 5800X3D, vidim čak da i na ovom fabričkom Seasonic napajanju što dođe u H1 ga voze bez problema u kombinaciji sa RTX 3080 što mi je baš insane. :D
Išao bih na neko 750w SFX, koliko vidim nije neki izbor, Corsair SF750 ili od CM V750 ? Takođe mi stiže i Renegade 3600Mhz memorija ali to je manje bitno.
 
Mislio sam možda ako padne cijena RTX 3080 kartama da odradim upgrade sa postojeće RTX 3070, da li ima još neka karta van ove liste koja bi bila kompatabilna sa NZXT H1 kućištem ? Moja trenutna grafička je 51mm duboka i mislim da je to i krajnja granica da karta može da diše bez ikakvih modifikacija (35c idle, 67c mislim da je neki max posle odrađenog undervolta što mi je skroz ok)

Takođe bih vjerovatno išao i na 5800X3D, vidim čak da i na ovom fabričkom Seasonic napajanju što dođe u H1 ga voze bez problema u kombinaciji sa RTX 3080 što mi je baš insane. :D
Išao bih na neko 750w SFX, koliko vidim nije neki izbor, Corsair SF750 ili od CM V750 ? Takođe mi stiže i Renegade 3600Mhz memorija ali to je manje bitno.
Ne znam da li još neka 3080 pasuje...

Corsair je bolja varijanta, ako možeš da ga nabaviš. Mada, CM ima i 850W verziju svog napajanja, ako se dobro sećam, čisto da budeš sigurniji...
 
Ne znam da li još neka 3080 pasuje...

Corsair je bolja varijanta, ako možeš da ga nabaviš. Mada, CM ima i 850W verziju svog napajanja, ako se dobro sećam, čisto da budeš sigurniji...
Corsair SF750 je najvece koje oni imaju za sad. Ali ne znam sto kod nas nema nista skoro od Crosair napajanja. Imaju sasvim dobra napajanja.
 
Nazad
Vrh Dno