Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Ploča ima 2 M.2 slota, drugi je na poleđini ploče...tako je na ITX pločama već nekoliko generacija...
 
Pa taj na poleđini sam iskoristio, sad vidim da je ladno drugi slot ispod hladnjaka čipseta.
 
RTFM, čovek...manual za ploču je jedini papir za kompjuter koji treba čuvati, sem računa...
 
Niko da viče da ni Hyper 212 ne staje ovdje, ladno sam se 2 puta zajebao... :D Letimično guglao, vidio par komentara na reditu gdje kažu da staje i odmah ga poručio. Mada kuler staje, ali sa mesh panelom samo, sa staklenim neće da može. Moja zamisao je bila staklenim panelom ali je i ovaj mesh prelijep, vjerovatno ću ga i ostaviti tako + mnogo bolje hlađenje. Što se tiče ostatka sistema tiče koga zanima - Ryzen 5600x, 2x16GB KINGSTON FURY Beast RGB 3200MHz (stiže u ponedeljak do tada stari moduli). Gigabyte RTX 3070 8GB Gaming OC, Samsung 980 PRO 500GB (i gledam još koje SSD-ove da stavim pošto ploča ima samo 1 m.2 slot) Ove fabričke ventilatore 2x120mm što dođu za bottom nisam ni stavljao jer bukvalno se dodiruju sa grafikom a moja čak i nije među najvećim prasicama (2.5 slota zauzima).

Sve u svemu jako zadovoljan, uživo mnogo bolje izgleda, oduševljen sam kućištem, što kvalitetom izrade što izgledom + rasporedom unutra.
bas je kul build, cestitam! da te lepo sluzi!
 
ALPENFÖHN Brocken ECO Advanced je ~4150 din kod madjara, 149mm visina, malo bolji od 212-ce, ako hoces da zamenis ikad xD
 
Posle par meseci blejanja u ormaru, zbog nedostatka vremena, Cooler Master NR200 je konačno upakovan sa EVGA SuperNOVA 650 GM napajanjem i super je sve ispalo. Mir za duži period je zagarantovan uz zamenu cpu/matične u budućem periodu.
 
ja se nosim mislju da uradim deshroud graficke. kad je bal nek je s muziku
 
Wraith Prism kuler je meni lično najljepši AMD kuler + (i to veliki +) što je dosta nizak pa je idealan za ITX. Međutim, računao sam da ne može biti na nivou Hyper 212 Black (koji je i neki entry u tom svijetu) ali kako nisam bio prezadovoljan temperaturama na 212 a i + robusnim izgledom, odučim se da ipak ja probam Wraith Prism sa starog 3700x procesora. Mogu reći da sam jako prijatno iznenađen, u idle idobijam sigurno par stepeni bolje temperature a sad imam dosta više prostora. Probaću sjutra kako se ponaša u igrama ali računam da neće biti sigurno gori od CM 212. Tako da topla preporuka ako imate Wraith Prism, nije "za baciti" :)

PS: Dodao sam za bottom Masterfan SF240r argb, bukvalno se "ljubi" s grafikom skoro i zbog toga sam bio veliki skeptik, ali izgleda fanovi direktno pucaju u grafiku i to rezultira 7-8 stepeni sigurno manje u idle, probaću sjutra u igrama kako se ponaša. Za top sam stavio 2x120mm fabričke da izduvavaju pa računam da je protok vazduha dobar.

PPS: Skoro da nema razlike u temperaturama sa i bez mesh stranice što mi je fantastično.


20211007-224551.jpg
 
Ako ikad budes hteo vece performanse dodaj Scythe Fuma 2, ili bilo koji kuler <=155mm, toliko staje sa staklenom stranom. Sad jedino sto Fuma nema ARGB xD
 
ja bih stvarno preporucio ovaj silver arrow. nova verzija je sigurno jos bolja.

ako se skinu ventovi sa graficke nije dobro da bude par cm prostora izmedju drugih ventova i heatsinka? bolje je da se stave drugi ventovi direktno na heatsink, pa makar uvezao onim zip vezicama? ili mozda moze da se osravi par cm izmedju, a da ne bude strasno?

porucio sam 5x arctic p12, jedan vec imam. ima da pravim promaju samo da bije :D
 
pa da... oni drasticno gube efikasnost sa daljinom. bolje da izgleda ruzno, a bude tiho.

u kucistu ce onda biti samo arctic p12, 5 komada na 800 rpm. ako to nije dovoljno da ga oladi, onda ne znam... bice i on otvoren :D
 
bas je lep! cestitam na kupovini! nije uopste veliki! koliko te izneo? ne mogu da verujem da je preporucena cena toga sa rizerom duplo manja nego streacom da2...
 
ma vrhunsko kuciste. i ja sam ga razmatrao i na kraju uzeo da2. nekako mislim da kombinacija luftiranja i airflow-a moze da bude bolja od samo mesh i luftiraj se. necu da ti mracim to kuciste je vrhunsko, neka te lepo sluzi. i manje je od da2 i duplo jeftinije.
 
ja uopste nisam odusevljen tim kucistem. nisam ga cak nikad ni jz daleka razmatrao za kupovinu. zao mi je jer prestaje da se proizvodi, jer ce ljudi imati manji izbor, ali nece mi preterano nedostajati

edit: sigurno ce da ga zamene necim, vec su izdradili ime u zajednici

edit2: izgradili ime koje ce vrlo brzo da ublate, jer ne samo sto prestaju da prave m1, prestaju da prave i bilo kakve dodatke za njega, tako da kome kroz par godina bude trebalo nesto moze da se slika. a davali ljudi 250 usd za tu glupost.... bzv...
 
Poslednja izmena:
@Skankhunt42 to je jedna prednost Lian Li-a (kad ne pravi on nekom, nego kad je visi nivo saradnje sa Lian Li brend-om (O11 serija sa der8auer-om), ili SSUPD pod-brend.
 
slazem se... ali i ovaj ncase je pravio lian li bese? sta ih sprecava da bar nastave da prave delove? uvek moze nesto da ti zatreba, kontaktiras podrsku i oni ti posalju, ja sam sad smarao streacom da mi posalje neke delove, pre toga sam recimo smarao hifiman da mi posalje nove padsove za slusalice (koji inace kostaju fazon 100 usd), i stigli su mi pre neki dan... hocu da kazem samo da ako kupujes takav proizvod od 200+ usd ocekujes i neku podrsku majkumu?
 
Ja bih rekao da su svi ti SFF proizvođači malo precenili vrednost svojih prozvoda kada su skontali da postoji tržište i da su ljudi spremni da plate za mala kućišta.
Odnosno, nisu se prilagodili tržištu. U startu je to možda i moglo da prođe dok je bilo samo par njih, sad kad ih je iskopirala gomila kineza, ušle velike kompanije i prodaju manje više ista kućišta za 50-100$, smanjio se drastično broj porudžbina za 200+ dolara po komadu, pa ne znam kako superiorna da im je završna obrada.

NR200P je recimo primer - niti je najmanje niti najbolje SFF kućište, ali je dovoljno manje od standardnih ATX, ne postavlja toliko ograničenja oko hardvera i solidne izrade je + duplo niža cena i poznat brend koji eto, neće nestati kao nCase preko noći. Videćemo šta će biti sa ostalima...
 
mdni je streacom pokazao srednji prst, kazu uzmi pa kupi, nema za dz :D

porucio sam neke sitnice, ako ce i oni da propadaju da imam u rezervi :D

inace, apsolutno si u pravu. svako kuciste je simpaticno na svoj nacin, ali 250+ usd (eur) je van svake pameti. nije toliko bolje od serijske proizvodnje koliko je skuplje.
 
zna li neko da li su kompatibilni kablovi od napajanja Corsair SF 600 Gold sa SF 750 Platinum?
 
Ja bih poslao taj upit njihovoj podrsci. Da ne bude nekog vatrometa...
 
Jesu, isti su, SF serija je Gen4 a i to se odnosi samo na 24pin za ploču, ostalo je sve isto i kod drugih serija.


The only difference between Type 3 and Type 4 cables is the pinout of the 24-pin ATX cable; all other cables (SATA, PCIe, etc) are the same.
 
Hvala drugari.
 
Imate li predlog za ventilatore za NR200, uz kućište dobio sam crni običan Cooler Master Sickle Flow 120mm i metnuo ga na vrh :D 😁, posto vidim da postoje i ARGB, RGB i ko zna šta još. Nisam stručnjak za ventove ali mislim da je bolje da dokupim još jedan pa da budu u paru nego da jedan bleji sam, ili da uzmem nešto drugo po vašoj preporuci. Hvala.
 
ja mogu da ti dam jedan arctic p12. imam 6 a treba mi 5. u principu najbolje su ti noktue, a posle toga bi trebalo da bude taj p12. mada sve zavisi sta ti zapadne kazu da su neki p12 iritantno bucni, I dunno.
 
Umeju da budu bučni kad su montirani na vrh kućišta.
 
Nazad
Vrh Dno