Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Kaljeno staklo je osetljivo najvise na coskovima, tako da ne mora da znaci.
 
 
Jel neko uzimao neko flex atx napajanje do sada , ako jeste koje je uzimao ? Pitam za kucista recimo koja su ispod 6L
 
Poslednja izmena:
Za tu neku zapreminu je možda HD Plex bolje rešenje jer još manje prostora zauzme, jedino da se vidi oko kačenja i razvoda kablova šta je sve potrebno.
 
Jel neko uzimao neko flex atx napajanje do sada , ako jeste koje je uzimao ? Pitam za kucista recimo koja su ispod 6L
Neka full modular varijanta Enhance ENP-7660 napajanja (nema nista bolje jos uvek):



Silverstone FX600 Platinum je ista platforma, ali nije modularno + ventilator losijeg kvaliteta od ova dva iznad

Kod:
https://www.amazon.de/dp/B09S5T2QMZ

Ili 1-2 HDPlex GAN 250W modela ko sto @mickeyrs spomenu:

 
Hd plex 400w prosle godine ih pitao u julu za stanje , rekli mi da nabavljaju za kraj avgusta, tako da mozda imaju i ove godine u avgustu. Pitanje je kako shipuju isto, tad sam imao neku kombinu za Nemacku pa sam hteo da porucim za tamo tu nije bilo problema.
Pa mozda Silverstone najisplativiji od flexa ali mora noctua kuler da se stavi umesto stock kulera , kazu svi da je stock bas bucan.
 
Streacom FF1 mozda dodje ipak u 16.9L velicini umesto 15.9L velicini i sa podrskom za 158mm visoke vazdusne kulere.

Tvorac upravo postavio poll na SFFGurus discord-u, i trenuno 84 ljudi glasalo da se povecaju dimenziju kucista naspram 22
 
Jedan litar gore-dole nije ništa, neće ni da se primeti, ali bolja kompatibilnost itetako hoće...
 
Ovo imas kod nas
 
Znaci i koji litar gore dole , da su samo 5cm recimo izduzili NR200 mogla bi da stane mATX i napajanje bi moglo napred sa drzacem napravljen u 3d stampi , to bi bilo vrh :ninja:
 
5cm duže izađe na više od jednog litra...u slučaju NR200 malo više od 2 litra.
Opet nije mnogo ali eto...SFF picajzle bi čupale kosu zato što bi prešlo magičnu granicu od 20L za pola litra...
 
Znaci i koji litar gore dole , da su samo 5cm recimo izduzili NR200 mogla bi da stane mATX i napajanje bi moglo napred sa drzacem napravljen u 3d stampi , to bi bilo vrh :ninja:
Streacom FF1 bi trebalo da radi microATX stock, za razliku od SSUPD koji izbacise Meshlicious D, za koji treba $60 dodatak da uradis mATX i da se stavi naopacke, ... + 4000 serija graficke ne mogu da stane tako da dzabe im $110 osnovna cena
 
Ovo imas kod nas
Da flex guru standard , medjutim mrsavo madjari samo 300w za sada, sto je ok za b550 itx i 5700g bez grafe ali za kombinu sa nekom malom grafom valjalo bi ici na minimum 500w
 
Xtia šalje ka nama provereno, a koliko vidim HDPex pored 250W izbacio i 500W GaN model, tako da to već može ozbiljnu snagu da spakuje u malo kućište, treba to sve i ohladiti nekako u sub-6L. Jedino ne znam kakav je ovaj ventilator u njemu, deluje dosta restriktivno postavljen, mada sigurno pravi bolju promaju od full passive varijante, još ako bi se i zamenio nekom noctuom 40mm i malo razbušili delovi odakle usisava vazduh... dosta mi je čudno postavljen, ali kapiram da inženjeri koji su projektovali bolje znaju zašto su ga tako postavili. :D
 
Za 5700G ti je dosta i 120W, sa 300W slobodno može i neka grafika...
Agreed , stim sto ako i budem pravio tako nesto vrtno cu ici bez grafe . Neki fin workstation moze da ispadne + mozda moze i jos manje kuciste da ide ;)
Xtia šalje ka nama provereno, a koliko vidim HDPex pored 250W izbacio i 500W GaN model, tako da to već može ozbiljnu snagu da spakuje u malo kućište, treba to sve i ohladiti nekako u sub-6L. Jedino ne znam kakav je ovaj ventilator u njemu, deluje dosta restriktivno postavljen, mada sigurno pravi bolju promaju od full passive varijante, još ako bi se i zamenio nekom noctuom 40mm i malo razbušili delovi odakle usisava vazduh... dosta mi je čudno postavljen, ali kapiram da inženjeri koji su projektovali bolje znaju zašto su ga tako postavili. :D
Damn, nisam video da su izbacili i 500w verziju :love: super resenje realno
 
Poslednja izmena:
Da flex guru standard , medjutim mrsavo madjari samo 300w za sada, sto je ok za b550 itx i 5700g bez grafe ali za kombinu sa nekom malom grafom valjalo bi ici na minimum 500w
Ja nikada ovde ne preporucujem madjare, pa ni za Flexguru. Imas kod nasih prodavaca i 300w i 500w
 
500W HD Plex je 50mm duze od Flex napajanja, nikako ne moze da stane u ~6L kuciste na standardno mesto za Flex napajanje, samo uspravno nekako ugurati (poprilicno je nezgodnih dimenzija, sto znaci jos krace graficke, najverovatnije samo Manli 4060 staje od svih jacih grafickih (149mm duzina), i mozda Inno3D 4060 Compact (155mm duzina). I ASL 1660/1660 Ti (148mm duzina).
 
Poslednja izmena:
Eee u persun , bas steta .Medjutim treba ga imati u vidu svakako za neke builds moci ce fino da se iskoristi
 
Eee u persun , bas steta .Medjutim treba ga imati u vidu svakako za neke builds moci ce fino da se iskoristi
Sigurno, i u 4-5-6L kuciste, samo mora covek jos vise da bude izbirljiv sa grafickama, extenderima, maticnim, kulerima xD. A u bilo koje vece kuciste, i nova sto budu pravila za njega ce moci bez problema
 
Sub-6L i manje nije baš neka kategorija gde ima previše izbora za diskretnu grafiku, kućište, hlađenje... tako da HDPlex je taman za tanka/pljosnata kućišta gde ima mesta u dužinu, no dobro, svakako treba videti da li odgovraa za konkretno kućište koje se planira.
 
Pa u sustini moze da stane i flex guru jako fino, ono sto je veliki problem jesu kablovi ( jos na sve to nisu modularni ). Ko god da se usudi na ovako nesto , ozbiljan sado-mazo je u pitanju :LOL:
 
 
 
Stize Cooler Master NR200P Refresh. Nece menjati nesto previse (nema gore dole u velicini itd), and sve sitnice. Da se ponadamo microATX podrska xD
 
^ ima iponu inter-tech im1 koji je sama im01 klon, ja licno cekam do kraja ovog meseca da vidim da li ce opet stici cst350 plus kod nas.
Nista drugo nisam uspeo da nadjem kod nas, taj nr200p trenutno podrzava ploce dimenzija 244 x 226mm a moja matx ploca je 244 x 244mm :D doduse videh na reditu da moze i sa adapterima da se ubaci matx ploca.

ap201 je ok ali dugacko je jako, duze od mog meshify c, neki cilj je da smanjim kuciste sto je vise moguce bez da menjam plocu.
 
Nazad
Vrh Dno