Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

AP201 ima zapreminu od 33L. Viđao sam ATX kućišta jedva veća od toga a sam imam ATX kućište koje je manje.

Teško da ćeš naći mATX kućište koje prima full mATX ploče, manje je od 25-30L i ne ograničava te mnogo...Silverstone je imao jedno ali se više ne proizvodi, Sliger Cerberus je skup i teško ga je nabaviti (ako ga još uvek prave), Raijintek Thetisa isto više nema...
 
Ima Thetis 13000rsd u domacoj radnji.
 
E....d na Zvezdari.
 
Gle, stvarno...fino. Skupo je ali je jedno od najkompaktnjih ATX kućišta. Hlađenje mu nije jača strana i tesno je ali samo 27L a ja sam spakovao tower kuler, 160mm napajanje, HDD i 300mm grafiku u njega...
 
 
Zašto imam osećaj da su drveni elementi na PC Case-ovima izašli iz mode i pre nego što su postali moda?
Pre samo dva meseca sam se oduševljavao sa North, Terra i sličnim kućištima, sad bi opet nešto ful limeno ala Mac Pro.
U prevodu, nisam ni stigao da kupim drveno kućište, a već me prošla želja :D
 
Mi o vuku, a vuk na vrata:
2023-07-26: FormD website is open!
  1. We have officially updated T1 V2 to T1 V2.1. The changes and instruction manual will be released this weekend.
  2. We have lowered the price by USD30 for T1 Sandwich Kit + PCIe 4.0 + Steel Mesh. It now starts at USD 205.
  3. Starting in September, we will have Powder Coated Aluminum Mesh Panel for T1, starting at USD 235 with PCIe 4.0 Riser.
  4. We have added new colors, E-White and TwoTone, for T1 Sandwich Kit.
  5. We also added CNC + Anodized Gray Color Aluminum Mesh for Titanium Color T1 Sandwich Kit.
Update nakon mesec dana zezanja s ovima 😒 dodao sam odmah tada v2.1 anodised mesh varijantu, dok su oni meni odgovorili na mail oko slanja DHLom i ja njima potvrdio da prihvatam sve rizike... prođe par dana i - nestalo.
Sad čekao mesec i kusur, najavili za 28.08. restock, opet delays, naterao si me da idem i na Discord da pratim... sve u svemu, opet cimanje i čekanje i gubljenje vremena... na kraju poručih ovaj v2.0 sa powdercoated stranicom pa ću videti šta i kako kad stigne.
Možda ode na neko farbanje (oni Cerakote farbani vrhunski izgledaju, ali ko to kod nas radi uopšte, google ništa ne izbacuje na tu temu, jedino oružje i fitnes oprema koja je već odrađena tom bojom iskaču...) možda i samo prepakujem H2O mašinu... videćemo.
 
A smor, sto nisu uspeo da ugrabis V2.1 Anodised :(

Da Cerakote odradjena izgledaju bas dobro
 
Da li ima neko proverenu informaciju da kuler visine 158-159mm moze da stane u cst350 plus? Vidim konacno ga atom ima na stanju.
 
158mm mooožda stane...vidim po netu da su uspevali da nabudže 158mm visoku Noctuu U12A u Sama IM01, što je klon FSP-a (ili obrnuto), ali samo ako se skine side bracket. Svejedno, ne bih rizikovao, nije garantovano. Ima i nižih pristojnih kulera...
 
Trebalo bi brzo da se pojavi NCORE 100MAX od Cooler Mastera, djeluje jako interesantno, ovako na papiru. Dolaziće u 2 verzije (3 i 4 slots), širine samo 15.5/17.2cm i moći će da primi čak i RTX 4090 :oops: Ono što mi se ne dopada su boje, dolazi izgleda u samo ove dvije.

Untitled.png
 
Koliko je skrnav CM sajt. o_O

Zanimljivo kuciste ali preskupo, najavljena cena oko 370$.
 
Poslednja izmena:
Stalo sve u cst350 plus, verujem da moze kuler i do 160mm visine da stane, ovaj moj je 158.5mm
 

Prilozi

  • IMG_0607.jpeg
    IMG_0607.jpeg
    304.8 KB · Pregleda: 102
Malo mi je dosadio PS5, presao 3 igre i sad ce izgleda otici. Na scenu bi stupila neka 4k mahina( ne nesto ekstremno) u neko miniITX kuciste zato sam bacio oko na NZXT H1 V2. Sta mislite vredi li napajanje i cpu hladjenje koje dolazi uz njega?
 
4K i NZXT H1 teško da će da može, mislim može ali bukvalno bi morao da tražiš referentnu 7900xtx, samo ona može da stane u njega a da ne treba jače od 750w napajanje.
 
Ma nista ekstemno samo za emulatore 99% yuzu...ali u 4k nadam se da mi nece trebati nesto prejako.
 
Stigao T1 posle 17 dana puta Fedexom preko Aljaske... sad me i ne čudi što su bili sumnjičavi da li će stići do Srbije. :LOL:

Još da nađem par dana da prepakujem mašinče pa da uporedim utiske. Treba i premeriti trenutno stanje u A4-H20...
 

Prilozi

  • 0-02-05-75036cbe5093581037ab20b5e155635ba11c80944b5915ee1b7586e07be70737_1573ee173adc8f49.jpg
    0-02-05-75036cbe5093581037ab20b5e155635ba11c80944b5915ee1b7586e07be70737_1573ee173adc8f49.jpg
    151.6 KB · Pregleda: 66
Serbia =/= Siberia :D
 
Stigao T1 posle 17 dana puta Fedexom preko Aljaske... sad me i ne čudi što su bili sumnjičavi da li će stići do Srbije. :LOL:

Još da nađem par dana da prepakujem mašinče pa da uporedim utiske. Treba i premeriti trenutno stanje u A4-H20...
Bitno da je stiglo, nek te sluzi dobro xD
 
Strasno koliko je nikakav izbor za miniITX ploce. Nisam toliko u prici ali mozda je i rano za b650 AM5 miniITX
 
Bukvalno nikakav izbor. Kada sam gledao pre 4 meseca, nije nijedna ITX sa boljim čipsetom bila u ponudi domaćih prodavaca i dve na KP.
 
@acep @Envoy barem imamo ROG Loki SFX-L 750W i 850W napajanja u ponudi sad

i Raijintek OPHION ELITE TITAN i Phanteks Enthoo Evolv Shift 2
 
Pa za toliko kućište bi bio poduhvat da ne može da stane. :LOL:

Jedan od razloga zašto me je T1 toliko dugo intrigirao, minimalan footprint a staje svašta od hardvera...


Kapiram da bi mogla i Nitro da se uglavi (nisam previše istraživao), deshroud ili mali distanceri stranice, doduše ostaje luft sa strana...
 
Pa za toliko kućište bi bio poduhvat da ne može da stane. :LOL:

Jedan od razloga zašto me je T1 toliko dugo intrigirao, minimalan footprint a staje svašta od hardvera...


Kapiram da bi mogla i Nitro da se uglavi (nisam previše istraživao), deshroud ili mali distanceri stranice, doduše ostaje luft sa strana...

Cak ima i Reference verziju gde moze par grafickih da stane naopako gore bez riser kabla.


Nego, krenule prijave za rezervaciju za pre-order za Streacom FreeFlow One (Iskazivanje interesovanja za odradjivanje pre-order):


Iako ce FreeFlow One eventualno biti pravljeno u vecim kolicinama (u nekom trenutku kasnije sledece godine, kao i Ncase i FormD), ko god ne odradi ovaj IC da potvrdi da razmislja o kupovinu, najverovatnije nece moci da nabavi kuciste u narednih nekoliko meseci ako bude previse kupaca i zbog nacina kako je organizovana logistika i lanac proizvodnje.

Mislim bice malo viska sigurno zbog ljudi koji odustanu, ali to ce najverovatnije da ode sve za Americko trziste
 
Pa za toliko kućište bi bio poduhvat da ne može da stane. :LOL:

Jedan od razloga zašto me je T1 toliko dugo intrigirao, minimalan footprint a staje svašta od hardvera...


Kapiram da bi mogla i Nitro da se uglavi (nisam previše istraživao), deshroud ili mali distanceri stranice, doduše ostaje luft sa strana...

imaju ceo svoj subreddit :)

 
Nema ovaj t1 kod ugara. Kad pogledam koliko su skupa ova napajanja sfx-l vise se isplati uzeti NZXT H1 V2 za 400e sa napajanjem(750 krastavac...) i vodenim,razer kabalom...
 
Nije tip proizvoda koji se generalno pojavljuje u otvorenoj prodaji u prodavnicima. Sad je kasno za kupovinu, FormD T1 proizvodni kapaciteti su preusmereni na Ncase M1 EVO i Streacom Freeflow One izlazak.

Doduse covek iza sva tri je rekao da je uspeo da ugovori novi proizvodni kanal u skoroj buducnosti sa prijateljima iz neke velike fabrike, kojima usporio biznis velikih firmi ko Apple ko ostali, pa sad hoce da se late i malih kolicina proizvodnje xD

Ali sa trece strane pomocnik, dizajner co-founder T1 je upravo napravio paralelni sajt/paralelnu prodavnicu, pokusava da napravi prevaru, ili nesto nalik na hostile take-over-u, tako da mozda T1 u trenutnoj verziji bude legalno sprecen za prodavanje, i morace da se ceka dovoljno redizajnirana V3 verzija 😅
I believe I have been maligned 😛

3FC ( co-dizajner) koji pokusava malverzacije protiv FormD firme), tvrdi da je T1 vecinski njegov dizajn 😅

I W360 (covek koji drzi veze ikontrolu sa fabrikama i distribucijom iza Streacom FreeFlow One, Ncase M1 EVO, Ncase M1 (co-dizajner-om sa trecim Necere likom), Lian Li Meshlicious, i FormD T1):

Prethodni 3FC komentari su parafraziram, hocu kontrolu nad proizvodnjom i distribucijom, odmah! Hocu vise T1 odmah, ne mogu da cekam da se sredi sa ostalim kompanijama. 😅

3FC said recently, and I quote, "T1 is dead, it's four years old".

T1 is really expensive to keep running compare to other similar projects. If 3FC says the product is dead, why go through the painfully expensive experience any longer. So I proposed ceasing FormD operations because what he said, pretty straightforward logic.

I created and drafted on CAD a lot of features you guys enjoy on the T1, so it's a product I co-designed and not an easy decision for me either.

My side has been paying over 90% of the T1 expenses since 2022, so I don't know what he is talking about regarding not paying for FormD expenses.

I find the mother's bank statement hypocritical, 3FC's mother's bank was used for 2020, so I copied his approach, not sure what's wrong with that.

3FC blackmailed myself and NCASE, to that end, I have receipts and already contacted legal and proper authorities.

At this point, we have asked @Seiph to mediate. We also began legal review, and reached out to financial auditors for transparency purposes.

my other business partners find it coincidental that 3FC is making all these accusation public during the launch of other collaboration products, I also find it very suspicious indeed.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno