Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Vazduh.
 
Stiglo danas:)
IMG-3849.jpgIMG-3850.jpgIMG-3851.jpgIMG-3852.jpgIMG-3853.jpg

Pitanje u vezi vazdušnog kulera: Koji odabrati za Ryzen 5 5600?

Ja sam mislio sledeću kombinaciju:

https://ipon.hu/shop/termek/id-cooling-is-60-evo-argb/1919366

+ Noctua NF-A12x15 fan na njemu.



Ili predložite nešto drugo (da ima kod Mađara).

Vidim da imaju Scythe Big Shuriken 3 ali RGB verziju i skuplji je malo.
 
Lepo izgleda dok ga prasina ne preplavi sa svih strana, pa postane belo. :D
Brisanje svaki dan ti ne gine i ciscenje unutrasnjosti dva puta godisnje.
 
Stiglo danas:)
Pogledajte prilog 350129Pogledajte prilog 350130Pogledajte prilog 350131Pogledajte prilog 350132Pogledajte prilog 350133

Pitanje u vezi vazdušnog kulera: Koji odabrati za Ryzen 5 5600?

Ja sam mislio sledeću kombinaciju:

https://ipon.hu/shop/termek/id-cooling-is-60-evo-argb/1919366

+ Noctua NF-A12x15 fan na njemu.



Ili predložite nešto drugo (da ima kod Mađara).

Vidim da imaju Scythe Big Shuriken 3 ali RGB verziju i skuplji je malo.

Ili IS-60 sa Noctuom ili Big Shuriken sa stock fanom...razlike u temperaturi su minimalne, koliko vidim.
 
thermaltake silver arrow
Silver arrow je prevazidjen odavno, Noctua NH-D12L takodje (sam heatsink, ventilator ne jos). Ima vec -20, mozda do max -40 dana kako "ga" unistava ID-Cooling SE-207-XT-Slim. 7 heatpipe-ova, tezi/masivniji od NH-D12L (oba poprilicno masivnija od Silver Arrow serije), i novi next-gen ID-cooling ventilator (nije LCP nazalost). Sve za 135mm visine.


20220701154828_82153.jpg

+1 za IS-60, JONSBO HX6200D je najverovatnije nesto bolji, ali ga ima samo u beloj boji nazalost :(
1885380_jonsbo-hx6200d.webp
 
Poslednja izmena:
vrhunski! ovo jede klasicne dvanaestice?
Ne sa stock kacenjem, al uz zip-ties, najlonske vezice, ili malo muke, da xD, samo jos da izadje, nikako da se pojavi na trzistima. ID-Cooling generalno ima odlicnu kontrolu kvaliteta, tako da ne verujem da ce biti nekih falinki, neverovatno je masivan sa 1100 grama (210g vise od Noctua NH-D12L, a vent je verovatno laksi, tako da jos nesto grama vise), a Silver Soul 135 je 740g.

U stvari mozda i mogu standardne sa metalnim kacenjem sto dolazi sa njim, pokazuju na animaciji klasicne 120-ce + ima 3 dodatnih metalnih kacenja xD
 
Poslednja izmena:
A ovaj? + Noctua NF-A12x15 fan

 
Ne sa stock kacenjem, al uz zip-ties, najlonske vezice, ili malo muke, da xD, samo jos da izadje, nikako da se pojavi na trzistima. ID-Cooling generalno ima odlicnu kontrolu kvaliteta, tako da ne verujem da ce biti nekih falinki, neverovatno je masivan sa 1100 grama (210g vise od Noctua NH-D12L, a vent je verovatno laksi, tako da jos nesto grama vise), a Silver Soul 135 je 740g.

U stvari mozda i mogu standardne sa metalnim kacenjem sto dolazi sa njim, pokazuju na animaciji klasicne 120-ce + ima 3 dodatnih metalnih kacenja xD
hvala za info, odlican je kuler. ne svrbi me dzep za upgrade, sa ovim silver arrow mi se vent vrti na oko 500 u loadu, a to je zaista ne cuje (barem ja ne cujem)
 
Za 250 evra, H1 ver. 1 je odlična kupovina.
IMG_0698.jpg
 
Da i ja sam jako zadovoljan, bio sam skeptik zbog temperatura preko vrućeg ljeta ali ali max temperatura koju sam dobio što se GPU-a tiče je 81c i to u Cyberpunku koji prži grafiku poprilično. Procesor je ko špricer, ne prelazi 65c u full loadu. Undervoltovana grafika dabome.
 
image00040.jpegimage00046.jpegimage00052.jpegimage00029.jpegimage00034.jpegimage00020.jpegimage00022.jpegimage00006.jpegimage00009.jpegimage00014.jpeg
 
Za sve Vas što imate ova minijaturna kućišta i zverine od konfiguracije upakovane unutra (Ryzen 5 3600/Intelov egal i nagore, 6800XT/RTX 3080+).. Kakve su vam temperature kada dobrano opteretite grafu i procesor? Zanima me isključivo za vent/vazduh, ne voda :)
 
vent, vazduh, 6800 non xt kopa 24 sata dnevno, temperatura 65 stepeni, hotspot 70. kad igram igrice ili malo vise ili malo manje u zavisnosti od igrice. neki maximum je mozda 70 stepeni, a hotspot 75-80.

procesor 3700x je uvek na 70 stepeni i u idle i u load :D samo se menja brzina venta
 
vent, vazduh, 6800 non xt kopa 24 sata dnevno, temperatura 65 stepeni, hotspot 70. kad igram igrice ili malo vise ili malo manje u zavisnosti od igrice. neki maximum je mozda 70 stepeni, a hotspot 75-80.

procesor 3700x je uvek na 70 stepeni i u idle i u load :D samo se menja brzina venta
70C u Idle? To je previše… Koji hladnjak imaš?
 
Drzi ventilatore na 400rpm u idle pa otud
 
70C u Idle? To je previše… Koji hladnjak imaš?
thermaltake silver arrow onaj onizi od 135mm sa arctic ventom. ma ventovi su na low rpm, u pravu je danilo. a i vrucina je u kucistu, iako je cpu u idle graficka je na 100% 24/7 mozda nije bas 70, ali fazon 65-67, znam da je nesto nenormalno visoko... ali ne opterecujem se previse, vole rizeni da se kuvaju, nista njima ne fali... sad ces da me teras da proverim kolika je temperatura...

edit: postavio sam sliku iz hw info. ovo je u idle, idluje ovako dve nedelje... vent na cpu bogme nije ni na malom rpm - 650 rpm. ne znam sta mu je, nesto mi tu smrdi, ali me toliko mrzi da resavam, da ne mogu da opisem... mozda sam napljuvao previse paste kad sam montirao, de znam...

edit2: kakav sam **** nisam lepo napravio screen shot, ne vidi se sta je min / max / avg... sad moram opet
 

Prilozi

  • cpu temp1.JPG
    cpu temp1.JPG
    111.5 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
thermaltake silver arrow onaj onizi od 135mm sa arctic ventom. ma ventovi su na low rpm, u pravu je danilo. a i vrucina je u kucistu, iako je cpu u idle graficka je na 100% 24/7 mozda nije bas 70, ali fazon 65-67, znam da je nesto nenormalno visoko... ali ne opterecujem se previse, vole rizeni da se kuvaju, nista njima ne fali... sad ces da me teras da proverim kolika je temperatura...

edit: postavio sam sliku iz hw info. ovo je u idle, idluje ovako dve nedelje... vent na cpu bogme nije ni na malom rpm - 650 rpm. ne znam sta mu je, nesto mi tu smrdi, ali me toliko mrzi da resavam, da ne mogu da opisem... mozda sam napljuvao previse paste kad sam montirao, de znam...

edit2: kakav sam **** nisam lepo napravio screen shot, ne vidi se sta je min / max / avg... sad moram opet
Opet mi nije jasno...

Jel to ova aždaja od kulera?

Kako si uspeo da ga staviš u Meshlicious uopšte?😂 Pretpostavljam da držiš stranicu otvorenu?:)

I da je tako, takav kuler u kombinaciji sa tim CPU i 650 obrtaja ne bi smeo da idluje na 70C... to je užasno i nešto ne valja sigurno... Mene bi to nerviralo samo tako ali ok ja sam takav😂:rolleyes:

Ja sa AMD Ryzen 5 3600 + ID-COOLING IS-50X V2 / NOCTUA NF-A12x15 PWM chromax.black.swap, zatvorene sve stranice, nema klime u sobi, oko 700RPM CPU i Chassis fanovi napred dve 140 koje ubacuju vazduh (promenio sam sa exhaust na intake jer je bolje, barem kod mene) imam idle oko 43C. Mašina je jako tiha.

Screenshot 2022-08-22 194028.pngScreenshot 2022-08-22 194101.png
 
Nije Silver Arrow nego Silver Soul
 
Opet mi nije jasno...

Jel to ova aždaja od kulera?

Kako si uspeo da ga staviš u Meshlicious uopšte?😂 Pretpostavljam da držiš stranicu otvorenu?:)

I da je tako, takav kuler u kombinaciji sa tim CPU i 650 obrtaja ne bi smeo da idluje na 70C... to je užasno i nešto ne valja sigurno... Mene bi to nerviralo samo tako ali ok ja sam takav😂:rolleyes:

Ja sa AMD Ryzen 5 3600 + ID-COOLING IS-50X V2 / NOCTUA NF-A12x15 PWM chromax.black.swap, zatvorene sve stranice, nema klime u sobi, oko 700RPM CPU i Chassis fanovi napred dve 140 koje ubacuju vazduh (promenio sam sa exhaust na intake jer je bolje, barem kod mene) imam idle oko 43C. Mašina je jako tiha.

Pogledajte prilog 353182Pogledajte prilog 353183
nije taj silver arrow, vec verzija od 135mm visine i jednim 12cm ventom. nemam ja meshlicious vec streacom da2 i zatvorene su sve stranice.

iskreno ne znam sta je sa tim procesorom, ali eto te su temperature, sta da im radim :D

verovatno ga malko graficka zeza de znam...
 
Fav-S7vagAE7l4K


Konacno se prilagodjavaju kuleri novim ultravisokim obstrukcijama na mini ITX plocama. Doduse nije bas generalni nizak kuler, al ce ovo svejedno biti korisno ako se ovaj ITX trend prenese na microATX ploce, + je odlicno za NR200P, FSP CST350 Plus gde mogu da stanu visi kuleri

Fav-URXaIAECRzy

Steta samo sto je ovo Silverstone Sugo 16 kuciste sa slike iznad krs po pitanju protoka vazduha :(
 
Nazad
Vrh Dno