Šta je novo?

Midea Breezeless

Kod mene je situacija malo nejasna. Klima je postavljena oko prvog marta i recimo da je aktivno radila svih 30 dana. Subjektivni osecaj je da ne moze da uduva vazduh (100% snaga) kroz vrata od prostoriji koja je ispred nje na 3m, i ispred nje oseca se mlako-srednje toli vazduh, nema vreline kao kod starih običnih klima uređaja. Nejasna mi je Indoor temperatura jer stalno prikazuje temp oko 29-32c a u stanu je ne više od 22c, da li postoji mogucnost da se temperatura meri preko daljinskog ili se to isključivo radi preko unutrašnje jedinice. Potrošnja ya mart je 160,46kw-h sa jednim skokom krive od 57,30kw/h koji se desi u danu kad i nije bilo hladno. U principu prosek joj je 3-5kw dnevno
 
Na svu sreću, pa ne duva vreo vazduh kao obična klima. Ako voliš vruć vazduh, koristi turbo mod.
 
A koliko ti je podešena temperatura (preko daljinskog) kada je u sobi 22 stepena?
 
To što piše u aplikaciji okači mačku o rep, mislio sam na temperaturu izmerenu termometrom u sobi. Ako ti je 22 stepeni hladno, pojačaš. A kako je kad izađeš iz sobe 24 stepena, ne razumem?
 
Na svu sreću, pa ne duva vreo vazduh kao obična klima. Ako voliš vruć vazduh, koristi turbo mod.
Ni ne treba da duva ali j
To što piše u aplikaciji okači mačku o rep, mislio sam na temperaturu izmerenu termometrom u sobi. Ako ti je 22 stepeni hladno, pojačaš. A kako je kad izađeš iz sobe 24 stepena, ne razumem?

Konkretno buni me samo ta vrednost u app-u, npr klima je na zadatih 30 a Indoor temp preko app-a pokazuje 32c, subjektivan osecaj je oko 22-25c. To je npr u situaciji da je klima posle celodnevnog rada pojacana sa 20 na 30c.
 
Ne gledaj šta piše u aplikaciji, šta ona procenjuje. (To je vrv temp koja ona meri oko senzora). Subjektivan osećaj?? Samo termometar, drugo ništa nije relevatno.
 
Ni ne treba da duva ali j


Konkretno buni me samo ta vrednost u app-u, npr klima je na zadatih 30 a Indoor temp preko app-a pokazuje 32c, subjektivan osecaj je oko 22-25c. To je npr u situaciji da je klima posle celodnevnog rada pojacana sa 20 na 30c.

Pisano već 1000 puta. Midea i njeni derivati imaju ovaj problem koji opisuješ. Povodom toga ne možeš uraditi ništa, sem da zameniš klimu (a i Mideu u paketu).
Problem je što softver ne umanjuje izmerenu temperaturu u uj. Senzor temperature se nalazi u uj, na celih 1 cm od izmenjivača.
 
Kod mene je situacija malo nejasna. Klima je postavljena oko prvog marta i recimo da je aktivno radila svih 30 dana. Subjektivni osecaj je da ne moze da uduva vazduh (100% snaga) kroz vrata od prostoriji koja je ispred nje na 3m, i ispred nje oseca se mlako-srednje toli vazduh, nema vreline kao kod starih običnih klima uređaja. Nejasna mi je Indoor temperatura jer stalno prikazuje temp oko 29-32c a u stanu je ne više od 22c, da li postoji mogucnost da se temperatura meri preko daljinskog ili se to isključivo radi preko unutrašnje jedinice. Potrošnja ya mart je 160,46kw-h sa jednim skokom krive od 57,30kw/h koji se desi u danu kad i nije bilo hladno. U principu prosek joj je 3-5kw dnevno
Upali na daljisnkom opciju follow me (preuzima temperaturu sa daljinskog).
Nek je daljinski uperen u klimu, ne predaleko i ne na direktnom udaru zraka iz nje
 
termometar 100 dinara a on pogadja temperaturu na osecaj, i kaze nije dovoljno toplo :rolleyes:

Jos napolju danas preko 20 stepeni...
 
Pa maj ispade nista ne valja od ovih klima od 60-70 hiljada :D Ja se nameracio na Breezeless ili AG 12NXD1.WIK , ona se moze naci za 60ak plus ima 3m cevi za instalaciju. Izlazi jeftinije sa montazom za nekih 15ak hiljada od Breezlessa a slicne su na papiru osim vizuelno.

 
I funkcionalno
 
Kad vec pomenu (i) funkcionalnu slicnost... pitanje koje se tu namece, a u vezi Brezzeless-a je (koliko mi se cini niko od vlasnika do sada nije pisao o tome), ima li i ona problematicno i potpuno nerezonsko (i ucestalo) upadanje u defrost, cak i na relativno visokim spoljnim temperaturama (+10°C, ili cak i vise, kao recimo model Extreme kod pojedinaca), kako se uopste snalazi sa defrostima, i kolika je ucestalost istih u (za to) "kriticnim" uslovima, i za kraj, ima li i ona prilicno jak, "neprijatno prohladan" izduv u monitoring modu kod grejanja, kao sto je to slucaj kako sa Extreme, tako i sa nekim starijim Midea modelima (Mission I, Mission II...)?

Ukoliko nema ovakvih problema, onda mozda tih 15-ak hiljada razlike u ceni nije samo stvar vizuelne, vec i ozbiljne funkcionalne razlike (i klase) uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Koliko je meni poznato, skoro sve Midee imaju "probleme" sa defrostom.
 
Ja imam dve Midee u drugom stanu, doduse malo starije (Mission, pisao sam o tome) i nikada, ali doslovno NIKADA ih nisam "ulovio" da upadaju u (bilo kakav) defrost na za to nerezonski visokim sp temperaturama.

Ono sto se meni ne dopada kod njih je, sto kada u "problematicnoj zoni" ulete u defost, on zna da traje i po 8-10-12 minuta, dok za razliku od njih GTech to radi mnogo brze (i neuporedivo redje), samim tim i neosetnije (u svakom pogledu).

Ipak, ono sto mene najvise iritira, bar kod mojih Midea (iako vidim da se i ovde pojedinci zale da je isti takav slucaj i sa Extreme modelom) je ovo...
...ima li i ona prilicno jak, "neprijatno prohladan" izduv u monitoring modu kod grejanja, kao sto je to slucaj kako sa Extreme, tako i sa nekim starijim Midea modelima (Mission I, Mission II...)?
...i to jeste problem koji (ukoliko ne postoji kod Brezzelessa) moze napraviti i te kakvu razliku po pitanju funkcionalnog poredjenja ovih uredjaja.
 
Vivax by Midea nema taj problem.
 
Treba da kupim novu inverter klimu za dnevnu sobu od 30m2 (+trpezarija 15m2), zbog estetike i uklapanja u enterijer gledam da bude crna/siva unutrasnja jedinica (bela ne dolazi u obzir), nasao sam 2 modela pribliznih cena. Klima bi prvenstveno sluzila za hladjenje tokom toplih dana (u kuci imam obezbedjeno grejanje). Neka preporuka da li ici na ovaj Vivax ili Hisense model?



Hisense model ima veci protok vazduha (max 600m3/h) u odnosu na Vivax (max 500m3/h), ne znam koliko mi je to bitna stavka, koje su im prednosti i mane?
 
Bitna je stavka protok vazduha. Vivax na nekim modelima hoće da obori brzinu ventilatora sam, a kada uzmemo u obzir da loše prati zadatu temperaturu eto ga problem. Možda bolje neki VOX, ima ih u crnoj boji
 
Treba da kupim novu inverter klimu za dnevnu sobu od 30m2 (+trpezarija 15m2), zbog estetike i uklapanja u enterijer gledam da bude crna/siva unutrasnja jedinica (bela ne dolazi u obzir), nasao sam 2 modela pribliznih cena. Klima bi prvenstveno sluzila za hladjenje tokom toplih dana (u kuci imam obezbedjeno grejanje). Neka preporuka da li ici na ovaj Vivax ili Hisense model?



Hisense model ima veci protok vazduha (max 600m3/h) u odnosu na Vivax (max 500m3/h), ne znam koliko mi je to bitna stavka, koje su im prednosti i mane?
Pogledaj Gree Amber Black. Ili ako ti je budzet fleksibilan Mitsubishi EF35
 
Koja bi bila preporuka, Midea ili ovaj Model Hisense klime.Grejanje i ucinkovitost je primarno
 
Koja bi bila preporuka, Midea ili ovaj Model Hisense klime.Grejanje i ucinkovitost je primarno
Nijednu od te dve za istu ili malu razliku u ceni imaš Japanske modele klima koje sigurno rade bolje nego ovi modeli koje si naveo.
 
Fujitsu LLCE12 je 65k mala razlika u ceni a velika u radu.
 
Ja sam uzeo breezeless samo zbog "rupica" jer ne volim taj osecaj duvanja vazuha uopste. Koristim je samo za hladjenje. Meni je super
 
Bolje klime od ove za hladjenje nema, nego kako se ukljucuje taj breezles mode? prosle godine mi je radilo, sada nesto nece. Znaci zadata temp. 24, unutra 23. I jos nece da ide na rupice. Gde gresim hvala.
 
Možda u delu izjave "bolje klime od ove za hladjenje nema...".
 
Bolje klime od ove za hladjenje nema, nego kako se ukljucuje taj breezles mode? prosle godine mi je radilo, sada nesto nece. Znaci zadata temp. 24, unutra 23. I jos nece da ide na rupice. Gde gresim hvala.
Gresis sto pokusavas 23c da ohladis na 24c.
 
Procitaj uputstvo koje si dobio uz klimu.
 

Prilozi

  • IMG_1608.png
    IMG_1608.png
    576.6 KB · Pregleda: 77
Nazad
Vrh Dno