Šta je novo?

Midea Breezeless

Argentto

Cenjen
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruke
671
Poena
180
Molim te koristi thumbnails, nema potrebe da gledamo slike od 20 mpx
Posto je tema gde sam zapoceo pricu zakljucana, evo da podelim ovde iskustva nakon zavrsene instalacije :)

Nisam siguran da li je ok da pisem ime firme koja ciji su ljudi bili na instalaciji, ali zaista imam samo reci pohvale na njihov rad. Sve je odradjeno pedantno, pocisceno nakon ugradnje, 3 metra instalacija izolovana, vakumiran sistem itd..
Nakon sto je klima postavljena, prilikom testiranja spoljna jedinica se nije palila, i nakon telefonske podrske sa nekim ljudima doslo se do toga da je klima fabricki dosla sa greskom, odnosno da su u unutrasnoj jedinici dve zice imale zamenjeno mesto. Srecom, priliko paljenja nije nista od elektronike osteceno, te je nakon sto su momci ispravili tu gresku klima proradila.

Utisci... huhh.. malo je reci da sam odusevljen.
Prvo bih napomenuo da nemam iskustva sa inverterima, i da sam do "juce" imao prastaru Hausel klimu. Svestan sam da poredjenje tog Hausela sa jednim od top modela Midea invertera nema nikakvog smisla ali jednostavno nemam sta drugo da uporedim.

Breezeless greje kao blesav. Sinoc smo se malo igrali, ok nije neki minus, ali smo sinoc otvorili sve prozore i dobrano ohladili stan. Klima je pustena da greje na 30 stepeni, sa ventilatorom podesenim na 40%, ono je bolesno kako i koliko greje. Ja sad ne mogu to da uporedim sa nekim drugim inverterom u klasi pa damogu da izvucem zakljucak, ali ja licno nikada u zivotu nisam osetio da neki uredjaj izbacuje takvu kolicinu toplote za tako kratko vreme. Ako bih poredio Hausel grejanje na 30 stepeni, i Breezeless na 30 stepeni ( sa 40% ventilatorom), Hausel deluje kao fen za kosu na prvoj brzini. Ali bukvalno je takva razlika, ne salim se.

Unutrasnja jedinica je bas tiha (sa ventilatorom na 40%), a spoljnu ne cujem u stanu kad se upali.
Probali smo ventilator na 100%, i bukvalno se osecas neprijatno koliko greje ukoliko si u toj prostoriji.

Sto se tice izgleda, meni licno je unutrasnja jedinica prelepa, i super nam se uklopila u ostatak enterijera,
Breezeless sistem radi samo kada hladi, odnosno taj povetarac koji ima zbog tih rupica, i u odnosu na Staru klimu koja je duvala hladan vazduh, ovde se prakticno oseca samo blago pirkanje a vecu kolicinu hladnog vazuha izduvava sa strana. Ovaj sistemne mora da se aktivira, i u tom slucaju duva kao i bilo koja druga klima. Sve u svemu odlicno resenje ukoliko je pozicija klime takva kao kod nas da duva prakticno direktno u trpezarijski sto.

Nelogicnost koju sam primetio je to, da brojevi koji pokazuju temperaturu na unutrasnjij jedinici svetle oko 5 sekundi nakon cega se ugase. Kada se na daljincu stisne ono dugme za paljenje, opet se ugase nakon 5 sekundi. Nisam uspeo da nadjem da li je moguce da UJ pokazuje te brojeve na displeju stalno. Ukoliko moram da uzmem daljinski u ruke da bi aktivirao pritiskom displej, onda cu vec sve sto treba da vidim na displeju daljinskog, pa mi displej same UJ gubi smisao.

Evo i par slicica za kraj.. Sve u svemu, ja sam bas bas zadovoljan celom ovom pricom jer je Breezeless u odnosu na stari Hausel druga dimenzija u svakom smislu :)

20210206_141006.jpg20210206_141043.jpg20210206_111140.jpg20210206_114540.jpg20210206_111002.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Samo cu pitati zašto si uzeo baš Breezeless?
S obzirom na mesto unutrasnje, bocno duvanje ti nije ni trebalo jer ne moze da funkcionise valjano tu gde je u.j. ...
 
Stan ima centralno grejanje, primarna uloga klime je hladjenje, i tokom zimskog perioda blago dogrevanje tipa kad se klinac kupa, tako da bi u nasem slucaju svaki inverter radio posao. Ovu smo uzeli iz dva rzaloga a to su:
  • pravac duvanja klime je direkt u dnevnu sobu, mesto na kom se klinac najvise igra, te je Breezeless kada hladi prosto savrsen jer vise ne moram da sklanjam klinca kada palim klimu. Kada hladi na "Breezeless" modu, osecaj je potpuno drugaciji nego sa standardnim duvanjem (cinjenica da dobrano osecam hladnocu, a nista mi ne duva u glavu nema cenu - za mene + nema onog zvuka izduvavanja )
  • Ubedljivo najlepsa unitrasnja jedinica (po nasem ukusu)

Sto se tice bocnog duvanja, gresis.. kada greje, izduvava toplotu u dnevnu sobu, ali sa desne strane (strana ka prozoru) izduvava u trpezariju, a leva u kuhinju (ok, malo joj smeta gornji element kuhinje, ali kad stanes u kuhinju oseca se).

I na kraju, cifra od 75.000 za sve to mi je i vise nego prihvatljiva, tako da nije bilo razmisljanja :)
 
Super izbor za hlađenje kao primarnu svrhu klime, da te dugo služi. UJ Jeste jedna od lepšihi uklapa se odlično.
Jeste da se neče koristiti za ozbiljnije grejanje ali što se kaže, vremenom daj još neki info kako je budete koristili i generalno kod hlađenja leti :)
 
Nisam stigao da editujem na vreme..
Bocno duvanje izlazi pod uglom od oko 45 stepeni i blago u smeru ka dole. Tako da i pored smetnje gornjeg elementa, vazduh dolazi do kuhinje.. Druga strana koja izbacije ka prozoru duva tacno pored trpezarijskog stola ka zidu i pravi kao, ne znam kako da opisem, 3D efekat kao da te topao ili hladan vazduh okruzuju dok sedis za stolom.

A uklopila se perfektno :)20210209_180738.jpg
 
Lep ti je stan, trebalo je taj kabl lepo da izvuku oko prozora u kanalicu, pa uz pod do utičnice, da ne visi tako.
 
Hvala :)
Da, to cu ja da uradim, imam kanalicu, ici ce uz stok od prozora, samo ne stizem.. kad sam magarac prilikom renoviranja totalno smetnuo sa uma da izvucem utikac za klimu gore..
 
E sad ono sto me iritira u celoj ovoj prici, ne vezano za ovaj model vec za Mideu kao proizvodjaca.. a to je da ti na ovakvom tipu uredjaja ne dodje ugradjen wifi, vec ti ponude opciono da ga kupis i kao onda u aplikaciji imas i dodatne opcije tipa vlaznost vazduha itd..
Da se razumemo, taj wifi adapter kosta oko 50 eur, moze se na oglasima naci i za 25, nije stvar novca, vec nacin na koji to rade. Taj wifi kosta fabriku 5, mozda 10 eur da ga ugrade u klimu, kao sto radi recimo Gree, ali ne, oni su resili da ga prodaju zasebno, pa ti treba da platis adapter, pa ako ne znas sam ili neces posto je klima u garanciji, zoves servis (skida se panel sa led displejom da bi se ubo wifi).
Umesto da su ga ugradili u klimu odma i naplatili ceo uredjaj 20 eur vise.

Mozda ovo nekome i ne smeta, verujem da nekome i ne treba wifi, ali takva politika jedne ozbiljne firme mi je potpuno idiotska...
 
E sad ono sto me iritira u celoj ovoj prici, ne vezano za ovaj model vec za Mideu kao proizvodjaca.. a to je da ti na ovakvom tipu uredjaja ne dodje ugradjen wifi, vec ti ponude opciono da ga kupis i kao onda u aplikaciji imas i dodatne opcije tipa vlaznost vazduha itd..
Da se razumemo, taj wifi adapter kosta oko 50 eur, moze se na oglasima naci i za 25, nije stvar novca, vec nacin na koji to rade. Taj wifi kosta fabriku 5, mozda 10 eur da ga ugrade u klimu, kao sto radi recimo Gree, ali ne, oni su resili da ga prodaju zasebno, pa ti treba da platis adapter, pa ako ne znas sam ili neces posto je klima u garanciji, zoves servis (skida se panel sa led displejom da bi se ubo wifi).
Umesto da su ga ugradili u klimu odma i naplatili ceo uredjaj 20 eur vise.

Mozda ovo nekome i ne smeta, verujem da nekome i ne treba wifi, ali takva politika jedne ozbiljne firme mi je potpuno idiotska...
To nije politika fabrike nego uvoznika.
Kod nekih modela dobijas gratis (mission 2 ili all easy pro)
Mnogima to nije bitno.
Kosta 15 eur kod uvoznika.
 
Da li negde piše koliki je protok vazduha kad je uključen Breezeless.Da li možeš i tad u tom modu da podešavaš brzinu izduva.Lepo su to smislili ali mislim da je ta opcija više marketing nego nešto revolucionarno na polju klimatizacije konkretno u režimu hlađenja.Pitanje je koliko može efikasno da hladi kroz te rupice kada je baš toplo.Mada može da hladi i bez tog Breezeless-a.Koliko spušta modulaciju nisko na grejanju?
 
Nisam video da negde pise bilo sta vezano za protok vazduha u Breezeless modu. A trenutno vremenske prilike ne dozvoljavaju da to testiram.
Ne zaboravi da kada je aktiviran Breezeless ona ne izduvava samo na rupice, vec ima i bocno duvanje. Znaci duva u 3 smera istovremeno, tako da imas manji protok vazduha napred, ali je sa strane pojacan.
Breezeless ima dva rezima, i radi samo na hladjenju. Sistem se sastoji od spoljasnjeg i unutranjeg krilca koji su prekriveni rupicama. Prvi rezim podrazumeva da je unutrasnje krilce otvoreno, a spoljasnje zatvoreno. U ovom slucaju, kada stanes na do 2 m udaljenosti od klime osecas blago pirkanje, ali je pojacano izduvavanje sa strana kako bi se postigao 3D efekat. Ukoliko stojis ili sedis ispred klime, neuporedivo je prijatnije od standardne klime koja duva u tvom pravcu.
Drugi rezim podrazumeva da su oba krilca zatvorena, te sa prednje strane vazduh prolazi kod duplo vise rupica i moras bas prici klimi da osetis, ali je bocno duvanje jos jace.
Sto se tice brzine izduva, da, mozes da podevas od 20 do 100 %.
Odlicna stvar je sto mozes sam da podesavas poziciju oba krilca pod mnogo vecim uglovima nego kod drugih klima te vazduh mozes da usmeris bukvalno gde god pozelis (moze da duva na gore u plafon ako hoces).

Ovo sam takodje probao, da iz glavnog izduva duva u plafon, dok iz bocnih duva u stanu na dole, pa opet imas taj 3D efekat da osecas hladno ili toplo, ali ne osecas da bilo sta duva. Jednostavno svuda oko sebe osecas recimo topao vazduh, ali ne osecas duvanje. I to je oooogromna razlika u odnosu na klime sa standardnim duvanjem. Ne mogu da ti opisem koliko je osecaj prijatniji i ugodniji nego sa starom standardnom klimom.

Tesko je malo da se opise ta razlika.. umesto da imas klasicno duvanje sa 5 visinskih polozaja, ovde imas mogucnost da duva, da ne duva, da vise izbacije napred, ili sa strana, da hladi a da u opste ne osetis strujanje vazduha itd.
Jednostavno imas nuporedivo vise mogucnosti da podesis kako ti odgovara od standardnih. I radi savrseno dobro.

Videcemo kako ce Breezeless sistem raditi kada krenu letnje temperature.
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da mi kaze razliku wifi adaptera SK 102 i CE - SK 103 ?

102 se prodaje po radnjama, a 103 moze da se nadje na oglasima. Informacije koji su modeli klima kompatibilni su oprecne i razlikuju se u zavisnosti od izvora.
Na sajtu jedne od prodavnica za SK 102 medju komentarima i pitanjima covek je bapisao da ima problem sa povezivanjem Breezeless, ali nije napisao detalje.
 
Da li neko moze da mi kaze razliku wifi adaptera SK 102 i CE - SK 103 ?

102 se prodaje po radnjama, a 103 moze da se nadje na oglasima. Informacije koji su modeli klima kompatibilni su oprecne i razlikuju se u zavisnosti od izvora.
Na sajtu jedne od prodavnica za SK 102 medju komentarima i pitanjima covek je bapisao da ima problem sa povezivanjem Breezeless, ali nije napisao detalje.
Ja imam ovaj SK 102 i radi ok, nije mi se dešavalo da izgubi konekciju sa ruterom. Ne znam da li je ovaj drugi u nečem bolji. Platio sam oko 3500 dinara letos. Jedini problem sam imao da je letos dva puta pukao njihov server, pa nisam mogao da se ulogujem u aplikaciju na telefonu. Inače je radilo sve kako treba, Konekcija i dok sam prikačen na moj WiFi kod kuće, a i preko mobilnog neta kad sam u gradu, bez ikakvih problema.
Inače i ja imam Breezeless i ne znam za te probleme. Sam sam montirao taj WiFi modul za par minuta, Ne moraš da skidaš prednji panel, samo ga podigneš kao kad skidaš filtere i odšrafiš onu sivu plastiku ispod koje se montira taj modul,
 
E sad ono sto me iritira u celoj ovoj prici, ne vezano za ovaj model vec za Mideu kao proizvodjaca.. a to je da ti na ovakvom tipu uredjaja ne dodje ugradjen wifi, vec ti ponude opciono da ga kupis i kao onda u aplikaciji imas i dodatne opcije tipa vlaznost vazduha itd..
Da se razumemo, taj wifi adapter kosta oko 50 eur, moze se na oglasima naci i za 25, nije stvar novca, vec nacin na koji to rade. Taj wifi kosta fabriku 5, mozda 10 eur da ga ugrade u klimu, kao sto radi recimo Gree, ali ne, oni su resili da ga prodaju zasebno, pa ti treba da platis adapter, pa ako ne znas sam ili neces posto je klima u garanciji, zoves servis (skida se panel sa led displejom da bi se ubo wifi).
Umesto da su ga ugradili u klimu odma i naplatili ceo uredjaj 20 eur vise.

Mozda ovo nekome i ne smeta, verujem da nekome i ne treba wifi, ali takva politika jedne ozbiljne firme mi je potpuno idiotska...
Zato je uvek Gree konkurent i bio malo skuplji. Ako se dobro secam, uvek je Mission bio malo jeftiniji od Lomo.
Ako se ne varam, Fujitsu ni ne nudi recimo svoju opciju, nego imas preko njih da narucis aftermarket wifi modul od ~200e.

Inace, stvarno jeste lepa ta klima, jos ako taj rupicasti sistem sluzi necemu, uopste nije pogresan izbor.
Ne svidja mi se taj kabl sa desne strane, jer sam dosta puta ostavio prozor na kip, pa krene kisa i rokne voda unutra, pa da se ne slije niz kabl do uticnice...i ako je mala verovatnoca, ne mi se svidja :)
Edit: Vidim da imas luk na kablu, tako da ni ne moze doci do uticnice.
 
@qryak

Hvala za info :) Nisam bio siguran da li je 103 noviji model od 102, ili su namenjeni za druge serije klima pa da recimo 102 odgovara za jedne modele a 103 za druge.
Trebalo bi da oba mogu na sve modele koji su WiFi ready.
Kako si zadovoljan sa Breezeless-om?
Evo narednih dana najavljuju fine minuse, pa cu moci da testiram kako radi grejanje malo bolje, ali opet nije "posteno" testiranje jer imam i centralno grejanje.


@Xepoj87

Taj prozor se nikada ne otvara (desno od njega su dva veca prozora koja otvaramo po potrebi) tako da je kabal tu potpuno bezbedan :)
Samo da nadjem vremena pa cu da ga resim, i meni bode oci.
 
Meni klima služi samo za hlađenje, pošto zgrada ima toplotnu pumpu i u stanovima je podno grejanje. Ovaj model mi je odgovarao, jer se klima mogla montirati samo tako da duva direktno u jedan trosed, pa su mi ti Breezeless modovi dosta korisni. Mada ja češće koristim onaj položaj krilaca kad duva u plafon, nego da duva kroz one rupice. Ovako, kad duva u plafon, hladan vazduh isto preskoči taj trosed i može opušteno da se drema ispod klime, a da je ni ne konstatuješ da radi.
Što se tiče grejanja ovom klimom, tu nisam od pomoći, pošto mi temperatura u stanu nikad nije ispod 24 stepena.
 
Ja sam uzeo isto klimu, ali nisam stigao da je probam nikako do sada - montirano u novembru, centralno grejanje radi ludački dobro.
Ja sam uzeo 102 i sam sam instalirao - nije teško, a ja sam prilično nesposoban za takve stvari.
 
@qryak

Ista prica.. I ja sam je uzeo jer mi je pozicija klime takva da duva ili u trpezarijski sto, ili u dnevnu sobu na mesto gde se klinac igra ( u zavisnosti pod kojim uglom izduvava).
Ta opcija Breezeless-a da duva u plafon i sa strana u isto vreme, stvarajuci 3D efekat je i bila glavni razlog za kupovinu, uz Breezeless mod rada. I funkcionise savrseno.
 
Kakvi su utisci sa Breezeless posle ovih nekoliko nedelja sto je proslo? Ima li skrivenih mana?
 
Pravo da ti kazem druze, nisam je nesto posebno ni koristio... nekoliko dana za dogrevanje navece, hladjenje svega 2 ili 3 puta..
Jedini iole ozbiljniji test je bilo grejanje onih dan dva na -7, i grejala je odlicno (kad kazem odlicno mislim u odnosu na ON/OFF klime kakvu sam imao ranije).
Radi super, nisam uocio nista sto bih naveo kao manu.
Sve u svemu ja sam prezadovoljan sa ovim modelom.
 
Pozdrav!

Argentto, također sam zapeo za ovaj model klime ali pošto će biti u spavaćoj sobi iznad/pored kreveta i uz drugi zid, zanima me može li se bočno puhanje isključiti dok klima radi u Breezeless modu? Ako se ne može isključiti, postoje li bočno perca kojima se može podesiti kut puhanja možda?
 
Midea Breezeless nema nikakve posebne opcije za te bočne proreze. Ako staviš krilca u Breezeless mod, deo vazduha će da duva na stranu i to ti je otprilike to.
 
Da li ona samo na hladjenju ima "bocni povetarac" opciju dok na grejanju mora da duva pravo?
(To mi je negde zapelo u cecanju ali nisam siguran da li je za nju ili sam s necim drugo pomesao)
 
Samo na hlađenju. Na grejanju spusti krilce dole i duva napred kao i svaka druga klima.
 
Ma da zatvoriš krilce i pustiš grejanje istopila bi se sva plastika na klimi za pola sata. Breezeless mod je moguć samo za hlađenje i tako je i napravljeno.
 
Kasno videh pitanja, ali vidim da vam je kolega @qryak vec odgovorio sve sto je trebalo.

Sto se tice duvanja sa strane, nema nikakvih podesavanja. Kroz te otvore sa strana izlazi odredjena kolicina vazduha i ne mozes nista da promenis. Kada je klima na Breezeless modu, sa strana izbacije nesto vise vazduha.
Breezeless mod je dostupan samo na hladjenju, i radi savrseno (zaista nije da hvalim nesto zato sto imam to, ali mnogo je dobra stvar )
Kod grejanja opet daje mnogo vece mogucnosti za usmeravanje vazduha od standardnih klima, jer se strujanje rgulise ne samo pomocu otvorenih "celjusti", vec i uz pomoc flapa koji je na samom izlazu i ima mogucnost rotacije 360 stepeni.. Prakticno na dva mesta usmeravate vazduh, pa tako moze da duva u plafon bukvalno.
 
Nazad
Vrh Dno