Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Nema više glance posle apgrejda. Neće ni preko store-a da se skine: kaže nije podržan model
 
Jel se hard resetom gube sva podešavanja i svi podaci?
Ovaj 640lte na kom je urađen upgrade je postao neupotrebljiv...
 
Update na 164 verziju i funkcionise savrseno

Sto se tice brzine nije ni blizu 8.1
Moja supruga ima L1520 i verziju .164....ljudi,telefon leti !
A moja 640XL...ne znam...sporo je to sve u odnosu na 8.1

Ako i ovo znaci,reset sam radio posle .107,dok posle .164 nisam.
 
Preko win insider dobio 164 verziju i onda zbog memorije i smeca uradio hard reset i zadovoljan sam sa brzinom.

Sent from mTalk
 
Hvala na info...
Noćas uradio vraćanje na 8.1 sa WDRT... Pošto nije moj telefon, poslušao zahtev vlasnice "...ajd vrati mi na staro taman sam se navikla..."
 
Glance je na W10M sad deo sistema... a ne poseban program kao do sada...
 
Hvala na info...
Noćas uradio vraćanje na 8.1 sa WDRT... Pošto nije moj telefon, poslušao zahtev vlasnice "...ajd vrati mi na staro taman sam se navikla..."

Potpuno nerazuman zahtev vlasnice...

Sam W10M je daleko bolji i ozbiljniji od WP8.1...
Mnog opcije su sad dostupne na tap ili dva... uglavnom one koje se koriste svakodnevno...
Ostale opcije za podesavanje su sklonjene u pod menije...
Ja ne primecujem da je nesto drasticno sporiji od WP8.1 na kome je moj L640 XL DS bio do juce...
Na oko je potpuno isti samo malo finiji, razmak izmedju plocica je razumno manji nego ranije, prilicno glatko kliza u svim pravcima, gore-dole, levo desno...
Srecom pa sad mape mogu da idu na SD pa ima mesta za programe da budu na unutrasnjoj memoriji telefona sto u mom slucaju pomaze da se programi ucitavaju brze...
Setnja izmedju programa mi je nesto brza nego ranije...
Mnogi ljudi kmece na Edge a meni licno je sasvim OKet... nije brzi od IE ali je zato lepsi na oko i manje se skroluje...
Tastarura na W10M mi je daleko bolja nego na WP8.1...

Za sada sam naleteo na dve stvari koje su me iznenadile prva je da je zvuk za prijem SMS poruke bio drugaciji nakon nadogradnje i tu melodiju sam morao rucno da namestim na zeljenu...
I imam utisak da se WiFi tu i tamo porkece sam od sebe... nisam siguran i trebace mi malo vremena da to proverim...

I nakon svega izlozenog jos jednom cu ponoviti potpuno nerazuman zahtev vlasnice za vracanje na WP8.1...
 
Ja ću ladno večeras da se vratim na 8.1 (640 XL dual). Na w10 mi je kvalitet zvuka (u razgovoru) daleko ispod onog na 8.1. Dok ne srede firmware, ostajem na 8.1

Sent from mTalk
 
I imam utisak da se WiFi tu i tamo porkece sam od sebe... nisam siguran i trebace mi malo vremena da to proverim...
Probaj da ga isključiš u settings, a ne preko action centra. Uglavnom je namešteno da se sam uključuje nakon sat vremena, prebaci na manually i rešeno, ostaće podešen na ručno uključivanje.
 
Probaj da ga isključiš u settings, a ne preko action centra. Uglavnom je namešteno da se sam uključuje nakon sat vremena, prebaci na manually i rešeno, ostaće podešen na ručno uključivanje.

U pravu si ima cetiri opcije za WiFi, ranije nije bilo tako... cekira se rucno pokretanje WiFi i ne pali ga na svakih sat vremena...

Hvala za tip...
 
Šta ja znam...preko Upgrade Advisora apdejtovao sam win 8.1 na win 10 v164. Nije loše na prvi pogled...sviđaju mi se nove opcije ,ikonice, ton je isti (nema lošijeg zvuka kao što su neki ovde navodili), programčići svi rade koje sam koristio i na win 8.1....Ali...čini mi se da je dooosta sporiji nego ranije!!! Po nekada moram žešće da udarim po ekranu kako bi telefon odreagovao, plus što nekada dosta čekam da otvori aplikaciju.
Ali ajde, da ne sitničarim :)
Biće verovatno bolje u nekom narednom periodu :)

L640 LTE
 
Zasto mi stalno pri pokretanju Instagrama trazi da se ulogujem ?
Inace koristim Instagram beta Windows 10 .164
 
Uslikao sam par slika, i onda ih obrisao i sad recimo kad udjem u viber i hocu da posaljem neku sliku stoje i te slike koje sam obrisao. Ne mogu ih nigdje ovako naci, prikazu se samo kad hocu da pisaljem sliku iz vibera ili watsupa. Zna li neko kako da ih obrisem da mi se ne prikazuju?
 
Poslednja izmena:
Zasto mi stalno pri pokretanju Instagrama trazi da se ulogujem ?
Inace koristim Instagram beta Windows 10 .164

da i kod mene se to isto dešava možda je problem do aplikacije ili treba nešto negde da se odčekira, ali nemam pojma šta i gde
 
^^^ Verovatno su ti na cloudu-OneDrive.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Instalirao 6tag,sve je ok a i app je bolja od Instagrama.
THX Mrljesana.
 
S tim što ima ograničen broj uploada video klipova u free verziji.
 
Za 199 dinara uklanja oglase i omogućava video upload.
Inače, instagram je u beta fazi, još uvek rade na stabilnosti i dodaju opcije.
 
Poslednja izmena:
Uslikao sam par slika, i onda ih obrisao i sad recimo kad udjem u viber i hocu da posaljem neku sliku stoje i te slike koje sam obrisao. Ne mogu ih nigdje ovako naci, prikazu se samo kad hocu da pisaljem sliku iz vibera ili watsupa. Zna li neko kako da ih obrisem da mi se ne prikazuju?
...
Zato što ti u opcijama za slike (foto-album) stoji uključeno da prikazuje i slike koje su ti na OneDrive...

Uđi u fotografije -> Settings -> Show my cloud-only content from OneDrive...prebaci na off
A ako ti baš smetaju te slike, onda moraš da ih obrišeš direktno iz OneDrive-a...
 
Poslednja izmena:
...

Zato što ti u opcijama za slike (foto-album) stoji uključeno da prikazuje i slike koje su ti na OneDrive...



Uđi u fotografije -> Settings -> Show my cloud-only content from OneDrive...prebaci na off

A ako ti baš smetaju te slike, onda moraš da ih obrišeš direktno iz OneDrive-a...


Iskljuceno mi je to, slike se prikazu samo kad odem recimo u viber i direktno iz vibera kliknem da posaljem sliku, i onda mi se otvore sve slike i stoje te koje sam obrisao. Kad kliknem da ih posaljem kaze da su obrisane ili da nedostju a nigdje ih nema osim tu.
 
To se meni jednom desilo na starom, i nikada više andrašu. Baš tako nešto slično u vezi slika i vibera...mislim da sam problem rešio formatiranjem sd kartice.

Možda da proveriš u opcijama gde si stavio da ti se memorišu slike, da li SD kartica ili memorija telefona, pa uporedi sa opcijama u samom Viberu (ili Vajberu)
Ali možda bi bilo najbolje da odradiš reinstall Vibera (ili Vajbera) ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno