Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Jel to sigurno da se naplacuje ili moze da se kaze da neces 3g? Koja logika, znam da su ranije kad se sklapao klasican ugovor sa telefonom naplacivali 3g a kad se uzima 50% i telefon na rate jel i tad ide isto 3g?
 
Jel to sigurno da se naplacuje ili moze da se kaze da neces 3g? Koja logika, znam da su ranije kad se sklapao klasican ugovor sa telefonom naplacivali 3g a kad se uzima 50% i telefon na rate jel i tad ide isto 3g?

Jep, naplacuje se

Kupovinom postpaid paketa sa 3G telefonom korisnik je u obavezi da za vreme trajanja ugovorne obaveze plaća mesečnu pretplatu za 3G uslugu.

Mesečna pretplata za 3G uslugu iznosi samo 118,80 dinara sa uračunatim porezom.
 
Ako ide telefon ide i 3G pretplata. To su stavili kao uslov. Ne znam da li uz ovo 50% + telefon na 24 rate je uslov, moguce da idu odvojeno ugovori, nisam vidjao do sada sta pise u njima. Za obicne ugovore sa fonom nije opcija bez 3G pretplate.

(ako je 3G telefon, a skoro svaki telefon u ponudi vec 2-3 godine je 3G)
 
Meni nekako logicnije da uz popust + tel na rate nema te 3g pretplate. Ali to sta je logicno... :)
 
Jel rotiranje fotki za 90% bolest svih lumia 640 xl, svih 8.1 telefona ili je to eventualno nesto individualno?

Nesto sam gledao po netu i izgleda da je neki bag koji nenameravaju da sredjuju. Valjda ce biti ispravljeno kad stigne desetka.
 
Kako to? Pojasni malo?!
 
Opet da kazem da mislim da je problem do developera i njihovih aplikacija
 
Ako ide telefon ide i 3G pretplata. To su stavili kao uslov. Ne znam da li uz ovo 50% + telefon na 24 rate je uslov, moguce da idu odvojeno ugovori, nisam vidjao do sada sta pise u njima. Za obicne ugovore sa fonom nije opcija bez 3G pretplate.

(ako je 3G telefon, a skoro svaki telefon u ponudi vec 2-3 godine je 3G)


Ide 3g pretplata i ako uzmes telefon na rate uz 50% popusta na pretplatu.
 
Neko negde rece da valjda nema tog problema ako koristis drugi softver za kameru. Nisam licno eksperimentisao.

Sad cu da probam da okacim prvu fotku na kojoj sam primetio taj problem

Opet prevelika slika...

evo link do drugog foruma gde sam je postovao
http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18922&page=31#entry3121208

Kad se klikne na sliku i pogleda direktno na hostu (dodaj.rs) bude uspravna kako sam je i slikao.

Bilo bi mi cudno da samo retki imaju taj problem jer je ovo definitivno softverske prirode.
 
Poslednja izmena:
Naleteh na nesto sto bi mozda bilo resenje. Sad cu da probam

UPDATE: I have found that you can stop this from happening by holding the phone in the EXACT same orientation you took the photo (or video), until after the photo has saved and you see the photo change color slightly.

edit: drzao sam ga 10-15 sekundi i nije pomoglo. Gore je jos uvek imao neki mali thumb uslikane fotke pa mozda jos nije zavrsio sa procesiranjem
 
Poslednja izmena:
Ja jos nisam uspeo da aktiviram office gift, jednostavno aplikacije zaglavi na proveru uslova, cak sam i sa microsoftom pricao pa su mi rekli da na nalogu dodam RS billing i opet nece :(

Ako je neko aktivirao na lumi-ji 640 iz madjarske nek javi, ja sam na serpskom regionalnom podrucju nastelovan, i sa telenor karticom i nejde
 
Nije u pitanju softver za kameru već jedna jako prosta opcija "Orientation Lock" koja treba da bude omogućena tj. On.
 
Da...izvinjavam se...PLAĆA se i 3G usluga. Naveo sam ranije da je moguće isključiti plaćanje te dodatne opcije, ali to je bilo pre 2 godine kada sam potpisao postpaid ugovor. Proverio sam u ugovoru i tamo je opcija 3G bila izuzeta od plaćanja. Ovo je, izgleda, po nekim novijim pravilima koja nisam proverio.
Najgore od svega...ja taj 3G skoro i da ne koristim (da li ga koristim 5% od ukupnog vremena provedenog na netu). Kod kuće, na poslu, po gradu, kod prijatelja i familije ima WiFi, tako da mi 3G uopšte nije potreban...ali šta da se radi.

"Kupovinom postpaid paketa sa 3G telefonom korisnik je u obavezi da za vreme trajanja ugovorne obaveze plaća mesečnu pretplatu za 3G uslugu.

Mesečna pretplata za 3G uslugu iznosi samo 118,80 dinara sa uračunatim porezom.

Trajanje usluge se automatski produžava svakog meseca."
 
Poslednja izmena:
Samo 118,80din...samo...kako to lepo zvuči....pa puta 24 meseca...SAMO 2851,20din! :)
 
Zasto se o 3G pretplati raspravlja u ovoj temi. Kakve veze ima da li, i kada se placa 3G pretplata sa Lumiom 640 i 640XL !
 
Bilo je cesto u MTS temi, 3G usluga nema veze sa 3G netom, ili netom uopste.
 
Jel ko jos kupio telefon u hendiju ? Kakva su to vreca g****a. Evo sad ce 2 nedelje kako cekam telefon. Sta da radim ?
 
U prodavnicu je trebao da dodje vec 2 nedelje i danas dosao. Evo prvi problem, ne mogu da se konektujem na moj wifi, ostali uredjaji hoce ali on nece, podeseno je na 820.11g ali moze da se nakaci na moj G2 hotspot. Sta da radim ?
 
koji ruter je u pitanju? probaj na ruteru promeniti kanal ako nije vec neki od 1 do 12 (npr 13,14). namesti ruter da radi i na ostalim modovima ako ih podrzava (b,g,n..). promeni vrstu enkripcije mreze.. restartuj telefon i ruter. pisi da li je nesto od ovoga pomoglo..
 
Vidim da se kod mts-a pojavila za pravna lica, valjda ce uskoro i za nas obicne smrtnike.
 
@robikica

Nista kod MTS-a nije sigurno i provereno. Trebala je vec da se pojavi, ali iz nekog razloga kasni. Kazu ove ili sledece nedelje, a mozda i one naredne, ali to uopste ne mora da bude tacno, jer i oni sami verovatno neznaju kada ce je dobiti.

Evo sad vidim imaju je za pravna lica,valjda ce skoro i za nas ostale.
 
Poslednja izmena:
Kako da namestim da telefon vibrira i zvoni istovrdmeno prilikom dolaznih poziva?
 
Da stavis melodiju koja je kratka, tipa 2, 3 sekunde, jer samo dva puta zavibrira pa onda samo zvoni.. Ako je kratka melodija onda ce se ponoviti vibracija kad krene melodija u krug..
 
Kako je to bezveze odrađeno. Ipak ću se držati moje duže melodije.
 
Kupio sam ovaj telefon i mogu reći da sam jako zadovoljan. Ipak imam jedno, možda, glupo pitanje: Da li neko zna kako da isključim opciju da telefon svaki put kada ga pokrenem traži PIN kod sim kartice? Malo me nervira kada hoću da pogledam nešto na phonu, a on svaki put pre nego što me pusti da bilo šta uradim traži pin kod.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno