Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Vlasnici L550, idite na "čvorište za uređaje" i dodajte avoj glas da lumia 550 dobije double tap.
 
meni je radio 4g pre par meseci dok sam koristio 550 (probao sam i telenor i mts). za mts moraju malo da se izmene parametri da bi radilo. proveri i da li ti je u sistemu kod operatera aktivan 4g (mts zna to da zaboravi). pogledaj u podesavanjima telefona da li ti je kao najbrza mreza izabrana 4g mreza. proveri pokrivenost. i na kraju idi u poslovnicu svog operatera i ne izlazi dok ne vidis 4g ikonicu (L), nek nameste kako znaju..

Poslato sa Note 3
 
Meni je "L" konstantno na Telenoru u BG-u, nije nikad ispod toga bilo.
 
Ma sve sam to uradio i namesteno je 4G na telefonu, aktivirano, ali i u samom centru Nisa i u njihovoj poslovnici nikako da se pojavi L vec samo H+, a i desava se da se gubi signal mreze. Nisam znao ni kakva oznaka treba da bude tj. da li L ili 4G. Kada postavim na 3G ne gubi se signal. Moracu ove likove iz MTS i dalje da smaram.

@pajica123 Koji parametri? Oko APN nesto?
 
da, menja se apn. zaboravio sam koji je tacno. mozda mtsinternet ili tako nesto. i meni se gubila mreza dok nisam ispravno podesio apn

Poslato sa Note 3
 
Ljudi planiram da uzmem L550 radi testiranja app-ova. Kazite mi neku realnu cenu kako se krece L550?
 
sad gledam na androidu mi je gprswap
probaj jos i gprsinternet mtswap mtsinternet.... ima negde pisano o tome na forumu ali sam zaboravio u kojoj temi

Poslato sa Note 3
 
Ja sam svojevremeno pisao u 4G temi i naveo tačna podešavanja...

Danas sam prvi put imao zabadanje telefona L550, ali ne mogu da tvrdim da je do "njega", jer myTube aplikacije jede gofna već par zadnjih meseci i ne radi kako treba, tako da sada koristim youtube preko edge-a.
 
Ja sam svojevremeno pisao u 4G temi i naveo tačna podešavanja...

Danas sam prvi put imao zabadanje telefona L550, ali ne mogu da tvrdim da je do "njega", jer myTube aplikacije jede gofna već par zadnjih meseci i ne radi kako treba, tako da sada koristim youtube preko edge-a.

Oo ja sam da oduvek na youtube preko edge-a i nisam imao taj problem sa zabadanjem, probaj tako da koristiš neko vreme YT pa kaži da li se zabadanje ponavlja.
 
Ne zabode on na edge, samo na myTube, ponekad...
Izašao update, ispravili su sve, ostalo su usrali, šalim se, skidam update...
 
Ne mogu živim u Švedskoj, a i tamo sam otišao na sajt i podesio telefon... Za 4G i mms.
Pa idi na temu 4G i potraži moj post... rotkod
 
Posle ovog poslednjeg updatea konacno vidim L na ekranu i u 4G modu za sada ne primecujem da telefon ispada sa mreze kao sto se desavalo.
 
Jel vam se desava da touch totalno odlepi i skoro uopste ne reaguje, skrolujem gore dole i jedva se pomera ekran po par milimetara, sa zakasnjenjem.. Ugasim ekran pa upalim i onda se unormali.
 
Jel koristite Facebook ili neku od tih smećastih aplikacija? Mislim da sam negde pročitao kako one nekome umeju da zaglupe i telefon generalno, od to izleče ljudi restartom. Nije identično sad to kao kod vas, ali i u tim aplikacijama počne touch da zeza, pa možda ima veze.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Problem sa faceom da, drugi put za ovih mesec dana, ovaj drugi problem... Ne!
 
Kamera je sada brza nego ikada, najvise se primeti u indoor/laksim low-light uslovima gde brze fokusira i snima foto.

Ali se nekada pojave one cuvene "pruge" na fotografijama..

Sent from my D6503
 
Jel ima neko problem sa store-om? Od juce ne mogu da skinem ni jednu aplikaciju niti da apdejtujem postojece, non-stop zakuca na starting download. Pokusao sam soft reset, logout i login sa stora, ali i dalje isti problem.. Mozda ce se problem resiti sam od sebe.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ne izgacuje mi gresku, pise starting download i onda posle nekog vremena krene da skida i zakuca na 0.10 kb, tako sve aplikacije. Valjda ce se resiti samo, nego ko maler izbrisah messenger i sad ne mogu da ga instaliram.
 
Problem sa kamerom:

Tražio sam po netu, još ljudi se žali, ali nigde rešenje. Build je bio poslednji stable, pa sam prebacio na slow insider, isto. Nije rađen HR, pokušavam da izbegnem za sad. Probao i drugu kamera aplikaciju, ne radi. Nije instalirani ništa što bi poremetilo kameru.
 

Prilozi

  • cam.jpg
    cam.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 78
Na wp 8.1 je bilo, neznan za w10m, reset kamere.
Probaj ovo... Ugasi telefon, izvadi bateriju, drži power dugme pritisnuto cca 20sek, vrati bateriju i probaj, javi rezultat.
 
Vrati ga na oficijalni, ako i tada nema, zameni uređaj...
 
Tako ce i biti. Samo da priznaju garanciju, pre par meseci je ispao i ima malo ostecenje na plastici
 
Da sam u BG, dao bi ti svoju masku... Da tw ne zezaju, pa da mi vratiš posle...
 
Nazad
Vrh Dno