Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Ma ne, nije to bagovitost vjecnaja beta OS-a nego "neispravan hardver" koji se onda samozaleci posle jednog iole dobrog apdejta pa ponovo "pokvari" na kratko :)

Sent from my D6503
 
Ploca prijatelju, ploca i to maticna xD
 
Ma ne, nije to bagovitost vjecnaja beta OS-a nego "neispravan hardver" koji se onda samozaleci posle jednog iole dobrog apdejta pa ponovo "pokvari" na kratko :)

Sent from my D6503

Bas sam gledao na yt-u nekog lika koji je rekao da su win fanovi za svaki njegov win telefon rekli da je felerican jer mu nesto ne radi. Tako i ovde, i ti i lozac imate felericne lumie.
 
@telep, a mene si zaboravio? I moja 640 koja je na WP8.1 radila perfektno je bila na 10ki felerična, 550ka od matorog je bila felerična, a čini mi se da i ova drugarova se ne oseća baš najbolje, ali nisam se još uvek mnogo poigrao sa njom. :d
Jedino što miksa li miksa brojeve u imeniku... Kad će to više da srede... ili ih bole patka za to? :d

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A ko ce zapamtiti sve vas sa felericnim telefonima [emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisu ni drugi operativni sistemi izleceni od takvih primera :)
 
I moju 830 su proglasili za feleričnu.
Sem 4 Lumie na ovom forumu koje rade normalno sve ostale su felerične.
Prejako [emoji23] .
 
Ali ova zadnja dva posta... U fazonu - nije bitno koliko je kod nas loše sve dok je komšiji gore. :d

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk
 
Prvi put cujem da postoji na telefonu dugme za restart :D Enmon vrv ima i dugme za HR :D
 
Kakav spin-bot maestro [emoji23]

Sent from my D6503
 
Drugari imali sta novo u pixel temi ili ste dosli vamo malo da se zezate krizu :D
 
@telep, a mene si zaboravio? I moja 640 koja je na WP8.1 radila perfektno je bila na 10ki felerična, 550ka od matorog je bila felerična, a čini mi se da i ova drugarova se ne oseća baš najbolje, ali nisam se još uvek mnogo poigrao sa njom. :d
Jedino što miksa li miksa brojeve u imeniku... Kad će to više da srede... ili ih bole patka za to? :d

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

Kakav spin-bot maestro [emoji23]

Sent from my D6503

A ko ce zapamtiti sve vas sa felericnim telefonima [emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Veseli drugari bolje pomozite drugaru da iskljuci kod za otkljucavanje telefona na onom P9L nego sto trujete po WP/w10m temama...
 
Poslednja izmena:
Enemoon, glavna MS botino, oladi malo jer ovo je L550 tema i naravno da cu da pisem o problemima koji se desavaju sa uredjajem tj softverom. Fala bogu ima ih manje ali nazalost ova betica nije jos 100% ispeglana ;)

Ako je to previse stresno za tvoj ostrasceni fanboj mozak jednostavno nemoj da citas, zdravlje je najbitnije :)

@ Weasel (neutral moderator, posto ovi imaju fobiju od "y" moda)

Da li je moguce da ovde niko ne moze da pise o uredjaju koji koristi a da dezurna MS fanboj ekipica, od ~5 clanova, ne zapeni? Bukvalno niko ne moze da iznese problem sa uredjajem a da prodje bez optuzbi da je lazov, da ne zna kako se drzi-koristi presveti MSfon? Cak i posle najbenignijeg komentara eto M$ svedoka kojima kao porodice neko da je "pomenuo". I to traje evo skoro 12 meseci u ovom threadu.

I onda eto OS rata, najcesce android vs win, sve to zbog obicnog pitanja/komentara, ako je vama to normalno onda..


Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
M$ bot koji na benchu linkuje kurir, b92 i ostale trash sajtove?

Kraj sveta je blizu! [emoji23]



Sent from my D6503
 
Ipak mislim da treba da filtriras sadrzaj koji citas, previse je ovo stresno za tebe pa predlazem da uzmes jedan kraci odmor uz drzanje sendvica po "M$ pravilima", cisto da ti ne obajati parizer posle cuvenog HR-a :)

Sent from my D6503
 
Ja koristim Lumiu 550 skoro tri meseca I osim zamerki koje sam imao na pocetku, nemam drugih. Dakle plocica kalendara I outlooka ne radi kako bi trebalo (mora da se minimizira I ponovo vrati na pvobitnu velicinu da bi promenila datum tj, registrovala broj pristiglih mailova). mTalk radi lepo, ali nije podrzan na svim forumima koje posecujem, pa mi to malo smeta. Nadam se da ce se to promeniti u dogledno vreme. Na kameru nemam primedbi - radi korektno u skladu sa svojim tehnickim karakteristikama, a slazem se sa onima koji su ovde konstatovali da nakon jednog od prethodnih update-a sama aplikacija radi brze. Wi-Fi radi odlicno. Koristim SBB Uni-fi koji je sada vec dosta rasiren I gde god ga ima, cak I kada je veoma slab signal, internet veoma lepo radi. Meni je to prilicno bitno jer u velikoj meri stedim potrosnju MB iz paketa.
Nisam imao problema sa kontaktima, koje neki ovde navode. Takodje, nije mi se jos desilo da nakon update-a I restarta telefona dodje do promene podesavanja ili brisanja nekih aplikacija. Sve ostane tamo gde je I bilo.
Kada se govori o ovom telefonu, treba imati u vidu da je to hardverski najslabiji WP I moje licno misljenje je da WIN 10 na njemu radi mnogo bolje, brze I tecnije nego Android 6.0 na telefonima slicnih hrdverskih karakteristika.
Dakle, ako uzmem u obzir cenu I ono sto za nju dobijam od Lumie 550, ja sam veoma zadovoljan, za male pare imam veoma ozbiljan I pouzdan telefon. Nadam se da ce ti sitni nedostaci koje sam naveo biti ispeglani nekim od sledecih update-a, mada I sada nisu nikakva sustinska mana, ali mene licno nerviraju.
 
To sto je hw najslabiji ne znaci da je normalno da se restartuje u toku razgovora.

Kupio si L550 otprilike u vreme kada su zakrpili najveci broj bagova, tel. radi primetno stabilnije nego u prvih 9, 10 meseci horora. Ali i dalje ima bagova s tim da nisu katastrofalni kao pre (osim mesanja brojeva iz imenika i slicnih gluposti)

Ono sto me cudi je upravo to random restartovanje za vreme razgovora, mislio sam da je to proslost ali ocigledno ima jos fantomskih bagova. Dakle javljaju se retko ali ipak postoje.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Moguce da se restartuje zbog grejanja antene,ne znam. Prvi put kad se pojavila imala je prva win10. Zaista je bilo ono, bag za bagom.sada je situacija sa win10 bolja i na L930, samo da je baterija malo bolja
 
Ne verujem, zasto se onda nije restartovala pre mesec dana+ na visim ambijentalnim temperaturama?

Baterija 80%+ i u oba slucaja restart i pored stabilnog signala.

Slazem se da je w10m u pocetku bio "bag za bagom" i da je od pre 2-3 meseca dosta bolja situacija ali treba tu jos peglanja os-a, to je jasno.

PS
Baterija na L930 ne moze da bude bolja jer je uredjaj vec koriscen a sam kapacitet je slab za takav hw plus w10m vise trosi. L950 bi ti resila taj problem.



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
To sto je hw najslabiji ne znaci da je normalno da se restartuje u toku razgovora.

Kupio si L550 otprilike u vreme kada su zakrpili najveci broj bagova, tel. radi primetno stabilnije nego u prvih 9, 10 meseci horora. Ali i dalje ima bagova s tim da nisu katastrofalni kao pre (osim mesanja brojeva iz imenika i slicnih gluposti)

Ono sto me cudi je upravo to random restartovanje za vreme razgovora, mislio sam da je to proslost ali ocigledno ima jos fantomskih bagova. Dakle javljaju se retko ali ipak postoje.

Sent from my D6503

Ne sumnjam da imas te probleme sa kontaktima, mada ih ja nemam. Bas sam skoro malo sredjivao kontakte I brisao neke koji su zastareli I nevazeci. Primetio sam da ne postoji opcija "Select all" kada su kontakti u pitanju, pa da onda kopiram, brisem ili radim nesto drugo sa nima. Da li sam u pravu, ili mozda nisam znao da nadjem kako da selektujem sve kontakte? To sam zaboravio da navedem u prethodnom postu. Prosto mi je neverovatno I sasvim nelogicno da nema te opcije I da moram pojedinacno da selektujem svaki kontakt.
 
Da li je jos neko primetio bag sa zvonom u poslednje vreme?

Evo sta se desava - telefon normalno zvoni (neka od farbickih melodija) i onda taj zvuk kao da ''zakuca'' i cuje se uzasna distorzija dela melodije na kom je doslo do kucanja i to tako traje do 2 sekunde mozda, posle toga nastavi normalno da zvoni pa se posle x sekundi ponovo desi.

U pocetku sam mislio da je mozda vezano za ove niske temperature ali desava se i kada je telefon duzi period na sobnoj temp.
Pri gledanju YT i ostalih video sadrzaja, pri listanju melodija ili slusanju muzike zvucnik radi normalno tako da je ovo vezano samo za pozive.

Ne bih da radim HR samo zbog te gluposti ali ume neverovatno da ''zapara'' usi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno