Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Kakav CT Tesla-like bot komentar, za sendvic sa pecenicom! :d

@Lozac
Tebi 550 od pecetka radi isto samo se pitam kako je to moguce :)

Tel. radi drasticno stabilnije i malo brze, fluidnije nego na svim buildovima do sada, ima bagova ali su zanemarljivi u odnosu na nekadasnji raspad.

Konacno mogu da kazem da mi "obecava" W10m i da ce za par meseci ako ovako nastave L550 konacno biti dostojna zamena za stare, low end WP8/8.1 Lumie.

Samo sto ce kvalitet i ponuda aplikacija i dalje ozbiljno sakatiti korisnicko iskustvo, to je bas bedak.
 
Poslednja izmena:
Ne sumnjam u MS,naravno da rade na tome da njihovi telefoni(i sve ostalo) rade savrseno u odnosu na ostale.

Ovo mora ici u potpis :)

Samo fali ono cuveno iz ct bot komentara za Teslafon: "Svi BIH voleli da imaju takav telefon" :d
 
Monotono je postalo,kako bi se drugacije pojavio ovde da malo komentarises ;)
 
Kakav CT Tesla-like bot komentar, za sendvic sa pecenicom! :d

@Lozac
Tebi 550 od pecetka radi isto samo se pitam kako je to moguce :)

Tel. radi drasticno stabilnije i malo brze, fluidnije nego na svim buildovima do sada, ima bagova ali su zanemarljivi u odnosu na nekadasnji raspad.

Konacno mogu da kazem da mi "obecava" W10m i da ce za par meseci ako ovako nastave L550 konacno biti dostojna zamena za stare, low end WP8/8.1 Lumie.

Samo sto ce kvalitet i ponuda aplikacija i dalje ozbiljno sakatiti korisnicko iskustvo, to je bas bedak.

Pa ne znam, komentari su pola pola, neki uvek vide 'drasticno ubrzanje' a neki ne. Bes mi sve ako sam primetio ikakvu razliku ikad. I kako ti to ikad uopste iskusis, koristis po ceo dan caletov telefon, i zasto? :)

Nego opet mi se javio onaj iritantni bug, nece da pusti nista sto ima zvuk, Deezer se ne pomera od "00:00", samo prebacuje na sledecu pesmu i ne pomera od nule, Groove music isto, audio snimci iz Whatsappa isto, resenje je samo restart telefona.
 
Poslednja izmena:
Kad nesto mesecima radi ocajno svako poboljsanje, ubrzanje je primetno i vredno pominjanja :)
 
Ma jok, vilenjak iz M$-a nocu zamenio neispravan hardver u Lumiji pa sada radi iole normalno :)
 
Ne pričam o build-u, nego o firmware-u koji je stigao i za 650.
 
To si odmah naglasio, ja sam se nadovezao na Lozaceve tvrdnje da sve radi isto jos od .00 builda tj otkad je kupio fon i da nas puca placebo :)
 
Nemam pri ruci sada. Zadnje cifre treba da budu 16352.50xxx
 
Samo da kažem, od kada ga koristim, nisam imao ni jedan prethodi problem.
 
Istestiraj ti taj aparat par dana pa iznesi utiske. Pošto ovde i video na kom se vidi kako aparat radi bez problema nije dovoljan dokaz da je sve u redu!

Sent from 640
 
Dobro je da se svi slazemo da Lumia 550 danas radi veoma solidno. Koliko vidim svi smo uocili poneki nedostatak WIN 10, ali nista sustinski bitno, ali svakako smatram da bi trebalo da MS ove nedostatke sto pre otkloni i nadam se da ce tako i biti.
I dodacu, posle mesec dana koriscenja ovog aparata, zaista mislim da se za smesne pare dobija sasvim pristojan telefon. Za danasnje prilike vrlo skroman hardware veoma lepo, brzo i tecno izvrsava sve operacije, tako da ne bih rekao da da u ovom cenovnom rangu trenutno moze da se napravi bolji pazar. Sasvim subjektivan stav - ispravite me ako mislite da gresim.
 
Zavisi od toga da li je za keš ili uz ugovor. Android bi bio bolji što se tiče aplikacija, zavisno od potreba.

S druge strane 550 je primer toga kako treba da izgleda podrška na jeftinom modelu, jer da je Android ne bi videla jedan update.
 
A sta to donose apdejtovi Lumia? Naznake WP8/8.1 stabilnosti posle 10 meseci raspada.

Aj da se ne lazemo, ta "dobra podrska" ne znaci nista jer se radi o drugorazrednom OS-u sa veoma ogranicenim izborom nedovrsenih aplikacija, to je surova realnost.

Dakle L550 sada radi "ok" i predstavlja korak napred u odnosu na 2, 3, 4 god. stare low end Lumie ali to je sve nazalost.

Sent from my D6503
 
Znači jer će da dobije ispeglan. Ja sam već rekao da gledam na te Lumia kao na developer/beta tester uređaje. Pretpostavljam da će dobiti i RS3. Možda nakon toga dignu zahtevnost na 2GB RAM.
 
I sta onda? Dobijas "redovan" apdejt OS-a koji tek sada izlazi iz beta faze a po mogucnostima i aplikacijama zaostaje 3-4 godine za konkurencijom, i sta onda?
Da se tesis - "wow, stig'o apdejt koji nista funkcionalno ne menja, respect za tu sjajnu podrsku"

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nazalost je tako, jesam dobio vec 45 update-a od decembra, ali skoro pa nista drugacije ne radi telefon od tada.

A ni ne vidim da ima manje bagova sada, pre neki dan nije hteo sam ekran da se ugasi recimo, usao u poruke i samo crn ekran, kao da nema nijedne poruke, morao da upalim i ugasim message aplikaciju. Deezer kad udjes u neki album, ili na artist-a, sledeci put kad se vratis u aplikaciju ce je refreshovati i baciti te na home page. myTube i dalje baguje, radi normalno, pa odjednom pri sledecem pokretanju pukne odma posle splash screena. Nije nikako hteo da proradi i kad sam pobio sve ostale aplikacije, morao je restart.
To su neke stvari u poslednjih 10-ak dana recimo.
 
A sta to donose apdejtovi Lumia? Naznake WP8/8.1 stabilnosti posle 10 meseci raspada.

Aj da se ne lazemo, ta "dobra podrska" ne znaci nista jer se radi o drugorazrednom OS-u sa veoma ogranicenim izborom nedovrsenih aplikacija, to je surova realnost.

Dakle L550 sada radi "ok" i predstavlja korak napred u odnosu na 2, 3, 4 god. stare low end Lumie ali to je sve nazalost.

Sent from my D6503

Ne bih se slozio sa tvrdnjom da se radi o drugorazrednom OS. MS je sa Windowsom usao na trziste mobilnih telefona kasno u odnosu na Android I logicno je da u ovom trenutku ima znatno manje aplikacija za WIN nego za Android. Dalje, MS polako ali sigurno pegla probleme sa WIN 10 i platforma postaje sve stabilnija (to smo i ovde primetili, zar ne?). Ideja sa jednim OS za sve uredjaje je odlicna I cini kompatibilnost imedju uredjaja savrsenom.
U prilog tome govori i cinjenica da vec sada neki veoma ozbiljni proizvodjaci tableta svoje top modele na trziste izbacuju sa WIN 10. Licno mislim da je pitanje vremena kada ce poceti da izbacuju i neke modele telefona sa windowsom.
Da ne pricam na pamet, evo linka na tu temu. Vec sam ga negde postavljao, ali nije na odmet ako ga postavim ovde jos jednom.

http://www.techradar.com/news/mobil...-tablets-release-date-specs-and-prices-916134
 
Daj bre, pa KOJI PUT slusamo-citamo ovo? [emoji23]

Drugorazredni OS sa trecerazrednom ponudom-kvalitetom aplikacija, eto sta je.

Da je drugacije ne bi imali pad sa 2.x%(WP) na 0.x% tj ne bi ios i android drzali 99% trzista. Pomirite se sa istinom :)

Sent from my D6503
 
I sta onda? Dobijas "redovan" apdejt OS-a koji tek sada izlazi iz beta faze a po mogucnostima i aplikacijama zaostaje 3-4 godine za konkurencijom, i sta onda?
Da se tesis - "wow, stig'o apdejt koji nista funkcionalno ne menja, respect za tu sjajnu podrsku"

Sent from my D6503

Isto što je i Android u prvim danima. Zna se kad je funkcionalni update na proleće i možda još jedan na jesen. Ovo između je bugfixing i security.

Windows 10 telefoni su isključivo za ljude koji hoće da prate razvoj. Ja hoću i zanimljivo mi je. Mada bih voleo da je brže.
 
Pa to je sustina, 0.1% prati "razvoj" w10m iz zezanja (dok koriste ios/droid) a ostalih ~0.5% cine nezahtevni, ex-feature phone korisnici i okoreli win fanovi :)

Priznajem da je i meni zanimljivo da pratim razvoj w10m i da konacno radi iole ok ali to ne menja cinjenicu da se radi o inferiornom OS-u.

Sent from my D6503
 
Ne vidim problem u radu ovog uređaja, e sad, ne kažem da ih drugi nisu imali... Ova L550, sa svim update-ima radi odlično.
Malo me nervira kad neko pomene moje viđenje kao ne realno, vrlo rado prijavim svaki vid lošeg rada, a sa dosadašnjim lumiama sam imao samo 3 i to vezana za L950, a to su opet potvrdili i drugi, tako da...
 
To je zbog ludila na forumu koje je nastalo sa Windows 10 u svakoj varijanti. I mene iznenađuje koliko dobro radi, s obzirom da je zakucavala redovno. Pokazuje odličan napredak, i očekujem dosta od RS2.
Mada će verovatno u RS2 da bude manje opcija nego što bi trebalo.
 
Ne vidim problem u radu ovog uređaja, e sad, ne kažem da ih drugi nisu imali... Ova L550, sa svim update-ima radi odlično.
Malo me nervira kad neko pomene moje viđenje kao ne realno, vrlo rado prijavim svaki vid lošeg rada, a sa dosadašnjim lumiama sam imao samo 3 i to vezana za L950, a to su opet potvrdili i drugi, tako da...

Drago mi je da si zadovoljan i da nemaš problema
 
Nazad
Vrh Dno