Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

stalke za koje zvucnike? :) ti si se bas dao u budzenje do maximuma !
 
За Кантон ГЛЕ402 :D изгледаће фино с обзиром да је предња страна Кантона тамно сиве / алуминијум боје :smoke:

Значи слушам сад појачало, испало је крајње добро. Стабилисан напон од 9в на предпојачалу ББ2134 прави звук падају гаће. Појачало гура 25вати синуса са трафоом од 100 вати, 6 излаза посебно напон за појачало и предпојачало од 9 и 18 волти. Звук је пун онако континулан нема нешто да штрчи, бас је тврд као бетон и има га у пм :D

Чуо сам ове звучнике на Адванс Акустиксу од 1600е ето ово тако звучи тај тип звука :D

Направићу скоро тред о изради.
 
Poslednja izmena:
Danas sam nešto malo upoređivao 1 i 6c. Je li moguće da su oni na max podjednako jaki? odvrnuo sam i jedne i druge do kraja, na plejeru sam stišao poprilučno da ih ne bih pregazio i nisam primetio da su 6c išta jači. Znam da snaga nije toliko bitna, imaju oni sasvim dovoljno snage ali opet, malo je čudno...

img05781sm.jpg
 
За Кантон ГЛЕ402 :D изгледаће фино с обзиром да је предња страна Кантона тамно сиве / алуминијум боје :smoke:

Значи слушам сад појачало, испало је крајње добро. Стабилисан напон од 9в на предпојачалу ББ2134 прави звук падају гаће. Појачало гура 25вати синуса са трафоом од 100 вати, 6 излаза посебно напон за појачало и предпојачало од 9 и 18 волти. Звук је пун онако континулан нема нешто да штрчи, бас је тврд као бетон и има га у пм :D

Чуо сам ове звучнике на Адванс Акустиксу од 1600е ето ово тако звучи тај тип звука :D

Направићу скоро тред о изради.

Mogao bi da otkupis veci broj A-6201 sistema, da ih modujes i stavis na njima plocicu "Dule13 Signature", isli bi k'o alva.:D

@djonzy:
Koja je ta "mala" kutija dole?:p
 
djonzy, ladno ti kalendar iz 2008. godine :)
btw, ni ja nisam nesto preterano zadovoljan jacinom 6c mada kapiram da ima veze s tim sto sam trenutno na integrusi a i ne cuju mi se sve pesme istom jacinom cak i pri istom bitrate-u tako da je nekad i 17 potuno ok za normalno slusaje a nekad mi je i 30 tek onako.. zato mislim da nije do zvucnika
koliko bi se sama jacina eventualno popravila prelaskom na neku krstenu kartu? integrusa je realtek na asus p5wd2 ploci
 
Primetno, i jacina i kvalitet.
A bitrate nema nikakve veze sa jacinom zvuka, vec sa kvalitetom.
Koji operativni sistem imas?
 
ok, prva recenica je kljuc :)
a za bitrate znam toliko, mislim nisam bas u fazonu 192 tise od 320 :) nego nisam toliko upucen u metode ripovanja pa mi cudno da albumi sa privatnih trackera koji su ripovani na isti bitrate (dakle, ne web ripovi, transcodovi itd.) ponekad se ne cuju podjednako jako

edit: i da, ne razumem kako se ljudi zale na bas na 6c, meni je on bas, bas dovoljan, nikada ga nisam dizao preko 4 to mi je gornja granica
 
Poslednja izmena:
Zale se oni koji su navikli na muljave woofer-e.:)
Ne rece koji OS imas i preko cega pustas mjuzu.
 
Mogao bi da otkupis veci broj A-6201 sistema, da ih
Koja je ta "mala" kutija dole?:p
Zvučnici Elektronske Industrije Niš HSR140, riknulo mi pojačalo pa sam ih pojačao solerima a kada ga popravim i nakupim 250 postova EI Niš odlazi na berzu...

djonzy, ladno ti kalendar iz 2008. godine :)
btw, ni ja nisam nesto preterano zadovoljan jacinom 6c mada kapiram da ima veze s tim sto sam trenutno na integrusi a i ne cuju mi se sve pesme istom jacinom cak i pri istom bitrate-u tako da je nekad i 17 potuno ok za normalno slusaje a nekad mi je i 30 tek onako.. zato mislim da nije do zvucnika
koliko bi se sama jacina eventualno popravila prelaskom na neku krstenu kartu? integrusa je realtek na asus p5wd2 ploci
Gorki List ne poznaje godine!

Nego ne mora da znači da će neka dobra zvučna karta automatski biti i jača, ja sam koristio SB Live i ona nije bila jača od integrisane koju sam imao ali je zvuk bio nebo i zemlja...

win 7 i pustam preko winampa
sad će ti neko reći da pređeš na foobar... mada je meni AIMP mnogo draži...
 
Poslednja izmena:
koristio i jedan i drugi, foobar mi se ranije stalno crashovao a i ispadnu mi oci dok ga sredim da ne lici na autisticni notepad a media monkey sam koristio dok sam muziku drzao po diskovima al' nije mi se nesto dojmio kao player
aimp nisam probao
dacu foobar-u opet sansu
i da, posto sam prilicno siromasan trenutno, moze li mi neko reci kakav SB Live da jurim posto vidjam svakakve neke oznake po oglasima, ili je bitno samo da bude naglaseno da ima emu cip nevezano za ostalo
 
Poslednja izmena:
Gledaj da nadjes polovnu Audigy LS ili SE, one su 10-15e.
Live! je neupotrebljiva na Windows 7 (mada mozda moze da radi ona 24-bitna, nisam siguran, ali svakako preskoci to, mnogo je matoro), a uz pomenute Audigy mozes da instaliras one modovane drajvere (daniel_k) i da dobijes Crystalizer, ako ti nesto znaci, posto su te karte prakticno identicne kao X-Fi Audio.
 
Poslednja izmena:
Nije samo kristlajzer u pitanju, sami drajveri su mnogo bolji, sa njenim drajverima sa dosta pojačanim voljumom kod mene su se čule razne smetnje (zujenje prilikom pomeranja miša, minimiziranja, skrolovanja, ne sećam se tačno šta sve ne) a sa tim modovanim drajverima se ne čuje ništa osim onoga što treba da se čuje. Doduše u pitanju je Audigy SE, ali kontam da se na isto svodi...
aimp nisam probao
probaj, jako simpatičan pleja.
jedino što mi se ne sviđa je što ne prikazuje negde u okviru plejera album art (ali ga prepoznaje i prikazuje na file info) i što nema auto tag, a sve ostalo su plusevi što se mene tiče...
 
Poslednja izmena:
Da, mislio sam na SE, a ne na ES, my bad.:)
LS i SE su iste, samo je prva standardne visine, a druga je niskoprofilna.
 
da li neka od audigy kartica moze da se podesi da ako koristim samo 2.0 stereo zvuk na vise izlaza daje isti zvuk (za zvucnike, za sluske, za tv itd)? kao sto moze da integrusama. da mi oni crni, plavi itd ulazi ne budu neikorisceni... nadam se da me razumete sta hocu da kazem :)
 
ova moja je mogla, čini mi se, sa njenim drajverima da daje dupli stereo ali sa ovim XFi drajverima ne, čak i kada prebacim na 4 kanala, ovi zadnji daju neki čudan zvuk kao iz bureta, ne znam zašto je to tako i nije me briga, uvek postoji prosto zaobilazno rešenje problema:

img04579.jpg

ili produžni stereo kabli pa isključuj-uključuj zvučnike-slušalice-tv-bojler-toster...

izmena - u stvari lažem, 4.0 radi dobro, greškom mi je bio selektovan neki stereo xpand pa je slao samo niske na zadnje kanale...
 
Poslednja izmena:
ok, prva recenica je kljuc :)
a za bitrate znam toliko, mislim nisam bas u fazonu 192 tise od 320 :) nego nisam toliko upucen u metode ripovanja pa mi cudno da albumi sa privatnih trackera koji su ripovani na isti bitrate (dakle, ne web ripovi, transcodovi itd.) ponekad se ne cuju podjednako jako

edit: i da, ne razumem kako se ljudi zale na bas na 6c, meni je on bas, bas dovoljan, nikada ga nisam dizao preko 4 to mi je gornja granica

apsoluitno se slazem!ja na mojim 7c drzim bas i treble na 0 i to za mene odlicno fercera.uopste nema potrebe da dizem ni bas ni treble!a ako na to dodas da slusam hip-hop i rap onda ti je jasno da je bas sasvim dovoljan,bar za mene.zato mi nikad nece biti jasno kako nekome nije dovoljno jak bas.jedino kad se pravi neka zurkica podignem bas na 3 a treble na 4-5.
 
Solo1 i Solo6 se u SPL-u razlikuju samo 3dB u korist Solo6, ali se taj podatak i ne moze u praksi doziveti merodavno, jer kad odvrnete oba do kraja, od celokupne distorzije nema ni smisla uporedjivati decibele. Inace, 1dB je najmanja promena glasnoce koju uvo moze da registruje. Duplo glasnije je +10dB.
 
pa ja sam to radio sa jako tihim zvučnim izvorom tako da nije bilo nikakve distorzije, sve se ok čulo, nisam lud nove zvučnike da uništim prvog dana :D
 
Ok, ja sam samo rekao za koliko se teoretski razlikuju u glasnoci ta dva zvucnika. Da neko ne pomisli da je solo6 mnogo glasniji/bucniji zbog duplo vise snage. Ima prednosti ta snaga, ali to nije puno vezano za glasnocu.
 
Upravo mi je crko daljinski na solo šestici! Zapravo baterija nema kontakt, lepo se čuje da oni "jezičci" landaraju. Dakle, moglo bi se to namestiti, kad bih mogao da otvorim daljinac. Jel neko to pokušao? Čini mi se da to ne može...
 
ok, hvala na savetima oko zvucne, vidim da ima trenutno to u oglasima za nekih 15 ekija
samo jos jedno pitanje, zvucnici mi blago suskaju kada ih odvrnem na recimo preko 30, tu se recimo cuje tek kad bas dobro osluskujem dok na max 60 recimo moze se cuti i ako postavim uvo na 10 cm od njih (pricam o pojacavanju bez muzike naravno).
Pokusao sam da ih odnesem u sobu u kojoj nema nicega i da ih samo ukljucim u struju i tamo se nisu culi. Da li je u pitanju suma kompjuterskih kablova u kojoj se nalaze ili nesto drugo i sta bih mogao eventualno da ucinim po tom pitanju?
 
Upravo mi je crko daljinski na solo šestici! Zapravo baterija nema kontakt, lepo se čuje da oni "jezičci" landaraju. Dakle, moglo bi se to namestiti, kad bih mogao da otvorim daljinac. Jel neko to pokušao? Čini mi se da to ne može...

Niko nema iskustva sa Microlab daljincem?
 
Ja sam po savetu forumasa odavde uzeo solo 7c i koristim ih vec duze vreme bez zamerki. Zvuk je super, cak i sa njihovim pojacalom.

Konstatno je cist i kada se slusha na maksimumu. Flac format se isto odlichno cuje.

Neki odavde su mi pricali da uzmem i "jeftinu" zvucnu kao bice nesto bolje nego sa realtek integrusom.

Medjutim, iskusio sam ih na par "jeftiinjih" neitegrisanih zvucnih kartica. i nista bolje ne rade nego na realtek.

Ja ih drzim na razmaku oko 2 metra, i udaljeni su od zida 20 cmm i u uglovima sobe su ( nisu kod racunara)
Za muziku su dakle odlichni ko slusha muziku sa racunara. Za igrice nisu bas nesto.

preporucujem sledece:
- Sto manje stvari u sobi i oko microlab solo7c hoce da im "guse" zvuk.
- Nisu nikako za male sobe!
- Sto manje stvari u sobi, nisu pravljeni za prenatrpane sobe vec za "multimedijalne prostorije".
- Po mogucstvu u coskovima sobe i da od coska na koji su pozicionirani imaju dugacku dijagonalu do coskova preko puta ( stvara odlichnu bass refleksiju ).
- Ako kupite ove zvucnike preporucujem nov set kablova od racunara do zvucnika. Onaj koji oni daju je solidan ali prekratak.
- PAZITE DALJINSKI, MALI JE JAKO! Lako moze da se "zagubi"



p.s. drzao sam ih i na velikom stolu sirokom 1.70 i ocajan je zvuk, najbolje resenje za mene je na podu ( stalke nemam ) i da budu sto blize coskovima da bi se pravila bass reflekcija.


Eto to je moje iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Sa ovim uputstvima za postavljanje, akusticki tretman i bass refleksiju se ne slazem, ali dobro, ako ti tako najvise odgovara, slusaj ih tako.:)
 
Nazad
Vrh Dno