Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

a ovakvo nesto:Sound Blaster Audigy 2 Value (SB0400)?jel ovo punokrvni audigy 2 ili opet neka sakacena verzija?
 
. . ..kada god u nazivu Creative kartice vidis ovo -> "Value".. sakata je..
 
a ovakvo nesto:Sound Blaster Audigy 2 Value (SB0400)?jel ovo punokrvni audigy 2 ili opet neka sakacena verzija?

Wikipedia kaže: "The Sound Blaster Audigy 2 Value (SB0400) was a somewhat stripped down version of the Audigy 2 ZS, with an SNR of 106 dB, no IEEE-1394 FireWire connector, and no DTS-ES 6.1 playback. Instead of CA0102 in Audigy ZS this card uses CA0108 which integrates both the functionalities of CA0102 and CA0151 aka. p16v into a single chip with high-end features stripped and p16v updated to p17v. It is, however, fully hardware accelerated for DirectSound and EAX 4 and was sold as a cheaper companion for the more expensive ZS."
Tako da ipak nije tako loša...
 
znam to sam vec ranije procitao o njoj na wikipedia-i ali i dalje mi nije sve najjasnije.cini se po tom opisu da je skroz ok karta.kakav je taj audigy u odnosu na vec ranije pomenutog asus xonar dg-a?
 
Pa nije taj model preterano nov, najnoviji jeste ali čini mi se da sam ga video na njihovom sajtu početkom godine. Veliki je minus to što nema bas i trebl kontrole.
 
Od mene mu je to samo veliki plus. :D Uostalom, ionako je vec nasviran u gornjem bass-u i visokim tonovima.
Kako to može da bude plus? Ako ti odgovaraju difoltne vrednosti onda je postojanje/nepostojanje kontrola nebitno ali ako ne odgovaraju onda je to veliki minus. Ne uspevam da vidim varijantu u kojoj bi to bio plus...
 
Kako to može da bude plus? Ako ti odgovaraju difoltne vrednosti onda je postojanje/nepostojanje kontrola nebitno ali ako ne odgovaraju onda je to veliki minus. Ne uspevam da vidim varijantu u kojoj bi to bio plus...

Pa ja na to gledam malo drugacije... Ako mi ne odgovara na default, ne odgovara mi uopste. :)
 
Na kraju, jel vredi uzeti Solo 6c za 100e???
Koje su josh opcije za 100e? Toliki mi je budzet, na zalost ne mogu da izdvojim vishe...
 
Na kraju, jel vredi uzeti Solo 6c za 100e???
Koje su josh opcije za 100e? Toliki mi je budzet, na zalost ne mogu da izdvojim vishe...

Naravno da vredi, mada mislim da su lenji i da traže jači izlaz na koji se povezuju!
 
Poslednja izmena:
Prvi ovaj od 10000 je neozbiljan, a drugi vredi cuti pa uporediti.
 
Jel bolji Solo 6C od ovog Behringera MS40? Po chemu je neozbljan, da li mozete malo da mi pojasnite?
Ne radim mix, treba mi iskljuchivo za preslushavanje muzike.
I da, budzet je 100e, nisam profi, i amaterski radim.
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Jel Behringer MS40 100 EUR ukupno ili po komadu?
 
Mmmmmm... i sto su neozbiljni, deluju sasvim ok a i ljudi po mnetu daju dobre komentarE?
 
Upravo to je i meni zapalo za oko/uvo.
Komentari su ok, nishta specijalno. Naravno to ne treba ochekivati od "monitora" za 100e (navodno ih svrstavaju u monitore), ali ja mislim da bi ipak zavrshili pos`o. Bolje od Microlaba, verovatno...
Bash me zato i interesuje vashe mishljenje.
 
Ako im je zvuk kao kod mojih Solo 7C to je dobro :) Ionako ce na dobos a ovo bi bila sjajna zamena!
 
Kratak amaterski review MS40:
http://www.youtube.com/watch?v=9tRSoeozMjg&feature=player_embedded

Da mi zvucnik duvka na potenciometrima i izlazu za slusalice, duvnuo bih ga odavno, al sekirom. :D Salim se malo, ali je bitno znati da ovaj mali mid/bass, koji je jos manji nego na Solo6, ne moze nisko da odsvira mnoge stvari, pa se tako i snalazi zavisno od zanra. Sto mu je manje zahtevna deonica data, bolji ce utisak ostaviti. Muzika sa prisutnijim bass-om ce naravno zvucati nedoreceno i tanko. Ne treba ocekivati cuda od tzv. monitora za 100e. Behringer je uvek vise pucao na low cost segment potrosace i amatere muzicare. Genelec je naravno skroz ozbiljnija stvar u svetu monitora, kao i Adam, Krk, Dynaudio,...
 
Ako im je zvuk kao kod mojih Solo 7C to je dobro :) Ionako ce na dobos a ovo bi bila sjajna zamena!

Behringer MS40, nema nigde da se uzme... Zvao, pitao. Na zalost nema nishta od te zamene. :(

Ako ima neko neku informaciju ili josh neki predlog, neka kaze. Poshto na 58 strana se sve vrti jedno isto.
Za mene ostaje Solo 6C kao opcija...

Mada ima i M-Audio Studiophile AV30 u otprilike tom cenovnom rangu.
http://www.m-audio.com/products/en_us/StudiophileAV30.html
Jel ih mozda ima neko?
 
Studiophile AV30 je sa 3" mid/bass-om, pa ako prelazis sa Altec sistema, cini ce ti se da nema ni B od bass-a. Radi se o utegnutom i preciznom bass-u, nesto plicem naravno, ali vecina bezi od takvog zvuka, pa ako slusas muziku u kojoj dominira bass i zelis katkad da se to glasnije cuje, nisu za tu svrhu. Njih mogu da zamislim u posedu kod nekog ko se bavi manje ili vise muzikom pa mu je to neki manji pomocni sistem za preslusavanje na drugom PC-u. Kao all-around ne verujem da bi ti se u potpunosti svideo, mada bi cuo dosta preciznog zvuka za ne tako velike pare.
 
koliko ja znam, ni solo 6c ne mogu da se nadju.
 
McroLab SOLO 6c THE BEST BANG FOR THE BUCK!!!

Imao sam ih i znam o čemu govorim (jedina mana im je lenjost na integrisanom soundu a inače otkidaju!).
 
Nazad
Vrh Dno