Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Imao sam i ja to bas to sto imas i ti i detaljno sa svojim drustvom analizirao zvucnu sliku(mesecima) i dosli smo do zakljucka da MX5021 svira bolje od toga sto imas ti tj od onoga sto sam imao ja. Ali necu da ulazim sa tobom u dalju diskusiju, ovo sto ja kazem potvrdice 9 osoba od 10(uvek ce da postoji 1 koji ce da tvrdi drugacije), za tebe jednostavno svira bolje taj monitor audio koji imas i to je to a za mene je neprevazidjena kombinacija MX5021 + Solo 6C i to je opet to. Licno smatram odvojene kombinacije(pojacala + zvucnici) prevazidjenim, necu diskoteku u stanu vec samo detalje i kvalitet. Opet ponavljam ovo je moje misljenje i misljenje moje okoline u kome se potpuno slazemo bez izuzetka. Sad sorry ako sam povredio necija "osecanja"(citaj:ulozene pare)...

P.S.
Ovim postom ne zapocinjem rat na forumu vec samo najiskrenije prenosim ljudima svoje vidjenje stvari jer ce mozda nekome ovaj post ustedeti gomilu para i lutanja.

Ne, necu se uvrediti... svako ima prava na svoje misljenje. Mogu reci da lupas gluposti i da se ne razumes ali nema potrebe. Samo cu se nasmejati i reci blago tebi i svima koji ste testirali i niste culi razliku tj mislis da je MX5021 + Solo 6C svira bolje od.... sta ja imam tj sta ti imas... imao? :)
 
Ne, necu se uvrediti... svako ima prava na svoje misljenje. Mogu reci da lupas gluposti i da se ne razumes ali nema potrebe. Samo cu se nasmejati i reci blago tebi i svima koji ste testirali i niste culi razliku tj mislis da je MX5021 + Solo 6C svira bolje od.... sta ja imam tj sta ti imas... imao? :)

Ma ne, nisi se uvredio cim si poceo da javno vredjas :zgran: Monitor Audio RX2 sam imao. Bas mi je drago da nemamo usi kao sto imas ti i jos par ljudi u zemlji ali bitno je da se ti razumes :D Ovo je moj poslednji post na ovu temu zato sto znam kojim tokom ova prica ide kada se pomene hi-fi. Pozdrav i sve najbolje :wave:
 
Ne, stvarno se nisam uvredio ali mi je izuzetno zanimljivo kako se pojavljuju tvrdjenja tog tipa. Ajde, da nisam cuo nesto tog tipa, da drugi koje dobro poznajem nisu isto culi pa da raspredamo bajke i legende. Mogu i ja da tvrdim da lcd ima bolju sliku od plazme ili da moji RX2 zvuce bolje od Spendor A9 modela npr ali svako ko se iole razume (i cuo je ili video) zna da nema veze sa vezom. Aj, uzivaj....
 
HIFI i pc zvucnike ne mozete nikako meriti po kvalitetu zvuka i sirini zvucne slike. Imao sam i Microlab solo 6 i solo 7 i odlicni su za Pc zvucnike, tj. nista bolje od toga nisam cuo u rangu PC zvucnika.
 
Da li neko zna ili ima preporuku na kolikoj udaljenosti treba držati zvučnike od zida? Ova informacija mi treba jer nešto prepravljam sto, pa da ne ispadne nešto kako ne treba. Inače treba da stoje na radnom stolu u visini glave.
 
u principu, sto vise mozes, to bolje... moji su na pola metra od zida
 
Hvala OCz. Trenutno ih držim na 15cm jer mi je to bilo nekako najpraktičnije zbog položaja i udaljenosti. Kada ih pustim još napred onda imam osećaj da uho ne hvata dobar deo zvuka tj. kao da sam malo iz njih.

@kVu - Pola metra je već previše za mene tj. za sto, jedino ako su negde po sred sobe, a ti na dobroj udaljenosti.
 
Ja imam fc530 već oko godinu i kusur dana. Ostavljao sam komentare i na itsvetu i ovde da kažem: bas ne da je slab nego ga skoro i nema. Burazer ima blueberry, mislim da je m30, koji je slabiji sistem od ovog i bas mu je neuporedivo jači (ali neuporedivo). Vidim da su neki menjali kablove ali ne verujem da bih stim dobio neki veći boljitak. Mislim da je problem u samom pojačalu a ne u zvučnicima (kada sam ih nosio na reklamaciju prodavac reče da je verovatno problem u skretnicama).
ps. @gvlada> tvoju poruku sam tek danas video (posle skoro godinu dana) i koliko vidim kupio si ove zvučnike pa nema potrebe da ti odgovaram :)
 
Ne... zamenio jesam kablove i dampirao zvucnike ali bassa itekako ima i to bez dodatnog podesavanja. Ili je tebi zvucna isuvise slaba ili ocekujes previse od tog sistema. Meni sobu izdrma u odredjenim scenama tek REL sw.
 
Ne verujem da je zvučna slaba jer sam zvučnike kačio i na drugu mašinu i stanje je bilo isto - srednje žalosno (ovo se odnosi samo na bas, kvalitet zvuka je solidan). Inače, nisam neki zahtevni korisnik ali sam imao priliku da čujem druge sisteme lošijeg kvaliteta i manje snage i na svima je bas koliko toliko solidan (očekivao sam da će tako biti i na ovom). Gledao sam na youtubu snimak ovih zvučnika gde bas razbija (membrana se trese ko blesava) a kod mene kad pojačam bas na maksimalno i jačinu zvuka na oko 60-70 (od maksimalnih 80) skoro i da se ne pomeri! Kada sam ih nosio na reklamaciju i sam prodavac se čudio ali posle isprobanog drugog para (koji se isto ponašao) konstatovao je da je verovatno cela serija "falična".
 
Daj im samo jači signal na ulazu i biće sve OK. Da je problem sa pojačalom/napajanjem, imao bi užasne distorzije kada ih pojačaš.
 
Ne verujem da je zvučna slaba jer sam zvučnike kačio i na drugu mašinu i stanje je bilo isto - srednje žalosno (ovo se odnosi samo na bas, kvalitet zvuka je solidan). Inače, nisam neki zahtevni korisnik ali sam imao priliku da čujem druge sisteme lošijeg kvaliteta i manje snage i na svima je bas koliko toliko solidan (očekivao sam da će tako biti i na ovom). Gledao sam na youtubu snimak ovih zvučnika gde bas razbija (membrana se trese ko blesava) a kod mene kad pojačam bas na maksimalno i jačinu zvuka na oko 60-70 (od maksimalnih 80) skoro i da se ne pomeri! Kada sam ih nosio na reklamaciju i sam prodavac se čudio ali posle isprobanog drugog para (koji se isto ponašao) konstatovao je da je verovatno cela serija "falična".

Jesi li to kacio na inegrisanu zvucnu ili na neku normalnu?
 
Dam im maksimalan ulaz i sve isto - skoro pa se jače čuje bas na satelitima nego na wooferu
Kačio sam na integrisane. Ali isprobavali su i u servisu gde sam ih kupio i isto su se ponašali (bas nikakav) dok su njihovi (isto neki microlab) imali sasvim OK bas.
 
Jesi u podeavanjima zvucna i u samom windowsu izabrao zvucnike punog opsega? Ako su manji sam win sece niskre frekvencije, pogodno za laptop zvucnike.
 
Gde se tačno to gleda? Samo opet da kažem da su zvučnici kačeni na tri različita računara i na svim je bilo isto. Verovatno su zvučnici falični. Kada mi istekne garancija probaću da promenim kabel na wooferu.
 
Zašto ti nisu vratili novac? Šta tebe briga što je cela serija falična?
 
krastavac, zvučnici rade nisu crkli (a i da su crkli ne bi dobio pare nego bi ih nosili na popravku). Da bi dobio pare moraš malo više da se pomučiš.
 
Ako ti vufer ne radi ili radi vrlo slabo to znači da zvučnici jesu pokvareni bez dalje rasprave.
Kao kada bi kupio monitor, a on ne prikazuje sve boje i sl.
 
Pitacu ovde mada nije vezano za microlab solo zvucnike.
Kupio sam pre par dana junglerex AF 31 zvucnike i cuje se zujanje iz desnog zvucnika u kome je ugradjeno pojacalo. Zujanje se cuje ako su zvucnici ukljuceni, a komp je ugasen ili ako su otkaceni od kompa. Je li to normalna pojava kod aktivnih zvucnika ili je nesto zbog cega bih trebao da brinem? Ranije sam imao microlab TMN 1 zvucnike i nisam primecivao nikakvo zujanje.
 
Prebacis zvucnike na istu fazu s kompom, a i stavis interkonekt sa masom, ako vec nije takav.
 
Koristim one kablove sto sam dobio uz zvucnike. Zvao sam danas servis i oni kazu da tako zuji ugradjeno pojacalo kad ne dobija signal i da je to normalno.
 
Pretpostavljam da je to ovakav kablic?
3.5mm_jack_phono.jpg
Ili mozda sa po 2 RCA na ova kraja?
 
U tome je problem, sa njima nemas povezanu masu, vec samo po jedan provodnik za signal, levi i desni kanal. Vrlo verovatno i samo pojacalo ima izvestan sum, ali sam gotovo siguran da po tvom opisu problema, taj brum nije zbog toga.
Probaj sa ovako nekim kablom:
http://www.compositecable.com/shop/item.aspx?itemid=10
http://www.cabletrain.com/premium-3-5mm-stereo-male-to-2-rca-male-22awg-cable-gold-plated-25ft.html
http://www.kupindo.com/Za-audio-i-radio-tehniku/9807946_Kablovi-Cordial-2RCA-1Jack-stereo-3-5mm-1-5m
 
Nazad
Vrh Dno