Šta je novo?

MICROLAB H-500

bugi bugisa

Cenjen
Učlanjen(a)
07.12.2007
Poruke
323
Poena
169
uzeo sam ove zvucnike polovne mogu reci da sam odusevljen izgled je odlican a zvuk jos bolji zaista kad ih odvrnes do kraja kuca se trese
medjutim imam par pitanja u vezi njih vidim da ima clanova koji isto poseduju te zvucnike
nisam dobio upustvo za njih pa eto da pitam
interesuje me da li je potrebno iskljucivati subwoofer svaki put posle rada na racunaru jer predhodne zvucnike nisam nikad iskljucivao
koliko hladnjak na subwoofer-u sme da bude vruc npr. posle jednog sata slusanja muzike ne mozes drzati ruku na hladnjaku da li je to normalno
 
Poslednja izmena:
mozda trenutno najjbolji 5.1 sistem za ulozen novac z-5500 kosta nekih 8000 din vise
a ne vredi toliko zaista odlicni zvucnici
 
interesuje me da li je potrebno iskljucivati subwoofer svaki put posle rada na racunaru jer predhodne zvucnike nisam nikad iskljucivao
koliko hladnjak na subwoofer-u sme da bude vruc npr. posle jednog sata slusanja muzike ne mozes drzati ruku na hladnjaku da li je to normalno

Normalno je da se hladnjak greje, zato i sluzi, da odvodi toplotnu disipaciju. Sto ga vise pojacavas, vise ce se i grejati. Pozeljno je da se svaki sistem zvucnika iskljucuje kada se ne koristi, iako ima puno pojedinaca kojima racunar ili zvucnike iskljucuje jedino nestanak struje. U svakom uredjaju su potrosni delovi i ako hoces da ti potraju, treba ih i pristedeti kada se duze ne koriste.
 
to za ikljucivanje je dosta diskutabilno, ostavimo potrosnju struje po strani , najveci sokovi u elektronskim komponentama se desavaju kod ukljucenja i iskljucenja , tako da teorijski je mnogo bolje da non stop budu ukljuceni ....
 
Znao sam da ce neko to da doda. :D Hteo sam da kazem da ima pobornika i takve prakse, ali sam prosto znao da ce neko reci. Ja sve uredjaje gasim kad ih duze ne koristim (ako tog dana ne slusam muziku, naravno gasim uredjaje), pa neka se sokiraju koliko hoce. Imace manji life timer, a to se svakako odrazava na zivotni vek istih. Mada, jedan deo komponenti mi se prebacuje na stand by (dakle i dalje su pod naponom). Svako neka radi po svojoj proceni, to je najbolje. Ionako je sve lutrija s tehnikom.
 
stand by je vec druga prica ;)
 
ja imam solo 7c i naravno da je kvalitet zvuka odlican!
 
stand by je vec druga prica ;)

Pa da, ali evo recimo microlab zvucnici... Svaki od njih (pa i Altec i svi ostali) ima jeftino resenu filtraciju napona i imaju ili blagi sum ili brum kada su na leru (to je normalno za njih). Ponekad to moze i da iritira ako ostaju stalno ukljuceni a nalazite se blizu njih. Pored toga, i greju se i eksploatisu ionako jeftine komponente u njima, pa bi konstantan rad pre doveo do crkavanja nego selektivno i umereno gasenje (ne tipa da se skljocaju na svakih 10 minuta). Sve ima granice izdrzljivosti, a kod jeftinijih stvari je taj prag i dosta nizi, iako ne mora uvek da znaci.
 
Veruj mi da i te jeftine komponente traju mnogo duze nego sto mislis posebno bez pobude tj signala, a elektricni lukovi koji se javljaju pri ukljucenju ih urnisu samo tako , niso to lampe pa da se bojis da ce da se istrose , u svakom slucaju ni vrednost im nije neka da bi se brinuo i ako crknu al dosta offa
 
Slazem se da nije to toliko potrosno i da nece riknuti posle par dana negasenja (ni blizu lampama naravno). Kako ko odluci po tom pitanju. Recimo jedna od prednosti kod redovnog iskljucivanja koja mi pada na pamet je i trenutak nestanka struje. Niste kuci, ostali ukljuceni, nestaje struja i sta se desava... pri dolasku kad doleti nestabilan, cesto mnogo veci napon od deklarisanog, zacas napravi kurslus sa svim osetljivim aparatima. To je tek stres ipo za sve po kuci.
 
Pre nekih 7 godina, kupio sam nov Creative 7.1 sistem Gigaworks (mislim da je G750) u to vreme (po meni i sada) najjaci sistem i bolji od Logitech Z5500. Kostao sistem skoro 600e.

Isto kao ti u strahu da mu se nesto ne desi gasio sam ga svaki put kada iskljucim kompjuter.
Posle godinu dana gasenja odlucih da ga ostavljam samo na standby dok kompjuter ugasim.
Jednog dana sam ostavio kompjuter da mi nesto skida a zvucnici su bili u standby modu kada sam dosao kuci sa posla, ocekujuci skinute fajlove vidim da mi je kompjuter ugasen. Upalim kompjuter i vidim da je windows nasilno ugasen tj bio je nestanak struje. OK ja ukljucim ponovo download i da pustim pesmu ono nista se ne cuje. Vidim zvucnici upaljeni ali standby lampica ne gori.Ugasim pa upalim sistem ali nista i shvatim da je prilikom dolaska struje sprzen sistem od 600e.
Posto je ovde integrisano pojacalalo, tacnije 8 pojacala tu nije bilo nikakve popravke.Zvucnici mi za dzabe visili jos par meseci po zidovima.

Posle ovoga sto mi se desilo nikada ne ostavljam upaljen sistem niti da je na standby.
Cak stavise, kupio sam posebno pojacalo, posebno zvucnike, tj ako mi se ikada nesto slicno desi bar ce mi steta biti duplo manja.

Pozdrav
 
Desava se, eto to je samo jedan los primer. Takodje je i grmljavina potencijalna opasnost i tu se bezuslovno cupaju i ostavljaju strujni kablovi malo dalje od uticnica (a i telefonski). Mozda mislite da preterujem... :)
 
Pa da, ali evo recimo microlab zvucnici... Svaki od njih (pa i Altec i svi ostali) ima jeftino resenu filtraciju napona i imaju ili blagi sum ili brum kada su na leru (to je normalno za njih). Ponekad to moze i da iritira ako ostaju stalno ukljuceni a nalazite se blizu njih. Pored toga, i greju se i eksploatisu ionako jeftine komponente u njima, pa bi konstantan rad pre doveo do crkavanja nego selektivno i umereno gasenje (ne tipa da se skljocaju na svakih 10 minuta). Sve ima granice izdrzljivosti, a kod jeftinijih stvari je taj prag i dosta nizi, iako ne mora uvek da znaci.

Pozdrav, imam jedno potpitanje, uzeo sam Solo1 zvucnike, pre neki dan, ali se cuje ovo brujanje na leru, kad je sve pogaseno.
Ne primeti se kad svira muzika ili kad ga ventilatori racunara prikriju, da li je ovo normalna pojava za ove zvucnike, ima li nekog resenja, reklamacija?
 
Probaj da rotiras utikac. Kod mene na fc330 se culo dok nisam rotirao utikac.
 
Probao sam i drugu uticnicu za zvucnike, e sad jedino ako je ista faza u pitanju...
 
Normalno je, i kod mene na solo2 se cuje blagi sum (kad si im na razdaljini od <50cm). Nije do faze i struje. Jednostavno, takva je izvedba zvucnika i pojacala u njima.
 
kod mene nema nikakav sum jedino kad prislonim uvo skroz uz zvucnik cuje se malo zujanje to je sasvim normalno
 
Ja sam poslusao jos jedan par zvucnika i imaju identican brum, testirano na drugoj lokaciji.
Tako da je ocigledno i potvrdjeno da je to osobina ovih zvucnika Solo 1/2.

E sad malo sam razmisljao o svemu, i izvukao par zakljucaka.

1. Cinjenica je da je brum konstantan i nevezan za volumen pojacala, kao i cinjenca da se pasovni zvucnik manje cuje, mi sugerise da je problem mozda posle pojacala, tj da je na relaciji zvucnik-trafo, rekoa bih da pojacalo nema veze sa brumom, vec da se smetnje prenose sa trafoa na zvucnicki kabl.

Problem bi se verovatno uklonio izmestanjem trafoa iz zvucnika, ili nekim boljim oklopljenim kablovima do zvicnika.

Sugestije?
 
Ako imas bezicni telefon , bazu ili neki slican vid smetnji kod zvucnika sa trafoom izmesti ih i probaj nakon toga ....
 
Probano je vise pari zvucnika u razlicitim stanovima, tako da otpadaju spoljne smetenje, sa njima je neki problem u konstrukciji...
 
Prodavao sam doticne i na 10ak komada nisam uocio problem o kome pricas , smetao im je bezicni telefon i neoklopljeni signali od kineskih lampi i slicnih gluposti...
 
Nema veze sa lampama, i spoljnim smetnjama, jer je probano na vise lokacija sa vise zvucnika, a i nikk18adsl isto potvrdjuje. Uvek je to lagani jednolicni brrrr, koji se i pod prstom oseti na basu.

Verujem da vecina korisnika ne moze ni da provali da se nesto cuje, pogorovo jer sam zvuk racunara prekrije taj sum, a da ne pricam kad nesto svira....
 
Poslednja izmena:
Мислим да је проблем у трафоу 90%, следеће по реду је исправљачко коло, и код мене се на фабричком микролабу чуло зујање на једном каналу чак и после промене свих чипова и кондензатора, и тако на више примерака.
 
Ja se ogradjujem jer je ovo bilo pre vise od dve godine (uh ima toliko ) od kako ne radim verovatno su poceli da stede u novim serijama...
 
Danas su cene cak i jace, tako da je Solo 1 oko 65 evra.
Takodje mogu da primetim da ih sada fabricki dampiraju, za razliku od starih primeraka.

I meni mirise da je deo ispred pojacala u koliziji sa zvucnicima, neki sum koji pravi ispravljac.

Zao mi je da rasklapam nove zvucnike, inace bi ih probao sa drugim isparavljacem.

Koji je integralac u pojacalu, kod ovih zvucnika, da potrazimo neku semicu na net-u ?
 
Poslednja izmena:
Bax, moji solo2 se ne cuje uopste toliko koliko imam utisak iz tvoje price da se tvoji zvucnici cuju. Meni je komp poprilicno utisan, i neki veci brum se zaista ne cuje. Kada je apsolutna tisina, i kada priblizim glavu na manje od pola metra od zvucnika, cujem blagi, ali zaista blagi brum iz mid/bass-a i sum iz visokotonaca. Cim se odmaknem na 40-50cm od samog zvucnika, vise ga ne cujem. Sve je dobro uzemljeno, kartica nije problem. Moji solo2 su bas iz prve serije od pre 2 i nesto godine kada su kod nas stigli samo solo1 i 2. Ovaj zvuk iz njih uopste me ne iritira niti obracam paznju, a i kada sedim za stolom na kome su, ne cujem ga. Pripisujem ga jeftinoj izradi i losoj filtraciji napona posle trafoa. Mozda i moze da se nekim tweak-ovanjem malo poradi na tom sumu, posto iz tvoje price sticem predstavu da ti je to mnogo izrazenije.
Proveri kako ti je uzemljen komp, da li imas razliku potencijala na toj fazi, proveri i kablove. Uzgred, na koju zvucnu si povezao zvucnike?
 
Poslednja izmena:
Probao sam sa dve zvucne, prvo sa integrusom, a kasnje sam spojio na stari Creative Live.
Nije mi djavo dao mira, pa sam pojurio jos jedan primerak zvucnika kod prodavca, i kod njega u radnji potvrdio da je brum identican, dakle trenutno su im svi takvi.

Veci je problem sto sam ja pre na tom kompu, imao rucno pravljeno 2*10w pojacalce sa zvucnicima, koji nikakav sum nisu imali (bar ne cujan), pa me je ovo malo iznerviralo, mozda sam malo i previse ocekivao.

U svakom slucaju hvala svima na trudu i pojasnjenjima.
 
Poslednja izmena:
Veci je problem sto sam ja pre na tom kompu, imao rucno pravljeno 2*10w pojacalce sa zvucnicima, koji nikakav sum nisu imali (bar ne cujan), pa me je ovo malo iznerviralo, mozda sam malo i previse ocekivao.

Ako ti je za utehu, ja sam na moje kacio i cd playere, dvd, tjunere i razne zvucne, cak su korisceni dugo u dva razlicita objekta i svuda se culo ovo malo sto se cuje iz njih.
Bice da si previse ocekivao od PC zvucnika posle rucne verzije pojacala. Pa svi PC zvucnici su takvi, da ne pominjem one serije Altec-a gde od brujanja ne mozes da spavas.
 
Probao sam sa dve zvucne, prvo sa integrusom, a kasnje sam spojio na stari Creative Live.
Nije mi djavo dao mira, pa sam pojurio jos jedan primerak zvucnika kod prodavca, i kod njega u radnji potvrdio da je brum identican, dakle trenutno su im svi takvi.

Veci je problem sto sam ja pre na tom kompu, imao rucno pravljeno 2*10w pojacalce sa zvucnicima, koji nikakav sum nisu imali (bar ne cujan), pa me je ovo malo iznerviralo, mozda sam malo i previse ocekivao.

U svakom slucaju hvala svima na trudu i pojasnjenjima.

Ја то решио тако што сам ставио други трафо и направио стабилизацију напона за коло предпојачала и сад мук тотални :)
 
Dule13

Samo da rezimiram, ti si zamenio kondise i zujanje je ostalo, potom posle promene trafoa i stabilizacije napona za predpojacalo, stvari su se resile ?

MA neka mu za sada malo tako, ali lako cu ja to sve da razbucam ako budem dokon, samo pitanje je kad ce posle to da proradi :)
 
Nazad
Vrh Dno