Šta je novo?

Mišljenje o MSI 5850 Twin Frozr II

Pa nije ni moj primerak neka cvecka 870/[email protected] ostavljam to za 24/7 fan profil nisam ni dirao deluje mi sve ok.
Dokle je bezbedno da idem sa voltazom kolko sam skapirao 1.2 je neka granica mada vidim da su neki cepali 5850 cak do 1.3v???
Evo i rezova na ovim podesavanjima.

Lesenje-Lepo skines Phsyx i cepaj.
 

Prilozi

  • 5850 oc1.jpg
    5850 oc1.jpg
    559.8 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Meni daje max setovanje za clock i mem u AB, 775/1125? Regulacija napona radi ok. :crash:
 
Koristi MSI Afterburner, ali takođe moraš da isključiš ograničenje CCC u njemu.
 
Ako ce vas utesiti i na MSI 6850 Cyclone cvrce zavojnice u 3D. Ali samo kad je visok FPS, recimo u nekim animiranim scenama ili u starijim naslovima tipa GTR2. Tu tera konstantno preko 120 FPS nekad i 250 FPS. I sve vise cvrci kako raste FPS.
Zato je tu Eyfinity i 5040 rezolucija da malo smanji framerate.
 
Ako ce vas utesiti i na MSI 6850 Cyclone cvrce zavojnice u 3D.
...toliko o Military Class ll Component... meni nisu cvrcale zavojnice nego vent, i to od 50-60%, koji sam otkinuo i zakacio novi, veci i tisi...
 
mozda je malo off ali sto se tice cvrcanja zavojnica da li je nekome palo na pamet da ukljuci u biosu spread spectrum kako bi smanjio emi ?
mislim meni trenutno nista ne cvrci pa nemogu da probam, ali eto ne skodi da se proba.:eyebrows:

cvrcanje zavojnica su verovatno izazvane nekom elektromagnetnominterferencijom ( emi ), a ja bi prvo stavio kabel od monitora sa "zadebljanjem"-mislim da je u pitanju grafitni prsten koji sluzi bas za sprecavanje prenosa emi-a :D

neke kvalitetnije tastature imaju (recimo moja :d) zadebljanje koje sluzi za isto, jerbo i tastatura ima svoj klok generator koji moze unositi smetnje.

ako mozete stavite kvalitetne kablove za monitor kao i za sve interkonekcijske veze , ukljucite spread spectrum u biosu (ucitajte nazivne vrednosti pre toga u bios), probajte da promenite frekvenciju osvezavanja monitora, kao i da smanjite ili povecate kontrast i osvetljenje istog.

pokusajte nemoze da skodi
 
Картица у питању је на акцији за 14000 и који динар у једној фирми на Е. Стигла данас једна на моју адресу. Не могу да верујем колико сам променом картице утишао машину!

Иначе, мрзело ме да читам целу тему, можда је неко већ споменуо акцију.
 
Tema je i otvorena zbog akcije :D
 
Протерао сам мало Furmark и Dead Space 2. У оба случаја картица испушта неке чудне звуке. Тј испушта их само у 3д режиму. Није страшно ништа, није ни гласно само је чудно. У случају Furmarka као да се чује неко ситно шкрипање најлона. Тактови су номинални.
 
Pistanje zavojnica. ;)
Vidi se da nisi pogledao ni zadnjih par postova. :p
 
Таман посла да читам тему. :D
МОжда је то један од разлога ниске цене. Али ја се не буним нешто претерано. :)
Занимљива ствар је што се под Furmarkom пиштање креће у таласима. Утишава и појачава постепено. Срећом није много гласно.
 
To zavisi od scene koja se renderuje. Kada je dlakava krofna u full frontalu više zavijaju, a kada se prikazuje sa strane, onda manje.
 
Ево цепнуо сам моју на 775/1000. Тера MSI Afterburner без проблема неко краће време. Температура 74, вентилатор на 51%. Бука за 3Д режим сасвим подношљива.
 
Al si je cepnuo, pa može memorija i do 1300 :)
 
Na pcberzi vidim pojavile se Sapphire 5850 Toxic 1GB i 2GB, sa slicnim cenama,
del' je neko imao iskustva sa istima i da li imaju slicnih problema sa zujanjem i sl?
 
Pa visoka ti je temperatura. Meni nikako ne prelazi 65c i tada se ventilator dize na 63%, a to je u trenucima kada recimo karta radi 1.5h na 98%, a u vecini slucajeva , jedva dostize 60, a na setovanju 775/1125.
 
Poslednja izmena:
Pa visoka ti je temperatura. Meni nikako ne prelazi 65c i tada se ventilator dize na 63%, a to je u trenucima kada recimo karta radi 1.5h na 98%, a u vecini slucajeva , jedva dostize 60, a na setovanju 775/1125.

a otkud ti znash koja je njegova ambijentalna temperatura i u kom kucishtu drzi kartu, odnosno kako je provetreno, pa da mozesh ovo da tvrdish?
 
Ja stabilizovah moju na 860/1300 sa 1.22V, nece na 1.2V leshina. :d

Fan profil napravljen, kartica se ne cuje, ko da je mrtva. :D
 
Ja ga drzim na kraju na 820/1250 bez dizanja napona za gpu (moze i tih 1300 za memoriju ali ne bi da preterujem)
inace meni je u idle temp 34C(zatvoreno kuciste) a u loadu doduse OC na 820/1250 (Furmark Xtreme Burn in mode) max posle 5 min testa 76C fan je duvao na 70% kad predje 70C
Kartica extra los overkloker na 870/1250 i 1.2v mi vrti 3dmark vantge do kraja ali mi pucaju neke igre.(nisam isao vise sa voltazom)
 
Pa visoka ti je temperatura. Meni nikako ne prelazi 65c i tada se ventilator dize na 63%, a to je u trenucima kada recimo karta radi 1.5h na 98%, a u vecini slucajeva , jedva dostize 60, a na setovanju 775/1125.
Ја сам направио мало другачији компромис између буке и температуре.
 
Evo ga neki moj max OC necu vise da je cedim bukvalno mi je zao :)
P.S. neznam da li tripujem ali posle par dana mnogo manje se cuju zavojnice:,,:
 

Prilozi

  • 5850 max OC.jpg
    5850 max OC.jpg
    594.9 KB · Pregleda: 133
Evo ga neki moj max OC necu vise da je cedim bukvalno mi je zao :)
P.S. neznam da li tripujem ali posle par dana mnogo manje se cuju zavojnice:,,:

A sad probaj Crysis Warhead bench na istim podesavanjima. ;)
 
Dajte stvarno, neka neko proba Crysis Warhead 1680 i 1920 rez sve na enth ali sa 2x AA jer je ipak 4x AA koljac resursa u kombinaciji sa Enth :p
Svi testiraju na gamer i 4x AA, ocu bre enth i 2xAA :)
 
+1
 
Vrh Dno