Šta je novo?

Mišljenje o MSI 5850 Twin Frozr II

Ja se taman obradova extra karta za sitne pare,kad ono mucak,nije ni prici referentnoj karti,gde je tu logika :D izem ti twin frozr pa jos `II` verziju :p
 
A sad probaj Crysis Warhead bench na istim podesavanjima. ;)
Nemam ga instaliranog a mrsko mi je da kopam po diskovima da sve to odradim ali evo par Screen shotova iz Crysisa 2 pa valjda je to buducnost.
Ravenos-Ja mislim da je odlicna kupovina 5850 za 138eu pa kolko vidim po oglasima se jos uvek 5850 polovne prodaju za 170eu a to sto nije neki overkloker kartica pa nije smak sveta.
 

Prilozi

  • K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-54-31-44.JPG
    K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-54-31-44.JPG
    73.5 KB · Pregleda: 79
  • K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-56-27-01.JPG
    K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-56-27-01.JPG
    144.5 KB · Pregleda: 100
  • K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-57-47-02.JPG
    K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-57-47-02.JPG
    104 KB · Pregleda: 82
  • K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-58-07-01.JPG
    K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-58-07-01.JPG
    116.6 KB · Pregleda: 93
  • K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-56-47-01.JPG
    K1024_Crysis2Demo 2011-03-13 11-56-47-01.JPG
    135.3 KB · Pregleda: 83
Upravo tako... tesko da je "mucak" samo zato sto nece dobro da se klokuje.

Jel' radi kako treba na default taktu? Radi.
Jel' tisa (i to znatno) od referentne? Jeste.
Jel' jos i jeftinija od iste? Jeste.
Jel' ima regularnu garanciju? Ima.

Sta vise treba?
 
Upravo tako... tesko da je "mucak" samo zato sto nece dobro da se klokuje.

Jel' radi kako treba na default taktu? Radi.
Jel' tisa (i to znatno) od referentne? Jeste.
Jel' jos i jeftinija od iste? Jeste.
Jel' ima regularnu garanciju? Ima.

Sta vise treba?

upravo tako,nema sanse da je "mucak" :)
@b-ziger-daj bre setovanja na hardcore,mani se advanced-a :)
 
Poslednja izmena:
Ma za pare koliko kosta se dobije dosta. Za te pare se ne moze ni ocekvati nesto mnogo, ali nije lose ni ovo sto vidim. Nek idu u prosjeku oko 850mhz i to je odlicno.
 
Samo da nadjem onu lepljivu termalnu traku i parce aluminijuma (hladnjaka) da prelepim preko naponske, ima da zapeva ko referentna. :d ;)
 
Samo da nadjem onu lepljivu termalnu traku i parce aluminijuma (hladnjaka) da prelepim preko naponske, ima da zapeva ko referentna. :d ;)

zar ne reche neko da se ne greje puno naponska? si je pipkao pri furmarku? skini twinfrozr keler pa ga lapuj, mozda pomogne i to :D
 
Nisam mislio bukvalno mucak,nemojte da citate tako :D rekoh ja u odnosu na referentnu...
 
Citam temu par dana i mogu samo da konstatujem da je to skroz ok kupovina je 5850 za te pare ni na oglasima nije bilo a i dalje je odlicna grafika. 50MHz gore dole, koga to jos briga ;)
Moja iz potpisa sljaka na 920/1250 stabilno na def naponu i ima volteru ali bukvalno ne mogu nista dobiti cak ni sa 1.3V. Nesto je udarilo u limit i to je to. Sve u svemu, za 3 dana sam nasao stabilan clock i od tada stoji default jer mi vise nije ni trebalo. A 10-15% performansi ne znaci mnogo ako igra ne radi kako treba.
Kupujte to dok ima za te pare ;)
 
ja se troumim izmedju ove 5850, sapphire 6850 i sapphire 6850 toxic :)
ajde ako neko moze da kaze koja je najjaca kada se ocuje ?
 
gledao sam ovaj test odavno ali hvala :)

nema sta, bice sasvim dovoljna ova sapphire 6850 toxic za moj 22'' monitor. Tj za 1680x1050 rez.
jeste 2000 din skuplja od 5850 ali manje trosi, tisa je i verovatno bolja u teselaciji itd. :)
 
gledao sam ovaj test odavno ali hvala :)

nema sta, bice sasvim dovoljna ova sapphire 6850 toxic za moj 22'' monitor. Tj za 1680x1050 rez.
jeste 2000 din skuplja od 5850 ali manje trosi, tisa je i verovatno bolja u teselaciji itd. :)
...ne verujem da je tisa i hladnija. Ima 2*6pin, ali mi se ne svidja hladjenje. Bolji je po meni asus v2 koji isto ima 2*6pin, ili msi pe sa, cyclone kulerom
image029.png
 
Poslednja izmena:
kako ne verujes, pa pogledaj test koji si postavio :p
Ma tisa je od ove moje 4870 sigurno iako se zove silent efficiency :d
Na osnovu testa ocovana se greje do 66c, dakle nema problema :)
A i 16400din- smesno, posebno kada znam da cu imati oko 8000din od prodaje stare + 3000 din od akcija :d ulazem samo 55e :)
 
Ako govoriš o OCC sajtu...nije mi jasna jedna stvar da je na def 77 stepeni a OC 66...To ne može nikako da bude osim ako se ne pojača broj obrtaja.A sve što je preko 50dbl po meni je prebučno.I ja razmatram Toxic a samo me temperature i buka kopkaju...da se odlučim za nju...
 
Oni opice vent na 100% kod testa za OC zato su takve temp na svim karticama. Mali propelercic na tim turbinama mora da vristi na 100%...
...to ako sam dobro razumeo ovo:
The fan speed will be left in the control of the driver package and video card's BIOS for the first test, with the fan moved to 100% to see the best possible cooling scenario for overclocking. The idle test will be a 20 minute cool down with the fan speeds left on automatic.
Citajte malo ljudi:D. Nemojte da vam ja posle objasnjavam sta rade policajci...:d

...a ovo je zakljucak sa zadnje strane:
Pros:

* Factory overclocked
* Overclocking
* TRIXX utility
* Non-reference design
* HDMI 1.4a
* Eyefinity support
* Stereoscopic 3D support

Cons:

* Cooling solution
Conclusion
 
Poslednja izmena:
Ko hoce bas 5850 neka vija neku polovnu referentnu u garanciji. Voltera, uglavnom su sve dobri overklokeri, fan se ne cuje do 40 % (bar moja). A cena ista , mozda malo skuplja od ove msi, jos ako nabodete neku od 3 god garancije, a da je jos u garanciji bar godinu dana, ma milina. A za vise od 180e ima vec sasvim solidan izbor i novih kartica novije serije , ali to nije tema ovog thread-a.
 
Uzeo sam karticu u cetvrtak, nisam imao bas nesto puno vremena tako da sam probao samo crysis. Kartica je tiha i hladna, posle par sati crysisa max temp je bio 64 C, fan na nekih ~50%. Zavojnice se cuju samo na 1000+ fps-a i to ne mnogo. Nisam stigao da probam oc, ali probacu sigurno i okacicu ovde par ss-ova.
 
Uzeo sam karticu u cetvrtak, nisam imao bas nesto puno vremena tako da sam probao samo crysis. Kartica je tiha i hladna, posle par sati crysisa max temp je bio 64 C, fan na nekih ~50%. Zavojnice se cuju samo na 1000+ fps-a i to ne mnogo. Nisam stigao da probam oc, ali probacu sigurno i okacicu ovde par ss-ova.

Naravoucenije: igraj igre u kojima MSI 5850 Twin Frozr II daje max 200FPS :)
 
Ја завојнице више и не чујем. Можда су одшкрипале своје. Иначе, на сајту фирме где сам купио картицу оставио сам коментар где сам споменуо проблем. Коментар изгледа није прошао. :)
 
Може ли неко да реши мистерију са слике? Оптерећење графичке је 100%, тактови су 725/1000 а нити једна апликација која користи графичку није покренута!
3tvqc.jpg
 
Da ti je 100 % gpu usage ne bi imao temp od 40 C. Znaci, softver je fail-ovao.

A na screen-u ti izlistano 20 procesa, a dole u task manageru pise da imas 50 aktivnih. Proveri to.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo ovu karticu u cetvrtak, tiha je i nema nikakog pistanja zavojnica... Jer moze neko da postavi svoj gpu skor u vantage-u meni daje 9325 na maksimalnim podesavanjima u rez. 1680x1050, ili dajte vasa podesavanja da da uporedim rezultate :wave:
 
U em*i-ju ima Sapphire toxic 5850, za slicnu cenu, koja je bolja po vasem izboru?
Posto vidim da se ljudi zale na ovu MSi karticu...
Samo za Toxic na stranim forumima kazu da voltaza ne moze da se podesava, kakva su vasa iskustva sa Safirom i podesavanjem napona?
 
U em*i-ju ima Sapphire toxic 5850, za slicnu cenu, koja je bolja po vasem izboru?
Posto vidim da se ljudi zale na ovu MSi karticu...
Samo za Toxic na stranim forumima kazu da voltaza ne moze da se podesava, kakva su vasa iskustva sa Safirom i podesavanjem napona?

Немој да те ове примедбе у овој теми уплаше. Код мене се више не чује шкрипање а ситнији проблеми око тактова могу да се реше флешовањем биоса. 14000 и који динар је одлична цена и ја сам скроз задовољан куповином. Не знам какав је Сафир али верујем да није ни он савршен. Моја МСИ карта је у мировању на око 31 степени и при томе се уопште не чује.
 
U em*i-ju ima Sapphire toxic 5850, za slicnu cenu, koja je bolja po vasem izboru?
Posto vidim da se ljudi zale na ovu MSi karticu...
Samo za Toxic na stranim forumima kazu da voltaza ne moze da se podesava, kakva su vasa iskustva sa Safirom i podesavanjem napona?

odakle ti da u Emmiju ima ta karta?
inace, ja sam je uzeo za sebe, treba da promenim moju masinu. karta nema regulaciju napona ali je odlicne izrade. zavojnice malo piste, jedva se cuju, no big deal. nemam vremena da je testiram detaljno ali trenutno igram Dead Space 2 na 875/4800Mhz.
 
odakle ti da u Emmiju ima ta karta?
inace, ja sam je uzeo za sebe, treba da promenim moju masinu. karta nema regulaciju napona ali je odlicne izrade. zavojnice malo piste, jedva se cuju, no big deal. nemam vremena da je testiram detaljno ali trenutno igram Dead Space 2 na 875/4800Mhz.

Grugar mi radi u Emmiju...:smoke:
A ovo mi pricas za Sapphire ili MSi?
 
Nazad
Vrh Dno