Šta je novo?

Mišljenje o MSI 5850 Twin Frozr II

Pazi, tebi niko ne brani ni da je stavis u oglase (sad mozes da biras, nove ili elitne) po ceni od 150 e. Al to jedino ako si od onih sto gotive Ljubisu iz Panceva :d
 
Ja sam moju referentnu Power Color 5850 utopio za 110 eura.
 
Ma najjace da ima tih kartca jos uvek :d
U WW katalogu stoji Sapphire 4870 512Mb za 125e :d :d :d
 
Ја не видим ову карту у ценовнику :S:

Razgrabilo se kao letos kad sam narucio neku MSI 5850 Cyclone i odmah je uklonili iz kataloga! Onda im je trebalo nedelju dana da mi se jave i ponude mi neku 6850 umesto!
 
Aj malo da ozivim temu :D

Bas me zanima na koliko rade vase graficke na ovom default naponu- 1164 mV? :) Ja sam probao 815/1250Mhz i cini mi se da nema problema, takodje i 820/1250Mhz. U msi AB programu drzim 3 oc profila, max oc 850/1250Mhz na 1205 mV [to je samo za najzahtevnije dx11 igre], 830/1250Mhz na 1184 mV i profil sa default naponom 1164 mV 820/1250Mhz.

Bas me zanima da li se tripujem da moze na default naponu na 820/1250Mhz, tesko je primetiti kada je ''tu negde'', veci nedostatak napona se lako primeti i manifestuje zapucavanjem igara [npr nema sanse na 850/1250Mhz na default naponu].

U svakom slucaju radi ''za svaki ojro'', tiha, hladna.. znate vec ;) A na max klokovima je solidno brza i za BF3 na ultra sa aa i hbao, 45 fps prosek. Ostaje sigurno jos 1 godinu u mom kucistu a mozda i malo duze, dok se ne pojavi nesto sto ce je ugusiti ispod 35 fps u proseku.
 
Poslednja izmena:
830/1200 sam terao na default naponu i radio je bez problema.
Drzim ga na 850 / 1250 za 24/7 i tako radi vec mesecima ali na 1,2 mV - stabilno.
Inace maximalni clock nikada nisam probao. Najvise sto sam postavio je 870/1250 i prosao 3D Mark ali i bez drugih testiranja.
Sa trecem pasusom tvog posta se apsolutno slazem.
 
Poslednja izmena:
Aj probacu i ja na 830/1250Mhz na default, bas da vidim da li moze i moj primerak mada kapiram da su svi isti. :)

To uopste nije lose, 830/1250 @ default, na ovim klokovima je 100% jaca od 6870 default i pored boljeg teselatora i bolje drajver podrske za 6xxx. Ako se dobro secam nekih mojih poredjenja sa 6870 i testova sa foruma u dx9/10 6870 default stize vec na 800/1200Mhz a u dx11 na 820/1250Mhz :)

Tako da je na 850/1250Mhz [a to je max oc a da sve igre budu stabilne] brza kao srednje oc-ovana 6870, sto je do 00 :D
 
Da ozivim temu :d

Bas me zanima da li je nekome sa foruma vrisnula ova smesno placena MSI 5850? :)

Evo prodjose i 2 godine otkad sam kupio ovu graficku, radi odlicno i definitivno je jedna od najboljih kupovina kada pogledam odnos cena/performanse/temperature/tisina. Jedino sto sam imao probleme na relaciji MSI Afterburner - amd driveri ali je i to reseno. I posle toliko godina solidno gura cak i novije dx11 igre. Hladjenje je odlicno odradjeno a uz to mogu da cak i leti smanjim obrtaje venilatora na 25% a da temperature ostanu niske. Cak i na auto obrtajima u toku leta ova graficka nije mnogo bucna.

Ja cu mozda moju da posaljem u rudnik za mesec-dva..
 
Sto toliko cekas ? Odmah je salji u rudnik.
 
Sad je cena coina visoka, za koji mesec mozda nece biti. Odradi maxoc za jezgro, smanji memoriju na 300 i udri.
 
Najgore ti je odugovlaciti start ako si vec resio da udjes u rudnik.
 
Ova kartica je klasicna mazga.. znaci neunistivi.. pogotovu ako je model sa onim cyclon ventilatorom ;)

Tf2 hlafjenje.. tj oni bagljavi msi ventilatori na njima su jedini pravi problem na ovim i slicnim karticama.. dok cyclin lepo raspakujes.. ocistis.. podmazes.. i znas sta si uradio..

Ja dan danas imam ovih kartica u pogonu.. i zadovoljan sam sa njima.. davno su same sebe otplatile.. a rade korektno za te parice :D
 
Referentne safirke su jos bolje evo moja plese vec 6-7 meseci bez prekida vent od 25-40% sto je najvaznije jos je nisam otvorio da je pocistim i pastu da i promenim nema potrebu za sad nije presla jos 80c. :D
 
Tf2 hlafjenje.. tj oni bagljavi msi ventilatori na njima su jedini pravi problem na ovim i slicnim karticama.. dok cyclin lepo raspakujes.. ocistis.. podmazes.. i znas sta si uradio..

Nemam pojma, mozda sam ja imao srece ali ovo TF2 hladjenje na msi 5850 je neverovatno dobro i tiho, po najvecim vrucinama i 40c u sobi :d ova 2 ventilatora se vrte do 68% a u najzahtevnijim dx11 igrama posle duzeg igranja u tim uslovima (oc 850/1250Mhz, otprilike max za ove msi) najvisa temperatura koju sam video je 71c sto je smesno za 5xxx seriju :) Sa zatvorenim kucistem iz profila. A i na tim obrtajima buka je smesna.

Inace, zimi su temperature 58-65c u zavisnosti od igre sa ventilatorima na 60% (auto). Nisam primetio nikakve probleme sa hladjenjem za ovo vreme (oko 30 meseci), znaci nikakve cudne zvuke, trokiranja itd.

Imam silent profil za noc, 25%, kada se grafika bukvalno ne cuje a temp. do 38c leti, idle naravno.

S'obzirom koliko sam je platio (125-130e nova sa 3 god garancije) ovo je odlicno, i dalje gura skoro sve na max sa AA na 1680x1050..

Bilo bi do jaja kada bi se na prolece 2014 pojavile jace 7xxx na ''rasprodaji'', npr neka 7870xt za 130e, to bih kupio sigurno.
 
Poslednja izmena:
Evo kod nas vec ima na prodaju 7970 koliko hoces za 250 eura ljudi su se razocarali od bitkoinsa pa prodaju za dzabe :D
 
Znam ali nemam obicaj da kupujem ono sto mi ne treba osim ako nije nesto nerealno povoljno, tipa da naletim na 7970 za 100e :d Nema razloga da kupim takvu graficku i da se vrte samo hd/full hd filmovi i par naslova koje i ova sto sad imam melje..
 
Jel koristi neko ovu karticu u rudniku i sa kojim podesavanjima?

Ja moju guram na 770 gpu-865 mem, 1025mV, 35% fan speed i dobijam ~322Kh/s
 
Poslednja izmena:
Jel to pokriva struju bar? :)
 
Nazad
Vrh Dno